Denisman
10.12.12,19:55
Zdravím....
zháňam knihu, o ktorej mi vravel môj priateľ bohužiaľ s ním už niesom v kontakte tak sa obracám na Vás.
no v skratke viem že to nie je obyčajná kniha, ale niečo na štýl vymývania mozgu, vravel mi že po vžití sa do knihy pocitil ako sa zmenil, prestal citiť strach a stratil autoritu voči hocikomu
dalej viem ze v knihe sa hovori že sa na ludí nemáme pozerať ako na človeka ale ako na biomasu, ktorá nerozpráva ale proste vydáva nejaký zvuk, ďalej že neexistuje dobro a zlo, nežijeme pre niečo ale len pre daný okamih
ďalej sa v tej knihe rozoberá že ludstvo sa delí do štyroch skupín a to: ovce, pastieri, psy a vlci. a niečo na ten štýl že ovce sú obyčajný ľudia ktori iba počuvaju prikazy, pastieri sú ľudia, ktorí už vydavajú rozkazy.... Kniha ma okolo 50-70 strán a 7 kapitol.
a dalej si uz nespomeniem...... ak by ste sa chceli niečo opýtať ohľadom tejto knihy rád Vám odpoviem, samozrejme ak budem poznať odpoveď....
ak by sa Vám podarilo nejakým spôsobom nájst tu knihu bol by som Vám veľmi zaviazaný :) ďakujem. :)
buchač
10.12.12,19:17
Zdravím....
zháňam knihu, o ktorej mi vravel môj priateľ bohužiaľ s ním už niesom v kontakte tak sa obracám na Vás.
no v skratke viem že to nie je obyčajná kniha, ale niečo na štýl vymývania mozgu, vravel mi že po vžití sa do knihy pocitil ako sa zmenil, prestal citiť strach a stratil autoritu voči hocikomu
dalej viem ze v knihe sa hovori že sa na ludí nemáme pozerať ako na človeka ale ako na biomasu, ktorá nerozpráva ale proste vydáva nejaký zvuk, ďalej že neexistuje dobro a zlo, nežijeme pre niečo ale len pre daný okamih
ďalej sa v tej knihe rozoberá že ludstvo sa delí do štyroch skupín a to: ovce, pastieri, psy a vlci. a niečo na ten štýl že ovce sú obyčajný ľudia ktori iba počuvaju prikazy, pastieri sú ľudia, ktorí už vydavajú rozkazy.... Kniha ma okolo 50-70 strán a 7 kapitol.
a dalej si uz nespomeniem...... ak by ste sa chceli niečo opýtať ohľadom tejto knihy rád Vám odpoviem, samozrejme ak budem poznať odpoveď....
ak by sa Vám podarilo nejakým spôsobom nájst tu knihu bol by som Vám veľmi zaviazaný :) ďakujem. :)
...táto ???


Erich Fromm

Ľudské srdce - jeho nadanie k dobru a zlu

Autor sa venuje tejto problematike v šiestich kapitolách. Hneď v prvej sa priamo a bez váhania zahryzol do otázky podstaty človeka. Súhlasím s jeho námietkou, že nemožno ľudí jednoducho deliť na ovce a vlky. Nedá sa zlo, ktoré páchame, zvaliť na to, že existuje skupina ľudí – oviec, ktorí sú ochotní podrobiť sa komukoľvek, ktorí potrebujú niekoho obdivovať a nasledovať a druhá skupina ľudí – vlkov, ktorí potrebujú vládnuť a zabíjať. Rozsiahlejšie sa vyjadruje o postoji prezentovanom v Starom zákone, teda že človek je vlastne bipolárny – má predpoklady k dobru aj zlu a záleží len na ňom čo si zvolí. Poukazuje aj na opačný názor renesancie a osvietenstva, ktorí oslobodzujú človeka od zodpovednosti a celú ťarchu zla prenášajú na sumárum okolností, ktorých zmenou by sa ľudská dobrota mohla opäť znovuzrodiť.
Denisman
11.12.12,16:35
Hmmmmm ťažko povedať, čítal som iba o knihe, celú knihu som nevedel nájsť) a je to pravdupoviediac veľmi podobné,ak to nieje to čo hľadám, ale nenašiel som nič o názoroch na ľudí ako biomasu a o živote ako okamihu, že sa nemáme dívať na život ako na dlhodobé trápenie ale ako na okamih a nemáme mať strach..... Každopádne keď toto nájdem a prečítam si to, ak to je to čo hľadam tak sa ospravedlňujem.... aaaa Ďakujem za tip :) :)
Ďalšie typy uvítam :)
misomiso
11.12.12,16:45
ale nenašiel som nič o názoroch na ľudí ako biomasu

Snad si o nic neprisiel...
osky
12.12.12,04:27
kto pise taketo knihy?!
a cudujem sa ze ju zhanas,cim ta to obohati?
neni na trhu dost pekynch zaujimavch knih?-nie taketo hluposti.
Denisman
12.12.12,19:29
Tak ja nehľadám knihu, ktorú si budem čítať z dlhej chvíle ale presne cielenú ukážku, možno literatúru. Inšpiruje ma, že keď sa človek chce sám zmeniť a ta kniha mu v tom pomôže a udá smer, ktorým sa zmení....
misomiso
12.12.12,19:35
To ze si v sebe nasiel silu sa zmenit je uzasne. To, ze si pritom natrafil prave na takuto knihu je podla mna tragedia.
Stefan2005
12.12.12,19:42
To ze si v sebe nasiel silu sa zmenit je uzasne. To, ze si pritom natrafil prave na takuto knihu je podla mna tragedia.

... ešte väčšia, že sa chce práve podľa nej zmeniť
bettylou
12.12.12,21:44
šak možno sa potom nebude chcieť zmeniť podľa nej, ale proti a nájde celkom inú cestu.
Melnick
12.12.12,22:00
Betty, veď mu tú knihu požičaj. :D:D:D
subjekt6792
15.12.12,14:37
čítala si knižku Piatich kruhov(go rin no šo) od stredovekého nikdy neporazeného samuraja Mijamota Musašiho. Ktorá ťa taktiež zbaví strachu, ak pochopíš jeho filozofiu ťa urobí silnejšou. V japonsku je to biblia, každého úspešného človeka. Tá knižka o ktorej píšeš sa mi zdá, že je povrchná ako mnoho podobných a o nič ťa neobohatí. Mnou spomínanú knižku čítam 2hý krát a ešte stále všetko som nevstrebal. Hovorí sa, že pri jej každom prečítaní v nej nájdeš niečo nové a takže ju budem asi čítať celý život:)
bettylou
15.12.12,14:59
nem mám
bettylou
15.12.12,16:03
vypredaná, chystá sa dotlač