mariankral
10.12.12,10:31
Tu "http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/stratili-ste-pracu-poradime-vam.html" som našiel odpoveď:
"Ak odmietnete prácu, ktorá zodpovedá vašim kvalifikačným predpokladom a je v primeranom dosahu k miestu vášho trvalého pobytu a zodpovedá vášmu zdravotnému stavu, úrad práce vás môže vyradiť z evidencie."

Ako sú v zákone definované kvalifikačné predpoklady?
Čo je primeraný dosah k miestu trvalého bydliska ?
avalik
10.12.12,09:35
mariankral
10.12.12,09:48
Čo je primeraný dosah k miestu trvalého bydliska ? ...to som tam nenašiel, inak dík za radu
Oliwa
10.12.12,09:58
Čo sa stane? Nič, pribudneš k 400 tisícovej armáde nezamestnaných...
Chceš pracovať, alebo špekulovať, prísť na úrad práce a oháňať sa paragrafmi, prečo nemôžeš ponúknutú prácu prijať?
mariankral
10.12.12,10:04
Lebo je mimo mojej kvalifikácie a 70 km od bydliska.
Oliwa
10.12.12,10:10
Lebo je mimo mojej kvalifikácie a 70 km od bydliska.
No ale Ty v zadaní píšeš - citujem: "prácu, ktorá zodpovedá Vašim kvalifikačným predpokladom..." - a to je trošku/dosť rozdiel...
Llívia
10.12.12,10:10
Čo sa stane? Nič, pribudneš k 400 tisícovej armáde nezamestnaných...
Chceš pracovať, alebo špekulovať, prísť na úrad práce a oháňať sa paragrafmi, prečo nemôžeš ponúknutú prácu prijať?
On v tej 400-tisícovej armáde už je.
mariankral
10.12.12,10:17
Viem čo som doteraz robil, viem na čo mám kvalifikáciu....tak ako mi môže teraz niekto tvrdiť, že mám kvalifikáciu na niečo, o čom som 100% presvedčený, že nemám ?
To podľa čoho prídu k takým záverom ?
Indeed
10.12.12,10:17
Postupy na Úradoch práce sa dajú nazvať čudesné a od veci,

celkovo som bol na UP registrovaný 3x , nebudem konkretizovať ,že kedy ale napíšem,že už asi 10 rokov som nepotreboval využiť tieto služby a ani ich nechcem využiť
čo si pomyslieť o takom konaní uradnikov ked som im priniesol oskenovanú pracovnú zmluvu s nástupom do zamestnania od 1-ho nasledujúceho mesiaca a o 3 dni na to mi prišla domov zásielka s ponukou zamestnania....
ked som tento postup reklamoval u veducej prislušného oddelenia,dostalo sa mi vysvetlenia,že to že som im predložil pracovnú zmluvu nič nemeni na veci,že oni su povinní mi posielať ponuky do zamestnania , pokiaľ som v evidencii ako uchádzač o zamestnanie...
Samozrejme o dva dni skončil daný mesiac a ja som skutočne od 1-ho nasledujúceho mesiaca nastupil do zamestnania,ktoré som si sám vybavil bez asistencie nejakého Úradu práce.
Inak som presvedčený ,že v dnešnej dobe existencia takej inštitucie ako je UP nemá opodstatnenie a zmysel,
predovšetkým,ten kto je dostatočne kvalifikovaný a chce pracovať si prácu hoci aj po čase /niekoľko mesiacov/
určite nájde,
a naháňať hocijakých ľudí pre nejakého nezodpovedného zamestnávateľa,ktorý si neplní riadne svoje povinnosti zamestnávateľa a ĺudia po čase z takej firmy utečú, naozaj nema zmysel

Akurat jeden dovod by tu bol,že za ľudí v evidencii a na aktivačných prácach štát platí nemocenské poistenie...
mariankral
10.12.12,10:19
Aby bolo jasné, nehľadám dôvody ako nerobiť !
Len nechcem robiť hocičo, len preto, aby si úrad mohol z tej 400-tisícovej armády odčítať 1-ku !
Indeed
10.12.12,10:22
Aby bolo jasné, nehľadám dôvody ako nerobiť !
Len nechcem robiť hocičo, len preto, aby si úrad mohol z tej 400-tisícovej armády odčítať 1-ku !

www.profesia.sk
www.bazos.sk
www.slovenskainzercia.sk
www.tetaberta.sk
www.projob.sk
www.job.sk
www.superjob.sk

a takto by sa dalo pokračovať do nekonečna,

Internet sa dá používať aj užitočne a mmimoriadne konštruktívne,
nielen na pokecy....
Xanti
10.12.12,10:23
Tu "http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/stratili-ste-pracu-poradime-vam.html" som našiel odpoveď:
"Ak odmietnete prácu, ktorá zodpovedá vašim kvalifikačným predpokladom a je v primeranom dosahu k miestu vášho trvalého pobytu a zodpovedá vášmu zdravotnému stavu, úrad práce vás môže vyradiť z evidencie."

