Brozske
29.12.12,21:42
Dobrý deň!
Mám takýto problém. Žijem spolu s partnerom a on dostal od starkej pozemok. Pekne sme ho očistili, máme aj projekt a čakáme na stavebne povolenie. Všetko je na jeho mene, keďže ten pozemok dostal on. Ja, ako družka nikde nefigurujem. Rozmýšľame nad úverom. Povedali nám, že čím vyšším majetkom budeme ručiť, tým lepšie vieme tlačiť dole mesačné splátky. Tak svokra vymyslela, že by oni dali do toho ich byt a že aj moja rodina by tam mohla dať byt. Ne ide o to, že by sme do toho nechceli ísť, ALE keďže nikde nefigurujem, tak nemám na nič nárok v prípade tragickej nehody alebo hocičoho. Dáme do toho byt mojich rodičov a potom banka čo spraví keď sa náhodou niečo stane? O 6 mesiacov sa budeme brať (asi http://static0.asmira.com/img/general/n.gif). Čo by ste spravili vy? Myslím to zle, ak si myslím že z našej strany je to horšie? Keby sa niečo stalo tak všetko je na jeho mene a všetko by zdedili jeho rodičia a nie ja...alebo myslím to zle?? ďakujem za odpoveď
Tweety
29.12.12,20:50
Dobrý deň!
Mám takýto problém. Žijem spolu s partnerom a on dostal od starkej pozemok. Pekne sme ho očistili, máme aj projekt a čakáme na stavebne povolenie. Všetko je na jeho mene, keďže ten pozemok dostal on. Ja, ako družka nikde nefigurujem. Rozmýšľame nad úverom. Povedali nám, že čím vyšším majetkom budeme ručiť, tým lepšie vieme tlačiť dole mesačné splátky. Tak svokra vymyslela, že by oni dali do toho ich byt a že aj moja rodina by tam mohla dať byt. Ne ide o to, že by sme do toho nechceli ísť, ALE keďže nikde nefigurujem, tak nemám na nič nárok v prípade tragickej nehody alebo hocičoho. Dáme do toho byt mojich rodičov a potom banka čo spraví keď sa náhodou niečo stane? O 6 mesiacov sa budeme brať (asi http://static0.asmira.com/img/general/n.gif). Čo by ste spravili vy? Myslím to zle, ak si myslím že z našej strany je to horšie? Keby sa niečo stalo tak všetko je na jeho mene a všetko by zdedili jeho rodičia a nie ja...alebo myslím to zle?? ďakujem za odpoveď
Uvažuješ správne. Úver by som brala až počas manželstva.
Brozske
29.12.12,20:55
je to veľmi ťažká situácia, lebo to teraz tak vyzerá, akoby do toho moji rodičia nechceli prispieť, ale neide vôbec o toto!! môj partner je veľmi dobrý človek a problém vidím aj v tom, že si myslí, že aj banky a inštitucie su dobre...ale keď raz podpišeme, že banke dáme na 1-1,5 dva byty a keď sa niečo stane tak banka nám nepovie že dobre chuuuuuuuďatko, nezoberiem ti nič. len ako toto vysveltiť keď a jedna strana aj druhá strana stojí na svojom....:-(
alltracboy
30.12.12,05:59
ja by som na uver zalozil akurat ten pozemok co ste dostali a urcite nie domy rodicov. Sak to je chore aby v pripade vasej smrti museli rodicia splacat Vas uver lebo im inak zoberu domy. Kolega dostal uver na vyse 100tis a nemal v zalohe ani ten pozemok. Bankam je nalepsie sa vyhnut. navyse vztahy sa po rokoch manzelstva menia.
trevize
30.12.12,06:46
Dobrý deň!
Povedali nám, že čím vyšším majetkom budeme ručiť, tým lepšie vieme tlačiť dole mesačné splátky.

To Vam kto povedal?
taiko
30.12.12,07:14
To Vam kto povedal?
Mozno to zadavatelka myslela tak, ze cim bude lepsie rucenie, tym bude nizsi urok.

