LENKAM33
19.12.12,00:35
Zdravím vás, potrebovala by som poradiť, rozhodujeme sa s priateľom kde postaviť domček aby to bolo čo najlacnejšie čo sa týka poriešenia pozemku. Moji rodičia majú za domom svoju záhradu 300metrov a záhradu, ktorá sa na nič nevyužíva ďalších 300x20 metrov. Mohli by sme si na tomto pozemku postaviť dom? najviac ma straší poriešenie prípojok. Má s takým niečim niekto skúšenosti? vedeli by ste poradiť? + foto
lubko6394
19.12.12,06:01
Zdravím vás, potrebovala by som poradiť, rozhodujeme sa s priateľom kde postaviť domček aby to bolo čo najlacnejšie čo sa týka poriešenia pozemku. Moji rodičia majú za domom svoju záhradu 300metrov a záhradu, ktorá sa na nič nevyužíva ďalších 300x20 metrov. Mohli by sme si na tomto pozemku postaviť dom? najviac ma straší poriešenie prípojok. Má s takým niečim niekto skúšenosti? vedeli by ste poradiť? + foto

Riešiteľné to je. Dal by sa vyčleniť pozemok v časti kde máš napísané metre ako prístupová cesta. Si si istá, že je to 300 m a nie 30 m ? Druhá vec je cena sietí. Ak je to naozaj min.325 m tak by náklady na siete mohli byť vyššie ako cena normálneho stavebného pozemku aj so sieťami.
Oliwa
19.12.12,06:26
Čo tak postaviť dom v strednej časti a ako záhradu využívať tú doteraz nevyužívanú?
BTW, súrodencov nemáš?
BTW, priateľ chce investovať do cudzieho?
alltracboy
19.12.12,07:05
ja som staval na podobnej zahrade, ale iba cca 40m od cesty isli siete. ty budes potrebovat tak 350m pokial by si chcela dom v prednej casti zahrady. Do toho by som asi nesiel. Najlepsie predat a postavit dom niekde kde je normalnejsi pristup. Alebo pockat kym sa na tej polnej ceste spravi cesta, ale to sa asi nacakas. dalsie riesenie by bolo posunut pozemok nejakemu developerovy ktory by tam spravil cestu a nasekal pozemok na parcely s tym ze ti postavia dom, ale to je asi tiez iba sen. z toho pozemku kukaju iba problemy, jak technicke, tak v buducnosti s rodinou a dedicmi.
Oliwa
19.12.12,08:26
ja som staval na podobnej zahrade, ale iba cca 40m od cesty isli siete. ty budes potrebovat tak 350m pokial by si chcela dom v prednej casti zahrady. Do toho by som asi nesiel. Najlepsie predat a postavit dom niekde kde je normalnejsi pristup. Alebo pockat kym sa na tej polnej ceste spravi cesta, ale to sa asi nacakas. dalsie riesenie by bolo posunut pozemok nejakemu developerovy ktory by tam spravil cestu a nasekal pozemok na parcely s tym ze ti postavia dom, ale to je asi tiez iba sen. z toho pozemku kukaju iba problemy, jak technicke, tak v buducnosti s rodinou a dedicmi.
Reálne nevidím ani jedno, ani druhé. Pozemok asi celý patrí rodičom, ktorí žijú v dome vpredu
a tí zrejme nebudú mať záujem predávať ho niekomu cudziemu, rovnako ako nik cudzí nebude mať záujem časť takéhoto pozemku kúpiť - ani ako záhradu a tobôž ako stavebný pozemok, keďže už len prístup na pozemok by bol problém - tá poľná cesta tiež nič nevyrieši.
Je to úzky a dlhočizný pozemok, akých sú na našich dedinách tisíce a pochybujem, že práve do tejto sa chystá nejaký developer.
alltracboy
19.12.12,09:13
na druhej strane chcela iba poradit . Dom sa tam postavite, ale budu s tym problemy. Inak nieje na skodu skocit na stavebny urad, ci sa tam vobec da stavat. S pripojky budu drahe, a pristup ani nehovorim. Bude problem s kanalizaciou pokial je nejaka v lokalite. Celkovo ta nejaka pristupova cesta + siete moze stat tolko, ze radsej budes pozerat nejaky vhodnejsi pozemok okolo 30tis eur.
Oliwa
19.12.12,09:46
Zdravím vás, potrebovala by som poradiť, rozhodujeme sa s priateľom kde postaviť domček aby to bolo čo najlacnejšie čo sa týka poriešenia pozemku. Moji rodičia majú za domom svoju záhradu 300metrov a záhradu, ktorá sa na nič nevyužíva ďalších 300x20 metrov. Mohli by sme si na tomto pozemku postaviť dom? najviac ma straší poriešenie prípojok. Má s takým niečim niekto skúšenosti? vedeli by ste poradiť? + foto
Mohli. Ak Vám dá starosta stavebné povolenie. Ale určite to nebude to najlacnejšie riešenie...
Čo sa týka prípojok - je obec plynofikovaná a má vlastnú kanalizáciu? Lebo ak by ste si museli napr. postaviť žumpu, tak treba rátať s tým, že ju treba z času na čas vytiahnuť a to fekálne auto by k Vám chodilo cez tú rodičovskú záhradu...
Keby Vám dali rodičia súhlas stavať v strede pozemku, prípojky by Vás vyšli oveľa lacnejšie.
Po čom idú u Vás stavebné pozemky? Netušíme, odkiaľ si, ale tipnem si, že určite za menej ako 30 tis. eur, či...?
LENKAM33
19.12.12,09:47
ľudia a dalo by sa to poriešiť tak, že by začal stavať moj otec ako majiteľ potreboval by tiež prístupovú cestu k tomu domu vybudovať? veď vlastne dom by mal na svojom pozemku a dajme tomu že inžinierskych sietí by sme potrebovali od cesty len 140 metrov?
LENKAM33
19.12.12,10:08
určite menej ako 30 tis. možno polovica. ale tu v okolí pozemok na predaj nie je a my by sme chceli tu. myslím si že s tým povolením by to až také ťažké nebolo-zmeniť typ parcely zo záhrady na stavebný pozemok.obec kanalizáciu nemá a je plynofikovaná. fekálne chodí aj k rodičom takže by zabil dve muchy jednou ranou. rozmýšľali sme nad tým že začneme stavať bližšie k ceste, takže inžinierskych sieti by trebalo 140 metrov približne.
alltracboy
19.12.12,10:19
Nemusis mat pristupovu cestu, ale pochybujem ze sa budes chciet brodit v blate a snehu s kocikom. teda skor ci neskor budes uvazovat o nejakej ceste.. ja som nepisal ze stavat nemozes, ale to ze pokial mas inu moznost, zabudni na tu zahradu. to si pisem ako clovek co ma tak dom postaveny a iba 50m od cesty.

