bdiuci
28.12.12,14:32
Moja imunologička mi predpísala tento liek na posilnenie imunity, keďže robím v škôlke a veľmi často som chorá. Lenže odkedy užívam ISOPRINOSINE, cca. druhý mesiac, som chorá ustavične. Je to možné? Alebo je to normálna reakcia a zlepšenie nastupuje až po dlhšom užívaní lieku? Počula som veľa pozitívnych ohlasov na tento liek...Ak máte akúkoľvek skúsenosť, píšte. Ďakujem!
Indeed
28.12.12,13:47
Možno Tvoje zdravotné problémy nevyplývajú z toho,že pracuješ v školke,ved už 10 dni je školka zavretá...

O IMUNITE by sa dalo veľa rozprávať no vypichnem len jeden FAKT a síce ,že 90 % ľudskej imunity pochádza

z procesov, ktoré prebiehajú v ČREVÁCH.

Začal by som komplexným vyšetrením zdr. stavu /všestranné vyšetrenie krvi/

potom dodržiavaním životosprávy ,( chudokrvnosť a podváha škodí imunite, hlavne u žien), a odpočinkom.
Indeed
28.12.12,14:08
lujza, diky za tento tip ! naozaj zuajimava stránka
bdiuci
28.12.12,14:14
Možno Tvoje zdravotné problémy nevyplývajú z toho,že pracuješ v školke,ved už 10 dni je školka zavretá...

O IMUNITE by sa dalo veľa rozprávať no vypichnem len jeden FAKT a síce ,že 90 % ľudskej imunity pochádza

z procesov, ktoré prebiehajú v ČREVÁCH.

Začal by som komplexným vyšetrením zdr. stavu /všestranné vyšetrenie krvi/

potom dodržiavaním životosprávy ,( chudokrvnosť a podváha škodí imunite, hlavne u žien), a odpočinkom.

V škôlke pracujem už viac ako rok, kým som tam nerobila, bola som zdravá, max.som ochorela raz do roka. Myslela som si, že postupom času sa moja imunita posilní,ale nestalo sa tak. Bola som na kompletnom vyšetrení krvi a všetky výsledky mám dobré. Akurát mám alergiu na roztoče, vzdušnú plieseň a na obilniny. A aj napriek tomu som stále chorá. No a odkedy užívam isoprinosine, som na tom ešte horšie...
Indeed
28.12.12,14:20
Nešpecifikuješ čo to znamená konkrétne ,že "si chorá"

ak máš na mysli nachladenie,teda choroby a zápaly horných dychacích ciest,potom treba skor potlačať citlivosť na alergény

Poraď sa so svojim lekarom o vhodnosti užívania prípravku CEZERA proti alergickým reakciam.
bdiuci
28.12.12,15:47
Pod pojmom chorá mám na mysli ochoronenie dýchacích ciest, bolesť hrdla, nádchu,...Keďže mám alergiu na obilniny, alergické reakcie sa prejavujú v období od mája do konca júna, zhruba. Myslím si že tento môj stav nesúvisí s alergiou. Hádam sa to postupom času zlepší, iba som bola zvedavá na názory iných na liek ISOPRINOSINE.
lujza.j
28.12.12,15:56
neuvažovala si o posilnení imunity nejak viac prírodne...ked ti chémia robí patáliu ....napríklad aj zázvorom....
http://www.mamaaja.sk/zdravie/zdravie-deti/domace-prostriedky-pre-prirodzene-posilnenie-imunity-celej-rodiny/

