sawana
22.12.12,18:48
Jedna sa o 5.zub hore. Nema uz poriadne steny, je maly a korunka by sa mala dat teda na nejaky "drziak", ktory sa vlozi do kanalika. Lenze moj zub ma 2 kanaliky a ze v tom pripade to nie je mozne... Neviem, ci ma niekto pochopil, ak hej, prosim napiste mi, ake mate skusenosti. dakujem :)
vema
22.12.12,20:31
Ja som mala zub 7 čku, bol umrtvený, mal 3 korene. Zub ma aj tak bolel, tak doktorka mi zub prepílila a vytiahla mi jeden koreň. Zostala časť zuba s dvomi koreňmi. Doktorka mi chcela spraviť korunku, ale žiaľ, zub ma stále bolel, tak išiel nakoniec celý von. Tak si myslím, že by sa dalo, ak máš šikovného doktora. Je možné, že 5 zub je slabší ako 7. Ono sa asi všeličo dá, len treba chcieť. Nie som odborníčka, len tak uvažujem.
Zdenka175
23.12.12,20:17
Áno do koreňov sa dáva nadstavba. Ja som si dávala robiť 2 korunky. Zubárka mi hovorila, že jeden zub má jeden a druhý dva kanáliky. Už ich mám nasadené :)
buchač
23.12.12,20:24
Treba chcieť je síce pekné , no je potrebné aj vedieť ...:-)
Jarka 1
23.12.12,20:24
U 5-ky to nie je problém. Tzv. koreňový čap sa upevní do obidvoch kanálov. Treba nájsť lekára, ktorý to vie urobiť a nebude zbytočne trhať koreň.
sawana
26.12.12,11:56
mne hovoril moj zubar, ze sa toho boji. ze tie kanaliky nie su rovnobezne a bol by s tym problem. ale tak asi sa to da, ked ste pisali. asi vymenim zubara, lebo skoda je trhat zub, a davat mostik, ked sa da dat len korunka.
eva188
28.12.12,19:51
Nezáleží na tom koľko kanálikov má zub,dôležité je či je zdravý koreň zuba/treba urobiť rtg/a následne sa dá urobiť čapová nadstavba+dorobenie zuba.
sawana
01.01.13,16:01
a aka by bola cena i s tym capom? predpokladam, ze viac, ako samostatna korunka
eva188
02.01.13,14:13
Je to rôzne u mojej zubárky to je 38 eur.
evelien
02.01.13,14:45
suhlasim, mozno by bolo vhodne vymenit stomatologa. prednedavnom jeden znamy - zubar nedokazal spravne ani na treti krat vyhotovit odtlacok. stale sa mu nie a nie odtlacit osmicka. tak si ulahcil pracu - vytrhol ju. odvtedy ho volame dr. mengele.
branislavp
02.01.13,15:10
U 5-ky to nie je problém. Tzv. koreňový čap sa upevní do obidvoch kanálov. Treba nájsť lekára, ktorý to vie urobiť a nebude zbytočne trhať koreň.
Ale koreň musíš mať zdravý, inak v krátkom čase Ťa navštívi bolenie zuba, toho koreňa a bude po novom zube..... PRETO TREBA V PRVOM RADE ZOHNAť DOBRéHO a šikovného ZUBáRA, s dlhoročnou praxou.
branislavp
02.01.13,15:17
Jedna sa o 5.zub hore. Nema uz poriadne steny, je maly a korunka by sa mala dat teda na nejaky "drziak", ktory sa vlozi do kanalika. Lenze moj zub ma 2 kanaliky a ze v tom pripade to nie je mozne... Neviem, ci ma niekto pochopil, ak hej, prosim napiste mi, ake mate skusenosti. dakujem :)Moja rada. Nemusíš hneď meniť lekára. Stačí si vyhliadnuť dobrého zubára a ísť ku nemu najskúr na konzultáciu, neviem koľko to teraz stojí, potom sa rozhodni, ako ďalej.
sawana
03.01.13,17:24
a neviete zhruba, kolko moze stat ta konzultaciu u druheho zubara? ja som teraz nezamestnana, a kazda koruna je dobra, preto sa pytam. inak mi robil aj ten RTG a koren vyzeral fajn. ten zub ma ani neboli. mam este jeden mrtvy zub a ten ma vie niekedy poboliet, ale tento vobec.
branislavp
07.01.13,07:21
a neviete zhruba, kolko moze stat ta konzultaciu u druheho zubara? ja som teraz nezamestnana, a kazda koruna je dobra, preto sa pytam. inak mi robil aj ten RTG a koren vyzeral fajn. ten zub ma ani neboli. mam este jeden mrtvy zub a ten ma vie niekedy poboliet, ale tento vobec.
Udržiavať si zuby v poriadku to je v dnešnej dobe drahý špás. Každý lekár má určite svoju tabuľku poplatkov za jednotlivé výkony. A dať si robiť zub a ostatné, čo k tomu patrí, myslím si, že to bude stáť tiež nie malý peniaz. To si zisti u zubára, pre ktorého sa rozhodneš.