nikanko1
03.01.13,20:21
dobry den, vie mi nejaky odbornik poradit ci ockovat MMR vakcinou? docitala a dopocula som sa vela negativnych veci. od autizmu po febrilne krce.... :(
dnes som bola s malym u dr a dostala som prednasku ako by som uskodila malemu keby som ho ockovat nedala, beriem to ako lekarsku klasiku, ockovat vsetkych bez rozdielu a vsetkym.
este som sa nerozhodla. vie mi poradit nejaky doktor ci by pomohli v pripade ze sa rozhodnem ockovat testy na oslabenie imunity ci vakcina nemoze v pripade pozitivnych vysledkoch uskodit a aj podla toho sa rozhodnut? co to vysetrenie imunity obsahuje? vopred dakujem za odpoved
Peter S.
03.01.13,19:57
Prednášku si mala a nie si rozhodnutá? Tak keď tak rada študuješ, prečítaj si niečo o osýpkach, mumpse a ružienke, lebo tá vakcína je proti týmto ochoreniam a pozri si ako bude vyzerať tvoje dieťa, keď to niekde na dovolenke v Bulharsku, Taliansku, Egypte chytí a už mu nebudeš môcť pomôcť ani modré z neba.
arizona
03.01.13,20:26
nikanko1
03.01.13,20:30
presne tak. asi treba zvazit ci neplodnost dospeleho syna ako nasledok choroby alebo mozny autizmus po ockovani. ziadala som odpoved odbornika nie rypaka. dakujem
lujza.j
03.01.13,20:40
Dáša_
03.01.13,20:44
zaujímavá tabuľka http://www.slobodavockovani.sk/news/kde-su-ake-ockovania-povinne/

celkom by ma zaujímalo, o koľko je zdravšia populácia v bývalých krajinách východného bloku v súvislosti s tým, že sú očkovaní skoro všetci skoro proti všetkému
Peter S.
03.01.13,20:46
presne tak. asi treba zvazit ci neplodnost dospeleho syna ako nasledok choroby alebo mozny autizmus po ockovani. ziadala som odpoved odbornika nie rypaka. dakujem

urážať viete a čítať nie? :) úžasné, ak viete rátať, tak si vyrátajte aká je pravdepodobnosť ochorenia verzus pravdepodobnosť prípadných negatívnych reakcií po očkovaní
nikanko1
03.01.13,20:52
ja som najskor hladala az potom som sa pytala...
ja by som chcela odpoved na konkretne toto ockovanie o ktorom sa v poslednom case vela popisalo. nie vseobecne o ockovanie
nikanko1
03.01.13,20:59
ja neurazam to bola reakcia na ton spravy akym ste ma pocastovali. prosim, pokial nemate radu co za nieco stoji, alebo nie ste doktor chodte vypisovat niekam inam. mna to ockovanie naozaj zaujima a nepotrebujem si davat krcmove rady.
Peter S.
03.01.13,20:59
tak sa zle pýtate, očkujú sa v spravidla len zdravé deti,vyšetrovanie imunity sa robí zvyčajne, keď je dieťa dlhodobo, alebo opakované choré, alebo mu nezaberajú bežné lieky..
Stanislav 1975
03.01.13,21:03
ockovat TREBA...a bez diskusie...
saskia26
03.01.13,21:14
Ťažká otázka na odborníka... Lenže na ktorého? Každý ti povie niečo iné, ale nakoniec sa rozhodnúť musíš sama. Zvážiť všetky pre a proti. Lekár ti zásadne povie, že treba očkovať, nelekár, že neočkovať.
Dostala si u lekára aj prednášku, ako by si uškodila malému, keby si ho očkovať dala? Tiež je na mieste otázka, či protilátky, ktoré má telo získať vďaka očkovaniu naozaj chránia dieťa pre danou chorobou.
Samozrejme vzorný lekár testy na imunitu môže urobiť, aj keď dieťa nebýva choré, môže si to urobiť preventívne pred očkovaním, ale tiež výsledok môže len naznačiť, či je imunita v poriadku.
Držím palce v správnom rozhodovaní sa. Je to naozaj ťažké.
saskia26
03.01.13,21:14
Ešte pridám link na zaujímavú knihu http://www.martinus.sk/?uItem=82862
Peter S.
03.01.13,21:23
Ťažká otázka na odborníka... Lenže na ktorého? Každý ti povie niečo iné, ale nakoniec sa rozhodnúť musíš sama. Zvážiť všetky pre a proti. Lekár ti zásadne povie, že treba očkovať, nelekár, že neočkovať.
Dostala si u lekára aj prednášku, ako by si uškodila malému, keby si ho očkovať dala? Tiež je na mieste otázka, či protilátky, ktoré má telo získať vďaka očkovaniu naozaj chránia dieťa pre danou chorobou.
Samozrejme vzorný lekár testy na imunitu môže urobiť, aj keď dieťa nebýva choré, môže si to urobiť preventívne pred očkovaním, ale tiež výsledok môže len naznačiť, či je imunita v poriadku.
Držím palce v správnom rozhodovaní sa. Je to naozaj ťažké.