Ako sú v zákone definované kvalifikačné predpoklady?
Čo je primeraný dosah k miestu trvalého bydliska ?
Príjmu tú prácu, v pracovnej zmluve žiadaj skúšobnú dobu,
nastúpiš jeden deň do zamestnania, a na druhý deň ukončíš PP v skúšobnej dobe. UP ťa opätovne zaeviduje.

Ak odmietneš prácu, UP ťa vyradí z evidencie a budeš si musieť platiť sám odvody do ZP vo výške tento rok 47,58 eur ... budúci rok 55,02 eur.
mariankral
10.12.12,10:26
Trochu to poopravím...nie nemocenské ale verejné zdravotné poistenie.
A áno, to všetci vieme, že jediný dôvod prečo je výhodne byť evidovaný je, že toto poistenie platí štát.
Neviem si inak predstaviť z čoho by neevidovaný nezamestnaný mesačne nabral 47 Eur.
Llívia
10.12.12,10:45
Viem čo som doteraz robil, viem na čo mám kvalifikáciu....tak ako mi môže teraz niekto tvrdiť, že mám kvalifikáciu na niečo, o čom som 100% presvedčený, že nemám ?
To podľa čoho prídu k takým záverom ?
Pred niekoľkými rokmi bola vhodnosť práce s ohľadom na kvalifikáciu posudzovaná tak, že: máš maturitu - museli ti ponúknuť prácu, kde sa vyžaduje maturita. Až po nejakej dobe (asi 6 (alebo len 3?) mesiace) ti mohli ponúknuť prácu, pri ktorej sa vyžadovalo o stupeň nižšie vzdelanie. Nemuseli brať ohľad na to, v čom si vyučený/čo si študoval.

Už si bol v práci, ktorú ti ponúkli, na pohovore? Prijali ťa?


Trochu to poopravím...nie nemocenské ale verejné zdravotné poistenie.
A áno, to všetci vieme, že jediný dôvod prečo je výhodne byť evidovaný je, že toto poistenie platí štát.
Neviem si inak predstaviť z čoho by neevidovaný nezamestnaný mesačne nabral 47 Eur.
Zabudol si na podporu - ak na ňu vznikol nárok.
vulxy
10.12.12,14:47
odmietaj ništ,chod na pohovor a tam sprav "dojem"..... peciatku a hura domov.
Llívia
11.12.12,08:34
odmietaj ništ,chod na pohovor a tam sprav "dojem"..... peciatku a hura domov.
Ani nemusí "robiť dojem" - ak narazí na trochu rozumného a ochotného človeka, ktorému vysvetlí okolnosti, prečo táto práce nie je pre neho vhodná (ďaleko na dochádzanie, a že sám nemôže odmietnuť prácu, lebo by ho vyradili z úradu práce), sám mu do potvrdenia napíše, že Mariankral nie je vhodný na danú pozíciu :)
Llívia
11.12.12,09:42
Viem čo som doteraz robil, viem na čo mám kvalifikáciu....tak ako mi môže teraz niekto tvrdiť, že mám kvalifikáciu na niečo, o čom som 100% presvedčený, že nemám ?
To podľa čoho prídu k takým záverom ?
Pred niekoľkými rokmi bola vhodnosť práce s ohľadom na kvalifikáciu posudzovaná tak, že: máš maturitu - museli ti ponúknuť prácu, kde sa vyžaduje maturita. Až po nejakej dobe (asi 6 (alebo len 3?) mesiace) ti mohli ponúknuť prácu, pri ktorej sa vyžadovalo o stupeň nižšie vzdelanie. Nemuseli brať ohľad na to, v čom si vyučený/čo si študoval...
Nenašla som, ako teraz ÚP definuje "prihliadanie na kvalifikáciu". V tomto komentári to vysvetľujú tak, ako som napísala: § 15 ods. 1 - ide najmä na prihliadanie na dosiahnutý stupeň vzdelania. http://www.pp.sk/Main/PPImages/pmpp_14-15_p001.pdf