peter1234567890
16.12.12,12:40
Dobry den, kupili sme si koberec na chotbu a kuchyne je to klasika sirky 4m a odrezany na potrebne dlzky. Uz ked nam ho rezali tak sme sa pytali preco je zvlnity na niektorych miestach a vraveli nam ze sa to ulahne. Nemate niekto s tym skusenost? Uz ho mame doma asi tyzden a na niektorych miestach su stale vlny. Mame ho nejak reklamovat alebo co s tym robit?
lujza.j
16.12.12,20:23
peter1234567890
19.12.12,15:00
Takze nic? V tom odkaze neni nejaka uspesnost na vyrovnanie. A da sa koberec reklamovat?
pivko
19.12.12,16:01
Na tú chotbu:D:D:D , objednaj válec , od. f. Strabag a vyfaktúruj Poćiatkovi.
kopretinka
19.12.12,18:01
Všetko sa dá reklamovať,aj koberec.
korela
20.12.12,02:19
Mali ste tam už aj predtým položený koberec? Alebo teraz prvýkrát?
peter1234567890
22.12.12,21:14
Ano mali sme tam uz koberec a nevlnil sa. jedine ked bolo vlhko ako pise niekto vyzsie. Ked tepujeme koberec v obyvacke tak sa zvlni a le rano ked je suchy uz je rovny. Ale tento je zvlnity od chvile kupi. S predavacom som uz dohodnuty ze ak po vianociach sa neusadne tak budeme riesit reklamaciou. Len teraz neviem stary sme vyhodili a neviem ci ho vezmu na reklamaciu a budeme bez kobercov alebo ako to budu riesit. Predavajuceho a zaroven majitela predjne som presvedcil ked v predajni roztiahol koberec co je namotany a aj v predajni bol zvlnity. Tie vlny su pravidelnepriecne na smer natocenia. Doma sme skusili koberec zatazit knihami na niektorych miestach sa vyrovnal ale niekde sa naspet vracia do vypukliny. No uvidim ako dopadnem po vianociach.
hubatá
22.12.12,22:33
My sme mali koberec kde chlpy boli zaliate v gume...... takže stačilo keď zapršalo vonku a my sme nemohli otvoriť do obývačky dvere.
korela
23.12.12,00:57
Ano mali sme tam uz koberec a nevlnil sa. jedine ked bolo vlhko ako pise niekto vyzsie. Ked tepujeme koberec v obyvacke tak sa zvlni a le rano ked je suchy uz je rovny. Ale tento je zvlnity od chvile kupi. S predavacom som uz dohodnuty ze ak po vianociach sa neusadne tak budeme riesit reklamaciou. Len teraz neviem stary sme vyhodili a neviem ci ho vezmu na reklamaciu a budeme bez kobercov alebo ako to budu riesit. Predavajuceho a zaroven majitela predjne som presvedcil ked v predajni roztiahol koberec co je namotany a aj v predajni bol zvlnity. Tie vlny su pravidelnepriecne na smer natocenia. Doma sme skusili koberec zatazit knihami na niektorych miestach sa vyrovnal ale niekde sa naspet vracia do vypukliny. No uvidim ako dopadnem po vianociach.
Ja som sa pýtala kvôli rovnosti podlahy, či ju nemáte niekde prepadnutú. To nie je, vidím, váš prípad.
Reklamovať. Práve na Vianoce.
peter1234567890
23.12.12,08:52
Podlaha je ok, predavac vravel ze sa pride pozriet ns koberec po vianociach. Mna mrzi kopec roboty vyrezavania a prekladanie nabytku. Neviete nahodou ci budem cakat do vyjadrenia vyrobcu bez koberca? On cely bal kotuc v predajni ma vlny. Dam vediet ako som dopadol.
peter1234567890
17.01.13,20:45
TAk sa vracam k teme. Minuly tyzden bol u nas predavac a vrvael ze koberec je zle polozeny lebo nema orezane kraje okolo stien a nema sa kde natiahnut . tak som napisla do velkoskladu predja kobercov a dnes tu bol obchod. zastupca a tvrdil mi to same ze koberec treba podlepit obojstrann. lepiac. paskou a orezat kraje. Neviem ci to bude pravda ale asi to vzdam. Obchod. zastupca bol dokonca ochcotny prist pri najblizsej ceste a pomoct mi s prilepenim a orezanim koberca. Aj tak nechpem ako je to mozne ked vlny su dost daleko od okraja. Takze snad pomoze paska a orezanie.
korela
17.01.13,22:10
Skús sa spýtaj pre istotu na SOI.
Akú medzeru ti navrhujú od steny? Nie sú tie vlny od toho ako bol stočený? Aké je jeho zloženie? Ak niekde ležal v sklade pri nevhodných teplotách, mohol sa natrvalo zdeformovať.
branislavp
17.01.13,22:11
TAk sa vracam k teme. Minuly tyzden bol u nas predavac a vrvael ze koberec je zle polozeny lebo nema orezane kraje okolo stien a nema sa kde natiahnut . tak som napisla do velkoskladu predja kobercov a dnes tu bol obchod. zastupca a tvrdil mi to same ze koberec treba podlepit obojstrann. lepiac. paskou a orezat kraje. Neviem ci to bude pravda ale asi to vzdam. Obchod. zastupca bol dokonca ochcotny prist pri najblizsej ceste a pomoct mi s prilepenim a orezanim koberca. Aj tak nechpem ako je to mozne ked vlny su dost daleko od okraja. Takze snad pomoze paska a orezanie.