Problematike očkovania sa venujem viac ako 7 rokov a videl a počul som dosť. Uveď prosím ťa prípad, keď dieťa po povinnom očkovaní ochorelo na chorobu, proti ktorému bolo očkované? Niektorí novodobí rodičia svojou zdravotnou starostlivosťou o dieťa mu viac škodia ako pomáhajú.
nikanko1
03.01.13,21:25
prave citam forum na modrom konikovi co je tu zaveseny link. tych skusenosti s negativnymi reakciami je naozaj kopa...
nikanko1
03.01.13,21:28
ja zvazujem ze by som pockala dokym prejde chrypkove obdobie a kym maly trosku zosilnie. sice ma teraz 18 mesiacov co je limit na ockovanie, ale minuly tyzden prekonal zapal priedusiek s antibiotikami a dost schudol. preto ma zaujima ten test imunity. docitala som sa ze aj odklad ockovania moze byt brane ako protizakonne ale ockovat 3 tyzdne po antibiotikach - tak mi naordinovala dr. sa mi zda velmi skoro
misomiso
03.01.13,21:32
ja zvazujem ze by som pockala dokym prejde chrypkove obdobie a kym maly trosku zosilnie. sice ma teraz 18 mesiacov co je limit na ockovanie, ale minuly tyzden prekonal zapal priedusiek s antibiotikami a dost schudol. preto ma zaujima ten test imunity. docitala som sa ze aj odklad ockovania moze byt brane ako protizakonne ale ockovat 3 tyzdne po antibiotikach - tak mi naordinovala dr. sa mi zda velmi skoro

Ja by som hlavne pouvazoval nad tym, ci treba krmit dieta antibiotikami, ak ma zapal priedusiek.
buchač
03.01.13,21:32
dobry den, vie mi nejaky odbornik poradit ci ockovat MMR vakcinou? docitala a dopocula som sa vela negativnych veci. od autizmu po febrilne krce.... :(
dnes som bola s malym u dr a dostala som prednasku ako by som uskodila malemu keby som ho ockovat nedala, beriem to ako lekarsku klasiku, ockovat vsetkych bez rozdielu a vsetkym.
este som sa nerozhodla. vie mi poradit nejaky doktor ci by pomohli v pripade ze sa rozhodnem ockovat testy na oslabenie imunity ci vakcina nemoze v pripade pozitivnych vysledkoch uskodit a aj podla toho sa rozhodnut? co to vysetrenie imunity obsahuje? vopred dakujem za odpoved


Je tu zopar starsich tem, urcite najdes odpoved...

NIE nenájde ... respektíve - presnejšie povedané , dalo by sa niečo v tom zmysle , že nerozhodnému a váhavému jedincovi sa nejak nedá poradiť ...
Beriem v úvahu , že každý rodič chce to najlepšie pre svoje dieťa a o zdraví ani nevraviac ....

Dostala si prednášku o klasike , nuž čo už ............

Jedno je isté , vývoj ide vopred míľovými krokmi aj v medicíne ... ibaže aj tá stará klasika má svoje opodstatnenie ...
To očkovanie bolo na Slovensku ďaleko vpredu za socíku v porovnaní s tým vtedy vyspelejším západom ...
nikanko1
03.01.13,21:35
predpisovanie liekov bolo na doktorke. a kedze ten zapal bol velmi silny tak asi ano. nie som zastancom antibiotik ale ked treba tak asi treba
nikanko1
03.01.13,21:40
NIE nenájde ... respektíve - presnejšie povedané , dalo by sa niečo v tom zmysle , že nerozhodnému a váhavému jedincovi sa nejak nedá poradiť ...
Beriem v úvahu , že každý rodič chce to najlepšie pre svoje dieťa a o zdraví ani nevraviac ....

Dostala si prednášku o klasike , nuž čo už ............