kuk aj tu.... http://www.porada.sk/t84209-imunita.html
korela
28.12.12,16:57
V škôlke pracujem už viac ako rok, kým som tam nerobila, bola som zdravá, max.som ochorela raz do roka. Myslela som si, že postupom času sa moja imunita posilní,ale nestalo sa tak. Bola som na kompletnom vyšetrení krvi a všetky výsledky mám dobré. Akurát mám alergiu na roztoče, vzdušnú plieseň a na obilniny. A aj napriek tomu som stále chorá. No a odkedy užívam isoprinosine, som na tom ešte horšie...
Ja ťa chápem, indeed ti neradil zle, a ja sa ťa ešte na dôvažok spýtam, či sa niekto pri vyšetrovaní zaujímal, či nemáš náhodou celiakiu. Tam sú niekedy veľmi skryté príznaky, a neliečená dokáže narobiť veľa škody, črevá=imunita.
korela
28.12.12,16:59
Hej.
kukučka
28.12.12,17:16
V zime sú potrebné vysoké dávky vitamínu C a D.
Máme tu výbornú tému, možno ťa v nej niečo osloví. Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie (http://www.porada.sk/t138676-co-mozem-urobit-aktualne-pre-zdravie.html?highlight=m%C3%B4%C5%BEem+urobi%C5%A5 )
DanielaSL
28.12.12,17:35
Ja som kedysi veľmi dávno po skončení materských nastúpila pracovať do jasličiek. Presne ako píšeš, dvakrát v mesiaci nádcha...bez kvapiek do nosa som ani nevedela dýchať. Stačilo zmeniť zamestnanie a bol na roky pokoj. Brala som kadečo na imunitu,ale s týmto liekom nemám skúsenosť. Potom sa mi nádchy vrátili znova, najlepšie sa mi osvedčilo chodiť pravidelne do sauny, dávať si robiť reflexnú masáž chodidiel a cvičiť 5 tibeťanov. Po čase som zlikvidovala choroby.
lujza.j
28.12.12,17:36
ja pijem na lačno cca. mesiac šťavu z jedného citrona, síce pre iný účel, ale skús...je to nejaká porcia C-čka:)
lujza.j
28.12.12,17:38
taká ako keby veľmi rozšírená porada...
Nandrolon
28.12.12,17:45
ak je sa tu jedná o učiteľku v škôlke, ešte ma napadli črevné parazity, ináč v podstate súhlasím s INDEEDom... aj základom vstrebávania vitamínov, živín je v podstate tenké črevo.
na vyčistenie by si mohla skúsiť PSYLIUM, je to prášok, ktorý naboptnáva až na gel a ten zachytáva toxické látky v tráviacom trakte, ktoré viaže na seba, a následne idú von z tela...
Katy a R
28.12.12,17:52
ja by som len v dobrom ... (a veru pred rokmi by som napísala, že zázrak - a to nie som stúpencom farma firiem!!)
Ale u nás - v súvislosti s imunitou a vírusovými ochoreniami - napr taký herpes.
samozrejme, som laik - treba sa poradiť s lekárom - a tiež každý môže mať inú reakciu..
Indeed
29.12.12,07:48
ono,až ked človek UVERÍ,začnú sa diať ZÁZRAKY
Indeed
29.12.12,08:03
ja by som len v dobrom ... (a veru pred rokmi by som napísala, že zázrak - a to nie som stúpencom farma firiem!!)
Ale u nás - v súvislosti s imunitou a vírusovými ochoreniami - napr taký herpes.
samozrejme, som laik - treba sa poradiť s lekárom - a tiež každý môže mať inú reakciu..

ja som tiež tu na porade propagoval nejaké prirodne liečivé pripravky a koťuhy moderátorské tieto moje snahy všemožne tlmili a užitočné linky presmerovavali na blbosti a do stratena... HANBA !!!
Ja som propagoval pripravok a učinky prípravku, nie svoj osobný profit, ak by mi išlo o moj nejaký profit,tak by som nabádal
tým sposobom,že tu je moje zákaznicke číslo a chodte si niečo nakúpiť na mňa ..
VIDEL odo mňa niekto také dačo ?? NIKDY .

Ono niekedy kto zneužíva svoje postavenie v tej chvíli ,može byť odmenený aj takýmto nejakým sposobom

CITUJEM: "...a v tej chvíli prešlo Náamanovo malomocenstvo,na prorokovho služiaceho Gehaziho a zostalo na ňom, a na všetkých členoch jeho domacnosti, po všetky dni ich života."

Čo sposobilo LAKOMSTVO !

A práve ZÁVISŤ spolu s NEDOPRAJNOSŤOU a LAKOMSTVOM bránia ľuďom aby na šli liek ktorým by im polepšilo...

Uvedomte si,že či kupite nejaký prípravok, alebo vitamín, alebo čokoľvek,vždy je za tým niekto,kto fantasticky zarobí..

A keď Vám nevadí,že na Vás zarobila Jednota,TESCO,Dr.Max, či ktokoľvek iný, z akého dovodu ste skalopevne rozhodnutí,že
si nekupite NIČ od firmy XX a od firmy XY lebo nechcete podporovať tieto firmy a nechcete aby zarobili ..

Aké plytké, úbohé a primitívne zmýšĺanie!
avalik
29.12.12,08:35
ja som tiež tu na porade propagoval nejaké prirodne liečivé pripravky a koťuhy moderátorské tieto moje snahy všemožne tlmili a užitočné linky presmerovavali na blbosti a do stratena... HANBA !!!
Ja som propagoval pripravok a učinky prípravku, nie svoj osobný profit, ak by mi išlo o moj nejaký profit,tak by som nabádal
tým sposobom,že tu je moje zákaznicke číslo a chodte si niečo nakúpiť na mňa ..
VIDEL odo mňa niekto také dačo ?? NIKDY .

Ono niekedy kto zneužíva svoje postavenie v tej chvíli ,može byť odmenený aj takýmto nejakým sposobom

CITUJEM: "...a v tej chvíli prešlo Náamanovo malomocenstvo,na prorokovho služiaceho Gehaziho a zostalo na ňom, a na všetkých členoch jeho domacnosti, po všetky dni ich života."

Čo sposobilo LAKOMSTVO !

A práve ZÁVISŤ spolu s NEDOPRAJNOSŤOU a LAKOMSTVOM bránia ľuďom aby na šli liek ktorým by im polepšilo...

Uvedomte si,že či kupite nejaký prípravok, alebo vitamín, alebo čokoľvek,vždy je za tým niekto,kto fantasticky zarobí..

A keď Vám nevadí,že na Vás zarobila Jednota,TESCO,Dr.Max, či ktokoľvek iný, z akého dovodu ste skalopevne rozhodnutí,že
si nekupite NIČ od firmy XX a od firmy XY lebo nechcete podporovať tieto firmy a nechcete aby zarobili ..

