JanaNovakova
26.12.12,13:29
Chcem informáciu : Som výlučným vlastníkom rodinného domu, som v rozvodovom konaní, ja som odišiel z vlastného domu, zatiaľ je tam manželka, chcem dať odpojiť energie,aby mi tam nenarobila dlhy. Odhlásil som sa z trvalého pobytu, ktorý je viazaný na môj rodinný dom, nakoľko mi robí manželka intrigy a volá na mna policajtov.Stačí zavolať, aby mi energie odpojili ?Nebudem predsa do budúcna platiť jej dlhy, keď evidentne tam nebývam.
Martin1310
26.12.12,16:17
Elektrina sa dá vybaviť aj po telefone,dá sa aj prepísať odberatel z teba na manželku.voda,plyn neviem.Ak však chceš v tom dome ešte niekedy bývať tak by som to nerobil,pretože znovupripojenie môže byť ovela komplikovanejšie a drahšie než by si čakal.Ak sa dá s manželkou dohodnúť tak na nu všetko toto- (plyn,voda,elektrina) prepíš,to z nej majitela domu nerobí,len platcu energií.
misoft
26.12.12,16:32
Asi takto - po našom:

Som výlučným vlastníkom rodinného domu, som v rozvodovom konaní, ja som odišiel z vlastného domu, zatiaľ je tam manželka, chcem dať odpojiť energie,aby mi tam nenarobila dlhy. Odhlásil som sa z trvalého pobytu, ktorý je viazaný na môj rodinný dom, nakoľko mi robí manželka intrigy a volá na mna policajtov.Stačí zavolať, aby mi energie odpojili ?Nebudem predsa do budúcna platiť jej dlhy, keď evidentne tam nebývam.
Dom je tvojim majetkom, nespadá do BSM, pri rozvode sa oň s ex- deliť nebudeš, ani žiadne podiely vyplácať. Odchádzať si nemusel - to skôr ex- by mala odísť, nie je to jej majetok. Ako majiteľ môžeš s kľudným svedomím. Keďže tam nemá trvalý pobyt, tvoja ex- (budúca) tam pobýva neoprávnene - trvalý pobyt je len evidenčný, nedáva žiadne právne nároky k majetku. Stačí ukázať policajtom LV a to, že ona je tam neoprávnene - karta by sa možno otočila!
bubkoch
26.12.12,19:43
ten zeleny text = somariny
JanaNovakova
26.12.12,19:57
dakujem
lujza.j
26.12.12,20:13
Trvalý pobyt
Trvalý pobyt je povinný hlásiť každý občan, ak sa trvalo nezdržiava v zahraničí. Trvalý pobyt nezakladá nijaké právo k budove, k bytu ani k vlastníkovi, má len evidenčný charakter. Občan má v tom istom čase iba jeden trvalý pobyt. Pri vybavovaní tejto agendy sa občan dostaví na ohlasovňu pobytu v príslušnej mestskej časti.

http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11033745&p1=11051259

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=521
bubkoch
26.12.12,20:34
lujza: mozno si narazala na moju poznamku, kde som misoft-ov text, kde okrem ineho pise ze TP ma evidencny charakter, oznacil za somariny ...
to je sice pravda (ze TP ma len evidencny charakter a ze nezaklada ziadne pravo k nehnutelnosti), ale to co z toho misoft vyvodzuje, to uz su riadne somariny (ze tam byva neopravnene a ze staci ist za policajtami a tí ju snad odtial vyhodia) ...
byvala tam ako manzelka, ten byt je jej obydlie aj po rozvode, t.j. nemoze ju len tak vyhodit na ulicu ...
ak sa ex nevystahuje dobrovolne na zaklade jeho vyzvy, policia bude pri vystahovani asistovat LEN EXEKUTOROVI konajucemu na zaklade PRAVPLATNEHO exekucneho titulu (rozumej rozhodnutiu sudu)

