neli46
25.12.12,20:21
s cim by sa dala uchytit kuchynska linka do steny, ktora je z kamena spajana hlinou? dakujem
stena vypada tak ako je na obrazku.
buchač
25.12.12,19:28
s cim by sa dala uchytit kuchynska linka do steny, ktora je z kamena spajana hlinou? dakujem

Nešiel by som veľmi do steny ...
Podumal radšej nad iným riešením , nakoľko sa jedná predsa len o ťažšie a väčšie kusy ...
Hmoždinka nemusí udržať ...

Budeš vŕtať , trafíš do kameňa a ten sa môže rozdroliť .
Trafiš do špáry z hliny a diera jak svet ...
miguel.santoro
25.12.12,19:39
Hmoždina to isto samotná neudrží.Veľkou výhodou by bolo ak by pod vrchnými skrinkami linky, bola hneď zástena, resp. obkladačky.Zástena, resp.obkladačky robia dosť veľkú službu, tým že držia časť hmotnosti vrchných skriniek.Ako uchytenie vrchných skriniek?Chemická kotrva + tenká závitová tyčka.Potom ešte navzájom poprepájať skrinky so spojovačkami.
alltracboy
26.12.12,07:57
Nemam ani paru ako sa taka stena sprava pri vrtani lebo som ju v zivote nevidel. Pokial to nejde prevrtat cez celu stenu na velkoplosnu podlozku tak by som asi robil nejaky druh predsadenej steny, alebo konstrukciu prichytenu na spodne skrinky ktora bude drzat tie horne.
buchač
26.12.12,08:29
robil nejaky druh predsadenej steny
To je ten správny výraz ...:rolleyes:

Včera som dumal , ako to nazvať .
Ide o to , že ja si idem robiť len taký regál s poličkami do chodby .
Konštrukcia s hranolov nebude pripevnená o stenu , ale skôr o podlahu a strop .
pmajap
26.12.12,08:40
Bývala som v dome z kameňa, múry hrubé 1,1 m, skaly veľké vypĺňané malými a hlinou. Príchytky na kuchynskú linku prevrtané krížom dva otvory, na začiatku a na konci linky, z vonku aj z vnútra pásovina a na nej uchytené skrinky. To isté bojler, nedalo sa vyvrtať pri sebe dva otvory, ktoré by ho udržali.:rolleyes:
lujza.j
26.12.12,08:48
buchač
26.12.12,08:54
http://www.koumak.cz/navody/vrtani-kamen/
Lui ....nejde o navrtanie ....

Ide o prichytenie , aby to nedrblo ....;)
pavol54
26.12.12,09:03
s cim by sa dala uchytit kuchynska linka do steny, ktora je z kamena spajana hlinou? dakujem
Najprv by som sa poradil o vlhkostných pomeroch. Staršie domy spravidla nemajú takú dokonalú izoláciu a kameň(betón) napriek tomu že vyzerajú byť suché znesú podstatne viac vlhkosti ako dnes štandardne vyrábaný nábytok a ten vo veľmi krátkej dobe odíde. Hovorím to z vlastnej skúsenosti keď som býval v staršom(suchom) hlinenom dome, a po roku či dvoch keď sme išli maľovať tak bol nábytok plesnivý, problém sme odstránili tým že sme ponechali cca 5 cm vetraciu medzeru medzi stenou a nábytkom. Potom by som upustil od úvah montáže na stenu ale riešil by som to pomocou zvislých nosníkov(drevených alebo kovových) upevnených na stenu. ale montáž by som nechal odborníkovi . Na ne potom linku štandardne upevniť.
lujza.j
26.12.12,09:06
Lui ....nejde o navrtanie ....

Ide o prichytenie , aby to nedrblo ....;)
viem..... našla som starú tému kde sa píše že do kamena sa dá vrtať to síce vieme....len tu je problém spojovací material hlina..
http://www.porada.sk/t167276-zateplenie-valkoveho-domu.html
petmar
26.12.12,09:15
Hovoríme o vrchných skrinkách. Riešil by som to tak, že najprv by som si urobil, alebo to dostať hotové, tú nosnú pásovinu, výhoda je aj to, že skrinky budú pekne rovno . Pri takejto skladbe múru sa bude jednať o zásahy vačšie trochu, musíte vyškrabať hlinu na aspoň 2, lepšie 3 miestach, ak treba aj dáku skalu vybrať, vyplniť riadnou maltou a potom tam dať hmoždinky, upevniť nosnú pásovinu a na ňu skrinky.
pmajap
26.12.12,09:49
Prívod vody do kúpelne 1/2" som "vyškrabala" otvor 70x40 cm. Tá skladba skál je v murive veľmi zvláštna, narazíš na veľkú a musíš vybrať obrovský otvor.
vulxy
26.12.12,11:01
ja som dal pasovinu dlhu ako su horne skrinky ,na oboch koncoch aj v strede prevrtal celu stenu a dal zavitove tyce tusim 12-ky,takze to drzi fest ......potom len na tu pasovinu zavesit horne skrinky ...uz sposobov je vela,skrinky mi odstavaju od steny cca 2-3 cm.....nie je to 2x pekne ale to som dal schvalne aby vetralo za nima
Martin1310
26.12.12,11:01
Dá sa spraviť aj tak že sa vrchný rad skriniek ak je to vzhladom na ich velkosť možné spoja do jedného celku trebars priskrutkovaním na jednu večšiu dtd.dosku a postavia ,prichytia sa na spodnú časť linky nožičkamy,tak že váhu drží spodok linky.Potom navrchu už stačí v podstate nájsť 1-2 pevné body na zvýšenie stability.
oondrejj
27.12.12,13:10
môj známi riešil podobný problém. Pospájal všetky vrchné krinky dokopy aby držali ako jedná veľká dlha skrinka. Pom medzi vrchný rad skriniek a spodný rad skriniek dal take nerezové konzoly na ktoré celú tu vrchnú policu položil. Tie konzoly vlastne slúžili ako podpera a boli pripevnené ku spodným skrinkám. Tiež mi vravel že uvažoval o stlpíkoch položiť na spodné skrinky a na to vrchný rad. Možno že aj toto je riešenie.
alltracboy
27.12.12,18:46
to takeho typu domu sa asi viac hodi nejaky sekretar ako zavesena kuchnyska skrinka.
marleau
27.12.12,18:50
Ak je tam dosť miesta,urobte rámovú konštrukciu upevnenú o strop a podlahu (prípadne o stenu,kde je na to možnosť) z drevených hranolčekov napr. 8x8 cm a máte priestor aj na inštalácie a aj nosný prvok na uchytenie linky. 8 cm by nemalo chýbať na priestore kuchyne.
neli46
22.01.13,14:40
dakujem za rady, nakoniec sme sa dali na 22cm sroby s hmozdinkami a chemicku kotvu..skrine sme este pospajali do kopy.