Aké plytké, úbohé a primitívne zmýšĺanie!

mimotemy No ja teda Indy nechapem, ze preco ty, taky mudry, rozhladeny, scitany a inteligentny sa s nami ubohymi primitivcami zahadzujes. ;)

A teraz k teme - ano som primitiv, lebo ja radsej ovocie, zeleninu a caje ako tabletky ... a nehanbim sa za to :)
bdiuci
29.12.12,08:39
Ale áno, práveže už začínam uvažovať nad prírodnejšími liečivami. Každé ráno si dávam nalačno vodu s citrónovou šťavou a zázvor konzumujem denne, vo forme čaju, aj s medom a citrónom. Uvidíme čo to spraví. Na to treba čas, začala som s tým len nedávno...
bdiuci
29.12.12,08:41
Neviem o tom že by som mala celiakiu. No, ak to pôjde aj naďalej takto, určite pôjdem aj na ďalšie vyšetrenia.
bdiuci
29.12.12,08:45
Ja som kedysi veľmi dávno po skončení materských nastúpila pracovať do jasličiek. Presne ako píšeš, dvakrát v mesiaci nádcha...bez kvapiek do nosa som ani nevedela dýchať. Stačilo zmeniť zamestnanie a bol na roky pokoj. Brala som kadečo na imunitu,ale s týmto liekom nemám skúsenosť. Potom sa mi nádchy vrátili znova, najlepšie sa mi osvedčilo chodiť pravidelne do sauny, dávať si robiť reflexnú masáž chodidiel a cvičiť 5 tibeťanov. Po čase som zlikvidovala choroby.
Obdivujem ťa že si to dokázala. A bez chemikálii. O to sa snažím i ja, len musím nájsť najlepšiu metódu. :-)
Indeed
29.12.12,08:46
netreba byt za každu cenu vztahovačný a nededukovat z textu čo tam nie je
Indeed
29.12.12,08:47
mala by si v prvom rade zmeniť lekára...
lujza.j
29.12.12,08:54
Obdivujem ťa že si to dokázala. A bez chemikálii. O to sa snažím i ja, len musím nájsť najlepšiu metódu. :-)
....ale určite to nebolo zo dňa na deň....;)
ja som v septembri do svojho pitného režimu zaradila 1l zeleného čaju denne.....žiadny špeciálny dôvod som nemala, ale viem že je to do plusu:)
Indeed
29.12.12,09:08
mimotemy No ja teda Indy nechapem, ze preco ty, taky mudry, rozhladeny, scitany a inteligentny sa s nami ubohymi primitivcami zahadzujes. ;)

A teraz k teme - ano som primitiv, lebo ja radsej ovocie, zeleninu a caje ako tabletky ... a nehanbim sa za to :)

Ja kritizujem určitý DUŠEVNÝ POSTOJ, nie konzumaciu toho alebo tamtoho..

Mám osobnú skusenosť z minulosti,že na Slovensku skrachovalo niekoľko sľubných projektov, len skrz nedoprajnosť a závisť,
lebo všetky potencialne benefity boli prehlušené uvažovaním : "však on na mne zarobí ak si teraz od neho niečo kupim"
, možno by aj zarobil , keby si niečo kupilo ešte ďalších 10 ľudí a možno by to bolo aj nejakých 5 eur za celý mesiac..
ale to sme už asi mimo témy...
niektoré projekty sľubne bežia a su pevne zastabilizované, avšak ja som len zákazníkom a nemám v nich zaangažovaných
toĺko ľudí,koĺko by bolo žiaduce
ale NECH , každému je dobre tam kde je a nech tam zostane...
A k tej konzumácii ovocia a zeleniny viete koľko jablk potrebujete zjesť aby ste dodali telu napr. 200mg vitaminu C ?
Poviem,že papriky je to oveľa menej..
Jednoducho uživanie vitamínových prípravkov je TREND , nakoľko dnešná strava NEMÁ takú vyživnu hodnotu aku mala strava pred 50 rokmi.
Ale ked nechcete ja nič nikomu nenukam...
hubatá
29.12.12,09:26
Mne sa zdá že berieš už toľko liekov a proti všelijakým chorobám že si jednoducho rezistentná na všetky umelé vitamíny a živíš len doktorku a lekárne svojimi peniazmi.

Čo takto to skúsiť bez doktorov a bez liekov? Teraz v zime žiadne citróny,pomaranče, mandarínky - tie pomáhajú černochom, pre nás sú zbytočné. Nájdi si v blízkej dedine babku (ani rómovia sa nevylučujú) čo ti predajú z pivnice zemiaky, červenú cviklu, kyslú kapustu, mrkvu, chren, topinambury, cibuľu, cesnak, suchú fazuľu ....čo majú nasušené šípky, lipu, žihľavu. V špajzi kopec zaváranín a v mrazáku zajaca.

Na jar začni kupovať potraviny tak ako dozrievajú v záhradách v našom zemepisnom pásme: od marca pažítka, reďkovka, zelený šalát, pokračuješ ríbezľami, jahodami, čerešňami, hráškom, v lete: fazuľkou, paradajkami, uhorkami, tekvicami, na jeseň zemiakmi, mrkvou, zelerom, slivky, hrušky, a končíš v októbri: fazuľou, hroznom, jablkami a pokračuješ vyššie uvedenou zimou: kyslá kapusta, atď ......

