ex
29.12.12,21:38
aké máte skúsenosti s kávovarmi na kapsule - Tassimo, Dolce Gusto či s nejakou inou značkou:rolleyes:
truch
29.12.12,20:44
Dolce mám, som s ním spokojná. V Metre bola ochutnávka Tassimo, dala som si čokoládový nápoj Milka, bol chutnejší ako čoko z Gusta. Aj stroj sa dal ľahko odvápniť a z kapsulí nič nekvapkalo. Neviem aké majú presso, lebo ja Jacobs moc nemusím:)
Mila123
29.12.12,20:47
mám už druhé dolce gusto a tento rok mi Ježiško doniesol normálny kávovar s naparovačom na mlieko, pretože dávať za 8 porcií kávy Latté niekedy aj 5.50€ je silné.....

preto dopijeme kapsule a začíname s novým kávovarom a mletou popradskou kávou......
lujza.j
29.12.12,20:50
správna voľba...
lujza.j
29.12.12,20:53
day
29.12.12,20:54
Mne sa to tiez velmi paci, len cena za kapsule je este vysoka
Mila123
29.12.12,20:58
inak som zabudla dodať, že druhý dolce sme kúpili, pretože nám prvý odišiel.....a kúpila som ho iba preto, lebo sme mali zásobu kapsulí......
a začína aj ten druhý haprovať, niekedy nie je možné ho zapnúť.......
terezamaria
29.12.12,20:59
Mám tohoto prcka, som veľmi spokojná : http://www.mall.sk/espressa-kapsule/krups-kp-1006-nescafe-dolce-gusto-piccolo robí dobrú kávu, len som ho nejako zabudla odvápňovať, tak som minule myslela, že už odišiel, ale syn ho prepchal a ide ďalej v pohode.
lujza.j
29.12.12,21:05
tento druh kávovarov má silný marketing....
alaya1
29.12.12,21:10
Ja mam tiez, v inej farbe, ako odvapnujes Terezka? Ja som to este nerobila nikdy.
vulxy
29.12.12,21:22
mimotemytnieco podobne si vyskusajte http://www.tescoma.sk/katalog/napoje/priprava-caju-a-kavy-kanvice/paloma/647001-kavovar-paloma-1-salka/
garantujem ze kava z nej pomasiruje miokard aj nadvyhne trenky....... tie tamponove su len pre deti.
lujza.j
29.12.12,21:27
mimotemytnieco podobne si vyskusajte http://www.tescoma.sk/katalog/napoje/priprava-caju-a-kavy-kanvice/paloma/647001-kavovar-paloma-1-salka/
garantujem ze kava z nej pomasiruje miokard aj nadvyhne trenky....... tie tamponove su len pre deti.
mimotemy alebo...
http://blog.sme.sk/blog/1452/169266/dzezvy01.jpg
Tweety
29.12.12,21:28
mimotemy alebo...
http://blog.sme.sk/blog/1452/169266/dzezvy01.jpg
Tak toto sú len džezvy na zachytávanie tejto lahody. Aspoň u mňa je to tak. Ešte som v tom kávu nerobila. Už roky používam len tzv. koťógo. Kávovar De Longi stojí opustený v kúte.:---
vulxy
29.12.12,21:29
suhlas.....dobry turek neni zly turek....
lujza.j
29.12.12,21:30
Tak toto sú len džezvy na zachytávanie tejto lahody.
http://kramaricova.blog.sme.sk/c/169266/Turecka-a-arabska-kava.html

a krásne sú to vecičky...
lujza.j
29.12.12,21:53
Tak toto sú len džezvy na zachytávanie tejto lahody. Aspoň u mňa je to tak. Ešte som v tom kávu nerobila. Už roky používam len tzv. koťógo. Kávovar De Longi stojí opustený v kúte.:---
daj mu šancu;)
Tweety
29.12.12,21:54
daj mu šancu;)
Možno ešte príde, neboj, nezapadol prachom.
terezamaria
29.12.12,21:54
Musím sa opýtať majky62, tá mi ponúkla pomoc, keď to prepchal tou skrútenou ihličkou, tak som dala miesto vody ocot, ale to že sa nesmie, že to pokazí tesnenia, napíšem jej, čo sa tam dáva....
lujza.j
29.12.12,22:05
alaya1
29.12.12,22:17
Dakujem pekne, budem ti velmi vdacna.
angelik82
30.12.12,00:33
Ja by som uz kavovar na kapsule nechcela. Mam skusenost s kvalitnym presso strojom a aj kavovarom na kapsule.
V kapsuliach je (ked ju rozstrihnes-obetujes jednu :) ) obycajna nesca alebo kusok zrnkovej kavy, ktorá je uz dávno bez nejakej vyraznej chuti. Cize to si mozes rovno spravit rozpustnu kavu alebo zalievanu...
A hlavne cenovo su kapsule podstatne drahsie.
Dajme tomu, ze si kupis - kupite presso stroj cca 800 € (kvalitny stroj) a zrnkova kava 1 kg stoji (kvalitná) cca 30 € a vydrží ta veľmi dlho (7g = 1 káva). Z tohto stroja mas fakt kvalitnu kavu, za ktoru sa netreba hanbit ani pred navstevou!!
Co sa tyka kavovaru na kapsule tak stroj stoji cca 100 € a kapsule cca do 6,00 € a je ich tam len 16 ks a ak chces cappucino, latte tak polovica z toho je mlieko, cize spravis len 8 káv. Co je podla mna dost draha zalezitost, hlavne ak pije clovek nie jednu kavu do dna. A z tejto kavy clovek ma jedine bolenie brucha a divnu pachut v ustach.