K otazke zadavatelky.
Urcite uvazujes spravne. Laska a dovera je paradna vec a aj ked teraz to vyzera tak, ze vasa laska bude trvat na veky, nik na svete to nevie naozaj zarucit. A rovnocennost, zodpovednost, dovera, spravodlivost su predsa tiez kvalitami lasky, takze Ti Tvoje zmyslanie nemoze nik vycitat. Teda moze, ale nemal by. V kazdom vztahu (ktory ma, alebo zazne mat aj financne aspekty) je namieste, ked su pravne podchytene nielen povinnosti (platenie uveru, resp rucenie zan), ale aj prava (podiel v dedicstve, ci financnom vyrovnani pri zaniku, alebo rozpade vztahu).
Nuz a to sa da v Tvojom pripade podchytit bud manzelstvom, alebo nejakou samostatnou zmluvou. Brat uver az po vzniku manzelstva (ako ho naozaj planujete) sa mi vidi jednoduchsie a logickejsie.

Nech uz sa rozhodnes hocijako, prajem Ti najlepsi Novy rok 2013.
Indeed
30.12.12,07:35
Však Ty si PROTI akemukoĺvek zadlžovaniu, vyhradne a APRIORI,prečo sa ich nesnažíš od toho odhovoriť?
Brozske
30.12.12,08:26
Bol u nás finančný poradca. zavolali sme ho iba tak, aby sme sa o tomto všetkom porozprávali. ja som bola psychicky vyčerpaná, lebo som si myslela, že podľa toho idú tieto mesačné splátky a úroky dole, ak budem aj ja dobre zarábať. a keďže sa mi nedarilo, tak som z toho bola veľmi smutná. a tento pán začal písať do svojho stroja najprv verziu, že môj partner si zoberie úver a bude ručiť majetkom v hodnote úveru. a vtedy vyšli mesačné splátky na extrémne vysoké. tak sme ho poprosili, aby tam napísal aj mňa, ako osobu, ktorá tam bude žiť. nezmenilo sa nič, suma taká istá, úrok taký istý. a tak sme tam dali to, že budeme ručiť majetkom oveľa vyšším, ako sme tam dali po prvý krát. a vtedy to tam dalo hneď rozdiel 70 euro mesačne. teda z toho vyplýva, že čím väčším majetkom ručíme, tým tie úroky budú nižšie. Banku nezaujíma, že zarábame, zaujíma ho fixná drahá vec, a to je majetok.
Brozske
30.12.12,08:31
na pozemok nedajú úver, to nemá žiadnu cenu, dávajú iba na majetok, čo je iba dom. od providentu a od iných debilných finančných inštitúcii by som v živote nezobrala úver. od koho si zobral ten Váš kolega 100 tisíc eur?? možno že veľmi dobre zarába alebo neviem že ako mu mohli dať tolko. a presne tuto vidím problém, že vzťahy sa menia a ja nehovorím, že sa nebudeme mať radi, ale život je sviňa
sito
30.12.12,08:37
Dobrý deň!

Dobrý, tiež!

Mám takýto problém.

A kto nemá?

Žijem spolu s partnerom

To je dnes už bežné.

a on dostal od starkej pozemok.

Ak mu ho darovala, je to jeho dar. A s darom si môže naložiť ako chce, ak to nie je nejakou zmluvou obmedzené.

Pekne sme ho očistili, máme aj projekt a čakáme na stavebne povolenie.

Ale to už je spoločná investícia, či len on financoval to očistenie, projekt domu a bude financovať stavebné povolenie?

Všetko je na jeho mene, keďže ten pozemok dostal on.

To, že je pozemok jeho, to neznamená, že to čo sa na tom pozemku koná, deje musí byť len jeho, jeho dielo, treba spísať zmluvu, kde budeš figurovať ako spoluvlastník.

Ja, ako družka nikde nefigurujem.

To je fakt pre teba nevýhoda!!!

Rozmýšľame nad úverom.