Kvalitne vyrobený koberec by sa nemal prečo vlniť, keď ho dobre položíš. Ale keď už bol zvlnený v predajni, a aj po týždňovom položení zvlnenie trvá, tak by som koberec reklamovala. Pretože kúpiť nový koberec a potom ho vyrovnávať - ošetrovať lepiacou páskou-rada od obchodníka, no to je sila. A potom čo s kobercom, keď ho budeš čistiť, zvlní sa ešte viac, aj s lepiacou páskou. Môj názor.
branislavp
18.01.13,09:38
TAk sa vracam k teme. Minuly tyzden bol u nas predavac a vrvael ze koberec je zle polozeny lebo nema orezane kraje okolo stien a nema sa kde natiahnut . tak som napisla do velkoskladu predja kobercov a dnes tu bol obchod. zastupca a tvrdil mi to same ze koberec treba podlepit obojstrann. lepiac. paskou a orezat kraje. Neviem ci to bude pravda ale asi to vzdam. Obchod. zastupca bol dokonca ochcotny prist pri najblizsej ceste a pomoct mi s prilepenim a orezanim koberca. Aj tak nechpem ako je to mozne ked vlny su dost daleko od okraja. Takze snad pomoze paska a orezanie.
Byť na Tvojom mieste zrolujem koberec, vrátim, od kúpy odstúpim a žiadam peniaze, čo stáli koberce aj s viacnákladmi, ktoré si mal na prepravu koberca. Už by som v tej predajni ďalší koberec nekupovala.
luja5
18.01.13,11:00
Súhlasím s branislavp.
Nevidím dôvod, aby musel zákazník doma špekulovať, ako má alebo nemá položiť koberec, aby nebol zvlnený, koľko cm od steny, na aký ne/rovný podklad ... Už to, že bol koberec zvlnený v obchode, nepovažujem za ok. Ak predajca nepriložil pri kúpe návod, akým spôsobom koberec, ktorý je v predajni zvlnený, odrezať a položiť v byte, aby sa nevlnil a aby sa vyrovnal, tiež ako ho ošetrovať, aby sa znova alebo ešte viac nevlnil, nie je aj podľa mňa nad čím uvažovať a koberec by som vrátila.
Btw. – nedávno sme vymieňali v byte koberce, pozerali sme všelijaké, ale úprimne čo sme pochodili nevidela som ponúkať metrážové koberce (ani iné) zvlnené. Ak by taký bol, ani by som ho nekúpila, lebo by som neverila, že v byte sa môže neviem akým zázrakom vyrovnať. Predtým sme mali v celom byte metrážové koberce kupované v rôznych obchodoch, všelijako odrezané na rôzne veľkosi a nikdy sa ani jeden nevlnil, bez ohľadu na položenie a podklad, rozloženie nábytku, čistenie (tepovanie ...) ...
peter1234567890
22.01.13,18:14
No reklamovat asi uz sa neda lebo v podstate ten obchodny zastupca firmy http://www.koberce-breno.sk/ bol u nas a reklamaciu neuznal lebo koberec s filcom udajne nesmie byt oprety o stenu. Dokonca aj cistit sa udajne moze len suchou penou a nie klasickym tepovacom lebo vraj namokne filc a sa zrazi. Ja ho necham aby prisiel do nas pri najblizsej ceste a urobil to ako si mysli ze to ma byt . Donesie si pasku nozik a nech sa stara ja akurat odpracen vesiakovu stenu z chodby.
Ale pre nas je to ponaucenie nebrat koberec ak je na predajni zvlneny.
kopretinka
22.01.13,18:39
ale tebe ten koberec už predali poškodený,a oklamali ťa tvrdením,že sa to vyrovná.:eek: načo obchoďák chodil k vám domov?
kutilko
23.01.13,13:19
Možno je to tým,že bol dlhšiu dobu zrolovaný a položený naležato bez "dutinky" t.j.bez rúry na ktorom sú navinuté podl.krytiny.Ak bol zvlnený v predajni je to chyba predavajuceho.Inač už len pomôže ta obojstranná páska a presné orezanie okolo steny a vytlačenie bublín.Ak sa hned po polžení koberca miestnost zataží nábytkom tak hrozí tiež mierne zvlnenie.
branislavp
23.01.13,22:11
No reklamovat asi uz sa neda lebo v podstate ten obchodny zastupca firmy http://www.koberce-breno.sk/ bol u nas a reklamaciu neuznal lebo koberec s filcom udajne nesmie byt oprety o stenu. Dokonca aj cistit sa udajne moze len suchou penou a nie klasickym tepovacom lebo vraj namokne filc a sa zrazi. Ja ho necham aby prisiel do nas pri najblizsej ceste a urobil to ako si mysli ze to ma byt . Donesie si pasku nozik a nech sa stara ja akurat odpracen vesiakovu stenu z chodby.
Ale pre nas je to ponaucenie nebrat koberec ak je na predajni zvlneny.
No tak to nebol vydarený obchod.