Jedno je isté , vývoj ide vopred míľovými krokmi aj v medicíne ... ibaže aj tá stará klasika má svoje opodstatnenie ...
To očkovanie bolo na Slovensku ďaleko vpredu za socíku v porovnaní s tým vtedy vyspelejším západom ...

nie je to jednoduche sa rozhodnut. cim viac informacii a skusenosti v okoli tym horsie. nevediet nic, tak nic netrapi, vsak? ja som myslela ze sa tu najde nejaky odbornik ktory mi dokaze relevantne odpovedat. moja pediatricka sa na mna skor "vrhla" nez by vysvetlovala nieco co ma zaujimalo. nepripustala ziadny naznak odmientutia. ja vaham a hladam odpovdet. to je vsetko
saskia26
03.01.13,21:44
Problematike očkovania sa venujem viac ako 7 rokov a videl a počul som dosť. Uveď prosím ťa prípad, keď dieťa po povinnom očkovaní ochorelo na chorobu, proti ktorému bolo očkované? Niektorí novodobí rodičia svojou zdravotnou starostlivosťou o dieťa mu viac škodia ako pomáhajú.

V tom prípade si musel zachytiť prípady na Slovensku očkovaní proti čiernemu kašľu naň ochoreli, očkovaní proti osýpkam v Nemecku, Grécku prekonali osýpky, v Amerike očkované deti na mumps, ho aj tak dostali, nie?
buchač
03.01.13,21:44
nie je to jednoduche sa rozhodnut. cim viac informacii a skusenosti v okoli tym horsie. nevediet nic, tak nic netrapi, vsak? ja som myslela ze sa tu najde nejaky odbornik ktory mi dokaze relevantne odpovedat. moja pediatricka sa na mna skor "vrhla" nez by vysvetlovala nieco co ma zaujimalo. nepripustala ziadny naznak odmientutia. ja vaham a hladam odpovdet. to je vsetko

Nuž tak Ti poviem ......

Niekomu môže aj celé konzílium profesorov odpovedať , vysvetľovať , dôvodiť , argumentovať .....a jeden je jak tie váhy ....

...žeby Tvoj prípad ???
saskia26
03.01.13,21:50
ja zvazujem ze by som pockala dokym prejde chrypkove obdobie a kym maly trosku zosilnie. sice ma teraz 18 mesiacov co je limit na ockovanie, ale minuly tyzden prekonal zapal priedusiek s antibiotikami a dost schudol. preto ma zaujima ten test imunity. docitala som sa ze aj odklad ockovania moze byt brane ako protizakonne ale ockovat 3 tyzdne po antibiotikach - tak mi naordinovala dr. sa mi zda velmi skoro

Očkovať sa má len zdravé dieťa, aspoň 4 týždne byť úplne fit. Zimné mesiace by som vylúčila, plno vírusov naokolo.
Naštuduj si príslušné zákony, ktoré sa tohto týkajú 576/2004, 355/2007, 585/2008, 273/2010, 577/2004. A čo je hlavné na študovanie PRÍBALOVÝ LETÁK vakcíny.
Dopĺňam http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/hlasenie-o-neziaducich-ucinkoch?page_id=536
misomiso
03.01.13,22:03
predpisovanie liekov bolo na doktorke. a kedze ten zapal bol velmi silny tak asi ano. nie som zastancom antibiotik ale ked treba tak asi treba

Ja nechem rypat, ale verejnost stale akosi malo postrehla fakt, ze dnes su uz antibiotika prakticky neucinne, a to napriek tomu, ze sa beru v niekolkonasobne (neporovnatelne) vacsich davkach ako v dobe ich vzniku. To, ze su neucinne ale neznamena, ze nemaju vedlajsie ucinky.

Nie nadarmo si Americania, ktorym v nemocniciach infikovali rany a hrozi im aputacia chodia liecit inak nezvladatelne infekcie do Armenska, kde im ich liecia fagmi, co su v podstate vykultivovane fekalne bakterie.

Nedavno sa akoze EU rozhodla, ze uvolni obrovske desiatky mil Eur na vyvoj noveho antibiotika, pretoze tie sucasne sa uz predpisuju iba preto, aby farmaceuti zarobili. Lenze vopred priznali, ze velmi neveria vo vysledok napriek tym investiciam...

Ja mam s tym osobne skusenosti, dnes by som uz nezil, ak by som neprecital jednu knihu, a vsetko to zacalo - pochopitelne s antibiotikami v detstve. Penicilin, potom Pendepon, potom coraz silnejsie, az po "sirokospektralne", ktore boli take "dobre", ze mi ich museli za totaca objedanvat po znamosti az z Francuzska. Obycany "pleps", ktory k tomuto svinstvu nemal pristup mal paradoxne stastie, nehrozilo mu take poskodenie imunity ako mne, co som mal znamosti.

Nastasie som pochopil a pomocou tej knihy som sa dostal do takej kondicie, ze som nebol dlhe roky ani len prechladnuty.