takze moze policajtom mavat LV-ckom kolko chce, tí ho akurat vysmeju a poslu kade lahsie
branislavp
26.12.12,21:12
Chcem informáciu : Som výlučným vlastníkom rodinného domu, som v rozvodovom konaní, ja som odišiel z vlastného domu, zatiaľ je tam manželka, chcem dať odpojiť energie,aby mi tam nenarobila dlhy. Odhlásil som sa z trvalého pobytu, ktorý je viazaný na môj rodinný dom, nakoľko mi robí manželka intrigy a volá na mna policajtov.Stačí zavolať, aby mi energie odpojili ?Nebudem predsa do budúcna platiť jej dlhy, keď evidentne tam nebývam.
Aj keď si od nej odsťahovaný a nemieniš s manželkou naďalej v manželstve žiť, všetko sa dá urovnať medzi Vami oveľa rozumnejšie aj ekonomicky pre obidvoch únosnejšie. Lenže pri tom musíte konať s chladnou hlavou obidvaja. Také robenie si navzájom zle obidvom nerobí dobre. Odpájanie a znovu pripájanie elektriky si prever na elektrárňach koľko to stojí a potom sa rozhodni čo ďalej. Aj tam Ti v tejto veci môžu podať k Tvojmu problému informácie.
command
27.12.12,06:47
Ako mas riesene pripojky? Mas ich v nejakych sachtach(vodu) ak hej ta sa da lahko odstavit a uzamknut, plyn a elektryna by sa maly dat taktiez uzmknut a odpojit iba pri pripojke nie u distributora, manzelku oboznam ze ku dnu tomu a tomu odpajas vsetky distribucne siete a davas tam zamok, pri poskodeni alebo vylomeni zamku neni problem podat trestne oznamenie.
misoft
27.12.12,10:33
Napísal som (BUDÚCA) a niečo som ZVÝRAZNIL HRUBÝM - to že na neho volá ex- policajtov.
misoft
27.12.12,10:41
byvala tam ako manzelka, ten byt je jej obydlie aj po rozvode, t.j. nemoze ju len tak vyhodit na ulicu ...
ak sa ex nevystahuje dobrovolne na zaklade jeho vyzvy, policia bude pri vystahovani asistovat LEN EXEKUTOROVI konajucemu na zaklade PRAVPLATNEHO exekucneho titulu (rozumej rozhodnutiu sudu)


Bývala - súhlas, ale dostala sa tam na základe uzavretia manželstva a dostala trvalý pobyt - tá nehnuteľnosť nebola, nie je a nebude nikdy jej patriť. Ukončením manželstva (rozvodom) on ako majiteľ jej trvalý pobyt zruší a ona nemá žiadny právny nárok na nehnuteľnosť - je tam potom neoprávnene.
Narážal som na vyjadrenie "volala na mňa policajtov! - pýtam sa - akým právom ona volá policajtov na majiteľa, keď tam ona nemá trvalý pobyt?
Teraz buď múdry - ako to vyriešiť: votrelec volá policajtov na majiteľa, koho má polícia ochraňovať a koho trestať? Ju ochraňovať, pričom sama na to nemá právo, a jeho trestať, alebo jeho ochraňovať ako majiteľa a ju trestať, ako porušovateľa?

On môže jej poslať písmo - Vysťahuj sa, nemáš tu čo robiť. Neuposlúchne - tr. oznámenie - obýva cudzí majetok bez právneho nároku.
pmajap
27.12.12,10:55
Odhlásiť odber plynu a zrušiť zmluvu, môže len ten kto predmetnú zmluvu s SPP uzavrel. K opätovnému napojeniu na odber plynu je potrebný LV k nehnuteľnosti, alebo nájomná zmluva medzi vlastníkom a užívateľom ( manželkou) a revízna správa. Elektrárne požadujú LV k prihláseniu a revíznu správu (tá stojí dosť €).Voda záleží či dodávateľom je Obec, alebo vodárenská spoločnosť.
ketums
27.12.12,11:00
Zavolaj na elektrárne a pýtaj sa. Ide vlastne o prerušenie dodávky energie a to by sa malo dať urobiť bez problémov.
My sme mali nájomníkov, ktorí nám neplatili a odmietli sa vysťahovať, tak sme zavolalo na elektrárne, bez problémov zrušili okamžite dodávku energie, nič neodpájali a keď sme sa s nájomnikom dohodli, že pôjde pa a doplatí čo dlhuje, do 24 hodin zase obnovili dodanie energie.
TELEFONICKY :)
Takže lepšie ako sa pýtať tu je opýtať sa tam kde to chceš zariadiť, či to ide a čo všetko s tým súvisí.
Martin1310
27.12.12,13:28
Len pozor na tú dystribuciu elektriny,on je tam malí háčik a to že pri pripojení elektriny vyžadujú revýznu správu,pretože pre nich to nieje ZNOVUPRIPOJENIE ale NOVE PRIPOJENIE.Toto vám povedia a človeku sa zdá že žiadny problém.ALE ak má dom nejaký vek, je zapojený starším TNC spôsobom a hlavný istič má v dome(teda neprístupný) tak bude kôli tomu pripojeniu musieť prerábať takmer celú elektrinu v dome.A toto vám pri tom telefonáte nepovedia a potom človek len čumí ako kolko € ho to stojí.