Nič nekupuj v hyperbordeli a do 2 rokov sa naštartuješ na naše potraviny v našich podmienkach aj bez liekov.

Ešte zareagujem na Indeed a jeho 200 mg vitamínu C v jablkách: strava má byť pestrá, nepočítaj ho len v jablkách, nájdeš ho aj v segedínskom guláši z kyslej kapusty, nájdeš ho aj v šaláte z červenej repy. Ale okrem vitamínu C a iných stopových prvkoch tam nenájdeš éčka, na likvidáciu ktorých potrebuje náš organizmus napríklad veeľmi veľa vitamínu C.

Žijeme vo veľmi šťastnom pásme, máme všetky predpoklady k pestovaniu zdravých potravín ale si to uľahčujeme a radšej dávame aj deťom od útleho detstva tabletky a potraviny z dovozu. Chcela by som vidieť napríklad černocha ako si myslí že z kyslej kapusty zo Slovenska bude zdravý ......
kukučka
29.12.12,09:28
Indy, veď skús ponúknuť tak, aby moderátor nezmazal, rada sa poučím, bo dva dni sa peroxidom liečim Peroxid vodíku - využití vnitřně (http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1447)
Indeed
29.12.12,09:47
lebo aj na Internete samom by sa mala dodržiavať určitá etiketa,

a v žiadnom prípade by sa nemalo stavať to,že cez ten istý link sa prekliknete na 2 rozne stránky (!!!!!!!)

v závislosti od toho či na ten link kliknete z www.porada.sk alebo z nejakej inej stránky
lujza.j
29.12.12,10:33
Mne sa zdá že berieš už toľko liekov a proti všelijakým chorobám že si jednoducho rezistentná na všetky umelé vitamíny a živíš len doktorku a lekárne svojimi peniazmi.

Čo takto to skúsiť bez doktorov a bez liekov? Teraz v zime žiadne citróny,pomaranče, mandarínky - tie pomáhajú černochom, pre nás sú zbytočné. Nájdi si v blízkej dedine babku (ani rómovia sa nevylučujú) čo ti predajú z pivnice zemiaky, červenú cviklu, kyslú kapustu, mrkvu, chren, topinambury, cibuľu, cesnak, suchú fazuľu ....čo majú nasušené šípky, lipu, žihľavu. V špajzi kopec zaváranín a v mrazáku zajaca.

Na jar začni kupovať potraviny tak ako dozrievajú v záhradách v našom zemepisnom pásme: od marca pažítka, reďkovka, zelený šalát, pokračuješ ríbezľami, jahodami, čerešňami, hráškom, v lete: fazuľkou, paradajkami, uhorkami, tekvicami, na jeseň zemiakmi, mrkvou, zelerom, slivky, hrušky, a končíš v októbri: fazuľou, hroznom, jablkami a pokračuješ vyššie uvedenou zimou: kyslá kapusta, atď ......

Nič nekupuj v hyperbordeli a do 2 rokov sa naštartuješ na naše potraviny v našich podmienkach aj bez liekov.

Ešte zareagujem na Indeed a jeho 200 mg vitamínu C v jablkách: strava má byť pestrá, nepočítaj ho len v jablkách, nájdeš ho aj v segedínskom guláši z kyslej kapusty, nájdeš ho aj v šaláte z červenej repy. Ale okrem vitamínu C a iných stopových prvkoch tam nenájdeš éčka, na likvidáciu ktorých potrebuje náš organizmus napríklad veeľmi veľa vitamínu C.

Žijeme vo veľmi šťastnom pásme, máme všetky predpoklady k pestovaniu zdravých potravín ale si to uľahčujeme a radšej dávame aj deťom od útleho detstva tabletky a potraviny z dovozu. Chcela by som vidieť napríklad černocha ako si myslí že z kyslej kapusty zo Slovenska bude zdravý ......
...no nechcem ti do toho kecať;) ale Chorváti nie su černosi, citrusy pestujú nie len v svojich záhradkách pre seba, ale aj na vývoz a to z údolia rieky Neretvy ...tak mi to nepríde, že by sme ich mali prenechať černochom.
mať bio babku je fajn, ale nie každému sa podarí mať taku, alebo ju najsť.....babky tiež už nie su to čo bývali....
Nandrolon
29.12.12,12:42
síce neviem čo robíš, ale také drísty som nepočul už dávno... Dúfam, že si dopestuješ aj vzduch, aj pôdu v ktorej to pestuješ a máš aj vrt nad 200 metrov, kde je už tzv. "dojčenská voda"... a čo máš za zamestnanie že stále sedíš iba doma a ješ iba to?
Nandrolon
29.12.12,12:44
A kozie mlieko, myslíš tú alergickú sračku ktorá v dnešnej dobe pri požívaní spúšťa všemožné alergie ?? síce asi áno, keďže si s liekmi už vyšší level... Ak by to bolo také zdravé, nemala by si s liekmi na imunitu ani skúsenosti....
Indeed
29.12.12,14:16
Neviem čo koštoval Nandrolon ,

ale za kozím mliekom treba ist tam kde chovaju kozy

ja som pil original kozie mlieko od kozy a videl som ako ju dojili,

takže nebol to nejaký spančovaný výtvor nejakého rýchlovykvaseného
trendoveho agro-podnikateľa,čo pozlieval dohromady,čo mal práve poruke