Potom sok, ked som nevedel v Japonsku orvorit usta, pretoze sa mi tlacila 8-cka a nemala kam. Mal som pol hlavy opuchnute a on mi oznamil, ze ak by mi predpisal antibiotika na viac ako tri dni, okamzite prichadza o lekarsku licenciu. V lekarni tam ani spotrebitelske balenie nepoznaju, maju to vo vanicke a do sacku odrataju davku na jeden, dva a iba vo vynimocnych pripadoch na tri dni. A to bolo prosim uz pre 15-timi rokmi U nas ten ATB biznis bezi este stale ako po masle.
nikanko1
03.01.13,22:15
Ja nechem rypat, ale verejnost stale akosi malo postrehla fakt, ze dnes su uz antibiotika prakticky neucinne, a to napriek tomu, ze sa beru v niekolkonasobne (neporovnatelne) vacsich davkach ako v dobe ich vzniku. To, ze su neucinne ale neznamena, ze nemaju vedlajsie ucinky.

Nie nadarmo si Americania, ktorym v nemocniciach infikovali rany a hrozi im aputacia chodia liecit inak nezvladatelne infekcie do Armenska, kde im ich liecia fagmi, co su v podstate vykultivovane fekalne bakterie.

Nedavno sa akoze EU rozhodla, ze uvolni obrovske desiatky mil Eur na vyvoj noveho antibiotika, pretoze tie sucasne sa uz predpisuju iba preto, aby farmaceuti zarobili. Lenze vopred priznali, ze velmi neveria vo vysledok napriek tym investiciam...

Ja mam s tym osobne skusenosti, dnes by som uz nezil, ak by som neprecital jednu knihu, a vsetko to zacalo - pochopitelne s antibiotikami v detstve. Penicilin, potom Pendepon, potom coraz silnejsie, az po "sirokospektralne", ktore boli take "dobre", ze mi ich museli za totaca objedanvat po znamosti az z Francuzska. Obycany "pleps", ktory k tomuto svinstvu nemal pristup mal paradoxne stastie, nehrozilo mu take poskodenie imunity ako mne, co som mal znamosti.

Nastasie som pochopil a pomocou tej knihy som sa dostal do takej kondicie, ze som nebol dlhe roky ani len prechladnuty.

Potom sok, ked som nevedel v Japonsku orvorit usta, pretoze sa mi tlacila 8-cka a nemala kam. Mal som pol hlavy opuchnute a on mi oznamil, ze ak by mi predpisal antibiotika na viac ako tri dni, okamzite prichadza o lekarsku licenciu. V lekarni tam ani spotrebitelske balenie nepoznaju, maju to vo vanicke a do sacku odrataju davku na jeden, dva a iba vo vynimocnych pripadoch na tri dni. A to bolo prosim uz pre 15-timi rokmi U nas ten ATB biznis bezi este stale ako po masle.

asi mas pravdu. ale o antibiotikach je uplne ina tema.
dcerka bola chora tyzden pred malym a dostala tie iste antibiotika. nemala zapal priedusiek, mala nieco ine - presne neviem, bola som v nemocnici, riesil to manzel. so synom som bola ja a dostal to iste ale nie na 3 dni ale na 5 ( a od zastupujucej lekarky) je otazne to skutocne potrebovali ci nie. ja to posudit neviem. mala sa nevedela dostat z choroby 3 tyzdne, preto tam s nou manzel siel, syn velmi skaredo kaslal a pri pocuvani vyslovene hrkotal.
ale mozno sa zide aspon tip na dobru knizku. take veci si rada precitam
Dáša_
03.01.13,22:19
Nastasie som pochopil a pomocou tej knihy som sa dostal do takej kondicie, ze som nebol dlhe roky ani len prechladnuty.

Potom sok, ked som nevedel v Japonsku orvorit usta, pretoze sa mi tlacila 8-cka a nemala kam. Mal som pol hlavy opuchnute a on mi oznamil, ze ak by mi predpisal antibiotika na viac ako tri dni, okamzite prichadza o lekarsku licenciu. V lekarni tam ani spotrebitelske balenie nepoznaju, maju to vo vanicke a do sacku odrataju davku na jeden, dva a iba vo vynimocnych pripadoch na tri dni. A to bolo prosim uz pre 15-timi rokmi U nas ten ATB biznis bezi este stale ako po masle.

misomiso, tvoju skúsenosť s ATB na tri dni v japonsku som rozprávala viacerým známym a nikto mi nechcel veriť. Veď každému je predsa jasné, že atb vždy týždeň. A potom ďalšie dva týždne liečiť žalúdok.... A to ani nehovorím, že deťom od narodenia pchajú rovno širokospektrálne ATB. Ale tu sú hodne vinní aj rodičia, mnohí, kým neodídu od lekára s niečím hodne silným, ani nie sú spokojní.

