mr2
29.12.12,11:50
zdravim, objednal som z alza.sk este pred vianocami tovar, garantovali dorucenie ale nebola to pravda, som jeden z tisicov oklamanych, zavadzaju klientov az hnusnym sposobom.

ako dalej? balik mi prisiel 28.12.
staci ho poslat do 14 dni a vratia peniaze? co postovne ktore budem platit kurierovy? nato uz nemam narok? budem skodny?

myslite ze mi vratia peniaze? su velmi neseriozny ako firma :confused:

dakujem za rady
buchač
29.12.12,10:58
zdravim, objednal som z alza.sk este pred vianocami tovar, garantovali dorucenie ale nebola to pravda, som jeden z tisicov oklamanych, zavadzaju klientov az hnusnym sposobom.

ako dalej? balik mi prisiel 28.12.
staci ho poslat do 14 dni a vratia peniaze? co postovne ktore budem platit kurierovy? nato uz nemam narok? budem skodny?

myslite ze mi vratia peniaze? su velmi neseriozny ako firma :confused:

dakujem za rady
No Boooooooože .......sa nezblázni/m ....či ????


http://www.youtube.com/watch?v=Pny6GV7IApU


...tie tisíce konali ako zvyčajne koná slovač - na poslednú chvíľu všetko ...
Či darčeky , či balíky , či dane ....
Potom sa môžu firmy a organizácie zblázniť ...
mr2
29.12.12,11:00
pocuvaj buchac keby som bol admin zmazem ta za spam! ak nieco firma garantuje do 24.12 tak je to problem ak je to 28.12 nie? asi si jehovista tak nevies ze vianoce su 24.12 a teda 28.12 mi je to uz tak na dve veci! poprosim normalne odpovede, kto sa nudi nech sa venuje rodine tieto sviatky!
avalik
29.12.12,11:00
zo zakona je 7 pracovnych dni, na vratenie penazi maju 15 dni - postup vratenia je urcite uvedeny v obchodnych podmienkach

§ 12
(4) Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Predávajúci je povinný
a) prevziať tovar späť alebo nepokračovať v poskytovaní služby,
b) vrátiť spotrebiteľovi najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo preddavok, ktorý spotrebiteľ uhradil za tovar alebo za službu vrátane nákladov, ktoré spotrebiteľ vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru alebo služby. Náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ len v tom prípade, ak výrobok plne zodpovedal kvalitatívnym požiadavkám a nebol vadný.

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2000-108#p12
Taserda
29.12.12,11:08
V českých novinách som čítal že majú pred Vianocami toľko objednávok že mnoho zákazníkov nedostane tovar včas. Je to pochopiteľné, systém objednávky prijíma ak sú na sklade. Asi by ho mali preprogramovať aby bral do úvahy aj prácu baličov. Peniaze za poštovné by mali vrátiť ak to máš v zmluve, tam to preštuduj. Čo som ja reklamoval tak nikdy som poštovné nedostal, ale napríklad Servis Sony má zmluvu s kurierskou spoločnosťou a dopravu som neplatil.
mr2
29.12.12,11:27
buchac - vsimsi ni 1Dara a Taserda - to su prispevky co maju hodnotu, pouc sa. edit: ved ty mas 12000 prispevkov tak nesi tu prvy krat, ta co sa deje hmm?

dakujem ale problem je v tom ze nestiham 7 dni, nakolko som mimo mesta, tak ako to teraz riesit? az na 10ty den stiham odoslat naspat zasielku
k-a-t-k-a
29.12.12,11:33
ja som si tiež objednala tovar a bola som velmi spokojná, prišiel mi cca o dva dni.
buchač
29.12.12,11:36
zdravim, objednal som z alza.sk este pred vianocami tovar, garantovali dorucenie ale nebola to pravda, som jeden z tisicov oklamanych, zavadzaju klientov az hnusnym sposobom.
ako dalej? balik mi prisiel 28.12.
staci ho poslat do 14 dni a vratia peniaze? co postovne ktore budem platit kurierovy? nato uz nemam narok? budem skodny?
myslite ze mi vratia peniaze? su velmi neseriozny ako firma :confused:

dakujem za rady
OK , tak ešte raz a znova pre tých nechápajúcich...aj keď si za svojím názorom stojím ...

pocuvaj buchac keby som bol admin zmazem ta za spam! ak nieco firma garantuje do 24.12 tak je to problem ak je to 28.12 nie? asi si jehovista tak nevies ze vianoce su 24.12 a teda 28.12 mi je to uz tak na dve veci! poprosim normalne odpovede, kto sa nudi nech sa venuje rodine tieto sviatky!
Keďže nie si , nuž musíš prehltnuť krutú pravdu ...aj odo mňa ...