Samozrejme, že okolo 90 % mladých ľudí ten úver potrebuje, aby si zabezpečilo bývanie, dom.

Povedali nám, že čím vyšším majetkom budeme ručiť, tým lepšie vieme tlačiť dole mesačné splátky.

Ak v banke, tak to neznamená, že vám niečo odpustia. Istinu, aj úroky zaplatíte. A čim budú nižšie mesačné splátky, tým dlhšia bude doba splácania.

Tak svokra vymyslela, že by oni dali do toho ich byt a že aj moja rodina by tam mohla dať byt.

Vymyslieť to mohla, že oni, aj vaši sa zaručia, ale všetko závisí ako bude spísaná zmluva o úvere medzi vami, ktorí si beriete úver, medzi vami a ručiteľmi, medzi vami, ručiteľmi a bankou. Banka si dá pozor, aby nebola v nevýhode a svoje od vás, alebo ručiteľov dostala späť, aj s úrokmi.

Ne ide o to, že by sme do toho nechceli ísť, ALE keďže nikde nefigurujem, tak nemám na nič nárok v prípade tragickej nehody alebo hocičoho.

Máš svoju figúru, ktorá vraj figuruje v jeho srdiečku, ako srdiečko. Ale ak nemieni pristúpiť s tebou na rozumnú zmluvu, písomnú, tak rýchlo zober svoju figúru, od toho figliara, finišuj kade ľahšie.

Dáme do toho byt mojich rodičov a potom banka čo spraví keď sa náhodou niečo stane?

No čo? Rodičia budú dlh splácať, ak nie, byt im banka v takom prípade predá, a pod most pôjdu, ak tam bude, ešte voľné miesto. Prípadne aj svokrovci, ale to záleží na banke, ako si bude vymáhať svoju pohľadávku.

O 6 mesiacov sa budeme brať (asi http://static0.asmira.com/img/general/n.gif).

To mení situáciu, ale len v tedy, ak úver budete brať ako manželia zákonní spoluvlastníci.

Čo by ste spravili vy?

Investoval by som do istoty. A ani manželstvo nie je žiadna istota. Lepší je ten papier, hovorí sa, že znesie všetko, tak všetko treba rozumne spísať, dohodnúť.

Myslím to zle, ak si myslím že z našej strany je to horšie?

To ako rozmýšľaš, nie je zlé. Ale to, ako oni rozmýšľajú, to môže pre váš klan dopadnúť zle, veľmi. No, aj nemusí, nie som jasnovidec.

Keby sa niečo stalo tak všetko je na jeho mene a všetko by zdedili jeho rodičia a nie ja...alebo myslím to zle??

Tak by som povedal, uvažuješ racionálne!

ďakujem za odpoveď

Dobrá rada stojí groš! Ale tu na porade, v jej istej časti poteší aj, len to čarovné slovíčko, ďakujem.



Prajem ti, aby si šťastne ukončila rok 2012 a ešte šťastnejšie vykročila do roku 2013. Ak sa náhodou predsa len vezmete, tak aj šťastné kroky, nie len v roku 2013, aj ďalšie roky. A ak si postavíte spoločný dom. Tak, aby vám dlho spoločne slúžil, až do konca.

Ako to?

Zazvonil zvonec a ...

:);)
buchač
30.12.12,08:43
Bol u nás finančný poradca. zavolali sme ho iba tak, aby sme sa o tomto všetkom porozprávali. ja som bola psychicky vyčerpaná, lebo som si myslela, že podľa toho idú tieto mesačné splátky a úroky dole, ak budem aj ja dobre zarábať. a keďže sa mi nedarilo, tak som z toho bola veľmi smutná. a tento pán začal písať do svojho stroja najprv verziu, že môj partner si zoberie úver a bude ručiť majetkom v hodnote úveru. a vtedy vyšli mesačné splátky na extrémne vysoké. tak sme ho poprosili, aby tam napísal aj mňa, ako osobu, ktorá tam bude žiť. nezmenilo sa nič, suma taká istá, úrok taký istý. a tak sme tam dali to, že budeme ručiť majetkom oveľa vyšším, ako sme tam dali po prvý krát. a vtedy to tam dalo hneď rozdiel 70 euro mesačne. teda z toho vyplýva, že čím väčším majetkom ručíme, tým tie úroky budú nižšie. Banku nezaujíma, že zarábame, zaujíma ho fixná drahá vec, a to je majetok.
Len k zvýraznenému sa vyjadrím ...