Inak, japonsko je krajina, kde žiadne očkovanie nie je povinné
nikanko1
03.01.13,22:21
misomiso, tvoju skúsenosť s ATB na tri dni v japonsku som rozprávala viacerým známym a nikto mi nechcel veriť. Veď každému je predsa jasné, že atb vždy týždeň. A potom ďalšie dva týždne liečiť žalúdok.... A to ani nehovorím, že deťom od narodenia pchajú rovno širokospektrálne ATB. Ale tu sú hodne vinní aj rodičia, mnohí, kým neodídu od lekára s niečím hodne silným, ani nie sú spokojní.

Inak, japonsko je krajina, kde žiadne očkovanie nie je povinné

nie je pravda za atb na tyzden. ja som sa stretla aj s trojdnovymi ..
Dáša_
03.01.13,22:27
nie je pravda za atb na tyzden. ja som sa stretla aj s trojdnovymi ..

no, priznam sa, moje vedomosti su uz starsie, atb sa u nás neuživali niekoľko rokov, snáď aj 5-6. Aj ke´d kardiologička nás každý rok zvozí pod čiernu zem, že všetky prechladnutia liečime doma kľudom, odsávaním, čajmi... Vraj riskujeme. Syn má 12 a momentálne si nevieme spomenúť, či počas školskej dochádzky užíval alebo neužíval atb.
Peter S.
04.01.13,06:59
saskia26 áno sú očkovania, ktoré chránia doživotne a niektoré len určitý čas, hovorí sa, že po prekonaní ovčích kiahní má človek doživotnú imunitu a osobne poznám dieťa, čo malo po dvoch rokoch znovu kiahne
buchač
04.01.13,07:07
saskia26 áno sú očkovania, ktoré chránia doživotne a niektoré len určitý čas, hovorí sa, že po prekonaní ovčích kiahní má človek doživotnú imunitu a osobne poznám dieťa, čo malo po dvoch rokoch znovu kiahne



Zvulgarizujem.....

...že osobne poznám človeka , ktorému vlak odrezal hlavu ...prišili mu ju a žil ďalej .....
misomiso
04.01.13,10:17
Ja poznam osobne cloveka, ktory ma dozivotne znicene zdravie po ockovani proti chripke. To, ze to sposobilo ockovanie mu potvrdili lekari. S komplikaciami ohladne ockovania deti nemame vlastne skusenosti, okrem tych beznych docasnych prejavov, ako zvysena teplota a tak.
L-M
04.01.13,10:42
Ja nechem rypat, ale verejnost stale akosi malo postrehla fakt, ze dnes su uz antibiotika prakticky neucinne, a to napriek tomu, ze sa beru v niekolkonasobne (neporovnatelne) vacsich davkach ako v dobe ich vzniku. To, ze su neucinne ale neznamena, ze nemaju vedlajsie ucinky.

Nie nadarmo si Americania, ktorym v nemocniciach infikovali rany a hrozi im aputacia chodia liecit inak nezvladatelne infekcie do Armenska, kde im ich liecia fagmi, co su v podstate vykultivovane fekalne bakterie.

Nedavno sa akoze EU rozhodla, ze uvolni obrovske desiatky mil Eur na vyvoj noveho antibiotika, pretoze tie sucasne sa uz predpisuju iba preto, aby farmaceuti zarobili. Lenze vopred priznali, ze velmi neveria vo vysledok napriek tym investiciam...

Ja mam s tym osobne skusenosti, dnes by som uz nezil, ak by som neprecital jednu knihu, a vsetko to zacalo - pochopitelne s antibiotikami v detstve. Penicilin, potom Pendepon, potom coraz silnejsie, az po "sirokospektralne", ktore boli take "dobre", ze mi ich museli za totaca objedanvat po znamosti az z Francuzska. Obycany "pleps", ktory k tomuto svinstvu nemal pristup mal paradoxne stastie, nehrozilo mu take poskodenie imunity ako mne, co som mal znamosti.

Nastasie som pochopil a pomocou tej knihy som sa dostal do takej kondicie, ze som nebol dlhe roky ani len prechladnuty.

Potom sok, ked som nevedel v Japonsku orvorit usta, pretoze sa mi tlacila 8-cka a nemala kam. Mal som pol hlavy opuchnute a on mi oznamil, ze ak by mi predpisal antibiotika na viac ako tri dni, okamzite prichadza o lekarsku licenciu. V lekarni tam ani spotrebitelske balenie nepoznaju, maju to vo vanicke a do sacku odrataju davku na jeden, dva a iba vo vynimocnych pripadoch na tri dni. A to bolo prosim uz pre 15-timi rokmi U nas ten ATB biznis bezi este stale ako po masle.