No a čo z toho vyplíva? že treba distributorovy vysvetliť o čo ide a nie len sucho zrušiť pripojenie,ono to samozrejme pre nich problém nieje ale majitel bude mať problém ked to spravia spôsobom odstrihnutia drátov z nástrešáku.
Takmer všetky staršie prípojky plynu aj elektriny nevihovujú dnešným normám.Tudíž neprejdú revíziou z kladným výsledkom.
bubkoch
27.12.12,14:30
prosim ta nepis stale somariny ... ake trestne oznamenie ? za co ? pochop konecne ze policajti s tym nic nemaju ani nic nebudu konat ! vystahuje ju len na zaklade rozhodnutia sudu ! tym ze tam byva bez pravneho naroku nepacha trestny cin ani priestupok !
bubkoch
27.12.12,15:25
Len pozor na tú dystribuciu elektriny,on je tam malí háčik a to že pri pripojení elektriny vyžadujú revýznu správu,pretože pre nich to nieje ZNOVUPRIPOJENIE ale NOVE PRIPOJENIE.Toto vám povedia a človeku sa zdá že žiadny problém.ALE ak má dom nejaký vek, je zapojený starším TNC spôsobom a hlavný istič má v dome(teda neprístupný) tak bude kôli tomu pripojeniu musieť prerábať takmer celú elektrinu v dome.A toto vám pri tom telefonáte nepovedia a potom človek len čumí ako kolko € ho to stojí.

No a čo z toho vyplíva? že treba distributorovy vysvetliť o čo ide a nie len sucho zrušiť pripojenie,ono to samozrejme pre nich problém nieje ale majitel bude mať problém ked to spravia spôsobom odstrihnutia drátov z nástrešáku.
Takmer všetky staršie prípojky plynu aj elektriny nevihovujú dnešným normám.Tudíž neprejdú revíziou z kladným výsledkom.

ono to je trochu inak ... citujem z prevadzkoveho poriadku VSD:

Ak v odbernom mieste pripojenom do DS na napäťovej úrovni nn dôjde ku ukončeniu distribúcie, a medzi ukončením distribúcie a ďalším prihlásením nového alebo pôvodného odberateľa elektriny v tomto odbernom mieste uplynie menej ako 6 mesiacov, považuje sa to za zmenu odberateľa v odbernom mieste a cena za pripojenie sa neúčtuje;

to znamena ze po ukonceni odberu sa do 6 mesiacov staci len prihlasit k odberu ... do 6-tich mesiacov PDS nedemontuje elektromer ani inak fyzicky neodstranuje kable (ak by nahodou ano, naklady na pripojenie znasa samotny PDS) ...
bettylou
27.12.12,15:53
Elektrina sa dá vybaviť aj po telefone,dá sa aj prepísať odberatel z teba na manželku.voda,plyn neviem.Ak však chceš v tom dome ešte niekedy bývať tak by som to nerobil,pretože znovupripojenie môže byť ovela komplikovanejšie a drahšie než by si čakal.Ak sa dá s manželkou dohodnúť tak na nu všetko toto- (plyn,voda,elektrina) prepíš,to z nej majitela domu nerobí,len platcu energií.