Takému finančnému poradcovi do rúk naonačiť a tri dni k vode nepustiť ....

Zle to vyplývalo tomu pánovi , inak to je ....

Vezmeš pôžičku ( chceš vziať ) ...povedzme , že 100.000 €
Splátkový kalendár bude určite iný pri dobe splatnosti 10 rokov ako pri 20 rokoch ......
Tam je ten rozdiel vo výške splátky a aj na úrokoch ...a nie vo výške hodnoty ručeným majetkom ...
Ozaj ...a najprv sa splácajú úroky - istina a až potom príde na radu tá samotná pôžička .
Brozske
30.12.12,08:52
No on to nedostal do daru, ale normálne si ho ,,kúpil,, za euro :-D. vtedy som sa neangažovala, že by som chcela byť spoluvlastníčkou, lebo som nechcela to, že ,,táto tu ešte nič a má už polovicu pozemku,,. a kvôli tomu som nechcela nič. pravdaže toto nikto nepovedal, ale ani som nedala šancu, aby to niekto povedal. teraz máme už všetko všetko vybavené tak, že je všetko na jeho mene. stavebné povolenie príde o týždeň...
Brozske
30.12.12,08:57
no mi ani nechceme od finančného poradu nič, len je on jeden známy a kvôli tomu sme ho vypočuli. splátkový kalendár sme nemenili, chceli sme úver na 30 rokov. pri majetku zhodnú s výškou úveru nám vyšla mesačná splátka 212 prvých 5 rokov a potom 269. zvýšli sme cenu majetku a tam to vyšlo na 139 prvých 5 rokov a potom na 202 v ostatných rokoch. takže sme nechali všetko tak,ako predtým, len sme menili výšku ceny ručeného majetku.
bjuty smis
30.12.12,09:11
Len k zvýraznenému sa vyjadrím ...

Takému finančnému poradcovi do rúk naonačiť a tri dni k vode nepustiť ....

Zle to vyplývalo tomu pánovi , inak to je ....

Vezmeš pôžičku ( chceš vziať ) ...povedzme , že 100.000 €
Splátkový kalendár bude určite iný pri dobe splatnosti 10 rokov ako pri 20 rokoch ......
Tam je ten rozdiel vo výške splátky a aj na úrokoch ...a nie vo výške hodnoty ručeným majetkom ...
Ozaj ...a najprv sa splácajú úroky - istina a až potom príde na radu tá samotná pôžička .

no ty len nikomu do rúk nenaonačuj, lebo mal pravdu...
na výšku úroku má samozrejme vplyv aj pomer medzi výškou úveru a hodnotou " zálohy".........
sito
30.12.12,09:19
Pri tom pozemku si tiež uvažovala racionálne. Ak sa náhodou nezoberiete a on by chcel stavať, tam s inou. Mohla, musela, nemusel, by si mu tu polovičku predať, darovať. Aj ten projekt a stavebné ak si zaplatil on, bude potrebovať. Ty nie, ak nie.

Ale pri úvere by si už nemala ťahať za kratší koniec. A treba sa informovať u viacerých poradcov. Ale, každý pri tom vypracovaní zmluvy myslí, najprv na seba, svojou hlavou. Veď sa tým živí.

Dobre si to ešte rozmyslí, než podpíšeš ten úver a rodičia sa zaručia zaň, tiež svojím podpisom a majetkom. Tažké rozhodovanie.

Banka, ak vám požičia 100 000 €, tak žiada ručenie majetkom vyšším ako 100 000 €. To je podstata ručenia, nie plat ručiteľa. To kedysi, pred rokom 1989 bolo.

