TheSteven
18.12.12,19:17
Ahojte, chcel by som sa spýtať.. (vôbec sa do prania nevyznám) tak som dal do pračky čierno bielu košelu s fialovímy nohavica a košela sa zafarbila na fialovo.. nie uplne ale tam kde sú biele kocky , idú trochu do rúžova, neviete ako to "vrrátiť" alebo nejaka technika ako preprať tu košelu alebo niečo čím by sa dala "preč" tá rúžová ? dosť to vidno a je to nová košela, a tiež nestála málo... a kedže ja neviem prať tak toto sa stalo... :D prosím poraďte či sa nejako dá s tej košele vyprať ta ružová, či to tak bude už navždy :O :D .. hehe.. Ďakujem. :)
buchač
18.12.12,18:26
Ondi na pranie a aj na to " vrátenie " nazad k pôvodným farbám....:rolleyes:

Budeš proste IN , fakt jedinečný....:---
lujza.j
18.12.12,18:28
z akého materiálu je tá košeľa ?
TheSteven
18.12.12,18:31
Košela je zo 100% bavlny.. :) prosím poraď mi, dobrá duša.. :)
lujza.j
18.12.12,18:39
Košela je zo 100% bavlny.. :) prosím poraď mi, dobrá duša.. :)
no ale bude to, že" buď alebo" daj ju teraz prať samu na vyššiu teplotu, ale neviem na akú skús najpr na 60st...prášok na biele , ak nepustí a nič sa nestane s materiálom teda farba nepustí daj na 70.....je to bavlna ja bavlnu na 90st v pohode...ak je tá čierna farba stálofarebná nemaal by pustiť do bielej...
TheSteven
18.12.12,18:42
Ďakujem za radu, ak to vínde budem ti strašne vďačný .. :)
Dav
18.12.12,18:46
V drogériách sa dá kúpiť prípravok - sú to také 10x15 cm kúsky textilu, balené ako prášok na pranie a je ich tam asi 6 ks.Tie sa priložia ku prádlu a absorbujú farby. Mne to pomohlo pri zafarbenom bavlnenom tričku. Hľadám v Googli názov, je to od niektorého výrobcu pracích práškov.
http://www.hiteko.sk/pomocky-na-pranie-a-zehlenie/odstranovac-skvrn-a-lapac-farby-2v1.html
kopretinka
27.12.12,22:25
poučenie do budúcna:čítaj etikety na textile.
Peggynka
28.12.12,09:21
V drogériách dostať Odfarbovač na omylom zafarbenú textíliu, dovozca LA NAVE Poprad.Predpokladám,že keďže košeľa bola drahá,bola aj farba na nej zastabilizovaná a nakoniec je to buď-alebo.Odfarbovač je na 400 gr. textílie a treba postupovať podľa návodu !Stojí cca 0,59 €.Mne sa podarilo takto vrátiť do života už zopár kúskov oblečenia mojej dcéry,ku ktorým mala "citový vzťah".
Indeed
28.12.12,12:08
Ahojte, chcel by som sa spýtať.. (vôbec sa do prania nevyznám) tak som dal do pračky čierno bielu košelu s fialovímy nohavica a košela sa zafarbila na fialovo.. nie uplne ale tam kde sú biele kocky , idú trochu do rúžova, neviete ako to "vrrátiť" alebo nejaka technika ako preprať tu košelu alebo niečo čím by sa dala "preč" tá rúžová ? dosť to vidno a je to nová košela, a tiež nestála málo... a kedže ja neviem prať tak toto sa stalo... :D prosím poraďte či sa nejako dá s tej košele vyprať ta ružová, či to tak bude už navždy :O :D .. hehe.. Ďakujem. :)

Tak potom sa nepúšťaj ani do iných nebezpečných činnosti ako je napr. varenie, zohrievanie jedla v mikrovlnke,šoferovanie,nakupovanie atak podobne , aby si nesposobil nejaku katastrofu...

nezostavaj sám, dbaj aby nad tebou mal dohlad iny najlepšie dospelý skusený človek...