Ja viem a aj chápem , že ideo ten princíp ...
Oháňaš sa Vianocami , takže ten darček mal byť pod stromček ....šak jasné...
Keďže sa jedná o Alzu - firma s elektronikou , predpokladám , že si objednal nejaký ten spotrebič.
Keďže takéto sa objednávajú pre tých od 6-10 vyššie ( povedzme PC ) , nuž len jedna poznámka , že takáto veková kategória už na Ježiška , Deda Mráza v spojení s darčekmi nejak neverí ...
Čiže tým chcem povedať to , že aj oneskorený darček poteší , ak to patrične zdôvodníš ...
Ešte by ma , mimochodom , zaujímal dátum objednania ........žeby 21.12.2012 ???????

Vži sa do postavenia aj tých firiem , ktoré boli zavalené objednávkami a nestihli dodať tovar .
Ako by si reagoval Ty ako majiteľ firmy , ak by sa teraz polovica z tých " pozavádzaných " rozhodla tovar vrátiť ...

Ide fakt len o ten princíp alebo aj o niečo iné ???
Ale šak pošli a vráť ... nech Ti vrátia všetko , aby si neškodoval - prajem Ti ...
Následne môžeš behať po obchodoch , po eshopoch a obdarovaný zatiaľ bude mať z ne/darčeka iba tie dve veci ...



...a ozaj ....s tým tipom na jehovistu si mimo .....ja som moslim ( plus iné náboženstvá )...sekty nemusím ...
lujza.j
29.12.12,11:37
pocuvaj buchac keby som bol admin zmazem ta za spam! ak nieco firma garantuje do 24.12 tak je to problem ak je to 28.12 nie? asi si jehovista tak nevies ze vianoce su 24.12 a teda 28.12 mi je to uz tak na dve veci! poprosim normalne odpovede, kto sa nudi nech sa venuje rodine tieto sviatky!
héj, daj si lexíka, aby ťa nerozdrapilo....:D:---

poznám to spred pár rokov, od parfums.sk, neuveríš ale prežili sme....tiež garantovali, ale firma ktorá doručovala...nedoručila...
buchač
29.12.12,11:39
mimotemy


buchac - vsimsi ni 1Dara a Taserda - to su prispevky co maju hodnotu, pouc sa. edit: ved ty mas 12000 prispevkov tak nesi tu prvy krat, ta co sa deje hmm?




Bratu ......aby si mňa POCHOPIL , to budeš musieť prečítať všetky príspevky ......
Niekedy aj medzi riadkami je nutné ....:cool:
avalik
29.12.12,11:41
buchac - vsimsi ni 1Dara a Taserda - to su prispevky co maju hodnotu, pouc sa. edit: ved ty mas 12000 prispevkov tak nesi tu prvy krat, ta co sa deje hmm?

dakujem ale problem je v tom ze nestiham 7 dni, nakolko som mimo mesta, tak ako to teraz riesit? az na 10ty den stiham odoslat naspat zasielku

namiesto vypisovania by si si mal radsej poriadne precitat obchodne podmienky ;)
buchač
29.12.12,11:42
namiesto vypisovania by si si mal radsej poriadne precitat obchodne podmienky ;)
...ale ONI GARANTOVALI .....hajzli ....:---
pivko
29.12.12,15:46
A čo teraz ti ten tovar už neni treba? však ho podaruj budu ešte jedny vianoce - RUSNACKE
Alza je spoľahlivý obchod.
buchač
29.12.12,15:52
A čo teraz ti ten tovar už neni treba? však ho podaruj budu ešte jedny vianoce - RUSNACKE
Alza je spoľahlivý obchod.
Neondi sa ...lebo dostaneš vynadané , že do rusnakov rýpeš...
Indy bude prvý...

