meamea
19.12.12,09:45
Chcela by som sa spytat ci je mozne aby stavebny urad vydal stavebne povolenie na pozemok kde nie je pristupova cesta vysporiadana a nie je ani sanca na siete ale pozemok je intravilane?
Mozete poradit legislativu o podmienkach ake cesta/pristup na pozemok musi splnat aby sa mohol povazovat za pristupovu cestu?
arizona
19.12.12,10:53
draik
19.12.12,13:49
Ak by ste aj povolenie dostali alebo stavali načierno, tak to bez prístupu a sietí neskolaudujete. Podrobnosti sú v príslušných STN resp. podmienky výstavby, ktoré stanovila obec.
jb0863
19.12.12,14:27
Bez prístupovej cesty stavebné povolenie sa nedá vybaviť.
Je to jediný možný prístup na pozemok, nevedie k nemu žiadna iná prístupová cesta?
meamea
19.12.12,15:32
Stav.povolenie nedostanete. Ako by ste chceli tahat siete, ci vozit material na stavbu ak nemate pristup?


http://www.porada.sk/t69402-pristupova-cesta.html

viac : https://www.google.sk/search?q=stavebne+povolenie+bez+pristupovej+cesty&rlz=1C1SAVG_enSK514SK514&oq=stavebne+povolenie+bez+pristupovej+cesty&aqs=chrome.0.57j60j62.4002&sugexp=chrome,mod=9&sourceid=chrome&ie=UTF-8&qscrl=1

moj sused k takemu pozemku stavebne povolenie dostal. Na pozemok mu vedie slepa jednosmerka ktorej vlastnikmi su rozni ini ludia a medzi nimi aj moj sused. Starosta to stavebne povolenie nechce podpisat ale uradnici zo stavebneho uradu ho k tomu nutia a odvolavaju sa na krajsky stavebny urad, ktory im vraj nariaduje aby nebazirovali tolko na pristupovych cestach. K spominanemu pozemku nie su ziadne siete. Sused si tam chce natiahnut elektriku, vodu chce mat zo studne a vraj bude mat cisticku ktora bude napojena na tratovod ale nik nevie kde ten tratovod bude odtekat, pretoze v blizkosti nie je ziadny maly potocik... Podla mojho skromneho nazoru podplatil sused uradnikov na stavebnom urade a ti teraz lobuju u starostu. A ja rozmyslam ako to napadnut... Sused chce material vozit furikom, pretoze nakladne auto sa mu neotoci na ceste k pozemku... neviem ako sa dostanu k takej nehnutelnosti napriklad poziarnici alebo smetiari....
misoft
19.12.12,15:44
Pokiaľ je to tvoj bezprostredný sused, si taktiež účastníkom stavebného konania a máš teda právo na pripomienky (súhlasné/nesúhlasné) k stavebnému povoleniu.
arizona
19.12.12,16:18
moj sused k takemu pozemku stavebne povolenie dostal. Na pozemok mu vedie slepa jednosmerka ktorej vlastnikmi su rozni ini ludia a medzi nimi aj moj sused. Starosta to stavebne povolenie nechce podpisat ale uradnici zo stavebneho uradu ho k tomu nutia a odvolavaju sa na krajsky stavebny urad, ktory im vraj nariaduje aby nebazirovali tolko na pristupovych cestach. K spominanemu pozemku nie su ziadne siete. Sused si tam chce natiahnut elektriku, vodu chce mat zo studne a vraj bude mat cisticku ktora bude napojena na tratovod ale nik nevie kde ten tratovod bude odtekat, pretoze v blizkosti nie je ziadny maly potocik... Podla mojho skromneho nazoru podplatil sused uradnikov na stavebnom urade a ti teraz lobuju u starostu. A ja rozmyslam ako to napadnut... Sused chce material vozit furikom, pretoze nakladne auto sa mu neotoci na ceste k pozemku... neviem ako sa dostanu k takej nehnutelnosti napriklad poziarnici alebo smetiari....
Mozno si vybavil od majitelov cesty vecne bremeno-pravo prechodu...

Inak, vazne si neviem predstavit ako bude niekto vsetok material na stavbu domu vozit na furiku :eek:
meamea
19.12.12,16:30
ja susedim s "cestou" ktoru on ma "akoze" pristupovu ale ta cesta nema parametre pristupovej cesty pretoze sa tam neotoci nakladne auto a je to len polna cesta na sukromnych pozemkoch. Takze ja som sice ucastikom konania ale starosta hovoril ze mi vraj rovno pride stavebne povolenie postou a ze as potom sa budem moct vyjadrovat.
meamea
19.12.12,16:32
ide vlastne o to, ze jasne ze tam bude chodit autom ale nedostane sa tam nakladiak alebo poziarnici... a preto ma zaujima ako je vlastne mozne ze krajsky stavebny urad vraj tlaci na mestsky stavebny urad aby polavili na podmienkach. Zakon predsa presne stanovuje co moze byt pristupovou komunikaciou a co nie...
oondrejj
19.12.12,17:35
sused mal tiež s týmto problém. Staviav rodičovskom dvore, nakoľko je to veľký pozemok. Na úrade mu povedali že jednoducho nemôže dostať stavebné povolenie bez prístupovej cesty, hoci je to v rodičovskom dvore a podobne. Neskôr zistil že dokonca ani ich rodičia nemajú pristupovu cestu k domu čo je dosť zaujímave. Vzhľadom na to že sme mala dedina začal staviať na základe ústneho povolenia a postupne všetky papierre urovnali.
daskka
21.01.13,14:29
Zdravím, poprosím Vás o pomoc, radu.... Mám pozemok, ktorý sa nachádza v meste, vedie k nemu cesta, avšak mestská časť ho nepovažuje za miestnu komunikáciu, iba nejakú účelovú komunikáciu, o ktorú sa nestará a ani ju neudržuje - neopravuje. Samozrejme, stavebný úrad mi nedá povolenie pokiaľ tá cesta nebude mať charakter tej miestnej komunikácie, ale ako to docieliť? Aj by som sa nato vykašlala, ale asi o pár desiatok metrov ďalej sú postavené rodinné domy a nejaké drobné prevádzky, takže tú cestu musia používať, alebo SÚ im musel dať povolenie na tieto výstavby, nie? Viem, že tie domy a stavby majú aj cez 5-6-7rokov, možno boli iné zákony vtedy, ale aj tak. Toto ma žere. Prečo my teraz nemôžme? A ešte na ÚPI mi povedali, že sa tam plánuje do budúcna vystaviť nová komunikácia II a III triedy, takže musí potom mestská časť preklasifikovať túto účelovú komunikáciu, ale to je otázka pár rokov. Na stavebnom úrade mi povedali, že mám napísať nejaký list, kde žiadam o stanovisko, ale neviem presne ako ho formulovať, ako ich preválcovať, aby mi toto povolenie dali, či by nebola nejaká výnimka, lebo už sú tam nejaké stavby, alebo že v budúcnosti aj tak rátate s výstavbou.... alebo že sa budeme aj sami starať o túto komunikáciu, nepotrebujeme žiadne upravovanie ani opravovanie od mestskej časti..... dík dík dík už teraz