ROMBOR
13.12.12,14:39
ahojte
chcem sa poradit, byvam uz 2 roky v RD - prizemie a podkrovie .. okrem toho mam v podkrovi stresny vylez na povalu - kde sa asi tak postavim (len kvoli predstavy velkosti). Strop na poschodi (podkrovie) mam zatepleny podla projektu - odspodu vrstvy = sadrokarton, parozabrana, nobasil 6 cm (medzi nosnymi profilmy sadrokartonu) a nobasil 18 cm medzi kontralatami ... v hornom podkrovi mam - kedze tam skladujem kopu bordelu - este nabite na vrch kontralat OSB dosky, aby sa dalo chodit aj na povale ... povalu vsak nemam zateplenu az "po vrch" ... je tam len skridla a folia ...
rozmyslam nad tym, ze by som zateplil aj povalu, teda aspon nobasilom 18 cm az po vrch strechy .. kedze si myslim, ze cez strechu uteka v zime najviac tepla a v lete zasa opacne ..predpokladam, ze by to mohlo vylepsit tepelnoizolacne vlastnosti RD ...
viete mi poradit, ci sa to oplati ?

p.s. v celom doma mam podlahove kurenie, termostat je na prizemi - ked nie je zapnuty, teda sa nekuri, tak hore mam chladnejsie ako dole .. akonahle sa kurenie zapne (vacsinou len vecer), tak sa teplota hore zvysuje viac ako dole - to mam tak vyregulovane ...aby bol vacsi prietok hore ako dole, kedze aj kotol mam na prizemi a tam sa teplota drzi velmi dobre ... chcem si este dat urobit fotky termokamerou, nech mam predstavu o tom, ako je dom zatepleny a aby som mal predstavu, ako a kade mi unika teplo ...

dakujem

r
draik
13.12.12,14:41
Dajte si v lete resp. v zime teplomer na povalu a výsledok bude jasný.
chandler
14.12.12,15:00
ak mas 24 cm nobasilu tak pochybujem ze by sa mohlo oplatit tam davat dalsi. mozno keby si ho mal ze velmi dobru cenu. teplo ti unika vetranim, tak radsej nevetraj :)
johny18
14.12.12,15:15
Lepsie urobis ak pod OSB dosky pridas viac vlny. Este aspon 25 cm. Ja to mam takisto, mam tam 30 cm vlny a pod OSB dosky na povale idem pridat este 20 cm.
marleau
14.12.12,16:41
Ja som zateplenie až po hrebeň strechy a to už pri stavbe domu. Tomu sa prisposobuje aj parapriepustná fólia. Ten špic nad klieštinami je dobrý odkladací priestor a keď je izolovaný,tak je len dobre. Je tam možné uložiť aj materiály,ktoré može poškodiť mráz alebo prílišné teplo.