A to vychladnuté kozie mlieko malo veĺmi podobnú chuť ako kondenzované nesladené 9% mlieko
niekedy sme ho používali do kávy , teda z tej plechovky to mlieko,nie od kozy

Avšak je tam charakteristický zapach koziny v tom mlieku, to som mal jednu vyhradu voči koziemu mlieku
dokonca ta vyhrada je podstatná pre mňa do tej miery,že kvoli tomuto dovodu nechodím nikde zháńať kozie mlieko
Nandrolon
29.12.12,15:27
však to píšem aj ja... ten zápach nedokážem prekonať a neboj, kozlie mlieko som mal od susedy čo ich chová a aj množí...
je ale plno odborných článkov, ktoré hovoria o tom, že kozlie mlieko nie je až tak zdravé ako sa hovorí...
korela
29.12.12,15:55
Neviem čo koštoval Nandrolon ,

ale za kozím mliekom treba ist tam kde chovaju kozy

ja som pil original kozie mlieko od kozy a videl som ako ju dojili,

takže nebol to nejaký spančovaný výtvor nejakého rýchlovykvaseného
trendoveho agro-podnikateľa,čo pozlieval dohromady,čo mal práve poruke

A to vychladnuté kozie mlieko malo veĺmi podobnú chuť ako kondenzované nesladené 9% mlieko
niekedy sme ho používali do kávy , teda z tej plechovky to mlieko,nie od kozy

Avšak je tam charakteristický zapach koziny v tom mlieku, to som mal jednu vyhradu voči koziemu mlieku
dokonca ta vyhrada je podstatná pre mňa do tej miery,že kvoli tomuto dovodu nechodím nikde zháńať kozie mlieko

Podľa chuti mlieka sa dá zistiť, kde sa predchádzajúci deň koza pásla. (Kedysi, keď ich pastier zbieral z dvorov na pašu, majitelia kôz vedeli, kde boli, čo práve kvitlo a pod., chuť sa líšievala podľa období. Niekedy vynikajúca, inokedy štandardná.)

Ja som mlieko ešte nepila, ale kupujem si syry a jogurty. V syroch necítim žiadnu pachuť, teda ktoré kupujem, v jogurtoch rovnako, niekedy v českom slabú.
Kozie mlieko páchne capinou vtedy (nie kozinou), keď je koza "ustajnená" spolu s capom. Rozhovor v SRo s chovateľmi kôz.
bdiuci
29.12.12,15:56
Mne sa zdá že berieš už toľko liekov a proti všelijakým chorobám že si jednoducho rezistentná na všetky umelé vitamíny a živíš len doktorku a lekárne svojimi peniazmi.

Čo takto to skúsiť bez doktorov a bez liekov? Teraz v zime žiadne citróny,pomaranče, mandarínky - tie pomáhajú černochom, pre nás sú zbytočné. Nájdi si v blízkej dedine babku (ani rómovia sa nevylučujú) čo ti predajú z pivnice zemiaky, červenú cviklu, kyslú kapustu, mrkvu, chren, topinambury, cibuľu, cesnak, suchú fazuľu ....čo majú nasušené šípky, lipu, žihľavu. V špajzi kopec zaváranín a v mrazáku zajaca.

Na jar začni kupovať potraviny tak ako dozrievajú v záhradách v našom zemepisnom pásme: od marca pažítka, reďkovka, zelený šalát, pokračuješ ríbezľami, jahodami, čerešňami, hráškom, v lete: fazuľkou, paradajkami, uhorkami, tekvicami, na jeseň zemiakmi, mrkvou, zelerom, slivky, hrušky, a končíš v októbri: fazuľou, hroznom, jablkami a pokračuješ vyššie uvedenou zimou: kyslá kapusta, atď ......

Nič nekupuj v hyperbordeli a do 2 rokov sa naštartuješ na naše potraviny v našich podmienkach aj bez liekov.

Ešte zareagujem na Indeed a jeho 200 mg vitamínu C v jablkách: strava má byť pestrá, nepočítaj ho len v jablkách, nájdeš ho aj v segedínskom guláši z kyslej kapusty, nájdeš ho aj v šaláte z červenej repy. Ale okrem vitamínu C a iných stopových prvkoch tam nenájdeš éčka, na likvidáciu ktorých potrebuje náš organizmus napríklad veeľmi veľa vitamínu C.

Žijeme vo veľmi šťastnom pásme, máme všetky predpoklady k pestovaniu zdravých potravín ale si to uľahčujeme a radšej dávame aj deťom od útleho detstva tabletky a potraviny z dovozu. Chcela by som vidieť napríklad černocha ako si myslí že z kyslej kapusty zo Slovenska bude zdravý ......