...mr2 je možno teraz na pošte , balík do Alzy posiela....
veronikasad
29.12.12,15:59
zdravim, objednal som z alza.sk este pred vianocami tovar, garantovali dorucenie ale nebola to pravda, som jeden z tisicov oklamanych, zavadzaju klientov az hnusnym sposobom.

ako dalej? balik mi prisiel 28.12.
staci ho poslat do 14 dni a vratia peniaze? co postovne ktore budem platit kurierovy? nato uz nemam narok? budem skodny?

myslite ze mi vratia peniaze? su velmi neseriozny ako firma :confused:

dakujem za rady
Z akého dôvodu si teda balík 28.12.od kuriera prebral, keď ho chceš vvracať preto, že nebol doručený do Vianoc ?
lujza.j
29.12.12,16:03
aby tu teraz držkoval....
Andy Kralik
29.12.12,16:12
problem je v tom ze nestiham 7 dni, nakolko som mimo mesta, tak ako to teraz riesit? az na 10ty den stiham odoslat naspat zasielku

Aspoň si prečítaj obchodné podmienky alza.sk Myslím že sú jasné a netreba žiaden iný komentár.

VI. Odstúpenie od zmluvy

Odstúpenie od zmluvy kupujúcim, ktorý je spotrebiteľ
V zmysle ustanovenia § 12 zákona O ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji (zákon č. 108/2000 Z. z.) má kupujúci právo od takto uzavretej zmluvy odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, pričom je nevyhnutné, aby bol v uvedenej lehote doručený list o odstúpení od zmluvy predávajúcemu. Toto právo má kupujúci aj v prípade, ak si tovar objednaný prostredníctvom internetu vyzdvihol osobne v priestorch výdajného miesta predávajúceho.
Tovar je kupujúci spotrebiteľ povinný vrátiť úplný, s kompletnou dokumentáciou, nepoškodený, čistý, pokiaľ možno vrátane originálneho obalu, v stave a hodnote, v akom tovar prevzal. V prípade, že bude vrátený tovar nekompletný či poškodený, predávajúci može vrátenú cenu znížiť o tomu odpovedajúci čiastku. Peniaze budú vrátené kupujúcemu spotrebiteľvo do 15 dní od účninnosti odstúpenia od zmluvy kupujúcim.
Predávajúci nie je povinný po uplynutí zákonom stanovej lehoty 7 dní (zákon č. 108/2000 Z.z.) prijať na reklamáciu nevyčistený alebo inak znečistený tovar nezodpovedajúci hygienickým štandardom.
Ak sa rozhodne kupujúci pre odstúpenie v tejto lehote, odporúčame pre urýchlenie vybavenie odstúpenia tovar doručiť na adresu predávajúceho spolu s priloženým sprievodným listom s prípadným dôvodom odstúpenia od kúpnej zmluvy (nie je podmienkou), s číslom nákupného dokladu a uvedeným číslom bankového účtu alebo s uvedením , či suma bude vyplatená v hotovosti alebo či bude čerpaná pre ďalší nákup.
BlankaK
29.12.12,17:05
Ja som si tam tiez objednala, ale ALZA je v mojom pripade v tom nevine. To Slovenská posta stratila moj balik a tak od 17.12. docestoval ku mne vianocny darcek az dnes 29. 12. .Oni ho poslali vcas, len ja som urobila chybu a doverovala SP a nie kurierskym sluzbam. Nebude to aj Vas pripad?
zabehnutyobchod
29.12.12,17:21
alza.sk je jedna z tych serioznejsich.

ak si niekto objednava vianocne darceky cez internet 5 minut pred 12-tou a vini predavajuceho, ze nestihol dodat tovar aj ked to na webe "garantoval", ten by sa mal podpisat vlastnym menom a priezviskom pod svoj prispevok a verejne hanbit za publikaciu.

treba ist do kamenneho obchodu, priplatit si 50 - 100 eur vyssiu cenu a neotravovat tym verejnost.

