VitoCorleone
19.12.12,12:56
Chcem sa opytat kde je vyhodnejsie uzatvarat stavebne sporenie v prvej stavebnej alebo csob. V horizonte cca 3 rokov sa pocita so stavebnym uverom. Prosim poraddte mi. Dakujem.
Stanislav 1975
19.12.12,12:04
Chcem sa opytat kde je vyhodnejsie uzatvarat stavebne sporenie v prvej stavebnej alebo csob. V horizonte cca 3 rokov sa pocita so stavebnym uverom. Prosim poraddte mi. Dakujem.
To je to isté- na jedno kopyto...
VitoCorleone
20.12.12,09:19
este niekto nejake navrhy?
freddy87
20.12.12,09:22
PSS - a nechce sa mi písať prečo, je to na dlhšie :)
freddy87
20.12.12,09:23
Ako to môže byť to isté keď všade sú iné podmienky úverov a iné sadzby a možnosti? Tie isté sú akurát podmienky sporenia a nič iné !
VitoCorleone
20.12.12,09:32
a aspon tak strucne v nejakych bodoch? :)
Mila123
20.12.12,09:38
ja som niekedy mala PSS a potom Wustenrot......
spočítaj si poplatky, ak máš deti do 18. rokov veku máš ich na jeden zmluve, ušetríš poplatky za vedenie účtu.....
freddy87
20.12.12,11:02
a aspon tak strucne v nejakych bodoch? :)

V skratke dobré skúsenosti, v množstve prípadov tam mne alebo mojim kolegom vyšli zaujímavé podmienky pri úveroch, síce je pravda, že ČSOB som nikdy neriešil, ale pokiaľ sporenie tak WSS, keď určite medziúver, resp. stavebný úver do 6 rokov tak PSS.
pivko
20.12.12,16:23
CSOB sa dá uzatvoriť online a ušetriť na poplatku za zmluvu , pri PSS o tom neviem že by sa dalo.
AIMA
11.02.13,20:38
oplatí sa vložiť celú sumu stav,. sporenia na začiatku roka? Aký je úrok? Mimo štátnej prémie..
veronikasad
11.02.13,20:39
oplatí sa vložiť celú sumu stav,. sporenia na začiatku roka? Aký je úrok? Mimo štátnej prémie..
v PSS 2 % p.a. Oproti roku 2012 sa znížila suma, ktorú je nutné vložiť pre získanie max.výšky štátnej prémie
Xanti
11.02.13,20:40
Chcem sa opytat kde je vyhodnejsie uzatvarat stavebne sporenie v prvej stavebnej alebo csob. V horizonte cca 3 rokov sa pocita so stavebnym uverom. Prosim poraddte mi. Dakujem.
Porovnaj si to tu http://totalmoney.sk/stavebne-sporenie
Xanti
11.02.13,20:41
oplatí sa vložiť celú sumu stav,. sporenia na začiatku roka? Aký je úrok? Mimo štátnej prémie..Určite sa to oplatí.
AIMA
12.02.13,06:37
Určite sa to oplatí.


No v mbanke mam na účte emax plus 2 perc. p.a., môžem vybrať raz do mesiaca peniaze bez zníženia úroku, alebo na 9 mesiacov 2,4 perc. p.a.
Je to výhodnejšie dať na stavebko?
Xanti
12.02.13,06:55
No v mbanke mam na účte emax plus 2 perc. p.a., môžem vybrať raz do mesiaca peniaze bez zníženia úroku, alebo na 9 mesiacov 2,4 perc. p.a.
Je to výhodnejšie dať na stavebko? No kedže zuno znižovalo úroky, tak predpokladám že v najbližšom čase to urobí aj mBank na sporiacich účtoch.
Takže stále považujem za výhodné tie peniaze zaplatiť na začiatku roku do stavebnej sporiteľne.
veronikasad
12.02.13,06:58
No v mbanke mam na účte emax plus 2 perc. p.a., môžem vybrať raz do mesiaca peniaze bez zníženia úroku, alebo na 9 mesiacov 2,4 perc. p.a.
Je to výhodnejšie dať na stavebko?
V PSS ti k úrokom ešte pribudne štátna prémia, ak vložíš potrebnú sumu - 66€ ročne. Ale poplatky za vedenie účtu sú vysoké 12€ ročne.

