tirin
10.12.12,08:24
Kúpila som pred cca 30 rokmi pozemok s ťarchou.Tarcha sa týkala vodovodného potubia,na ktoré som dostala potvrdenie od vodárov,že ak by som chcela realizovať v budúcnosti stavbu-treba nechať 2m ochranné pásmo.Ale som zistila teraz keď by som chcela stavať ,že potrubie nejde op súmedzí ako píšu vodári ,ale ide krížom krážom cez väčšiu časť pozemku .Neviem ako mám situáciu čo najlepšie vyriešiť,aby som mohla stavať na pozemku(prípadne čo môžem požiadať -prekládku ,....).
Ďakujem pekne za všetky rady.
bluehen
10.12.12,08:54
tak o prekladku asi mozes poziadat a ak sa dobre vyspia patricni na vodarnach aj ju mozu povolit

treba pocitat ze to bude robit ich spriaznena (predrazena) firma a uctovat ti budu ceny akoby to uctovali vodarnam
oondrejj
10.12.12,16:10
nepríjemná situáci hlavne ak je to vodovosné potrubie nakrížene po celom pozemku tak, že sa nedá vyhradiť určité miesto pre realizáciu stavby. Predsa len keď si pridame ochranné pásmo 2 metre tak ti to uberie nie jeden štvorec. Čo sa týka tej prekladky, bude to zaujímave riešenie keďže niečo také musia najprv schváliť nehovoriac o tom, že ochota úradníkov ako to už býva bude obrovská. Ako spomínal kolega vyššie nie veľmi lacná záležitosť sa z toh vykľuje.