leony1
13.12.12,11:06
Planujem otvorit medicinske centrum so zameranim na pacienta. Gro pacientov by mali tvorit onkologicki pacienti, ktorym chcem okrem standardnej starostlivosti poskytnut aj nadstandardne sluzby.
Co najviac chyba onkologickym pacientom v beznej lekarskkej praxi? Osobny pristup, moznost vyrozpravat sa, doporucit vyzivove doplnky, relaxacne masaze....?

Co by ste si Vy ako pacient zelali, co nedostavate v beznej ambulancii a za co by ste boli ochotni si aj priplatit? Kedze vieme, ze zdravotne poistovne preplatia len co musia a nadstandard je uz v inej kategorii.

Dakujeme za nazory, napady, aby sme mohli lepsie pomahat.
veronikasad
13.12.12,10:37
V ktorom meste bude vaše centrum fungovať a akou formou ?
buchač
13.12.12,10:47
Planujem otvorit medicinske centrum so zameranim na pacienta. Gro pacientov by mali tvorit onkologicki pacienti, ktorym chcem okrem standardnej starostlivosti poskytnut aj nadstandardne sluzby.
Co najviac chyba onkologickym pacientom v beznej lekarskkej praxi? Osobny pristup, moznost vyrozpravat sa, doporucit vyzivove doplnky, relaxacne masaze....?

Co by ste si Vy ako pacient zelali, co nedostavate v beznej ambulancii a za co by ste boli ochotni si aj priplatit? Kedze vieme, ze zdravotne poistovne preplatia len co musia a nadstandard je uz v inej kategorii.

Dakujeme za nazory, napady, aby sme mohli lepsie pomahat.
Čo je to ten nadštandart ?
Lieky , pobyt v nejakom zariadení ...okrem už vyššie spomínaného ...

Ono je to všetko pekné ...
Ale keď sa tak pozriem na všeliaké nadácie , na ľudí žiadajúcich ( doslova prosiac ) na tých všeliakých verejných priestranstvách o nejaký príspevok do kasičky a či účty...atď ...

Ktorú cieľovú skupinu onkologických pacientov by si chcel osloviť ???
Veľa jedincov by aj to posledné dalo , no nemá proste z čoho ....


...nuž málo infa na ten začiatok plánovania......teda zatiaľ........a aj na reakciu ako takú ...
leony1
13.12.12,11:43
takto: pacienti sa mi casto telefonicky stazuju, ze ich osetrujuci onkologovia nemaju cas pohovorit si s nimi o ich obavach, nevysvetlia vsetko do hlbky,ako by pacient ocakaval. neplanujeme robit ziadnu charitu ani behat s kasickami a vyberat peniaze. chceme ponuknut pacientom nieco navyse a vlastne sa pytam, co pacientom chyba. pocnuc usmevom a trpezlivostou lekara az po doplnky vyzivy, masaze, relaxacie, psycho poradenstvo. samozrejme vsetko na kvalifikovanej urovni, nie sarlatanstvo. so zameranim sa na individualne potreby konkretneho pacienta. centrum bude ambulantnou formou, nie pobytove.
buchač
13.12.12,12:12
takto: pacienti sa mi casto telefonicky stazuju, ze ich osetrujuci onkologovia nemaju cas pohovorit si s nimi o ich obavach, nevysvetlia vsetko do hlbky,ako by pacient ocakaval. neplanujeme robit ziadnu charitu ani behat s kasickami a vyberat peniaze. chceme ponuknut pacientom nieco navyse a vlastne sa pytam, co pacientom chyba. pocnuc usmevom a trpezlivostou lekara az po doplnky vyzivy, masaze, relaxacie, psycho poradenstvo. samozrejme vsetko na kvalifikovanej urovni, nie sarlatanstvo. so zameranim sa na individualne potreby konkretneho pacienta. centrum bude ambulantnou formou, nie pobytove.
Takto:
Akí pacienti ???

Takto :
Pravdepodobne vieš , že v podstate každý ošetrujúci lekár nemá čas na vykecávanie ...či je to ambulancia a či špitáľ..
Pri tom pomere pacient - lekár to proste nie je možné...

Na debaty sú iní , psychológovia ...a aj tu sa venujú svojim zverencom len tú hodinku - maximálne ...

Centrum ambulantnou formou ?
Nuž , povedal by som , že toto je už téma na iný level - podnikanie .
martuli
13.12.12,13:51
A čo tak skúsiť sa nakontaktovať so združením onkologických pacientov, alebo Ligou proti rakovine? Určite by podali viac informácii, ako my neonkologickí pacienti.
Jarka 1
13.12.12,17:10
takto: pacienti sa mi casto telefonicky stazuju, ze ich osetrujuci onkologovia nemaju cas pohovorit si s nimi o ich obavach, nevysvetlia vsetko do hlbky,ako by pacient ocakaval. neplanujeme robit ziadnu charitu ani behat s kasickami a vyberat peniaze. chceme ponuknut pacientom nieco navyse a vlastne sa pytam, co pacientom chyba. pocnuc usmevom a trpezlivostou lekara az po doplnky vyzivy, masaze, relaxacie, psycho poradenstvo. samozrejme vsetko na kvalifikovanej urovni, nie sarlatanstvo. so zameranim sa na individualne potreby konkretneho pacienta. centrum bude ambulantnou formou, nie pobytove.