Prezradíš prosím názov tej knižky? Aj ja by som rada nebyť chorá a byť v kondičke :-)
kukučka
04.01.13,11:01
predpokladám, že myslel túto: Vladimír Levi Formula osobnosti - vydaná slovensky 1985 a 1989, ja pridám ešte jednu, podľa mňa tiež veľmi dôležitú:
Dr Bruker Musíme trpieť alergiami?
misomiso
04.01.13,11:21
predpokladám, že myslel túto: Vladimír Levi Formula osobnosti - vydaná slovensky 1985 a 1989,

Ano, treba ale povedat, ze ten ozdravny komplex, ktory tam odporuca je extremne narocny, priam brutalny. Ja som sa odhodlal iba raz v zivote, ked mi islo o zivot. Neskor som sa uz neprinutil to zopakovat, hoci som mal vlastnu pozitivnu skusenost. Zatial nikto z mojho okolia, (kto byval chory) sa na to nedal, ked som mu to odporucal.

Behat hodinu zo zapalenym hrdlom so zvysenou teplotou, ak vas po niekolkych metroch chyta krc v hrdle nie je nic prijemne, nasledne ladove sprchy ak mate 37,5 su uz iba "bonusom". Zaklad je takmer prestat jest, hlavne uplne vylucit maso. Uz to same o sebe vacsina ludi nedokaze.

Teda ten rezim je natolko brutalny, ze dodnes ked to spomeniem akemukolvek lekarovi, dokonca aj takemu, co lieci alternativnymi metodami, tak mo vravi - mohol si sa zabit. Lenze ja som sa naopak zazracne vyliecil z beznadejneho stavu, ktory sa stale zhorsoval, trval roky a ku koncu uz mi znemoznoval akekolvek studium ci pracu. A to prosim extremne rychlo. Po dvoch tyzdnoch ani stopa po akejkolvek chorobe a bezna "kondicka", po styroch tyzdnoch schopnost bezat v mraze hodiny v kuse (ktoru som nemal nikdy v zivote) a nasledne niekolkorocne obdobia bez najmensieho prechladnutia napriek tomu, ze som po cca 6 tyzdnoch od zaciatku toho rezimu cely experiment ukoncil a vratil sa v podstate k povodnemu, nezdravemu sposobu zivota.
ketums
04.01.13,11:35
ty brďo... :o
marko182
04.01.13,11:36
nikanko1,
toto je tema, na ktoru rozumnu odpoved nedostanes. Aspon tu urcite nie. Su zaryti podporovaci ockovanie (ako vidis, aj tu ich je zopar) a zaryti odporcovia (tych je tiez vela). Ja s ockovanim ako takym suhlasim, ale konkretne MMR nie je z mojho pohladu nevyhnutna.
Ked som bol dieta, tak mumps a osypky boli uplne bezna choroba, ktorou si presli takmer vsetky deti (vratane mna). A vsetky prezili a nemali ziadne komplikacie. Takze je diskutabilne, ci sa to pri tolkych (potvrdenych aj nepotvrdenych) negativnych vedlajsich ucinkoch oplati riskovat.
Ja osobne sa skor priklanam k nepodaniu. Ale to len moj subjektivny nazor.
Ty si musis urobit vlastny.
L-M
04.01.13,11:50
Ano, treba ale povedat, ze ten ozdravny komplex, ktory tam odporuca je extremne narocny, priam brutalny. Ja som sa odhodlal iba raz v zivote, ked mi islo o zivot. Neskor som sa uz neprinutil to zopakovat, hoci som mal vlastnu pozitivnu skusenost. Zatial nikto z mojho okolia, (kto byval chory) sa na to nedal, ked som mu to odporucal.

Behat hodinu zo zapalenym hrdlom so zvysenou teplotou, ak vas po niekolkych metroch chyta krc v hrdle nie je nic prijemne, nasledne ladove sprchy ak mate 37,5 su uz iba "bonusom". Zaklad je takmer prestat jest, hlavne uplne vylucit maso. Uz to same o sebe vacsina ludi nedokaze.

Teda ten rezim je natolko brutalny, ze dodnes ked to spomeniem akemukolvek lekarovi, dokonca aj takemu, co lieci alternativnymi metodami, tak mo vravi - mohol si sa zabit. Lenze ja som sa naopak zazracne vyliecil z beznadejneho stavu, ktory sa stale zhorsoval, trval roky a ku koncu uz mi znemoznoval akekolvek studium ci pracu. A to prosim extremne rychlo. Po dvoch tyzdnoch ani stopa po akejkolvek chorobe a bezna "kondicka", po styroch tyzdnoch schopnost bezat v mraze hodiny v kuse (ktoru som nemal nikdy v zivote) a nasledne niekolkorocne obdobia bez najmensieho prechladnutia napriek tomu, ze som po cca 6 tyzdnoch od zaciatku toho rezimu cely experiment ukoncil a vratil sa v podstate k povodnemu, nezdravemu sposobu zivota.