Inak videl som ponuku od istej banky, kde podľa zárobku bola ochotná požičať 13 000 €, ale splatené za osem rokov 28 000 €.

Cigáň, keď cigáňovi požičia 10 €, a žiada vrátiť 20 € je úžerník. Je? Len on?
buchač
30.12.12,09:36
no ty len nikomu do rúk nenaonačuj, lebo mal pravdu...
na výšku úroku má samozrejme vplyv aj pomer medzi výškou úveru a hodnotou " zálohy".........

To isté máme na mysli ???

Ja nevravím o lizingu na nejaké auto , kde položím na stôl nejakú akontáciu....

Hovorím o hypotéke , kde peňažné prostriedky, ktoré sa Banka Zmluvou o úvere zaväzuje Dlžníkovi poskytnúť v jeho prospech, prenechať ich využitie po dohodnutú dobu Dlžníkovi, a ktoré sa Dlžník zaväzuje čerpať, použiť ich na dohodnutý účel a vrátiť ich za podmienok dohodnutých v Zmluve o úvere.
bjuty smis
30.12.12,09:58
To isté máme na mysli ???

Ja nevravím o lizingu na nejaké auto , kde položím na stôl nejakú akontáciu....

Hovorím o hypotéke , kde peňažné prostriedky, ktoré sa Banka Zmluvou o úvere zaväzuje Dlžníkovi poskytnúť v jeho prospech, prenechať ich využitie po dohodnutú dobu Dlžníkovi, a ktoré sa Dlžník zaväzuje čerpať, použiť ich na dohodnutý účel a vrátiť ich za podmienok dohodnutých v Zmluve o úvere.

to isté máme na mysli :))
ver tomu, že najnižší úrok dostane ten, kto ten úver ani nepotrebuje...takých banka sama obháňa...

všimni si reklamy na hypo...úroky 3,49% a podobne....reálne dostane priemerný záujemca okolo 4,5 a viac......
tých 3,49 dostaneš, ked máš plat 2000.- , úver 10 000 a ručíš nehnutelnosťou za 100 000 ( samozrejme, obrazne povedané, aby ma tu hned nejaký hypoporadca nezvozil :))
alltracboy
30.12.12,10:19
este nieco k spolocnemu byvaniu.. kamaratka mojej kolegyne ma byt s muzom na uver. rozviedli sa, on s nechce vystahovat, ona nema s deckami kam ist a musi platit celu pozicku lebo on len parazituje a neplati. Kedze je to pisane na oboch tak ona to musi hradit. Snad som to nepoplietol.
buchač
30.12.12,10:25
Existujú snáď ešte súdy ....šak dám žalobu a fertig ...
buchač
30.12.12,10:25
....hm .....
trevize
30.12.12,10:28
pri 100% financovani je vyssia urokova sadzba ako napr. pri 70% financovani. zadavatelka temy sa zle vyjadrila....pri vyssom ruceni je nizsi urok...
sito
30.12.12,10:32
este nieco k spolocnemu byvaniu.. kamaratka mojej kolegyne ma byt s muzom na uver. rozviedli sa, on s nechce vystahovat, ona nema s deckami kam ist a musi platit celu pozicku lebo on len parazituje a neplati. Kedze je to pisane na oboch tak ona to musi hradit. Snad som to nepoplietol.

Nemusí! Ale ak to aj ona prestane platiť, bývať v tom byte nebude ani jeden, ba ani deti. Leda, že by ho tie od banky odkúpili.

Mali by sa dohodnúť. Ak nie, môže sa na súde domáhať svojich práv a jeho povinnosti.