Stav.sporenie je výhodné ak vložíš max.sumu pre výpočet štátnej prémie každý rok.
AIMA
12.02.13,07:05
No kedže zuno znižovalo úroky, tak predpokladám že v najbližšom čase to urobí aj mBank na sporiacich účtoch.
Takže stále považujem za výhodné tie peniaze zaplatiť na začiatku roku do stavebnej sporiteľne.

ja mám zatiaľ na 3,1 perc. ana ročnom termiňáku, mbank tiež znižuje úroky...zatiaľ má 2,4 garantovaný vraj na celé obdobie 9 mes. ...je to v stav. viac ako 2 perc. ročne? Ak nie, tak sa mi oplatí mať prachy na účte, z ktorého ich prípadne môžem na čas použiť (aj keď neviem... v mojom prípade:):):))
Xanti
12.02.13,07:11
AIMA
rozhodnutie je len a len na tebe, každému vyhovuje niečo iné. Možnosti poznáš.
veronikasad
12.02.13,07:13
ja mám zatiaľ na 3,1 perc. ana ročnom termiňáku, mbank tiež znižuje úroky...zatiaľ má 2,4 garantovaný vraj na celé obdobie 9 mes. ...je to v stav. viac ako 2 perc. ročne? Ak nie, tak sa mi oplatí mať prachy na účte, z ktorého ich prípadne môžem na čas použiť (aj keď neviem... v mojom prípade:):):))
Máš už zmluvu, alebo ideš zakladať novú ?
AIMA
12.02.13,07:43
AIMA
rozhodnutie je len a len na tebe, každému vyhovuje niečo iné. Možnosti poznáš.

nepoznám, neviem, koľko je ČSOB ten úrok....
Xanti
12.02.13,07:45
nepoznám, neviem, koľko je ČSOB ten úrok....Tu máš prehľad o úrokoch a o výnosoch http://www.porada.sk/t206054-p2-stavebne-sporenie-pss-vs-csob.html#post2249188
AIMA
12.02.13,07:47
Máš už zmluvu, alebo ideš zakladať novú ?

zmluvu mám založenú od minulého roka, prekvapili ma na konci minulého roka celkom slušné úroky len za pár dní, plnú sumu ( pre získanie plnej štátnej prémie som vložila až na konci roka), preto ma zaujíma koľko je presne úrok, aby som sa rozhodla, či tie peniaze vložiť teraz na začiatku roka, alebo nechať na 2 percentách v mbank a dať ich tam až na konci roka...
AIMA
12.02.13,08:30
Tu máš prehľad o úrokoch a o výnosoch http://www.porada.sk/t206054-p2-stavebne-sporenie-pss-vs-csob.html#post2249188
Ďakujem veľmi pekne moc:):):)
veronikasad
12.02.13,08:35
zmluvu mám založenú od minulého roka, prekvapili ma na konci minulého roka celkom slušné úroky len za pár dní, plnú sumu ( pre získanie plnej štátnej prémie som vložila až na konci roka), preto ma zaujíma koľko je presne úrok, aby som sa rozhodla, či tie peniaze vložiť teraz na začiatku roka, alebo nechať na 2 percentách v mbank a dať ich tam až na konci roka...
Ak máš výhodnejšie úročenie v banke (bez viazanosti), nechaj si ich v banke a na konci roka preveď potrebnú sumu do stavebnej sporitelne kvoli nároku na štátnu prémiu. Zámer min.financii krátiť výšku štátnej prémie v závislosti od dátumu vkladu zatial schválený nebol.
AIMA
12.02.13,09:08
Ak máš výhodnejšie úročenie v banke (bez viazanosti), nechaj si ich v banke a na konci roka preveď potrebnú sumu do stavebnej sporitelne kvoli nároku na štátnu prémiu. Zámer min.financii krátiť výšku štátnej prémie v závislosti od dátumu vkladu zatial schválený nebol.

no veru ich vložím až na konci roka na stavebko...2 percentá dostanem aj v mbank, môžem ich raz mesačne vybrať....
ďakujem všetkým za rady:):)
jules2
27.10.13,13:59
no jednoznačne PSS. ČSOB mi totiž po 6 rokoch zničoho nič znížili úrok z 3 na 2 % a to bez akéhokoľvek upozornenia. PSS takého niečo neurobí, úrok je tam garantovaný po celú dobu sporenia. Takže nikdy viac ČSOB stavebné sporenie !!!