Skúsim aspoň prečítať aj keď beh s mojimi popsutými platničkami asi neprichádza veľmi v úvahu a tie ľadové sprchy, keď ja mám tak rada horúcu sprchu , aj keď si vždy hovorím, že aspoň nakoniec by som si mohla dať studenšiu, málokedy sa mi to podarí :-) , ale aj tak ďakujem za tip
Andy Kralik
04.01.13,11:53
A vsetky prezili a nemali ziadne komplikacie.. si si tym tak istý?.. ja by som si nebol.. ale to je tak v minulosti sa isto mali všetci dobre (veď čo všetko sa dalo kúpiť už za jednu korunu).. a najlepšie sa všetci mali za Márie Terázie a tatíčka Masaryka. Raj na zemi to bol..


pri tolkych (potvrdenych aj nepotvrdenych) negativnych vedlajsich ucinkoch... Hlavne tých nepotvrdených..
marko182
04.01.13,11:57
si si tym tak istý?.. ja by som si nebol.. ale to je tak v minulosti sa isto mali všetci dobre (veď čo všetko sa dalo kúpiť už za jednu korunu).. a najlepšie sa všetci mali za Márie Terázie a tatíčka Masaryka. Raj na zemi to bol.. Hlavne tých nepotvrdených..

Ano som, pretoze hovorim o ludoch z mojej rodiny, ludoch s ktorymi som vyrastal, spoluziakoch a podobne.
Mariu Tereziu a pod si nechaj, s touto temou to nema nic spolocne.
Ja svoj nazor nikomu nevnucujem, ale pravo nan mam.
Andy Kralik
04.01.13,12:42
Podľa WHO bolo v roku 2004 zaznamenaných celosvetovo cca. 454 000 úmrtí na osýpky. (http://www.who.int/wer/2006/wer8110.pdf)
brani
04.01.13,12:49
Ahoj skusim aj prispiet nie ako odbornik ale ako rodic.
Nasu malu sme tiez dali ockovat, nikto nic neriesil imunutu, ci bola po chorobe, ci hento alebo tamto, ani my z manzelkou sme sa o to velmi nezaujimali. po 2 povinnej vakcine (zaskrt tetanus...) sa cela obsypala , potom sa to olupienkovalo a nasledne zacali tie miesta mokvať. No ani to dalej radsej nerozpisujem. po roku behani a lietani po kadejakych odbornikoch sme vlastne nic nevyriesili, bolo to v stadiu ked sa nam mala vysypala aj po zemiakoch a jablku!! dokonca raz aj z ryze, takze mali sme dost nestastne obdobie.skusanie masticiek a liekov a roznych lekarov a homeopatov a cele nas to stalo aj nemalé €. Pred 3 vakcinou sme boli aj na centre pre ockovanie kde nas samozrejme ubezpecili ake je vsetko neskodne a ze vsetko dobre dopadne. Stav pred ockovanim bol OK po ockovani zasa katastrofa a problemy opat tie iste. Netvrdim ze to sposobila konkretne nejaka latka vo vakcine, tie sa pestuju na nejakych zarodkoch ci vajickach, mohla to byt reakcia na hocico ale urcite to bola reakcia na vakcinu. Na MMR sme to nieze odmietli, ale dolozili lekarsku spravu o problemoch, dnes mame diagnozu ako intolerancia laktozy, znizena celkova bunkova imunita, histaminova intolerancia... no neni to sranda ale da sa s tym zit, musis ustriehnut co davat malej papat, no ale je tu otazka, ak by pani doktorka vyšetrila zdravotny stav nasho dietata a ockovania odlozila na neskor, nemohlo to cele dopadnut inak?? pozitivne v tvojom pripade je ze sa o veci zaujimas vopred (co bola u nas chyba a neupozornila nas na to ani lekarka, co bola jej by som povedal povinnosť).
Myslim ze na kazdej ockovacej latke je uvedene ze sa nesmie podať ak má dieťa nejaké ochorenie, ktoré oslabuje imunitný systém.
imunitny system oslabuje hocico aj prechladnutie, či chripka.
Moje odporucenie je urcite dokladne vysetrit zdravotny stav dietata pred ockovanim a potom ked testy aj tie na imunitny system dopadnu ok dat ho zaockovat, pretoze neockovanim sa to moze tiez cele pokazit. A po zaockovani verit a pozitivne mysliet ze sa nic nestane.
zelam vam vsetko dobre
brani
220870
04.01.13,13:35
buchač
04.01.13,14:01
Ano, treba ale povedat, ze ten ozdravny komplex, ktory tam odporuca je extremne narocny, priam brutalny. Ja som sa odhodlal iba raz v zivote, ked mi islo o zivot. Neskor som sa uz neprinutil to zopakovat, hoci som mal vlastnu pozitivnu skusenost. Zatial nikto z mojho okolia, (kto byval chory) sa na to nedal, ked som mu to odporucal.