To je moj názor a prosim viem, ze niekto neda dopustit na dolce gusto a podobne pastroje, ale kava ak je dobre spravena je aj zdrava a pre mna je zdravie na prvom mieste.
kukučka
30.12.12,01:08
zamborskyjan
30.12.12,06:12
Ja som si kúpil na Vianoce kávovar zn.Bosch TAS 6542. Stojí okolo 200 €. Je to kávovar na kapsule. Káva z neho je výborná . Zovňajšok kávovaru je pekný, zapadne nám do kuchyne.Kapsule sú síce drahšie, ale tak na jednu - dve kávy denne to stačí.
branislavp
30.12.12,08:31
káva keď je čerstvo namletá, tak taká nemá konkurenciu, úžasná vôňa, úžasná chuť, viem čo pijem
lujza.j
30.12.12,10:24
Ja som si kúpil na Vianoce kávovar zn.Bosch TAS 6542. Stojí okolo 200 €. Je to kávovar na kapsule. Káva z neho je výborná . Zovňajšok kávovaru je pekný, zapadne nám do kuchyne.Kapsule sú síce drahšie, ale tak na jednu - dve kávy denne to stačí.
mimotemy:eek::D:D....si robíš čiarky koľkú piješ a ked prešvihneš limit tak si uberieš s nasledujúceho dňa:eek::D:---
lujza.j
30.12.12,10:40
Ja by som uz kavovar na kapsule nechcela. Mam skusenost s kvalitnym presso strojom a aj kavovarom na kapsule.
V kapsuliach je (ked ju rozstrihnes-obetujes jednu :) ) obycajna nesca alebo kusok zrnkovej kavy, ktorá je uz dávno bez nejakej vyraznej chuti. Cize to si mozes rovno spravit rozpustnu kavu alebo zalievanu...
A hlavne cenovo su kapsule podstatne drahsie.
Dajme tomu, ze si kupis - kupite presso stroj cca 800 € (kvalitny stroj) a zrnkova kava 1 kg stoji (kvalitná) cca 30 € a vydrží ta veľmi dlho (7g = 1 káva). Z tohto stroja mas fakt kvalitnu kavu, za ktoru sa netreba hanbit ani pred navstevou!!
Co sa tyka kavovaru na kapsule tak stroj stoji cca 100 € a kapsule cca do 6,00 € a je ich tam len 16 ks a ak chces cappucino, latte tak polovica z toho je mlieko, cize spravis len 8 káv. Co je podla mna dost draha zalezitost, hlavne ak pije clovek nie jednu kavu do dna. A z tejto kavy clovek ma jedine bolenie brucha a divnu pachut v ustach.

To je moj názor a prosim viem, ze niekto neda dopustit na dolce gusto a podobne pastroje, ale kava ak je dobre spravena je aj zdrava a pre mna je zdravie na prvom mieste.
...vieš, ale tu je problém, ludia nedajú toľko za mašinu a toľko za kávu....ale chcú dobrú a lacnú mašinu na kávu a to sa nedá....
mne 1kg kávy vydrží mesiac +-, ale ked pijeme dvaja tak 2týždne, v dobrom obchode sa dá kilo dobrej kávy kúpiť aj lacnejšie ale to nehovorím o zdochnutej lavace:D ale 100 ludí 100 chutí, každému chutí iná aj chlapom chutí ina ako ženám;)
zamborskyjan
30.12.12,10:41
mimotemy:eek::D:D....si robíš čiarky koľkú piješ a ked prešvihneš limit tak si uberieš s nasledujúceho dňa:eek::D:---