Určite je niečo na tom čo píšeš. Predstav si, žijem na dedine, a som jednou z mála, ktorá zeleninu a ovocie vypestuje vo svojej záhrade. Doteraz som si ani neuvedomila, akú dôležitú úlohu zohráva čerstvá zelenina a ovocie. Radšej som sa nadopovala liekmi. Až teraz začínam inak premýšľať. Ale musím sa priznať, ku konzumácii ovocia či zeleniny sa musím priam donútiť. Možno aj v tom spočíva môj problém. :-(
korela
29.12.12,16:02
však to píšem aj ja... ten zápach nedokážem prekonať a neboj, kozlie mlieko som mal od susedy čo ich chová a aj množí...
je ale plno odborných článkov, ktoré hovoria o tom, že kozlie mlieko nie je až tak zdravé ako sa hovorí...
Koza nemá rakovinu. Poznáte ešte iné zviera, čo ju nemá?
korela
29.12.12,16:04
Neviem čo koštoval Nandrolon ,

ale za kozím mliekom treba ist tam kde chovaju kozy

ja som pil original kozie mlieko od kozy a videl som ako ju dojili,

takže nebol to nejaký spančovaný výtvor nejakého rýchlovykvaseného
trendoveho agro-podnikateľa,čo pozlieval dohromady,čo mal práve poruke

A to vychladnuté kozie mlieko malo veĺmi podobnú chuť ako kondenzované nesladené 9% mlieko
niekedy sme ho používali do kávy , teda z tej plechovky to mlieko,nie od kozy

Avšak je tam charakteristický zapach koziny v tom mlieku, to som mal jednu vyhradu voči koziemu mlieku
dokonca ta vyhrada je podstatná pre mňa do tej miery,že kvoli tomuto dovodu nechodím nikde zháńať kozie mlieko

Podľa chuti mlieka sa dá zistiť, kde sa predchádzajúci deň koza pásla. (Kedysi, keď ich pastier zbieral z dvorov na pašu, majitelia kôz vedeli, kde boli, čo práve kvitlo a pod., chuť sa líšievala podľa období. Niekedy vynikajúca, inokedy štandardná.)

Ja som mlieko ešte nepila, ale kupujem si syry a jogurty. V syroch necítim žiadnu pachuť, teda ktoré kupujem, v jogurtoch rovnako, niekedy v českom slabú.
Kozie mlieko páchne capinou vtedy (nie kozinou), keď je koza "ustajnená" spolu s capom. Rozhovor v SRo s chovateľmi kôz.
korela
29.12.12,16:13
Určite je niečo na tom čo píšeš. Predstav si, žijem na dedine, a som jednou z mála, ktorá zeleninu a ovocie vypestuje vo svojej záhrade. Doteraz som si ani neuvedomila, akú dôležitú úlohu zohráva čerstvá zelenina a ovocie. Radšej som sa nadopovala liekmi. Až teraz začínam inak premýšľať. Ale musím sa priznať, ku konzumácii ovocia či zeleniny sa musím priam donútiť. Možno aj v tom spočíva môj problém. :-(
No, nie. Ty nevieš, čo máš doma. Môj otec bol veľmi chorý, ako sledujem dnešné výskumy, tak sa z toho dostal aj tým, že všetky dopestované plodiny boli z vlastnej záhrady, mali sme zastúpené všetko, doslova kolobeh ovocia a zeleniny po celý rok.Posledný druh jabĺk dochádzal v máji - Ontário - mimoriadna chuť.
A vtedy už začínali čerešne.
Mandarinky mama mohla kúpiť iba na Mikuláša, figy, datle Vianoce.
korela
29.12.12,16:19
...no nechcem ti do toho kecať;) ale Chorváti nie su černosi, citrusy pestujú nie len v svojich záhradkách pre seba, ale aj na vývoz a to z údolia rieky Neretvy ...tak mi to nepríde, že by sme ich mali prenechať černochom.
mať bio babku je fajn, ale nie každému sa podarí mať taku, alebo ju najsť.....babky tiež už nie su to čo bývali....
Áno, celé Stredomorie má citrusy.
Dovážané banány sú všetky GMO.
Južné ovocie v zime ochladzuje organizmus, citlivejší ľudia to veľmi cítia. Dokonca ako prvé ranné jedlo by sa nemalo jesť surové ovocie, ale ľahko prevarené. (TČM)
Najmä v Kalifornii čerstvé šťavy z pomarančov a hrozna sú elixírmi života.
Nandrolon
29.12.12,17:15
Korela, ani jano, ani fero, ani miloš tiež nemá rakovinu, preto sa pýtam, sú títo ľudia zdraví ??

Ten príspevok že "koza nemá rakovinu" mi je trochu do smiechu, pretože určite sa nájde milión organizmov, ktoré nemajú rakovinu, napríklad spermia... :-))))))))))))))))))))) a takisto ak si z biológie pamätáš "črievičku" a vôbec, tento príspevok má prínos XYZ...
Napríklad KOZY majú milión kliešťov vzhľadom na to, kde sa pasú a to všetko ide do mlieka, kozie mlieko treba sakramentsky sterilizovať, ja viem, nemusí sa ale takisto môžeš piť roky z potoka kde niekto ští a tiež neochorieš, nakoľko je preukázané že MOČ má dezinfekčné účinky, ale poviem ti.... viem že existuje urinoterapia, ale môj názor na takéto šalamúnstva je hádam jasný... nikdy by som to nevypil...

