živnostník-začiatočník
03.01.13,10:52
Co so starou ciernou stavbou? Ma niekto pravo stavbu dat odstranit, ked je uz iny majitel a stavba bola postavena v minulosti?
Martin1310
04.01.13,00:09
Stavby postavené do roku 1975 sa dajú zapísať do katastra aj ked neboli kolaudované.Teda ak to medzičasom nezmenili.Ja som mal takto dve stodoli a bez problemov sa zamerali,zakreslili a už sú legálne.
živnostník-začiatočník
15.01.13,07:30
no jo, ale ako zistim, kedy bola stavba postavena?? (BTW - myslim, ze v tomto pripade ide o mladsiu pristavbu, tipol by som tak 15-20 rokov.. - co v takom pripade?)
lubko6394
15.01.13,08:58
no jo, ale ako zistim, kedy bola stavba postavena?? (BTW - myslim, ze v tomto pripade ide o mladsiu pristavbu, tipol by som tak 15-20 rokov.. - co v takom pripade?)

Však keď nevieš kedy to bolo postavené, tak to určite muselo byť aspoň pred II.sv. vojnou ( kvalifikovaný odhad neznalého ). Potom šup na kataster a finito.
oondrejj
17.01.13,17:58
ale tak pokiaľ to nevieš zistiť ty ani nijaký starý obývateľ tej tvojej oblasti tak potom jednoducho povedz že to bolo postavené veľmi veľmi dávno už ani 100 ročný dedovia si to nepamätajú a nebude problém so zapísaním respektíve so zbúraním. Len to zase neprežeň aby z toho nebol nakoniec ešte historická pamiatka.