​Kto si, keď sa ti pacienti sťažujú? Lekár?
maja
14.12.12,08:47
takto: pacienti sa mi casto telefonicky stazuju, ze ich osetrujuci onkologovia nemaju cas pohovorit si s nimi o ich obavach, nevysvetlia vsetko do hlbky,ako by pacient ocakaval. neplanujeme robit ziadnu charitu ani behat s kasickami a vyberat peniaze. chceme ponuknut pacientom nieco navyse a vlastne sa pytam, co pacientom chyba. pocnuc usmevom a trpezlivostou lekara az po doplnky vyzivy, masaze, relaxacie, psycho poradenstvo. samozrejme vsetko na kvalifikovanej urovni, nie sarlatanstvo. so zameranim sa na individualne potreby konkretneho pacienta. centrum bude ambulantnou formou, nie pobytove.

Nie som onko pacient, ale to čo som zvýraznila ma zaujalo.

Prečo volajú pacienti práve Tebe ?

Ako chceš zabezpečiť lekára, ktorý bude mať čas a trpezlivosť, keď každý dobrý lekár je tak vyťažený, že je rád, že stíha všetkým svojim pacientom pomôcť aj keď sa zdá, že bez trpezlivosti ?

A ako zabezpečíš pacientom to, že veci ktoré budeš ponúkať im skôr v ich liečbe nepoškodia, lebo neverím, že lekár v Tvojom centre bude vedieť o pacientovi toľko, ako jeho onko lekár ?
mzdarka renca
14.12.12,09:13
Prečo volajú pacienti práve Tebe ?



asi je spojovateľ v onkologickom ústave
Jarka 1
15.12.12,09:03
Bingo
branislavp
16.12.12,17:28
leony, tak predstav svoje aktivity pre tak vážnych pacientov. Ak máš dobrý úmysel, určite by ťa oslovili. Ale to musíš byť každý deň byť na PORADE. Ako vidím, že nie si, absentuješ, to sa nerobí.
buchač
16.12.12,17:53
leony, tak predstav svoje aktivity pre tak vážnych pacientov. Ak máš dobrý úmysel, určite by ťa oslovili. Ale to musíš byť každý deň byť na PORADE. Ako vidím, že nie si, absentuješ, to sa nerobí.
Nejde ani tak o absenciu ...nie je každý ten každý deň na tom počítači ...

Beriem do úvahy ( čo už so mnou , optimistom ??? ...;)..) aj tie iné okolnosti , predsa len sa blížia tie Vianoce a ľudia majú ( povedzme ) aj iné starosti a povinnosti ...

Na druhej strane je fakt aj pravdou to zvýraznené ...
Určite by to niekoho zaujalo a zaujímalo ...

Ibaže , na druhej strane , ten môj pesimizmus mi nahovára skôr aj niečo iné...
Nazvem jemne a jednoducho ....ťahanie rozumov zadarmenko pre svoj biznis ...a na zdraví sa dnes neskutočne zarába , niekedy doslovne zneužíva , zdiera ...

No ak by tie skúsenosti a či postrehy ...atď pomohli ???....šak čoby aj nie , šak v poho ...
ilona
17.12.12,05:10
Onkologickým pacientom by pomohlo keby bolo viac doktorov, alebo sa nejako dalo objednať na presnú hodinu.Neviem ako je to inde,ale v B.B. keď idete na kontrolu,potrebujete na to celý deň.Keď sú ľudia napr. po chemoterapii je to pre ních strašne namáhave. Sú ľudia ktorí potrebujú doprovod a ten doprovod tiež tam strávi " príjemný" deň dovolenky. Pre tých chorých ľudí je to veľká záťaž.
Gabhus
18.12.12,03:44
U nás v PO je to tak v štátnom zariadení, aj keď je pravdou, že vážnejšie prípady uprednostňujú a títo čakajú menej. Ja som prešla k súkromnej onkologičke a nemôžem povedať, že by tam bolo treba stráviť mladosť. Majú to zorganizované a pacient tam strávi maximálne hodinu - ak tam nie je chemoterapia, to trvá dlhšie. Som spokojná. Nie som si istá či to, čo navrhuje leony 1 je reálne. Je lekár? Chce sa s pacientmi rozprávať? O čom ak ich nepozná a nie je ani psychológ (?) ani lekár (?). Chce predávať vyživové doplnky? Tak to je už potom o inom.... Ja s tou chorobou žijem už pekných pár rokov ale nikdy som nechcela nejaké falošné nádeje. A to mi tak pripadá akože prídeš, porozprávame, odídeš a budeš si myslieť, že je všetko v pohode. Radi by sme, aby tak bolo, ale niekedy to tak nie je a vtedy také čosi nepomôže... Aby som to povedala pekne, nepripadá mi to veľmi perspektívne a presvedčivé. Aspoň pre mňa a to som optimista vysmiaty vďačný za každý prežitý deň.....;)
ivantt
20.12.12,11:25
Tu tazko povedat co je pre onkopacientov najlepsie, povedal by som ze vsteko co im pomoze. Ide len o to, kolko si za to musia zaplatit. Takze pocitam ze to budu sluzby platene a tym padom nie pre kazdeho. Ak by to malo byt charitativne, stroskota to, ak sa za sluzby bude platit malo, stroskota to... ( to je len môj nazor, mozno nie spravny ). Takze to bude zase len pre vyvolenych.
buchač
20.12.12,14:14
Beriem do úvahy ( čo už so mnou , optimistom ??? ...;)..) aj tie iné okolnosti , predsa len sa blížia tie Vianoce a ľudia majú ( povedzme ) aj iné starosti a povinnosti ...
...
Ibaže , na druhej strane , ten môj pesimizmus mi nahovára skôr aj niečo iné...


Nuž , tak poviem ...môj pesimizmus vyhral nad tým optimizmom ...



leony1
Dakujeme za nazory, napady, aby sme mohli lepsie pomahat.

Alebo slovami filozofa povedané :

Sapientiam autem non movetur solum, sed utendum.
Múdrosť neslobodno len získavať, ale treba ju aj využiť.....
Cicero
branislavp
27.12.12,19:14
leony1, kde si.