Ale tak nejak môže dopadnúť aj zadávateľka témy, alebo aj jej ručitelia. Vlastne ako píše, tak už to má aj tak navrhnuté. Či aj dohodnuté? Ale isto sa jej môže stať, že jej zostanú len tie splátky úveru, majetok z neho, žiadny.
Brozske
30.12.12,10:56
zatiaľ o tom ešte hovoríme, takže to nemáme dohodnuté. ja by som chcela to, aby som bola takisto spoluvlastníčka všetkého, nie len taká osoba, ktorá tam tiež žije. budem na tom trvať, aby sme zobrali ten uver až po svadbe, lebo tam chcem byť aj ja tou druhou polovicou. a ak by sa to dalo, tak by som chcela to, aby som bola aj vlastníčkou pozemku. hlavný problém vidím v tom, že aj svokrovci si myslia, že teraz mi do toho nechceme ísť a moja rodina nám nechce pomáhať. neide o to! ide o to, že aj moja rodina chce, aby som v tom mala niečo aj ja. tak by mohli poskytnúť svoj majetok hocikomu tuna v meste. zajtra ideme do banky, spytame sa na takéto vecičky, lebo ako vidím, môj partner nechce rozmýšlať racionalne, rozmýšľa s dušou, čo je dobré, len nie v tomto prípade...som smutná, lebo nechce ma pochopiť
Brozske
30.12.12,10:57
áno, teda pri vyššom ručení je nižší úrok. banke sa to pravdaže ľúbi, lebo dostane naspäť viac než žiadal a ľahkou cestou...
alltracboy
30.12.12,11:21
ako by sme neboli na slovensku.Vyhodit ho nemoze lebo je polovica jeho. na vyplatenie asi nema prachy.. ale co ja o tom viem. urcite skusala vsetko mozne
Ice dive
30.12.12,11:42
áno, teda pri vyššom ručení je nižší úrok. banke sa to pravdaže ľúbi, lebo dostane naspäť viac než žiadal a ľahkou cestou...

nie je to celkom tak.... banka ako každá iná inštitúcia je založená za účelom tvorby zisku pre akcionára a nie pre blaho ľudu... takže ak má banka niekomu niečo požičať tak skúma výšku príjmov a schopnosť žiadateľa splatiť úver... spravidla sa úrok, ktorý banka poskytuje na pôžičku skladá s úroku, za ktorý si banka požičia a z rizikovej marže... ak niekto zarobí 10 000 € mesačne a chce pôžičku tak určite dostane lepší úrok ako niekto kto zarobí 1000 € mesačne, nakoľko pravdepodobnosť a istota skoršieho splatenia je pri prvom klientovi podstatne vyššia... a to isté sa týka aj nehnuteľností ak niekto žiada o úver na 100 % hodnotu nehnuteľnosti je pre banku rizikovejší t.j. dostáva vyššiu rizikovú prirážku ako niekto kto žiada 50 % z hodnoty nehnuteľnosti a 50 % má vlastné zdroje.. je to pre banku vyššia istota že úver dostane splatený... lebo klient dal do toho aj vlastné peniaze...

vo vašom prípade by bolo najoptimálnejšie, požiadať partnera, nech vám darovacou zmluvou prevedie polovicu pozemku (darovacou preto, lebo to kúpil za 1 € a pri predaji by musel zbytočne platiť daň z príjmu ak pozemok nevlastní 5 rokov...), následne môžete požiadať o hypotéku s postupným čerpaním... kedy založíte časť pozemku, a z peňazí čo dostanete postavíte časť domu, následne spravíte znalecký posudok dostanete ďalšiu časť úveru a postupne salámovou metódou sa dopracujete k vlastnému bývaniu... áno je to zložitejšia cesta, nakoľko budete potrebovať nie jeden znalecký posudok, a budete záložné právo na katastry ako aj stavbu zakladať na viac krát... avšak má to aj svoje výhody... za 1. pokoj v rodine a jasné vzťahy, nakoľko nebude mať nikto pocit, že na niekoho dopláca, resp. v prípade rozvodu utrie ústa... 2. robíte, budujete a gazdujete na svojom... čo v prípade, že budú založené rodičovské byty a budú sa chcieť osamostatňovať aj vaši súrodenci, ak máte vy alebo partner...
3. v prípade smrti alebo rozvodu, ohrozujete len svoju stavbu a nedostávate do problémov celú rodinu...
sito
30.12.12,11:53
zatiaľ o tom ešte hovoríme, takže to nemáme dohodnuté. ja by som chcela to, aby som bola takisto spoluvlastníčka všetkého, nie len taká osoba, ktorá tam tiež žije. budem na tom trvať, aby sme zobrali ten uver až po svadbe, lebo tam chcem byť aj ja tou druhou polovicou.

