Petka2011
20.12.12,19:36
Ahojte ľudkovia...tak som dnes zase zalahla a mám otázočku..Vždy keď ma chytilo takéto ochorenie tak to bolo jasné, teplota, bolest klbov, hlavy..atď...
Ale teraz odkedy začala tohtorocna zima, ma bolievali pluca pri hlbsom nadychu..myslela som ze je to z toho chladu tak som to neriesila ale v poslednych dnoch ma bolia o nieco viac a rano po zobudeni mam hnusny vlhky kasel ktory ma asi hodinu dusi...Dnes sa mi k tomu pridala teplota 37, 3 (iba) a bolest klbov, svalov, unava, busenie srdca ...ako pri chiripke ...a stale ta bolest pri dychani...mam sa bat a ist aj niekam na pohotovost? (moja lekarka uz nerobi) alebo je to len priznak nejakeho prechladnutia a patri to k tomu, mate niekto skusenosti? Vďaka:-P
osky
20.12.12,19:05
nehazarduj a bez sa dat vysetrit.na co este cakas?!
buchač
20.12.12,19:08
Ahojte ľudkovia...tak som dnes zase zalahla a mám otázočku..Vždy keď ma chytilo takéto ochorenie tak to bolo jasné, teplota, bolest klbov, hlavy..atď...
Ale teraz odkedy začala tohtorocna zima, ma bolievali pluca pri hlbsom nadychu..myslela som ze je to z toho chladu tak som to neriesila ale v poslednych dnoch ma bolia o nieco viac a rano po zobudeni mam hnusny vlhky kasel ktory ma asi hodinu dusi...Dnes sa mi k tomu pridala teplota 37, 3 (iba) a bolest klbov, svalov, unava, busenie srdca ...ako pri chiripke ...a stale ta bolest pri dychani...mam sa bat a ist aj niekam na pohotovost? (moja lekarka uz nerobi) alebo je to len priznak nejakeho prechladnutia a patri to k tomu, mate niekto skusenosti? Vďaka:-P
Tvoja lekárka by fest presčasovala ( ako pozerám na čas príspevku )...:rolleyes:

Neboj sa a choď na pohotovosť ....;)
Petka2011
20.12.12,19:36
To ste asi ešte nezazili ten pocit ked pridete na pohotovost a tam na vas pozeraju ako na debila ze co vlastne od nich chcem, ze to mam vylezat-..a poslali ma domov...preto sa pytam, lebo ak mavate aj vy pri chripke alebo prechladnuti taketo tazkosti pri nadychu a je to bezne, nechcem utekat pre nic za nic taxikom na antolsku..preto sa pytam
veronikasad
20.12.12,19:41
To ste asi ešte nezazili ten pocit ked pridete na pohotovost a tam na vas pozeraju ako na debila ze co vlastne od nich chcem, ze to mam vylezat-..a poslali ma domov...preto sa pytam, lebo ak mavate aj vy pri chripke alebo prechladnuti taketo tazkosti pri nadychu a je to bezne, nechcem utekat pre nic za nic taxikom na antolsku..preto sa pytam
Zajtra je ešte normálny pracovný deň. Určite niekto tvoju obvodnú lekárku zastupuje. Choď k nej, vyhneš sa návšteve pohotovosti.
wagner
20.12.12,20:02
Tak tieto problémy poznám. Od októbra beriem už tretie antibiotiká:eek: Posledné mi napísala lekárka v pondelok. Chrípku nemám, ale som prechladnutá. Tiež som mala teplotu.Dúfam, že sa po týchto antibiotikách konečne vyliečim. Takže zajtra choď k lekárovi, ktorý zastupuje Tvoju lekárku.
Petka2011
20.12.12,20:14
wagner ake priznaky? myslis tu bolest pluc pri nadychu? a co to bolo? co ti zistili? kam mam ist ? na pneumologiu, ci?
buchač
21.12.12,03:41
Ahojte ľudkovia...tak som dnes zase zalahla a mám otázočku..Vždy keď ma chytilo takéto ochorenie tak to bolo jasné, teplota, bolest klbov, hlavy..atď...
Ale teraz odkedy začala tohtorocna zima, ma bolievali pluca pri hlbsom nadychu..myslela som ze je to z toho chladu tak som to neriesila ale v poslednych dnoch ma bolia o nieco viac a rano po zobudeni mam hnusny vlhky kasel ktory ma asi hodinu dusi...Dnes sa mi k tomu pridala teplota 37, 3 (iba) a bolest klbov, svalov, unava, busenie srdca ...ako pri chiripke ...a stale ta bolest pri dychani...mam sa bat a ist aj niekam na pohotovost? (moja lekarka uz nerobi) alebo je to len priznak nejakeho prechladnutia a patri to k tomu, mate niekto skusenosti? Vďaka:-P

Tvoja lekárka by fest presčasovala ( ako pozerám na čas príspevku )...:rolleyes:
Neboj sa a choď na pohotovosť ....;)

Petka2011 7 Hours Ago #29465
wagner ake priznaky? myslis tu bolest pluc pri nadychu? a co to bolo? co ti zistili? kam mam ist ? na pneumologiu, ci?

Po takýchto otázkach mením predchádzajúcu odpoveď , čiže :

Dievča , ostaň doma a obávaj sa .....


Ale bolesť pľúc ako taká sama o sebe NEEXISTUJE ....to bolí " iba " len tá hruď .....
Pri chrípke je búšenie srdca ???....nuž novinka pre mňa ...
Čo sa týka teploty , tak tá vonkoncom nemusí byť a jedného ten nejaký zápal skláti ...
Andy Kralik
21.12.12,04:19
Prepáč, ale toľko neznášaš lekárov, že radšej hazarduješ s vlastným zdravím??? A keby len s vlastným zdravím.. ale s vlastným životom???

Bolesť hrudníka pri hlbšom nádychu je vážny príznak.. Búšenie srdca pri "chrípke" je ešte vážnejší príznak..

Okamžite ísť k lekárovi!!!
Andy Kralik
21.12.12,04:25
Búšenie srdca pri chrípke byť môže.. chrípka sa niekedy "zahryzne do srdca", chrípka nie je vždy len taká banálna infekcia. Ale je to vážny príznak, ktorý musí byť vyšetrený!!!
bettylou
21.12.12,06:43
K chrípke môžeš mať pridruženú aj ďalšiu infekciu v dôsledku oslabenia imunitného systému. Kam máš ísť? No, ak nie si pijan, tak do krčmy asi nie. Tam by si to "vydezinfikovala". Takže hádam predsa len ten lekár.
buchač
21.12.12,07:51
Ale bolesť pľúc ako taká sama o sebe NEEXISTUJE ....to bolí " iba " len tá hruď .....
Pri chrípke je búšenie srdca ???....nuž novinka pre mňa ...
Čo sa týka teploty , tak tá vonkoncom nemusí byť a jedného ten nejaký zápal skláti ...


Andy Kralik 3 Hours Ago #29469
Búšenie srdca pri chrípke byť môže.. chrípka sa niekedy "zahryzne do srdca", chrípka nie je vždy len taká banálna infekcia. Ale je to vážny príznak, ktorý musí byť vyšetrený!!!

Andy ...nie PRI chrípke , ale PO neliečenej - nedoliečenej chrípke ...


Ozaj ...mal som zápal priedušiek ...po dvoch týždňoch domácej maródky ma sanitka s majáčikmi odviezla ...že zápal pľúc .
Domov som sa vrátil v podstate po tých 9 - 10 týždňoch ...