pepa78
10.12.12,15:30
Zdravím poraďáci, mojou nedôslednosťou som spravil chybu pri stavbe našeho domu a to, že som "fugu" pod vchodovými dverami a dverami na terasu potiahol poter až po exteriér...nevyplnil som medzeru napr. ytongom a tým mi vznikol tepelný most...mám podlahové kúrenie...rád by som tento problém vyriešil zatial dočasne, ankoľko nemám ešte navážku a porobené chodníky...nalepil som na exteriérovú stranu tvrdený polystyrén, tak snáď sa mi podarilo eliminovať most...prosím dá sa to riesšiť aj inak ?

Ďakujem
zknihy
10.12.12,15:17
Zdravím poraďáci, mojou nedôslednosťou som spravil chybu pri stavbe našeho domu a to, že som "fugu" pod vchodovými dverami a dverami na terasu potiahol poter až po exteriér...nevyplnil som medzeru napr. ytongom a tým mi vznikol tepelný most...mám podlahové kúrenie...rád by som tento problém vyriešil zatial dočasne, ankoľko nemám ešte navážku a porobené chodníky...nalepil som na exteriérovú stranu tvrdený polystyrén, tak snáď sa mi podarilo eliminovať most...prosím dá sa to riesšiť aj inak ?

Ďakujem
Vyrež pod prahom a odizoluj.
oondrejj
10.12.12,17:41
pokiaľ to plánuješ robiť ešte teraz v zime tak som niekde čítal aj o nejakej penovej izolácii čo sa na dvere respektíve pod prah nalepi. Najčastejšie asi dávajú montážnu penu. Keď pohľadáš nájdeš aj takú, čo sa bude dať využiť aj pri súčasných teplotných podmienkach. Po prípade tá pena čo sa nalepuje, tá sa dá použiť aj nižších teplotách, avšak nesmie byť medzera medzi dverami a betonom veľká.
marleau
10.12.12,17:48
Vyrež pod prahom a odizoluj.

Buď tak alebo spojiť ten tvrdený polystyrén so zateplovákom,ak sa ešte dá.