oliwa, pokial ma obec kanalizaciu tak stavba MUSI byt napojena na nu. Aspon tak mi povedali na urade. A to by som chcel vidiet ako budu kopat 150m kanalizacie .. ved to uz mozno ani nevide spadovo. Jedine ze by tam dali 300mm rury a to su uz ine sumy.

Skor ako by som mal hlavu s smutku z pozemku, by som isiel na ten stavebny urad. Tak sa hned ukaze ci sa vobec moze alebo nemoze stavat, ako to ma byt pripojenie na siete a pod.
alltracboy
19.12.12,13:05
Ved som to ani nepisal v zlom. inak aj keby zrovna dala kanalizaciu tak to zumparske auto to tam tak rozjazdi ze sa budu divit. A na nakladne auta uz treba ine spevnovanie cesty ako na osobne alebo chodnicek. A pochybujem ze zumparske auto bude mat viac ako 20m hadic. Sam vidim aky je problem s pristupom bez cesty. A to este nieje rozbahnene. Pokial by som aj mal cestu spravenu tak je rozdiel odhadzovat 15m snehu a 150m. Tiez som mal na stavbe problem s pristupom aut ktore vozili material.. hlavne ked naprsi, vyjazdia sa kolaje. Taky domiesavac dokaze spravit peknu paseku.. ale aby som pravdu povedal.. pri nepevnom povrchu tam ani nepojdu. A potom budu vozit napriklad tehly a tie auta maju uplne ine podvozky, cize to asi bude treba priebezne bagrom zrovnavat. Podla mna to nebude lacne ani z hladiska sieti, ani pocas vystavby. Preto som pisal ci sa neda zohnat nejaky lepsi pozemok do 30tis. A cim lacnejsi tak tym skor by som sa priklanal k inemu pozemku.