draxter5
10.12.12,09:50
Zdravím. Chcem sa opýtať, či sa niekto už stretol s vyplatením dohodnutej sumy zo Životného poistenia. Každý poradca hovorí pri spísaní zmluvy o všetkom, ako o ďalekej budúcnosti, ale veď človek predsa môže mať úraz, alebo nebodaj zomrie aj na druhý deň po uzatvorení zmluvy. Ja viem, že pre pozostalú rodinu, je to veľmi smutná udalosť, len by som rád vedel, či to naozaj funguje, ako to prezentujú zástupcovia pisťovní. Ďakujem za vaše odpovede.
Oliwa
10.12.12,09:06
Nepleť si životné poistenie s úrazovým...
Funguje to, ale za akú cenu - po ťažkej chorobe zomrie matka a zostane po nej vdovec a tri polosiroty. Dostanú peniaze. Tie peniaze matku nikdy nenahradia, rozkotúľajú sa na bežný život a na štúdium, lebo v rodine je o príjem menej. Spokojný?
Snáď nekalkuluješ so svojím vlastným životom...?
Braňo
10.12.12,09:09
no snáď každý by mal kalkulovať, keď je aspoň trochu zodpovedný voči svojmu partnerovi (napr. pri hypotéke).
draxter5
10.12.12,09:11
To som naozaj napísal v takom štýle, že toto z mojej otázky cítiš, alebo si len chcela pomudrovať? Iba sa pýtam, či to funguje a či poisťovne nerobia ramena pri prípadnom plnení. To je všetko. Kalkulovať so svojím životom. To kde sme?
Oliwa
10.12.12,09:22
To som naozaj napísal v takom štýle, že toto z mojej otázky cítiš, alebo si len chcela pomudrovať? Iba sa pýtam, či to funguje a či poisťovne nerobia ramena pri prípadnom plnení. To je všetko. Kalkulovať so svojím životom. To kde sme?
Poisťovne robia ramená pri každom plnení - bez ohľadu na to, či ti vytopí byt, zlomíš si ruku, nabúrajú Ti auto, alebo prídeš o život... vždy - zaujímavý si, keď si ich potenciálny klient, resp. od nich nič nepotrebuješ.
Braňo
10.12.12,10:46
a s čím sa asi kalkuluje pri uzatváraní životného poistenia (so smrťou a úrazom nie?)
margot157
11.12.12,07:31
Zdravím. Chcem sa opýtať, či sa niekto už stretol s vyplatením dohodnutej sumy zo Životného poistenia. Každý poradca hovorí pri spísaní zmluvy o všetkom, ako o ďalekej budúcnosti, ale veď človek predsa môže mať úraz, alebo nebodaj zomrie aj na druhý deň po uzatvorení zmluvy. Ja viem, že pre pozostalú rodinu, je to veľmi smutná udalosť, len by som rád vedel, či to naozaj funguje, ako to prezentujú zástupcovia pisťovní. Ďakujem za vaše odpovede.

No bohužiaľ, môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti, že to funguje, skúsenosť mám spred 10 rokov, manžel umrel na následky pracovného úrazu, posťovňa plnila bez akýchkoľvek námietok, (samozrejme, že boli splnené podmienky uvedené v zmluve, t.j. neprít. alkoholu, platenie splátok poistného a pod. ) , aj konali pomerne rýchlo, presne si nepamätám, koľko im to trvalo, ale všetko bolo z ich strany v poriadku, M.