SamuelG
29.12.12,16:59
Som mesiac po operácii varikokély v Lučenci pričom operačná metóda bola tauberova antegrádna skleroterapia. Lučenec a danú metódu operácie som si vybral preto, pretože som na nete čítal veľa pozitívnych recenzii od ľudí čo tam boli operovaní a hlavne som sa chcel vyhnúť nežiaducim hydrokélam ktoré pri klasickej a hlavne laparoskopickej metóde dosť často vznikajú a bohužiaľ aj preto pretože metódu prvej voľby ktorú by som vybral teda mikrochirurgickú operáciu varikokély na Slovensku nikto nerobí. Môžem potvrdiť že prístup personálu tam hodnotím veľmi pozitívne bohužiaľ čo sa týka zákroku tak som riadne sklamaný. Po operácii ma trápia 4 hlavné problémy:

1. zhrubnutá žila (v spodnej zadnej strane skrota) ktorá býva sem tam bolestivá a aj kvôli ktorej som vlastne na operáciu išiel sa po operácii ani trochu nezmenšila (druhý dôvod prečo som operáciu podstúpil bola znížená plodnosť)


2. Problém s erekciou. Po ejakulácii som bol zvyknutý ešte niekoľko minút zostať zasunutý v partnerke a len tak sme spoločne relaxovali jednoducho erekcia mi opadla až po niekoľkých minútach aj to len čiastočne. Teraz po ejakulácii mi erekcia opadne do 10 sekúnd a to sa mi penis doslovne úplne scvrkne. Najprv som myslel že je to len prechodný, ojedinelý stav ale jednoducho po tej operácii sa toto stalo pravidlom a je to pre mňa značne nepríjemné pretože pred operáciou som bol schopný aj dve čísla za sebou a ešte ostať v partnerke a relaxovať a po operácii je toto už len nedosiahnuteľným snom.


3. množstvo ejakulátu je menšie ako som mával pred operáciou.


4. ľavý semenník má po operácii takú neprirodzenú polohu inú ako pred operáciou. Je oproti pôvodnej polohe posunutý vyššie a vysunutý dopredu.


Prosím nemal niekto z vás podobné skúsenosti po operácii varikokély. Hlavne čo ma trápi najviac je tá porušená schopnosť erekcie čo je pre chlapa vážne veľmi frustrujúca záležitosť.


Tí ktorí sa chystajú podstúpiť operáciu varikokély tak vážne tak urobte len ak je to naozaj nevyhnutné. Ja som študoval rok kým som prešiel všetky info ohladne varikokély a všetky možnosti operácie aby som urobil pokiaľ možno čo najviac logické rozhodnutie s minimalizáciou rizika a vidíte ako som dopadol :(
jobobe
30.12.12,09:22
Konzultoval si to s lekárom? Aká bola odpoveď?
SamuelG
30.12.12,09:45
Konzultoval si to s lekárom? Aká bola odpoveď?

Problém je že operácia prebiehala v Lučenci a ja som z Bratislavy takže ísť na kontrolu je trošku zložitejšie keďže je to 600 km tam a spať. Taktiež dané pracovisko nemá mailovú adresu a teda komunikácia prostredníctvom mailu (ktorú považujem v takýchto prípadoch za ďaleko vhodnejšiu bohužiaľ nehrozí) cez telefón niečo take vybavovať keď druhá strana sa neustále ponáhľa pretože má inú robotu je naprd.

chystám sa na kontrolu k urológovi v Bratislave tak uvidím čo mi povie.

Tak či tak danú tému som otvoril za účelom získania info od ľudí čo podstúpili podobný zákrok a mali podobný problém pretože ja lekárom moc neverím ... mám s nimi značne negatívne skúsenosti ... preto nikdy v riešení zdravotného problému nespolieham len na nich ... okrem nich spolieham na samoštúdium danej problematiky a ďalej na príklady z praxe ľudí ktorí sa s niečím podobným už stretli
Marek Ulický
26.03.14,17:54
Som 3 týždne po operácií a mám skoro taký ístý problém ako ty....pri ľavom semenníku mám navreté žily..bol jeden den ked som ich nemal...inak ich mám stále navreté....a s tým sexom je to skoro podobné....idem ešte na kontrolu tak uvidím...dal mi nejaké prášky analgetiká...a to musím povedať, že niekedy cítim ako mi ťahá žilu na boku tela...