Kozie mlieko = veľmi vysoká výživová hodnota z pohľadu bielkovín, minerálov a ostatných látok, zase na druhej strane priveľké rizoko z pohľadu mnohých potencionálnych vírusov + odporná chuť, z ktorej ma napína na zvracanie...

PS: hoď sem nejaký výzkum, z ktorého bude jasné že KOZA je na tom s rakovinou lepšie ako KRAVA alebo PES alebo POTKAN...

ps: tiež sa trochu venujem už niekoľko rokov výžive a momentálne objavujem ameriku, ktorá ešte u nás nie je moc známa, stojí pár korún, vydrží veeeeeeeeeeeeeľmi dlho, dokonca ju zajtra idem sadiť do kvetináča, má obrovské blahodárne účinky na žalúdok, pečeň, črevá a podobne. netreba ju kupovať od rôznych veštcov, šalamänov, dílerov a ten zázrak sa rovná .... "ZÁZVOR". Dnes som ho kúpil zhruba 1 kg...
kukučka
29.12.12,21:38
trošku mimotemy nielen pre nadrolona, čítali ste knihy od Cingroša?

http://www.martinus.sk/knihy/autor/Jiri-Cingros/
buchač
30.12.12,07:27
trošku mimotemy nielen pre nadrolona, čítali ste knihy od Cingroša?

http://www.martinus.sk/knihy/autor/Jiri-Cingros/

Ty áno ???
Indeed
30.12.12,07:38
Motyku do ruky alebo sekeru do ruky a rubat drevo, to vydá aj za 20 tibeťanov
Indeed
30.12.12,07:41
nechaj tak,bo hubata je ľuptákovolič, čo je asi 3 levely nižšie ako ficovolič
Indeed
30.12.12,07:43
pozname ,žralok
Indeed
30.12.12,07:46
BRAVO Nandrolon ! vystihol si to na 100%
Nandrolon
30.12.12,07:46
dovtedy si budete umelo dvíhať imunitu "za každú cenu", až sa to zvrhne na nejaké smrteľné a neVYliečiteľné autoimúnne ochorenie, napríklad skleróza multiplex a potom si môžete ležiac na neurológii pískať a rozmýšľať či ste jej "trošičku" nedopomohli aj sami... a takých "možností" je viac ako dosť...

PS: nemýliť si 2 rôzne pojmy:
1. nevyliečiteľné
2. neliečiteľné
Indeed
30.12.12,07:52
Určite je niečo na tom čo píšeš. Predstav si, žijem na dedine, a som jednou z mála, ktorá zeleninu a ovocie vypestuje vo svojej záhrade. Doteraz som si ani neuvedomila, akú dôležitú úlohu zohráva čerstvá zelenina a ovocie. Radšej som sa nadopovala liekmi. Až teraz začínam inak premýšľať. Ale musím sa priznať, ku konzumácii ovocia či zeleniny sa musím priam donútiť. Možno aj v tom spočíva môj problém. :-(

Šak samozrejme ,na dedine má oveľa väčší vyznam maso, klobasa,tlačenka kdeže zelenina...

Jedine tak mrkva do polievky, cibuĺa na zaprážanie a zemiaky ako príloha ku mäsu.
Nandrolon
30.12.12,07:59
ešte by som podotkol že vo všeobecnosti je zelenina zdravšia ako ovocie.... Keď už ovocie, tak doobeda a zeleninu poobede vzhľadom na štiepenie cukrov a následný spánok...
Nandrolon
30.12.12,08:01
ja viem že to myslíš IRONICKY, ale ver tomu že som to napísal na plnú hubu, ale je to tak... takých nepodložených výmyslov čítam každý deň aspoň 5...
Nandrolon
30.12.12,08:05
keď si spomnem za komančov ako sa písalo o KIWI, že je to bomba na C-čko :-))))))))) na silný šípkový čaj sa nechytá ani kiwi súložiace s citrónom... Len zas treba vedieť kedy zbierať a ako sušiť... treba sa len pozrieť z čoho sa vyrába najkvalitnejšie C
kukučka
30.12.12,12:08
Buchač, to ma chceš skúšať? :confused: Samozrejme, že som ich čítala, ináč by som si nedovolila odporúčať. :)
lejka
30.12.12,12:26
Mala som Herpes Zoster na očnej dúhovke, tak som užívala ISOPRINOSE od júla do novembra 2012 celkom 2 balenia. Pri jeho užívaní som trpela nechutenstvom a suchom v ústach, inak nič viac. Keď cez leto boli veľké horúčavy, objavil sa mi herpes na ústa, ale na tretí deň bol fuč....
Nandrolon
30.12.12,12:40
herpes zoster je ľudovo pásový opar...
Je to druh herpesu, ktorý sa objavuje raz za 10-15 rokov, síce niektorí lekári tvrdia že ho môžeš dostať iba raz, ale opak je pravdou, potvrdené druhou skupinou lekárov...

Je to zápal periférnych nervov...

