Kukucka80
19.12.12,10:58
Vyše mesiaca moju mamu trápi suchý kašeľ, chvíľami ju z neho až napína, vyskúšala rôzne čaje, pastilky, využívala antibiotiká, ktoré jej predpísala lekárka (vraj priedušky), ale kašeľ stále pretrváva. Jej lekárka bude v práci až po Vianociach a tak Vás prosím o radu čo by mohla ešte vyskúšať, aby Vianoce celé neprekašlala. Veľmi ďakujem.
Oliwa
19.12.12,10:15
Neužíva mama náhodou dlhodobo nejaký liek? Suchý kašeľ môže byť napr. nežiadúcim vedľajším účinkom lieku na krvný tlak. Stačilo zmeniť liek a o pár dní bolo po kašli...
Kukucka80
19.12.12,10:18
Neužíva žiadne lieky, ale je to už dôchodkyňa a posledné roky, keď ochorie, tak sa jej vždy takto dlho ťahá choroba, ale ešte nikdy nie vyše mesiaca.
arizona
19.12.12,10:57
Pri dlhotrvajucom kasli by vas mala obv.lekarka poslat na odborne plucne vysetrenie,nakolko sa moze jednat o zavaznejsie ochorenie.

U nas doma liecime kasel podbelvym cajom alebo mastou na pluca/natriet na noc/

Viac rad najdes v starsich temach http://www.porada.sk/gsearch.php?securitytoken=1355914501-da5a4258149eed69f04e4d8873a2cb0ca7d749ec&do=process&type%5B%5D=1&type%5B%5D=3&type%5B%5D=5&type%5B%5D=7&type%5B%5D=19&type%5B%5D=20&type%5B%5D=34&type%5B%5D=35&cx=013962655869552257570%3A2wxbimc9wmy&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=dlhodoby+kasel
Terezia13
19.12.12,12:12
bola som so zápalom pľúc dlhodobo na liečení, takže viem, čo je to.........

mne zabral jeden babský liek: zo sliepky alebo kuraťa zobrať kúsok sadla, pokrájať na malé kocky a v rajničke vytopiť,
do šálky čaju (môžu sa dať všetky dobroty do čaju - med, citrón, alebo bylinkový) nakvapkať niekoľko (4-5 kvapiek) toho roztopeného sadla,
vôbec to nie je príkre a pomáha to,
tak prajem rýchle uzdravenie a pokojné sviatky
pasuliatko
19.12.12,13:48
daj si odobrať krv na mykoplazmu pneumonie a na chlamydie... tie vedia presne toto robiť...
Oliwa
19.12.12,14:24
daj si odobrať krv na mykoplazmu pneumonie a na chlamydie... tie vedia presne toto robiť...
No ona si ju dá zbytočne odobrať, keďže kašle jej mama... ;):)
anika
23.12.12,20:45
Skúsiť v Zdravej výžive kúpiť kvapky Serafín tinktúra z bylín GREP.
pasuliatko
23.12.12,23:06
No ona si ju dá zbytočne odobrať, keďže kašle jej mama... ;):)

tak si dá mama odobrať a okrem toho ak by to bola mykoplazma pneumonie tak ju má zaručene aj mama aj dcéra... ;)
ilona
24.12.12,12:42
Ja som mala tiež dlho takýto suchý kašeľ vyskúšala som všetko možné,nakoniec ma poslal obvodný lekár na pľúcne a tam mi dala lekárka Bioparox a Ecobec a kašeľ po týždni,možno aj skôr prešiel.
DanielaSL
25.12.12,07:54
Aj ja som vlani tak dlhodobo kašlala...v jeseni som sa dala zaočkovať proti chrípke a do pár dní sa prejavila choroba - sarkoidóza. Odporúčam čo najskôr lekára....dovolenkujúcich predsa niekto určite zastupuje.
marcuso
19.01.13,20:26
ja uz som s detmi hadam 1,5 roka nebol u doktorky. Davam im Kolostrum (f.Barnys) ked vidim ze na nich nieco lezie preventivne, ked su chori tak sa davka zvysuje a na kasel mam vyskusany Tannem sirup od f. Just, v lekarni sa neda kupit. Je to zo smrekovych vyhonkov, viem ze to aj nase babky robili na kasel ako ucinny liek. Su to drahe lieky ale z mojich skusenosti mozem povedat ze fantasticky ucinkuju. Maly bol akurat chory,zacal som mu davat kolostrum ked uz bolo trosku neskoro, mal teploty aj kaslal a za 5 dni bol z toho fit. Starsi to chytil tiez od neho, zatial treti den uz sa to zlepsuje.Mozno stihneme v pondelok skolku . Super je ze su to prirodne veci a vyrazne podporuju imunitny system. Zatial nedam na ne dopustit. Ked som to este nepoznal tak hodne pomahal aj ventolin v spreji cez taku trubicu sa to vdychovalo priamo do pluc.
comodo
30.03.13,11:23
ako sa prejavila Sarkoidoza ? ( myslite ze to ockovanie tomu pomohlo ? )
DanielaSL
31.03.13,18:25
ako sa prejavila Sarkoidoza ? ( myslite ze to ockovanie tomu pomohlo ? )

Začalo sa to kašlom, ktorý teda nejako moja obvodná neriešila....vraj som alergik..tak kašlem. Vybrala som od začiatku leta do jesene asi troje antibiotiká. A s prestávkami som v podstate celé leto prekašlala. V utorok mi pichli injekciu proti chrípke a v nedeľu som mala opuchnuté členky a urobil sa mi pri kolene taký červený fľak. Cítila som sa ako pri chrípke..bolesti svalov, kostí, únava... zvýšená teplota. Postupne tých fľakov bolo viac a viac...Vyšetrenie na reumatológii odhalilo sarkoidózu. Našťastie naša pľúcna ma poslala na CT , ktoré diagnózu potvrdilo a už som aj mala poslané papiere do Hágov, kde mali urobiť ostatné vyšetrenia. Myslím, že tá injekcia to urýchlila....
Kukucka80
01.04.13,08:24
Ďakujem všetkým za cenné rady. Mame nakoniec diagnostikovali priedušnicu a pomohli jej inhalácie liekom Formano.
comodo
03.04.13,15:49
zujimave. Mna na tuto diagnozu tiez presviedcaju , ale kasel ani teplotu som nemal.