Kaja87
10.12.12,09:42
Prosim poradte mi. V juli 2011 sme si dali nove plastove okna a mame same problemy. Od poslednej navstevy technikov(pred 1 mesiacom) nam neskutocne fuci do vnutra, bolo vymenene tesnenie, neviem co tam robili ale fuka nam nesmierne studeny vzduch a to dost silny prud nielen na kridle na okne v kuchyni ale uz aj v spalni. Mame cele okna, teraz myslim sklo zarosene. Potom ako sa zatvaraju kridla okien dookola sa tvoria kvapky vody, tym, ze z vonku fuka studeny vzduch sa zraza s teplym a tvoria sa kvapky vody a nam stekaju dole po oknach, az sa plesen zacina vytvarat, aj ked vo dne a v noci to stale utierame, mame na parapete "mlaky" vody. Dalej nam fuka do vnutra aj spod parapetov a to na oboch oknach. Som zufala lebo nam uz takto mesiac SILNO do bytu vchadza studeny vzduch a ja mam polrocne babo. Bolo nam slubene, ze nam vymenia skla za 2, maximum 3 tyzdne, presiel mesiac a nic. menilo sa 2 krat tesnenie, vrtali nam do nich, brusili z nich, nastavovali ich ale je to horsie a horsie. Co mam robit? Co s nimi je? Nerozumiem sa oknam,preto prosim Vas pekne poradte mi. Dakujem za kazdy prispevok.
TomasHC
10.12.12,09:33
Asi nejaké superakciové poľsko-čínske okná... Reklamovať, a keď to firma nerieši tak odsledovať kade fučí a dotesniť nalepovacími gumovými tesneniami, predávajú ich aj v Lidli, Baumaxe.
legolas
10.12.12,10:48
...len reklamácia pomôže...žiadajte vymeniť celé okná.., ak na to nepristanú, tak si to vysúďte...
xtriadax
10.12.12,11:08
Asi nejaké superakciové poľsko-čínske okná... Reklamovať, a keď to firma nerieši tak odsledovať kade fučí a dotesniť nalepovacími gumovými tesneniami, predávajú ich aj v Lidli, Baumaxe.

tak ja si kúpim nové okná a mám si ich sám dorobiť :confused:. Keď za niečo zaplatím mal by som to aj dostať .Je jedno či to je z PL, Číny, SK alebo Nemecka a nie aby som to dorábal doma na svoje náklady. Ale to sme zase my slováci sklopiť uši a byť ticho. Niekto sa smeje ako dobre zarobil.
Treba to reklamovať stále dookola a keď nepomáha obrátiť sa na SOI ... .Len sa netreba toho báť. Prečo by som mal platiť za odfláknutú prácu.
chandler
10.12.12,11:30
zavolat nejaku normalnu firmu na okna nech tie stare vyhodia a daju tam normalne. s peniazmi za tie stare sa asi mozes rozlucit - predpokladam ze ta firma za chvilu skrachuje takze aj tak nic nevysudis. preto asi nema zmysel volat sudneho znalca alebo nieco reklamovat.
TomasHC
10.12.12,12:04
tak ja si kúpim nové okná a mám si ich sám dorobiť :confused:. Keď za niečo zaplatím mal by som to aj dostať .Je jedno či to je z PL, Číny, SK alebo Nemecka a nie aby som to dorábal doma na svoje náklady. Ale to sme zase mi slováci sklopiť uši a byť ticho. Niekto sa smeje ako dobre zarobil.
Treba to reklamovať stále dookola a keď nepomáha obrátiť sa na šoi ... .Len sa netreba toho báť. Prečo by som mal platiť za odfláknutú prácu.

Som ten posledný kto by to nechal len-tak! Ale kým sa to vyrieši súdnou cestou alebo reklamáciou (ha-ha-ha), tak som poradil ako to aspoň trochu zachrániť.
marleau
10.12.12,12:09
Skúste sem dať cenovú ponuku alebo niečo,kde vyčítame dáta,typ profilu,firmu,ktorá to robila ap. Možno sa s tým nedá nič robiť,len ich naozaj vymeniť.
stormcatcher
10.12.12,12:52
...len reklamácia pomôže...žiadajte vymeniť celé okná.., ak na to nepristanú, tak si to vysúďte...
Bol by to drahší špás, ale iná firma, druhé okná. Tiež som sledoval jednu reklamáciu, trvala roky.
katrenkav
10.12.12,14:31
no ak mas okna od takych umelcov ako my....ani sa necudujem.Minuly tyzden som riesila situaciu,kedy sa mi pokazili balkonove dvere...nedali sa najskor zavriet, neskor uz ani otvorit. Musela som firme(od ktorej okna su) najskor zaplatit, aby sa niaky clovek od nich vobec unuval sa u nas zastavit. Po 4 dnoch mi poslali az dvoch umelcov, ktorí skonstatovali, ze problem je v kovani a ze mam cakat do 7.januara 2013(kym im pride-neviem odkial). Medzitym mi zacalo ako aj ty pises poriadne fucat z bocnej strany.
Vyriesila som to,kedze mam tiez male 4-mesacne babo, zavolala som si znameho, ktory v minulosti pracoval s plast.oknami. Ten mi za pol hodinu vymenil kovanie a bolo.
Momentalne tiez riesim ako dostat peniaze od firmy naspat,kedze mi ziadnu sluzbu neposkytli....
oondrejj
10.12.12,16:06
Nie všetko poľske je hneď nekvalitne. Nhodou ja mam na dome nvé plastové okná už druhý rok a som s nimi nesmierne spokojný. Aj keď je pravda, že to neboli nejaké lacné šumky ale kvalitnéé a pomerne drahé okná ktoré sme v porovnaní s rovnako kvalitnými oknami na Slovensku kúpili lacno. Vo Vašom prípade fakt iné riešenie ako reklamáciu nevidím. Riešil by som to čím skôr, pretože keď firma skrachuje bude sa dostať k peniazom a novým oknám takmer nemožné.