Chokma
20.12.12,18:29
Kto mi vie poradit nejaky dobry krajac na domacu sunku, ktory mi ju nakraja na tenucicke platky? :)
lujza.j
20.12.12,17:36
aj ked je článok o "kúsok" inej delikatese....ale dám to sem snáď nebudem....mimotemy ale domácu šunku som roky nejedla, ale je to iná fajnovosť;)

Plátky tenučké ako papier
Podoby podávania prosciutta sú veľmi pestré. V Taliansku ho často podávajú ako predjedlo natočené na hrubých slaných tyčinkách – grissinách, alebo aj na špargli. Skvelé je v kombinácii so cukrovým melónom. Často túto sušenú šunku nájdeme na povrchu pizze či ako dekorácia rôznych jedál. Výborné je aj na chlebíčkoch či bagetách. Slávny je tiež šalát Caprese, kde nechýba okrem prosciutta ani čerstvá mozzarrela, rajčiny a bazalka. Vždy je ale najdôležitejšie, aby bolo prosciutto správne, teda na tenúčko nakrájané. Vyžaduje je si to nielen špeciálny nôž, ale najmä zručnosť mäsiara či kuchára. Pravda, treba dodať, že dnes sú po ruke aj špeciálne mechanické krájače. Ak však ide o spoločenské podujatie ukážka krájania na jemné plátky je istým šou svedčiacim o odbornosti a šikovnosti kuchára. Plátky tenučké ako papier dávajú totiž najlepšie vychutnať jemnosť a chuť sušenej šunky.
lujza.j
20.12.12,17:39
buchač
20.12.12,17:41
ale najmä zručnosť mäsiara či kuchára....po ruke

Ja mám po ruke hentaké niečo...
Keď narežem šunku , tak aj do Blavy cez ňu vidím ...:---

http://www.azm.sk/eshop/images/azm_pic/3266.jpg
lujza.j
20.12.12,17:43
no totok....Buchi ta si iný šikovníček.... :-P
misoft
20.12.12,18:24