Mackovka
10.12.12,11:30
Chcem si vymeniť bytové dvere za nové. Nepotrebujem ich z bezpečnostného hľadiska. Ide mi o to, aby boli čo najviac vzduchotesné. Susedia vo vedľajšom byte sú silní fajčiari, stihnú zadymiť chodbu a schodište. Vadí mi dym, ktorý mi z chodby preniká do bytu cez moje staré panelákové dvere, pretože mám problémy s dýchacími cestami. Poraďte mi, prosím, nejaký typ bytových dverí, ktorý by mal čo najlepšie parametre vo vzduchotesnosti. Vďaka.
Mila123
10.12.12,10:33
vyriešiť je potrebné zadymené schodisko... chodbu....
marleau
10.12.12,11:10
Presne tak,tam ste v práve vy. Šiel by som aj súdnou cestou,nemáte čo stratiť.
Mackovka
10.12.12,12:49
vyriešiť je potrebné zadymené schodisko... chodbu....

Vďaka za odozvu, Ale toto sa nevyrieši. Susedia fajčia iba v byte, nie na chodbe. Ale sú tak silní fajčiari, že cez medzery vo dverách sa zadymí aj priestor okolo mojich dverí a dym mi prechádza do bytu, lebo dvere sú fakt nekvalitné - keď je na chodbe tma svieti aj polcentimetrová medzera. Chodba a schodište sa teraz v zime ťažko vetrá lebo na oknách sú kvety, ktoré by zamrzli. Utesnenie mojich dverí nepomohlo. Večer mám mám v chodbe bytu prepojenej s kuchyňou dym. Závisláci si nedajú povedať, ani na súde. Chcem vymeniť dvere. Ale na internete sa všetko "točí" okolo bezpečnostných dverí, ja potrebujem také, aby čo najlepšie tesnili. Posúvam prosbu o radu - typ dverí. Vďaka.
marleau
10.12.12,12:58
Aha...no keď som ja onehdá prišiel do terajšieho bytu,tak som mal podobný problém.Ja som dal dvere očalúniť a na spodok som nalepil ešte pásik takej kvázi kefky.Dvere pekne tesnia a okrem toho aj izolujú proti chladu aj hluku viac ako keď boli holé.
Mackovka
10.12.12,13:43
Aha...no keď som ja onehdá prišiel do terajšieho bytu,tak som mal podobný problém.Ja som dal dvere očalúniť a na spodok som nalepil ešte pásik takej kvázi kefky.Dvere pekne tesnia a okrem toho aj izolujú proti chladu aj hluku viac ako keď boli holé.
Tie kvázi kefky nemám, ešte to vyskúšam a poinformujem sa ako by v tomto smere fungovalo čalúnenie. Vďaka.
oondrejj
10.12.12,14:52
ono to je v podstate jedno či fajčia v byte alebo priamo na chodbe. Ak už fajčia je ich povinnosťou postárať sa o to, aby dym ktory vyprodukujú sa nedsotával do spoločných priestorov, teda do chodby. Tiež by som to riešil cez susedou. NIe vašou ale ich povinnosťou je namontovať si takéto dvere. Poslednou možnosťou je už aj nie veľmi obľúbená cesta - čiže súdna.
misoft
10.12.12,15:44
Montovať vzduchotesné dvere, lebo susedia fajčia :eek: a dym sa dostane do bytu.
Kde máš zaručené, že ten dym ide cez dvere z chodby? Tá potvora dym si vždy nájde cestu k tebe (a nemusia to byť dvere, stačia stúpačky, inštalačná šachta) a budeš tam, kde predtým (len o pár sto € ľahší).

1) Riešiť so susedom dohovorom
2) Riešiť so susedom tvrdým argumentom
3) Riešiť so susedom úradným argumentom
4) Riešiť so susedom po slovensky - jednou po papuli!
andiablo
10.12.12,16:13
existujú takéto dvere. Sú to protipožiarne a musia mať S-smoke Toto písmeno zamedzuje prieniku dymu a splodín horenia. Ale neviem ti povedať čo to koštuje.
Mackovka
11.12.12,04:51
Montovať vzduchotesné dvere, lebo susedia fajčia :eek: a dym sa dostane do bytu.
Kde máš zaručené, že ten dym ide cez dvere z chodby? Tá potvora dym si vždy nájde cestu k tebe (a nemusia to byť dvere, stačia stúpačky, inštalačná šachta) a budeš tam, kde predtým (len o pár sto € ľahší).

1) Riešiť so susedom dohovorom
2) Riešiť so susedom tvrdým argumentom
3) Riešiť so susedom úradným argumentom
4) Riešiť so susedom po slovensky - jednou po papuli!

...dym mám v chodbe nie v kúpeľni, čiže cez stupačky to nejde, tí fajčiari majú inú stupačku. Aj podo mnou sú fajčiari ale o niečo normálnejší - fajčia na balkóne a plastové okná to zachytia. Dohovor nestačil a pri závislých človek veľa nezmôže, tí idú aj cez mŕtvoly. Aby som nebola iba o pár sto eur ľahšia, hľadám niekoho, kto má vyskúšané nejaké dvere, ktoré podstatnejšie pomôžu aj v prípade dymu. Ale ďakujem za názor.
Mackovka
11.12.12,04:53
existujú takéto dvere. Sú to protipožiarne a musia mať S-smoke Toto písmeno zamedzuje prieniku dymu a splodín horenia. Ale neviem ti povedať čo to koštuje.

Vďaka, skúsim sa po takých poobzerať. Uvidím, čo stoja. Aspoň viem, čo hľadám.
220870
11.12.12,04:58
andiablo
11.12.12,08:13
tak tieto dvere sú len požiarne ale nie sú dymotesné. Skús si pozrieť:
http://www.ben.sk/produkty/dvere-a-zarubne/specialne-dvere/protipoziarne-a-dymotesne-dvere/
12janci12
20.03.13,20:33
Môžem vám dať hneď dve veľmi účinné rady.
1. Tie čalúnenia, kefka atď - to sú nezmysly. Treba najprv skontrolovať zárubňu dvojmetrovou vodováhou, či je záruzbňa zvislá a rovná. Odchýlka môže byť do 2-3 mm. Ak je to viac, treba vymeniť, Zárubňu. Následne treba skontrolovať dvere, či nie sú prehnuté. Ak máte toto v poriadku, treba použiť tesnenie s otvoreným profilom a vysokým zdvihom, je to typ V. Tesnenie musí byť nalepené aj na prahu!
2. Skúsenosťou som prišiel na to, že mimoriadne účinným odstraňovačom cigaretového pachu je elektrostatický filter. My máme doma Ionic care a funguje výborne, že funguje na dym som prišiel náhodou, ale je to naozaj účinné.