Rado66633
10.12.12,09:26
Ahojte,

rad by som sa spytal na par veci ohladom starostlivosti o novorodenca.
Urcite sa tu najde par dobrych dusi co svojimi skusenostami pomozu.
Mame mesacneho synceka, no a v poslednom case ho zacalo najme vecer strasne pucit...napapa sa, potom si odgrgne, nieco vyvracka a potom sa strasne puci.
„vdaka“ za internet, clovek si tak nieco pozrie a dostane sa aj k veciam ktore nemusel vidiet. Co sa tyka toho grckania, zda sa nam ze si vygrcka viac ako pred dvoma tyzdnami, predpokladam ze to moze byt mierny reflux co ma pomali kazde druhe dieta...co sa tyka toho pucenia, vraj su to chlapcenske prdiky a ma sa davat espumisan, pripadne pupik, to sa mi zda ze ale prilis nezaberaL
Navyse sa tento tyzden chudak strasne vyhadzal na tvari... cele toto vsetko dopopy, nemoze ist aj o intoleranciu na laktozu? Ovsem prve tyzdne ked sme ho kojili tak ziadne vyrazky. Co sa tyka kakania, tak stolicu ma ako z ucebnice, pri intolerancii vraj byva strasne vodnata, je to tak?
No a nejako sa zmenilo jeho zaspavanie, prve tyzdne si pospal ukazkovo 2,5 az 3 hodiny, potom sa nakojil, trosku pokukal a spal...teraz cez den pospi maximalne hodinu:(
A najme vecer si strasne place, nakojimeho, prebalime, cicikame ho a on len place a placeL moze to byt „vecerny plac“ ked dieta spracovava podnety z celeho dna? Ten plac je vacsinou po 21:00
No a posledna mozno divna prosba o radu...clovej cita tolko „zarucenych“ rad, ze potom nevie comu sa priklonit...ked sa dieta zobudu, nakoji a je pokojne, nechat ho same, alebo byt pri nom a prihovarat sa mu?

Diky moc za nejake skusenosti:)
Estetic
10.12.12,11:07
Dieťa je kojené?Dáva si mama pozor na to čo zje?Je Vianočné obdobie,kojaca matka by si mala dávať veľký pozor na stravovanie,pretože všetko sa prenáša na dieťatko.
Rado66633
10.12.12,12:00
Dieťa je kojené?Dáva si mama pozor na to čo zje?Je Vianočné obdobie,kojaca matka by si mala dávať veľký pozor na stravovanie,pretože všetko sa prenáša na dieťatko.