Čiarky a ani nijakú evidenciu si nerobím. Ide o to, koľko chceš investovať do kúpy samotného kávovaru. Dolce Gusto kúpiš už od 50 € a vyššie.Samozrejme od typu kávovaru sa odvíja aj náplne doň.
lujza.j
30.12.12,10:51
Čiarky a ani nijakú evidenciu si nerobím. Ide o to, koľko chceš investovať do kúpy samotného kávovaru. Dolce Gusto kúpiš už od 50 € a vyššie.Samozrejme od typu kávovaru sa odvíja aj náplne doň.
ved práve...niekde musíš doplatiť tú nízku cenu mašiny:D a aj reklamu v TV....
inges
30.12.12,11:08
Mne sa páči reklama na Tassimo, kde sa tvári, že z jednej kapsulky spraví človek 4 kávy. Zavádzajúca reklama. Máme doma Tassimo a deti milujú milkový nápoj.
Mila123
30.12.12,11:09
Mne sa páči reklama na Tassimo, kde sa tvári, že z jednej kapsulky spraví človek 4 kávy. Zavádzajúca reklama. Máme doma Tassimo a deti milujú milkový nápoj.
na koľko vyjde jeden nápoj?, a v akom objeme je jedna porcia?
lujza.j
30.12.12,11:17
na koľko vyjde jeden nápoj?, a v akom objeme je jedna porcia?
Mili;) môžeš aj takto obyč bez mašiny http://www.tassimoshop.w4l.sk/139-192-large/milka-choco-drink-500g.jpg+
mliečko, hento so našla za 3,99e
Mila123
30.12.12,11:24
Mili;) môžeš aj takto obyč bez mašiny http://www.tassimoshop.w4l.sk/139-192-large/milka-choco-drink-500g.jpg+
mliečko, hento so našla za 3,99e
v pohode, bola som zvedavá....
keďže mám už druhé dolce, tretie, popr. iný druh nehrozí......
inges
30.12.12,11:32
na koľko vyjde jeden nápoj?, a v akom objeme je jedna porcia?

ak je to v akcii tak to stojí okolo 4 € a je tam na 8 nápojov. Objem je asi 250 ml. Ja mám rada Latte, tak som to dostala ako vianočný darček.
arizona
30.12.12,13:03
Ja tym kapsulovym kavam neviem prist na chut.

Ale,ako sa hovori, tisic ludi, tisic chuti...
inges
30.12.12,13:06
V Tassime je výhoda, že mlieko na prípravu Latte a Milky je tekuté. Mne to chutí, ale nepohrdnem ani klasickou voňavou kávou.
presne 1000 ľudí, 1000 chutí:)
angelik82
30.12.12,15:28
...vieš, ale tu je problém, ludia nedajú toľko za mašinu a toľko za kávu....ale chcú dobrú a lacnú mašinu na kávu a to sa nedá....
mne 1kg kávy vydrží mesiac +-, ale ked pijeme dvaja tak 2týždne, v dobrom obchode sa dá kilo dobrej kávy kúpiť aj lacnejšie ale to nehovorím o zdochnutej lavace:D ale 100 ludí 100 chutí, každému chutí iná aj chlapom chutí ina ako ženám;)

Ja som všetko nadhodnotila. Aj kávu aj kávovar. Kavovar kupis aj za 300 eciek a ak tebe 1 kg kavy vydrzi mesiac tak to pijes kazdy den cca 4-5 káv. Kavovar si vzdy navazi a namelie 7 g a na 1kg to tak vyjde. A hlavne do buducna ked sa snazis nic ine len zhanat lacne kapusule tak to si kupim fakt nieco poriadne co vydrzi a zaco sa clovek nebude hanbit a celom v obdobi, v ktorom bude mat kavovar usetri. I ked prvotna investicia je vacsia. (Ved sa da aj na splatky).
lujza.j
30.12.12,15:35
Ja som všetko nadhodnotila. Aj kávu aj kávovar. Kavovar kupis aj za 300 eciek a ak tebe 1 kg kavy vydrzi mesiac tak to pijes kazdy den cca 4-5 káv. Kavovar si vzdy navazi a namelie 7 g a na 1kg to tak vyjde. A hlavne do buducna ked sa snazis nic ine len zhanat lacne kapusule tak to si kupim fakt nieco poriadne co vydrzi a zaco sa clovek nebude hanbit a celom v obdobi, v ktorom bude mat kavovar usetri. I ked prvotna investicia je vacsia. (Ved sa da aj na splatky).
no viéš...ja mám v mysli taký JURE:D a kava je okolo 25e+-, ale dá sa dobrá aj za 20e... takže pre mňa si to nenadhodnotila ;)
pmajap
30.12.12,16:08
Tak toto sú len džezvy na zachytávanie tejto lahody. Aspoň u mňa je to tak. Ešte som v tom kávu nerobila. Už roky používam len tzv. koťógo. Kávovar De Longi stojí opustený v kúte.:---

Tie džezvy, hlavne tie dve vpravo sú najlepšia vecička na varenie kávy. Naleješ vodu napr. na jednu šálku, dáš za lyžičku kávy a trochu cukru a trikrát po sebe ju privedieš skoro do varu. Káva (pena) by nemala prepadnúť.
Kapsulové mašiny,tá lyžička kávy v kapsuli je stará, zvetraná. Kdesi v katalógu som videla univerzálny stroj na všetky veľkosti kapsúl. Ale ja tiež mám rada popradskú.