PS: mal som ho 2 x o ktorých viem ...
buchač
30.12.12,14:43
Buchač, to ma chceš skúšať? :confused: Samozrejme, že som ich čítala, ináč by som si nedovolila odporúčať. :)

Nie ...iba oponovať , ostatne , ako vždy .....:---

Priznám sa , nečítal som ...
ALE súhlasim s recenziou :

Kniha zaujme hned od první stránky, drží a nepustí, ať tomu věříte nebo ne, jelikož mě ani trochu nenudila tak hodnotím plným počtem, ale po vystřízlivění bych dal nejraději odpad. Je plná takových názorů, jako že mléko je velmi nezdravé a pro tělo je to doslova jed, pijte raději ranní moč, to je nejzdravější tekutina, čokoláda je nezdravá apod. Záleží čemu chcete věřit, když budete číst odbornou knihu o mléce jak je velmi prospěšné a zdravé a pití moči, urinoterapie je nezdravé a zastaralý názor, tak je na vás co si z toho vyberete. Proto pro mne nemají takové zastaralé knihy navíc z ruského léčitelství žádnou hodnotu. Ale hezky se to čte, pro zábavu a něco pravdy v ní přece jen je. Lékařům nevěřím. Když mě zhruba před x lety řekla zubařka, že musí stoličku okamžitě vytrhnout, jinak mě ji bude muset štípat po kouskách , tak ze samého strachu jsem k ní nešel a dones zub nebylo třeba vytrhnout. Jiná zubařka mě řekla, že zub je naprosto zdráv a co že to bylo za idiota. Praktická doktorka mě řekla, že mám ledvinové kameny a že brzy budu mít takové bolesti, že se zblázním. Posílala mě na různá vyšetření, kde mě všude říkali, která kráva vás sem posílá, že mám ledviny v naprostém pořádku. Jde jim jen o body a o peníze. Po doktorech už vůbec nechodím a jsem naprosto zdráv. Tím nechci házet všechny doktory do jednoho pytle, jsou dobří doktoři, ale najít takového to dá práci. Znám mnoho případů, kdy doktoři zničili naprosto zdravým lidem doživotně zdraví a pak dali od toho pak ruce pryč. Nebývám nemocný, nemívám ani rýmu, přesto na doporučení kamaráda a také ze zvědavosti jsem začal tuhle knihu číst. Hned od začátku mě velmi zaujala ale doslovně se řídit podle ni nebudu. Člověk si to svoje v knize musí najít sám., čemu chce věřit a čemu ne. Můj názor: Vše jsou jen genetické předpoklady. Někdo může jíst celý život samé maso, někdo nemůže mléko, jiný kouří 40 cigaret denně do sta let a je stále je zdravý,někdo může kombinovat vše a jiný zas ne. Někdo žije celý život zdravě a umře dřív než třeba nějaký pijan a kuřák. Vše je v genech. Neodsuzuji tuhle knihu, jde jen o to, zda tomu chcete věřit nebo ne. Klystýr a urinoterapii pravděpodobně (05.01.2012)
nepodstoupím nikdy.Těším se na vaše komentáře a názory na tuhle knihu.

http://www.databazeknih.cz/knihy/sam-sobe-doktorem-51636

Ten názor s posledným odsekom je aj mne blízky...
Klystýr som už nie raz absolvoval - nič príjemné , ale čo jeden neurobí pre svoje zdravie ?
Urinoterapia ???...nuž , slovami klasika ..." Nikdy nehovor nikdy " ...
DanielaSL
30.12.12,18:17
To nie sú práce pre ženu...
DanielaSL
30.12.12,18:20
Každý si musí nájsť tú svoju metódu, ktorá mu bude vyhovovať.
hubatá
05.01.13,05:55
Ale Chorváti žijú pri mori, kde majú morské ryby, ktoré zasa nemáme my.
katmen
24.05.13,17:45
no isoprinosine je zasadne antivirotikum, na bakterie nepomaha! ak mate take problemy treba pred nasadenim vylucit bakterialne ochorenie, mne velmi pomohol
na posilnjenie imunity urcite jest vela hlivy ustricovej
buchač
24.05.13,18:50
...na posilnjenie imunity urcite jest vela hlivy ustricovej

Už vidím moju vnučku , ako by sa ládovala tou hlivou ..... našťastie s imunitou nemá problém , skôr tie huby by to robili ...
Nevraviac už o tom , že huby ako také sú ťažko stráviteľné a pre deti dosť tým pádom nevhodné ...
Len dúfam , že teraz nespomenieš tú tabletkovú formu hlivy , že toto si mal na mysli ...

Ale inak súhlasím , huby ako také majú tie dobré vlastnosti ...nie síce všetky jedlé , ale je ich dosť ...
Nejedlé a jedovaté samozrejme neriešim ...
Nandrolon
28.05.13,03:29
Buchač, podľa mňa sú komplet všetky huby jedlé, ale niektoré iba raz :-))
buchač
28.05.13,14:59
Buchač, podľa mňa sú komplet všetky huby jedlé, ale niektoré iba raz :-))
To aj pre mňa ...jedna skúsenosť s priotrávením už mám....kurňa , to boli rýchle štarty na krátku trať...