petermikuláš
10.12.12,10:16
Nazdar poraďáci, dá sa nejako zistiť typ tenkovrstvej omietky na mojom dome v prípade, že predchádzajúci majiteľ mi to už nestihol povedať /zomrel/. Viem , že omietka bola robená cca pred 14 rokmi a bola to Weber Terranova len by som potreboval vedieť či je akrylátová, silikónová alebo silikátová.
Dá sa to nejako zistiť? Chcem to vedieť kvôli tomu, že chcem dávať na rok paropriepustné zateplenie a v prípade, že by tá pôvodná omietka bola akrylátová tak to by asi bolo na kelkeď chcem paropriepustné zateplenie.
220870
10.12.12,09:41
Pred 14-rokmi sa takmer výlučne používal akrylát.Silikón vtedy stál cez 200€ 25kg kýbel.Na ktorého svätého je vám paropriepustné zateplenie.K čomu je to dobré neviem.Zrejme myslíte vatu tá má oproti polystyrénu jednu výhodu je nehorľavá ,inak len nevýhody.
petermikuláš
10.12.12,09:46
Pred 14-rokmi sa takmer výlučne používal akrylát.Silikón vtedy stál cez 200€ 25kg kýbel.Na ktorého svätého je vám paropriepustné zateplenie.K čomu je to dobré neviem.Zrejme myslíte vatu tá má oproti polystyrénu jednu výhodu je nehorľavá ,inak len nevýhody.
áno myslel som vatu, takže v prípade, že by to bol akrylát a chcem tam dať vatu musel by som tu pôvodnú tenkovrstvú omietku zoškrabať, alebo by stačilo ju len s nejakou "pichľavou" stierkou, špachtľou zdeformovať? Inak dochované informácie čo mám od susedov, tak im vraj ten pôvodný majiteľ tvrdil, že bola tá omietka brutálne drahá. Tak neviem. Ale mám tomu rozumieť tak, že sa to nedá zistiť?
Ferdosondo
10.12.12,09:46
Pred 14-rokmi sa takmer výlučne používal akrylát.Silikón vtedy stál cez 200€ 25kg kýbel.Na ktorého svätého je vám paropriepustné zateplenie.K čomu je to dobré neviem.Zrejme myslíte vatu tá má oproti polystyrénu jednu výhodu je nehorľavá ,inak len nevýhody.
Pravdu máš. Avšak pred cca dvomi rokmi si polystyrén nechcel ani vidieť. Kde došlo k tej názorovej zmene?
220870
10.12.12,11:12
Omietka aj akrylátová stála cca 100€.Netreba to škrábať ani pichať.
petermikuláš
10.12.12,11:32
Omietka aj akrylátová stála cca 100€.Netreba to škrábať ani pichať.
Ok, ale potom tá paropriepustnosť tej vaty mi je tak na dve veci, keď pod ňou bude nepriedušná akrylátová omietka, či?
marleau
10.12.12,13:03
No ja k difúzne zatvorenej stene a zatepleniu polystyrénom dodávam výlučne silikónovú omietku,pretože je pružná a dá sa dobre umývať,dokonca kartáčom.
petermikuláš
10.12.12,13:21
ďakujem za názor
petermikuláš
10.12.12,13:23
"Na ktorého svätého je vám paropriepustné zateplenie" prečo ten expresívny tón, keď sa v kľude normálne pýtam
petermikuláš
11.12.12,12:53
takže stavbári, mám tomu Vášmu mlčaniu porozumieť tak, že sa to nedá zistiť?