ano pozor si dava co je..:)
Laguna13
10.12.12,12:24
Samozrejme, treba dieťatku venovať aj čas, aj sa mu prihovárať, pritúliť - aby sa cítilo milované a v pohode, ale nevenovať mu všetok čas keď nespí. Je dobré, keď si zvykne aj na domáci ruch a dokáže pri ňom i zaspať, aby ste nemuseli potom chodiť okolo neho po špičkách.
DominikaDominika
10.12.12,12:49
Ahoj starostlivý otecko. Blahoželám k narodeniu synčeka. Ten večerný plač bude s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený kolikou. Vtedy deti plačú hlavne večer. Je to horšie u chlapčeka, dievčatká taký problém väčšinou nemajú. Môj synček cez deň krásne spal... Ale keď začal večer - tiež okolo 21. hodiny koncert - tak to trvalo aj 2-3 hodiny. Je to dosť vyčerpávajúce - viem :(... Kvapky - my sme dávali Sab Simplex - pred každým papaním, kým bol tento problém. Dosť pomáhajú, ale tiež nie sú všeliek... Ak mamička dojčí a bábetko sa dožaduje aj častejšie papať, treba prikladať k prsníku - častým prikladaním sa vytvorí viac mliečka. Netreba hneď dávať mlieko z fľaše - dieťa bude zmätené - lebo je iná technika "cucania" z prsníka a z fľaše... to potom môže viesť k tomu, že začne prsník odmietať.... Ak má vyrážky na tváričke - ako píšeš - najlepšie sa poradiť s lekárom - predsa len je to ešte malinké bábetko a netreba nič zanedbať.... A k poslednej veci - nemusíš byť stále pri bábetku - keď je v pohode - neplače, nekričí - rob si svoje ......... inak by si neurobil nič, len sa stále díval na ten Váš "malý zázrak".... :) P.S.: Deti potrebujú hlavne veľa lásky a to ostatné príde...... Začiatky sú ťažké --------- hlavne pri prvom dieťatku, ale časom a pozorovaním zistíte - čo je pre neho dobré a čo zlé a čo Vám chce tým plačom povedať..... Ak by si niečo k tejto téme potreboval, pííííš.....
Jana_clenka
10.12.12,12:57
Podľa mňa všetko, čo si napísal, je úplne normálne a prirodzené (asi okrem tých vyrážočiek, tie takto ťažko posúdiť). Ale vpodstate sa každé dieťa stále mení - raz iba spí a papá, inokedy spí, papá a plače, potom možno zas príde lepšie obdobie ... Večerné "kolikové" bruško je najmä u chlapcov pomerne častým problémom, nám pomáhalo trošku bruško pomasírovať, alebo pocvičiť nožičkami. A mne ako mamine zas pomohlo povzbudenie lekárky, že stresovať sa tým nemám, lebo "dieťa niekedy plače iba preto, lebo nič iné ešte nevie".
A keď je dieťa spokojné ? Ja by som ho nechala, nech si skúma tento svet aj posvojom. A trošku sa takto prirodzene naučí, že občas stačí iba počuť známe hlasy, zvuky a nebude vyžadovať neustálu bezprostrednú prítomnosť niekoho. Veď mamina čo aká starostlivá, nedokáže byť neustále poruke. Držím palce !
saskia26
10.12.12,17:00
Gratulujem k narodeniu synčeka! V prom rade, by som skúsila kontaktovať dobrú laktačnú poradkyňu, skontroluje správne prisatie dieťatka. V neprávnych prípadoch to spôsobuje koliky dieťatka. Skúsila by som Infacol namiesto Espumisanu, Infacol sa dáva len raz za deň a častokrát je účinnejší. Vyhádzať sa mohol z hocičoho, ak neje manželka potraviny, ktoré sú vyslovene alergizujúce napr. orechy, med, citrusové ovocie, môže napr. z niektorej detskej kozmetiky. Musíte len odsledovať, čo to spôsobuje.
Ak je dieťatko pokojné a spokojné, tak vydrží chvíľku aj samé. Čím bude väčšie, tak bude stále vnímavejšie a bude si vyžadovať viac pozornosti.
"Zaručené" rady - na každé dieťatko zaberá niečo iné - tak si ho pekne vychutnávajte, ono samé vám dá najavo čo a kedy potrebuje. Držím palce!
cacka
10.12.12,17:34
Neboj, všetko bude dobré, len sa treba obrniť obrovskou trpezlivosťou. Moje deti napríklad neznášali, keď som konzumovala mlieko. Keď som prestala, tak to bolo podstatne lepšie. A uspávanie sa nám najviac osvedčilo na fit-lopte. Len sme si na ňu sadli aj s mimi a jemne sme sa pohupovali. Nebolo to také únavné. Obdobia u takýchto miminiek sa rýchlo menia, všetci sme si tým prešli. Moja dcéra v kuse prvých 7 týždňov plakala (aj som ju raz zavrela do spálne na 2 hodiny, ale nepomohlo a dodnes si to vyčítam). A potom nám ju vymenili mimozemšťania a bola taká dobrá, že som ani nevedela, že ju mám. Takže klídek a pevné nervy.
KEJKA
10.12.12,21:32
ja sledujem a vypočujem, ako mi dcéra opisuje skúsenosti s jej prvým bábätkom, užívam si to ako babka.
Mám 7 týždňového vnúčika, tak si to pamätám lepšie ako 30 rokov dozadu.
Na ten plač po krmení som odporúčala feniklový čajík, pár lyžičiek a pomohlo. Dcéra nechce dávať žiadne kvapky, nič, takže ten čaj zabral a bola rada.
fitlopta sa jej osvedčila tiež. Prispôsobujú sa dieťaťu, ked spí, nechajú ho spať, ked bdie, tak sa mu venujú na striedačku obaja, ak som s nimi, tak ja. Plače ak ho vnemy unavia a chce spať. Ťažko to rozoznať, proste skontrolujú a ak je najedený, prebalený, môže byť už iba unavený. Ak pokojne leží v postieľke, tak ho nechajú, len chodia okukovať, či je ozaj v poriadku.
a k vyrážkam - aj ten náš sa vyhádzal, fliačiky mal aj na krku, tak som si myslela, že je to z čiapočky. napadlo ma aj prehriatie, ale neverila som tomu, vonku je zima, malý ani nebol vo fusaku. Doktorka však jednoznačne diagnostikovala, že je to z prehriatia, tak mu nedáva svetrík. Dostal mastičku na 7 dní, viditeľne sa mu to zlepšilo.
Na záver len toľko, že zmeny sú veľmi rýchle, to čo ťa trápi jeden týždeň, už druhý týždeň nie je pravda. A vynorí sa zasa niečo iné.
Tak gratulujem a držím palce, nech sa malému darí zvykať si na tento svet a vám nech rastie pre radosť.