ak ale aj po prepísaní narobí dlhy, elektrárne potom ďalej prúd neprepíšu na iného, pokiaľ nebude dlh zaplatený, takže pozor na to
pmajap
27.12.12,16:17
Len pozor na tú dystribuciu elektriny,on je tam malí háčik a to že pri pripojení elektriny vyžadujú revýznu správu,pretože pre nich to nieje ZNOVUPRIPOJENIE ale NOVE PRIPOJENIE.Toto vám povedia a človeku sa zdá že žiadny problém.ALE ak má dom nejaký vek, je zapojený starším TNC spôsobom a hlavný istič má v dome(teda neprístupný) tak bude kôli tomu pripojeniu musieť prerábať takmer celú elektrinu v dome.A toto vám pri tom telefonáte nepovedia a potom človek len čumí ako kolko € ho to stojí.

No a čo z toho vyplíva? že treba distributorovy vysvetliť o čo ide a nie len sucho zrušiť pripojenie,ono to samozrejme pre nich problém nieje ale majitel bude mať problém ked to spravia spôsobom odstrihnutia drátov z nástrešáku.
Takmer všetky staršie prípojky plynu aj elektriny nevihovujú dnešným normám.Tudíž neprejdú revíziou z kladným výsledkom.

Áno je to finančne náročné a platia iné pravidlá ako uvádzajú v prevádzkovom poriadku. Naši rómovia- neplatiči, aj po uhradení nedoplatku v priebehu mesiaca museli na opätovné pripojenie predložiť revíznu správu, urobiť komplet nové rozvody a ističe v RD, čo pri všetkej skromnosti stojí min. 1000 €.
SPP do 6-tich mesiacov opätovne pripojí, myslím že tam sa jedná o 250 €.
bubkoch
27.12.12,17:22
Áno je to finančne náročné a platia iné pravidlá ako uvádzajú v prevádzkovom poriadku. Naši rómovia- neplatiči, aj po uhradení nedoplatku v priebehu mesiaca museli na opätovné pripojenie predložiť revíznu správu, urobiť komplet nové rozvody a ističe v RD, čo pri všetkej skromnosti stojí min. 1000 €.
SPP do 6-tich mesiacov opätovne pripojí, myslím že tam sa jedná o 250 €.

ale je rozdiel ci k ukonceniu odberu dojde z dovodu odlasenia zo strany odberatela, alebo z dovodu odpojenia zo strany PDS z dovodu neplatenia alebo cierneho odberu ...
citoval som odsek tykajuci sa prveho pripadu, v tom druhom sa pri opatovnom pripojeni plati poplatok bez ohladu na dobu ...
pmajap
27.12.12,17:32
vďaka, som o dačo múdrejšia
misoft
27.12.12,19:32
bubkoch (http://www.porada.sk/member.php?u=191548) 4 Hours Ago #29786 prosim ta nepis stale somariny ... ake trestne oznamenie ? za co ? pochop konecne ze policajti s tym nic nemaju ani nic nebudu konat ! vystahuje ju len na zaklade rozhodnutia sudu ! tym ze tam byva bez pravneho naroku nepacha trestny cin ani priestupok !



A vari naozaj? Alebo: Tr. zákon 300/2005 §218


§ 218

Neoprávnený zásah do práva k domu, bytu alebo k nebytovému priestoru

(1) Kto protiprávne obsadí alebo užíva dom alebo byt iného alebo kto oprávnenej osobe v užívaní domu alebo bytu neoprávnene bráni, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

(2) Kto protiprávne vnikne, obsadí alebo užíva nebytový priestor iného alebo kto oprávnenej osobe v užívaní nebytového priestoru neoprávnene bráni, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 alebo 2

a) závažnejším spôsobom konania, alebo

b) z osobitného motívu.
marjankaj
27.12.12,19:51
A vari naozaj? Alebo: Tr. zákon 300/2005 §218
Veď je to stále jeho manželka.
misoft
28.12.12,08:19
Zatiaľ!