Letko
12.12.12,02:33
Ahojte,

ako sa správne používa odsávačka hlienu NOŠTEK?

Počujeme, že malá nemôže kvôli soplíkom dobre dýchať, ale keď priložím odsávačku k nosovej dierke, nič nevytiahne. Vytiahne, len keď je soplík nižšie.

Malá ma dva týždne.

Ďakujem :)
Andy Kralik
12.12.12,04:14
Nemáte suchý vzduch v dome?
Keď som mal dcéru v tomto veku, tiež ťažšie dýchala ale nemala sople (nič sa nedalo odsať).. Kúpil som zvlhčovať vzduchu. Pomohlo. Púšťali sme ho na noc po celú zimu, neskôr iba počas zaspávania. Až na jar sme ho odložili..
Letko
12.12.12,04:20
Bývame v paneláku, takže vzduch nie je taký dobrý ako v dome, zvlhčovač nemáme, vlhkosť je okolo 42% a teplota v spálni 19 stupňov.
Andy Kralik
12.12.12,04:39
Tak to je ako u nás. Nám zvlhčovanie pomohlo..

Kontrolná otázka pije dobre? U nás je najväčší problém že keď fakt nevie poriadne dýchať, nemôže poriadne sať. Ale je to vždy len prechodné. Ak by sa ti zdalo že dýchanie nie je dobré, zájdite s ňou k pediatrovi nech popočúva pľúca.. Ale najlepšie tak, že sa dohodnete na hodinu, aby ste nečakali s ostatnými chorými deťmi. Predsa len 2 týždne sú 2 týždne..

.. a ešte ma napadlo.. do nosa dávame kvapky Libenar pre deti (to je sterilný fyziologický roztok). pomáha pri opuchoch sliznice. Libenar kvapneme aj keď má sople, predtým než odsávame.
Letko
12.12.12,04:48
Zatiaľ pije dobre, len mám pocit, že sa viac natrápi kvôli dýchaniu, lebo musí dýchať nosom. Manželka dnes zavolá pediatričke a uvidíme čo a ako.

Myslel som, že odsávačka vytiahne všetky sople, len návod nebol pribalený a žiadny návod som na nete ani nenašiel.
Letko
13.12.12,10:53
Andy - včera sme do spálne dali hrniec s horúcou vodou a vyzerá to tak, že to pomohlo, ďakujem za radu :)
KatarinaNR
13.12.12,10:57
odsávačka hlienov na vysávač je úplne super vynález, má sa používať tak, že otvor nie je do hora ale vodorovne, detičky si nevedie vyfúkať dobre nos a hlieny urobia zápal, keď nie sú hlieny je menšia pravdepodobnosť, že sa budú baktérie množiť po sliznici a aj keď je dieťatko staré napríklad jeden rok, tiež nevie dokonale vyfúkať noštek a ešte som to kombinovala, naskôr vyfúkala a potom som jej nos dočistila odsávačkou. Pri úplne malých bábatkách sa to dá dobre použiť, netreba mať strach.
Darina1234
13.12.12,11:01
ja to robim uz roky, teraz, ked sme uz velki, pridavam do hrnca aj sol, davajte pozor pri tej odsavačke, mala je ešte velmi mala, sliznica v nosteku jemna, ja ako som odsavačku kupila, tak som ju aj dala preč,vatovými tyčinkami som v case soplikov jemne odtiahla ,pri druhom uz budete všetko vedieť,
Letko
13.12.12,11:04
Takže vodorovne k nosovej dierke?
KatarinaNR
13.12.12,11:09
áno, vodorovne, lebo tam je prechod a jemne s ňou mykať, aby nevznikol úplný podtlak, kým je bábo úplne malinké neskô môžeš podtlak zvyšovať tým, že zapcháš dierku tou odsávačkou ale to až od roka a úplne neskôr, môžeš urobiť podtlak, že zapcháš aj druhú dierku a aj ústa, ale to je tak pre dospelých keď majú zapchatý nos. Ale ty, dáš do nošteka a jemne s tým hýbeš aby prenikal do dierky z ktorej ťaháš aj vzduch
Letko
13.12.12,11:13
Tak toto som sa nikde nedočítal, ďakujem za radu.
Vidíš, predávajú odsávačky a nedajú k nim návod na použitie.
KatarinaNR
13.12.12,11:20
tak to som zistila tiež praxou ako mi malá reagovala a tak............ držte sa
Andy Kralik
14.12.12,04:39
som rad :)