Úplne logicky, prirodzene rozmýšľaš, len to dotiahni do konca, teda na začiatok, na začiatok nového, po svadbe. Úver skôr nie.

a ak by sa to dalo, tak by som chcela to, aby som bola aj vlastníčkou pozemku.

To len s jeho súhlasom, podpisom.

Nechcem, ale keby už niečo nastalo, kritické, krízové.

V tom lepšom prípade pre teba, by zomrel, tak ako manželka, prípadne deti, ak budú, boli by ste dediči, jeho majetku, teda aj pozemku.

V horšom, že by ste sa rozviedli, polovica majetku, jeho hodnoty na tu by si mala nárok, na pozemok nie.

hlavný problém vidím v tom, že aj svokrovci si myslia, že teraz mi do toho nechceme ísť a moja rodina nám nechce pomáhať. neide o to! ide o to, že aj moja rodina chce, aby som v tom mala niečo aj ja.

Prvá zle, druhá dobre rozmýšľa, teda podľa, z môjho uhlu, mňa.

tak by mohli poskytnúť svoj majetok hocikomu tuna v meste.

A nikto by im za to nenadával. Ale správne, môže aj tak byť, pre dobrotu na žebrotu. V dnešnej dobe je to skôr ako nové topánky.

zajtra ideme do banky, spytame sa na takéto vecičky,

Rozumná vec, môžte aj do viacerých, čo vám ponúknu.

lebo ako vidím, môj partner nechce rozmýšlať racionalne, rozmýšľa s dušou, čo je dobré, len nie v tomto prípade...

Možno to má v krvi, ak, tak potom by sa dalo povedať, úmysel.

som smutná, lebo nechce ma pochopiť

Mal by, veď nejde len o jeho život, aj tvoj, a možno nie len tvoj a jeho.



???

Len názor, pohľad na vec, ťažko radiť. Vybrať si, rozhodnúť sa musíš len TY!
Ferdosondo
02.01.13,05:25
Brozske uvažuješ dobre. V žiadnom prípade by som neinvestoval do cudzieho majetku! Keď partner a jeho rodina chce, aby si sa podieľala na ručení za úver, nech zabezpečia, aby si bola vedená ako spoluvlastníčka úverovanej nehnuteľnosti. Nepodľahni nátlaku.
Nedaj sa oblbnúť, že veď predsa on to myslí dobre. Ak by v budúcnosti prišli medzi vami nezhody(nebude to prvý prípad) odídeš s holou onou..., A ešte aj budeš splácať úver a on si bude užívať s nejakou ochechulou.
vratnik
02.01.13,07:30
Priateľ má stavebný pozemok, pozemok má zvyčajne hodnotu vyššiu ako hrubá stavba. Stavebný pozemok je základ a ten má priateľ, ty si nič nevložila. Keďže sa idete brať, skolaudovaný dom bude spoločný, nakoľko ho nadobudnete počas manželstva. V prípade smrti manžela všetko po ňom dedíš. Tvoju investícia do domu ti nik nezoberie. Reálne aj tak veľkú väčšinu nákladov za stavbu domu zaplatí priateľ a odmaká si tam mladosť.
oondrejj
02.01.13,18:26
to je prava že po manželovi budeš dediť ale nie len ty aj deti všetko teda nakoniec aj tak zostane medzi vami. Ale žiaden úver ani nič by osm nebral pred svadbou ani ručiť zbytočne bytmi rodičov jedných alebo druhých nie je múdre. Vziať si po svadbe úver spoločne a založiť sa svojim majetok. Po prípade prišporiť a a tak začať saviať.