(toto patri zadavatelovi temy)
bodliak
29.12.12,17:52
Objednal som si u alza 3 veci, druhý deň som dostal smsku, že je to na pobočke.
Zaplatil som v tom ich automate, a o 3 minúty kráčal s 3 škatulami k autu.

Ja s nimi problém nemám.

Kuriér je iná vec. Na kuriera doplatilo už mnoho firiem.
willma
29.12.12,18:30
mimotemy no u mna predajca aj kurierska služba zle pochodili - jeden sa vyhováral na druhého, stále sa posúval termín dodania, pokiaľ som sa na oboch nevyvrieskala, že buď budem mať tovar na mieste neodkladne a ešte v ten deň, alebo si ho môžu niekam strčiť - a nešlo o drobnosť to by sa im zle strkalo aj za širák nieto ešte tam, kde som mala na mysli :D
Andy Kralik
29.12.12,18:45
Presne. resp. v predvianocnom case mi prisla SMS ze to nevedia dodat na druhý deň.. prišlo to "až" na tretí deň..
ex
29.12.12,19:45
Ja som mala objednaný televízor a prišiel úplne v poriadku a v priebehu 2-3 dní. Asi to bude ozaj o tom, kedy bol tovar objednaný - zrejme toho mali príliš veľa a nestíhali ...
pioter007
30.12.12,13:49
Ja som z alzy obiednával asi týždeň pred vianocami, tovar mi prišiel do 3 dní. Myslím že dôvod prečo ti balík prišiel až tak neskoro je že si si obiednal neskoro, a preto ti ho nestihli dodať, prípadne tovar nemusel byť na sklade a tým sa to mohlo zdržať, alza ma na doručenie do vianoc presné pravidlá takže by nebolo na škodu prečítať si ich :-). Ja som na Alze teraz nakupoval prvý krát ale som v celku spokojný.
pioter007
30.12.12,13:58
Nemôžeš si myslieť že ak tovar objednaš 2 dni pred vianocami alebo tovar ktory je ešte nedostupný, .... ti doručia preto lebo to tam mali napísané, treba čítať aj malé písmenka pod tým :-)
misoft
30.12.12,14:27
mimotemy
Síce trochu odbočím, ale:
Seriózne e-shopy si zakladajú na tom, že ich tovar je doručovaný včas. Pokiaľ sa však vyskytne problém, takéto e-shopy kontaktujú zákazníka s vysvetlením. Dávnejšie si syn objednával kombo (ku gitare). Z Čiech malo doraziť do 3 dní. Lenže na druhý deň prišiel e-mail (a v zápätí aj SMS), že je problém s dodaním pre preťaženosť kuriérskej služby a tovar bude dodaný o 2 dni neskôr. A aj tak bolo!. Samo - e-shop za toto zdržanie vrátil synovi poštovné (lebo nedodržali svoje vlastné dodacie podmienky). Tomu vravím prístup a serióznosť.
xxxpower2
30.12.12,15:47
No vianoce boli v pondelok a predtym bol vikend,takze posledny termin dodania mohol byt v piatok 21.12.2012.Otazne je,kedy to objednaval....?Hm?
command
31.12.12,10:08
No to hej alza mala na stranke napisane ze objednavky podane do stredy 19.12.2012 do 12:00 budu dodane ale ak niekto pozeral len na to ze pri kazdom tovare maju napisane ze garantuju dodania do 24.12.2012 a objednaval po tom termine ma smolu. Z alzy som objednaval uz stovky krat a nikdy mi neprisiel tovar neskor ako o 3 dni vacsinou na druhy den som ho mal v rukach.
retro13
02.01.13,12:13
alza.sk patri medzi seriozne obchody. Nikdy som s nimi nemal problem. Doba dorucenia moze kolisat, ale s tym niekedy nic nenarobi ani najlepsi obchod vo vesmire :)
bettylou
03.01.13,07:51
buchac - vsimsi ni 1Dara a Taserda - to su prispevky co maju hodnotu, pouc sa. edit: ved ty mas 12000 prispevkov tak nesi tu prvy krat, ta co sa deje hmm?

dakujem ale problem je v tom ze nestiham 7 dni, nakolko som mimo mesta, tak ako to teraz riesit? az na 10ty den stiham odoslat naspat zasielku

maš smolu