petron
09.12.12,22:36
Zdravím
Som absolvent stavebnej priemyslovky. Mám 5 ročnú prax v realizácii stavieb, ale nieje to práca, ktorá ma napĺňa. Viac by ma bavila projekčná činnosť, ku ktorej sa momentálne dostavam len okrajovo.
Rád by som sa opýtal ľudí pracujúcich v projekcii či má v súčasnej dobe pre mňa význam naučiť sa robiť v Autocade a Revite? Je v súčasnej dobe možné uplatniť sa bez VŠ v pojekcii?

Vopred vďaka za rady
juraj:-)
10.12.12,05:11
Skúste ísť na to zo strany zákaznika. Keby ste si hľadal architekta viac by vás oslovil človek s titulom, alebo bez? Samozrejme titul nie je všetko, ale zaváži pri výbere. O dorobení VŠ ste neuvažoval?
ciners
10.12.12,17:34
V projekcii nie je sanca ani s VS :) ACad je ako vodicsky preukaz skupiny B, istym sposobom taka samozrejmost. Ten Revit, to je uz potom lepsia hracka.
chandler
11.12.12,07:27
dalo by si ak by si nasiel nejakeho starsieho projektanta/architekta co nevie kreslit na pc a kreslil by si mu. ale financne by to nebolo nic moc. kazdopadne sa oplati naucit autocad aspon na nejake fusky popri praci.
este mozno nejaka vacsia firma kde maju este vyslovene kreslicov, ale s priemyslovkou zarobis lepsie na stavbe ako v projekcii.
deli.
13.12.12,09:46
Skúste ísť na to zo strany zákaznika. Keby ste si hľadal architekta viac by vás oslovil človek s titulom, alebo bez? Samozrejme titul nie je všetko, ale zaváži pri výbere. O dorobení VŠ ste neuvažoval?
Prvažnú väčšinu budúcich stavebníkov osloví nie človek s titulom či bez, ale človek ponúkajúci najnižšiu cenu za projekt. Na SK je to tak. Ak dáte cenu projektu polovičnú, budete mať roboty až-až. Aj pri zlej kvalite.
ciners
13.12.12,10:30
+ tu robotu Vam sem-tam nezaplatia :-D