Daduš K
03.01.13,16:40
Dobrý. Prosím o radu, potrebovala by som stiahnuť zadarmo nejaký softwer pre návrh RD. Vopred ďakujem.
ivka70
03.01.13,15:59
Co znamena tvoja skratka RD? Riadna dovolenka?
marko182
03.01.13,16:03
Co znamena tvoja skratka RD? Riadna dovolenka?


Rodinny dom Ivka :)
day
03.01.13,16:31
Google sketchup
ciners
03.01.13,16:37
ceruzka.....profesional pouziva ceruzku. To je taky dreveny kolik a v nom je tuha, grafit...
alltracboy
03.01.13,17:32
on skor mysli ze natiahne ciaru a bude hotovy dom. take nieje, ale najblizsie sa k tomu podoba ArCon. ten ale nieje zadarmo.
bodliak
03.01.13,17:57
jezo421
03.01.13,18:00
Pre nas amaterov ako pise Day, je asi najlepsia volba sketchup. Jednoduchy, nenarocny na PC a navyse legalny :-) Na vizualizaciu uplne perfektny. Naucit sa to da za par vecerov, napr. podla tohto tutorialu:
http://www.kolmanl.info/index.php?show=SKETCHUP_TUT
Netreba sa bat, ze je pre modelarov. Ide o princip. Aby clovek nezistil zbytocne neskoro, ze existuju aj nejake vrstvy, komponenty a tak...

Ja stavam sice podla katalogoveho projektu, ale prekreslil som si ho aj sam. Je to velmi uzitocne, ked clovek rozmysla, co kam umiestni.

Arcon som pouzil, ked som pred rokmi prerabal jadro. Vysledok pekny, dali sa mi pre neho dokonca najst modely nabytku, co som kupoval (Kolo). Ale podstatne tazsi na ovladanie. Na bezne veci neprinesie oproti sketchupu nic podstatne.
marleau
03.01.13,18:42
ceruzka.....profesional pouziva ceruzku. To je taky dreveny kolik a v nom je tuha, grafit...

Presne tak,stará škola má čosi do seba. Nadupaný počítač,plný informácií a keď sa postaví dom,tak aj tak je zákazník prekvapený,že: to som si nemyslel,že chodba je taká veľká a izba malá,že to a hento.
alltracboy
03.01.13,18:51
ked niekto nevie tak mu nepomoze ani ceruzka , ani PC. ceruzka je dobra akurat tak na prvotny navrh.
Daduš K
03.01.13,20:34
Veľmi pekne ďakujem za typ, idem to skúsiť. Viete ja tiež mám nejaký projekt, ale potrebujem ho trochu poupravovať, tak som myslela, že si takto pomôýem.
bodliak
03.01.13,20:35
tip alebo typ ?
ciners
03.01.13,20:36
ked niekto nevie tak mu nepomoze ani ceruzka , ani PC. ceruzka je dobra akurat tak na prvotny navrh.

Presne o to ide. To, co 100x precarbes ceruzkou, to na PC tak lahko nejde.
Ale inak kazdy navrhuje ceruzkou a potom to ide do pocitaca. Nemyslel som tym ziadne hyperteorie, ze PC je pre hlupakov....
ciners
03.01.13,20:38
Veľmi pekne ďakujem za typ, idem to skúsiť. Viete ja tiež mám nejaký projekt, ale potrebujem ho trochu poupravovať, tak som myslela, že si takto pomôýem.

Tak v tomto pripade odporucam tu ceruzku a stvorcekovy papier. Bude Vam drzat mierku.