babicka1
28.12.12,15:55
Prosila by som o radu ako poslat SMS z Nokie E52,sms prímam ,len odoslat sa nedarí vždy mi to uloží a napíše mi že to nejde odoslat hoci mám nastavené presne ako je v návode z orangeu vedeli by ste mi poradit dakujem:confused:
lujza.j
28.12.12,15:01
Písanie a odosielanie správ
Vyberte položku Menu > Správy.
Dôležité: Buďte opatrní pri otváraní správ. Správy môžu obsahovať nebezpečný
softvér alebo byť iným spôsobom škodlivé pre váš prístroj alebo počítač.
Pred vytvorením multimediálnej alebo e-mailovej správy musíte mať definované
správne nastavenia pripojenia.
Bezdrôtová sieť môže obmedzovať veľkosť MMS správ. Ak vložený obrázok prekročí
tento limit, môže ho prístroj zmenšiť, aby bolo obrázok možné odoslať v MMS.
Poskytovateľ služieb vám poskytne informácie o veľkostných obmedzeniach emailových správ. Ak sa pokúsite odoslať e-mailovú správu, ktorá presahuje obmedzenie
veľkosti e-mailového servera, správa sa uloží v zložke Na odoslanie a prístroj sa bude
pravidelne pokúšať o jej odoslanie. Odoslanie e-mailovej správy vyžaduje dátové
spojenie. Pravidelné pokusy odoslať e-mailovú správu môžu zvýšiť poplatky na prenos
54 Správydát. Túto správu môžete zo zložky Na odoslanie vymazať alebo ju môžete presunúť do
zložky Koncepty.
1 Vyberte Nová správa > Správu, ak chcete poslať textovú alebo multimediálnu
správu (MMS), Zvukovú správu, ak chcete poslať multimediálnu správu, ktorá
obsahuje zvukový klip alebo E-mail, ak chcete poslať e-mailovú správu.
2 V poli Komu stlačením navigačného tlačidla vyberte príjemcov alebo skupiny zo
zoznamu kontaktov alebo zadajte telefónne číslo alebo e-mailovú adresu príjemcu.
Ak chcete pridať bodkočiarku (;), ktorá oddeľuje príjemcov, stlačte tlačidlo *. Číslo
alebo adresu môžete tiež skopírovať a vložiť zo schránky.
3 Do poľa Predmet zadajte predmet e-mailu. Ak chcete zmeniť viditeľné polia, vyberte
položku Voľby > Polia hlavičky správy.
4 Do poľa správy napíšte text správy. Ak chcete vložiť šablónu alebo poznámku,
vyberte položku Voľby > Vložiť obsah > Vložiť text > Šablónu alebo
Poznámka.
5 Ak chcete prijať mediálny súbor alebo multimediálnu správu, vyberte Voľby >
Vložiť obsah, typ súboru alebo zdroj a požadovaný súbor. Ak chcete do správy vložiť
vizitku, prezentáciu, poznámku alebo iný súbor, vyberte položku Voľby > Vložiť
obsah > Vložiť iný typ.
6 Ak chcete zachytiť snímku alebo nahrať video alebo zvukový klip pre multimediálnu
správu, vyberte Voľby > Vložiť obsah > Vložiť snímku > Nové, Vložiť
videoklip > Nový alebo Vložiť zvukový klip > Nový.
7 Ak chcete pridať špeciálne znaky, stlačte tlačidlo * a potom vyberte možnosť Ďalšie
symboly a požadovaný symbol.
8 Ak chcete pridať smejka, stlačte tlačidlo * a vyberte položku Ďalšie emotikony a
smejka.
9 Ak chcete k e-mailovej správe pridať prílohu, vyberte položku Voľby a typ prílohy.
Prílohy e-mailových správ sú označené ikonou .
10 Ak chcete poslať správu, vyberte Voľby > Poslať alebo stlačte tlačidlo Volať.
Upozornenie: Ikona alebo text oznamujúci odoslanie správy na displeji vášho
prístroja neindikuje, že bola správa doručená zamýšľanému príjemcovi.
Váš prístroj podporuje textové správy prekračujúce limit pre jednu správu. Dlhšie správy
sa odošlú ako dve alebo viaceré správy. Za takéto správy môže poskytovateľ služieb
účtovať zodpovedajúce poplatky. Znaky s diakritikou alebo inými značkami a znaky
niektorých jazykov zaberajú viac miesta, čím obmedzujú počet znakov, ktoré možno
odoslať v jednej správe.
Možno nebudete môcť odoslať videoklipy, ktoré sú uložené vo formáte súborov MP4
alebo ktoré presahujú obmedzenie veľkosti bezdrôtovej siete v multimediálnej správe

