enti
06.12.12,21:58
Ahojte. Aj ked som si zistoval info u Betonarok aj tak chcem poprosit o radu a mozno o ujistenie ze sa to da alebo neda. Potrebujem zabetonovat do vianoc a vychadza mi to na buduci tyzden. Idem betonovat veniec a schodisko naraz. Priblizne 6m3 betonu. Samozrejme ze si priplatim za to aby sa pouzila tepla voda a taktiez chemikalia na rychlejsie tvrdnutie. Betonarky tvrdia ze do -10 stupnov sa to da, Teda pri betonovani musi byt sice teplejsie ale ak by v noci neklesla teplota pod -10 stupnov tak by to slo. Este som cital ze bolo by dobre beton prekryt GeoTextiliou ale tu tiez neviem dajme tomu aku hrubku. Viem ze cim hrubsia tym lepsie ale stacila by aj taka 300g/m2. Alebo prosim poradte ako to co najlepsie vymysliet. Betonovat chcem (musim). Dakujem
wagner
06.12.12,21:06
Ja iba k tej zmesi do betónu. Betonovala som pred pár rokmi múrik - tiež som ho potrebovala dokončiť v decembri. Do betónu som pridala nejaké zmesi, aby beton skôr stvrdol, aby tam voda nezmrzla. Múrik drží, nerozpadol sa. Ja som pridávala dva druhy zmesí, ale teraz už je asi iná technologia.
220870
07.12.12,05:08
Z vašej otázky nieje jasné či idete betónovať s betónom z betonárky ,alebo budete miešať betón doma .Doma zarábať pri -10 neodporúčam, ak áno tak voda musí doslova vrieť a pozor na nemrznúcu zmes .Tie lacnejšie bývajú agresívne na oceľovú výstuť.Betón je dobré prikryť nemusí to byť geotextília v podstate stačí akákoľvek plachta na vence sa často kladie tabuľová sklenná vata, tabule polystyrénu a pod.Dajte pozor takýto betón rýchlejšie tuhne!
marleau
07.12.12,07:00
Zatiaľ hlásia do mínus 8,treba sledovať počasie,toto nie je sranda.
sollinka
07.12.12,10:11
Nedá mi nereagovať:) Stavbári tvrdia, že do nejakých mínusových hodnôt to ide - a myslím si, že je to aj pravda. Prísady, ktoré sa do betónu v betonárkach pridávajú to vedia zabezpečiť. Sami sme robili nejaké betóny pri nočných teplotách okolo -3 -5´C. No a 19.12.2009 sme betónovali schodisko (vnútri stavby) - teploty sa pohybovali okolo -13´C a nižšie - a napriek prímesiam sme schodisko zaizolovali (postavili sme okolo celého taký bunker:) - dosky a na ne izolačnú vlnu (12cm, zakúpenú na budúce izolovanie podkrovia) - no a dovnútra tohto bunkra sme ešte dali aj nonstop ohrievač so spínačom kontroly teploty nastaveným na +10´C a bolo to takto asi 2 týždne.....:)...doteraz sa bavíme na fotkách z nášho ´vykurovaného schodiska´:)) ....Prečo také úsilie? Lebo kolega robil rok predtým schodisko pri teplotách okolo -9 a v jeseni sa mu už drobilo.......
oondrejj
07.12.12,14:38
Môj názor je, že najlepšie bude počkať do jari. Aj keď je pravda v betonárke ti vedia zabezpečiť prísady do betónu, po prípade si ich môžeš kúpiť sám. Avšak keďže len betonuješ schody sťahovať sa teda ešte tak skoro neplánuješ. počkaj do jary ked bude lepšie počasie. Zaliatie schodov to je záležitosť jedného dňa a budeš to mať pokoj bez nejakých starostí či sa ti neičo stane alebo nie.
alltracboy
07.12.12,15:21
ono pride aj oteplenie.. aj skor ako na jar. Dovtedy sa da pekne posalovat.. sam musi vedeit co bude nasledovat po tom betonovani. ak murovanie, tak murovat aj tak nebudes moct v mraze.. tak naco sa ponahlat.
pivko
07.12.12,17:10
Zabudol si napísať podstatné - že odkial si. V Bratislave možeš budúci týždeň v pohode nakoľko bude cez deň okolo +1 a noc -4
Na Štrbskom Plese určite nebetonuj.
marleau
07.12.12,18:34
Teraz by som už nebetónoval. Nastávajú silné mrazy a betón potrebuje nielen tuhnúť ale aj tvrdnúť,čo može byť aj 28 dní. Neviem,ako by ste zakryli veniec proti mrazu,schody sa ešte dajú.
alltracboy
08.12.12,11:04
enti
08.12.12,14:42
Dakujem za rady. Ale ako som spominal MUSIM betnovat teraz este do vianoc. Dom je Kosice Okolie. Vsetko mam nachystane na betenovanie len cakam na lepsie pocasie. Vyzera to na piatok pripadne sobotu buduci tyzden. Potrebujem tie dva dni aby bolo trosku lepsie pocasie a nie pod -5. Betonarka ma ujistila ze beton donesu tak aby mal +10 stupnov ze si to mozem zmerat predtym nez zacnu davat. Samozrejme ze pouzijem chemikalie aby to rychlejsie stuhlo. Veniec z hora prykryjem polystyrenom a na to este hodin plachty pripadne nejake GeoTextilie. Schody z hora prikryjem plachtou a taktiez z predu. Uvazujem ze tam este dotiahnem nejaky ohrievac ktory by to trosky ohrieval pod schodami...Hmm...Dakujem
marleau
08.12.12,17:32
ináč ja nechápem,prečo MUSÍM.Termíny,termíny,termíny...