SamuelG
26.12.12,13:57
Snažil som sa zohnať čelovku na 2 AAA alebo 2 AA batérie ale bohužiaľ nejak sa mi to nepodarilo. Takmer všetky su na 3 AAA batérie. Ja používam do čelovky batérie nabíjateľné ktorých mám 4 kusy. Problém ale nastáva pri nabíjaní pretože vždy môžem nabíjat na mojej nabíjačke len párny počet batérii a to buď 2 alebo 4. Lenže ja mám vybité len tri AAA batérie a jednu nabitú. Takže ak chcem nabiť tie tri musím dať nabíjať aj tú štvrtú úplne nabitú batériu. Bojím sa ale že tú nabitú batériu tento postup časom zničí keďže ju nabíjam aj napriek tomu že je úplne nabitá. (mám síce na nabíjačke funkciu vybiť ale zas tú sa bojím zapnúť keďže mám v nej 3 vybité batérie a jednu úplne nabitú aby to zas nezničilo a nevybíjalo tie vybité batérie na moc nízku hladinu energie pretože to batériam tiež nerobí dobre)

Neviete niekto ako tento problém obísť aby sa mi neničila tá 4 nabíjateľná batéria tým že ju neustále nabíjam aj napriek tomu že je nabitá?

Alebo neviete o nejakej celovke ktorá by fungovala na 2 AA alebo 2 AAA nabíjateľné batérie a bola by tak do 30 eur?
AlbertM
26.12.12,13:33
Teda ak si nerobíš srandu,:confused: je celkom jednoduché :) dokúp 2 baterky a budeš mať 6ks 2 x 3ks do svietidla a nabíjaš 4 + 2 ks, čiže párny počet:D
SamuelG
26.12.12,13:50
Teda ak si nerobíš srandu,:confused: je celkom jednoduché :) dokúp 2 baterky a budeš mať 6ks 2 x 3ks do svietidla a nabíjaš 4 + 2 ks, čiže párny počet:D

bohužiaľ to nerieši problém pretože tie tri vybité batérie nemožem nechať dlho vybité pretože sa tým veľmi rýchlo ničia. Takže nemožem s nimi čakať na to kým sa mi vybijú dalšie tri batérie.
deane7
26.12.12,14:51
Také nabíjačky čo nabíjajú vždy dvojice batérií nestoja za nič. Kúp si poriadnu nabíjačku so 4-mi samostatnými šachtami a máš po probléme a aj baterky Ti budú vďačné.
bjuty smis
27.12.12,16:57
bohužiaľ to nerieši problém pretože tie tri vybité batérie nemožem nechať dlho vybité pretože sa tým veľmi rýchlo ničia. Takže nemožem s nimi čakať na to kým sa mi vybijú dalšie tri batérie.

preboha, tak si kúp 2. čelovku :)
vanjoh
27.12.12,18:48
skus tieto baterie
http://www.eneloop-baterie.sk/ oni sa vobec nevybijaju