http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_E52-1_UG_sk.pdf
babicka1
28.12.12,15:54
Ahoj toto som už všetko prešla a nič , preto som sa pýtala tu ,ved v druhých telefonoch nikdy nemusím nastavovat sms, ale na tomto sa musí ,ale keby sa to aspon dalo, všade sa mi ukazuje iba mms a email ale sms to nie
lujza.j
28.12.12,16:12
ten telefon je nový, alebo "posunutý" od niekoho? donedávna som mala iba nokie, ale toto sa mi nestalo, ak tak vypísalo prečo...
verím, že nejaký chlap poradí;)
day
28.12.12,16:17
Orange ti dokaze poslat aktivacnu sms s preddefinovanym nastavenim sms/mms, po prijati sms sa ti automaticky nastavia sms/mms.

Zavolaj na 905
babicka1
28.12.12,20:15
ano to je nový skúšali to aj iný a nič jednoducho to nejde
buchač
29.12.12,12:00
Prosila by som o radu ako poslat SMS z Nokie E52,sms prímam ,len odoslat sa nedarí vždy mi to uloží a napíše mi že to nejde odoslat hoci mám nastavené presne ako je v návode z orangeu vedeli by ste mi poradit dakujem:confused:

ano to je nový skúšali to aj iný a nič jednoducho to nejde
Včera sa mi to isté na mojom mobile stalo .
Okamžite som riešil nasledovne :

Vypnúť mobil
Znovu zapnúť

Mám dojem , že chyba je ( u mňa bola ) v sieti .
Ja som sa ani na net nemohol pripojiť .
Po tom zresetovaní bolo všetko OK...
deane7
29.12.12,14:15
Mám E52 a nemám problém s posielaním sms aj keď ja to moc nevyužívam. Radšej zavolám a hovorím krátko, nerád dlho kvákam.
Je pravda že posielať SMS z neho je zložitejšie než to bolo kedysi u starých telefónov.
babicka1
29.12.12,17:26
Mám E52 a nemám problém s posielaním sms aj keď ja to moc nevyužívam. Radšej zavolám a hovorím krátko, nerád dlho kvákam.
Je pravda že posielať SMS z neho je zložitejšie než to bolo kedysi u starých telefónov. tento môj od začiatku nejde mám ho rok tiež to moc nevyužívam, ale teraz cez sviatky správy chodia a ja nemôžem odpovedat vždy musím použit synov telefon
babicka1
29.12.12,17:36
Orange ti dokaze poslat aktivacnu sms s preddefinovanym nastavenim sms/mms, po prijati sms sa ti automaticky nastavia sms/mms.

Zavolaj na 905ešte som nevolala iba som napísala sms z druhého telefonu ale správa sa mi neodoslala neviem prečo
orange nemá meilovu adresu?
Nandrolon
29.12.12,17:54
je správne nastavené číslo tzv. "centra SMS správ" ?
nie je tam niekde zablokované odosielanie SMS ?
day
29.12.12,17:57
E52 je problemovy telefon, ked to nie je v nastaveniach zastav sa v predajni a vymenia ti sim kartu, mozno to pomoze.

Pripadne zatelefonovat do orange ci mas povolene sms :)
deane7
29.12.12,18:36
E52 je problemovy telefon
čo je na ňom problémové? Ja s ním žiaden problém nemám.
day
29.12.12,19:31
Mali sme viac kusov, neboli z nich dobre pocut, chrapcali a praskali, skoro vsetky boli v oprave, menili mikrofony / sluchatka.
jobobe
30.12.12,09:55
Vypni telefon a vyber SIM kartu, zapni telefon bez simky, znova ho vypni a vlož SIM kartu. Over či nie je plná pamäť správ. Skús poslať sms-ku. Riešením je aj obnovenie pôvodných nastavení. Keby to nepomohlo, kontaktuj operátora a ten ti iste pomôže s nastavením SMS správ.
Valcake
31.12.12,00:38
...vybrala som nový telefón, tak medziiným som sa spýtala aj na tvoj problém a predavač mi hovoril čosi o tom ako píše..jobobe..no na diaľku je to problém ...ak by sa to nepodarilo, treba sa zastaviť v obchode..nastavia:)