Behat hodinu zo zapalenym hrdlom so zvysenou teplotou, ak vas po niekolkych metroch chyta krc v hrdle nie je nic prijemne, nasledne ladove sprchy ak mate 37,5 su uz iba "bonusom". Zaklad je takmer prestat jest, hlavne uplne vylucit maso. Uz to same o sebe vacsina ludi nedokaze.

Teda ten rezim je natolko brutalny, ze dodnes ked to spomeniem akemukolvek lekarovi, dokonca aj takemu, co lieci alternativnymi metodami, tak mo vravi - mohol si sa zabit. Lenze ja som sa naopak zazracne vyliecil z beznadejneho stavu, ktory sa stale zhorsoval, trval roky a ku koncu uz mi znemoznoval akekolvek studium ci pracu. A to prosim extremne rychlo. Po dvoch tyzdnoch ani stopa po akejkolvek chorobe a bezna "kondicka", po styroch tyzdnoch schopnost bezat v mraze hodiny v kuse (ktoru som nemal nikdy v zivote) a nasledne niekolkorocne obdobia bez najmensieho prechladnutia napriek tomu, ze som po cca 6 tyzdnoch od zaciatku toho rezimu cely experiment ukoncil a vratil sa v podstate k povodnemu, nezdravemu sposobu zivota.
Nemusíš nikomu odporúčať ....my mladší predsa vieme svoje ...:---

...hm ...no vidíš ..........a ja ( a nebol som sám ) onoho času sme takto minimálne jeden rok fungovali na tej vojne ako bažanti ...
Kto nezažil - neuverí a ja nemienim niekoho presvedčovať ....

Len bonus dám ...
Ranná rozcvička
Normálna teplota , leto - trenky a tenisky
Jesenné obdobie - nohavice a kanady...
Zima - do mínus 15 - košeľa , nohavice a kanady
Nad tých mínus 15 - rozcvička zrušená ...
ketums
04.01.13,14:09
nad mínus 15 by práve zahriala, takže je to fak tvrdé :D :P
Braňo
04.01.13,14:16
a z akého dôvodu teda tvrdíte, že jej stav bol OK?
brani
04.01.13,14:35
podľa stavu pokožky na ktorej sa prejavy ukazali asi najviac, po tom ockovani akokeby doslo k zblazneniu sa organizmu a abnormalnym reakciam hlavne na potraviny, vodu (alebo chlor?) ...
monok
04.01.13,19:20
Tak daj percento zomretych v rozvojovych kontra vo vyspelych krajinach, s kvalitnou zdravotnou starostlivostou a normalnymi hygienickymi podmienkami, to uz by vyzeralo podstatne inak, ze ?
marko182
04.01.13,19:58
@Andy Kralik, v tom istom dokumente, ktory uvadzas sa pise, ze v celej Europe bol pocet umrti mensi ako 1000.
nikanko1
05.01.13,21:34
Ahoj skusim aj prispiet nie ako odbornik ale ako rodic.
Nasu malu sme tiez dali ockovat, nikto nic neriesil imunutu, ci bola po chorobe, ci hento alebo tamto, ani my z manzelkou sme sa o to velmi nezaujimali. po 2 povinnej vakcine (zaskrt tetanus...) sa cela obsypala , potom sa to olupienkovalo a nasledne zacali tie miesta mokvať. No ani to dalej radsej nerozpisujem. po roku behani a lietani po kadejakych odbornikoch sme vlastne nic nevyriesili, bolo to v stadiu ked sa nam mala vysypala aj po zemiakoch a jablku!! dokonca raz aj z ryze, takze mali sme dost nestastne obdobie.skusanie masticiek a liekov a roznych lekarov a homeopatov a cele nas to stalo aj nemalé €. Pred 3 vakcinou sme boli aj na centre pre ockovanie kde nas samozrejme ubezpecili ake je vsetko neskodne a ze vsetko dobre dopadne. Stav pred ockovanim bol OK po ockovani zasa katastrofa a problemy opat tie iste. Netvrdim ze to sposobila konkretne nejaka latka vo vakcine, tie sa pestuju na nejakych zarodkoch ci vajickach, mohla to byt reakcia na hocico ale urcite to bola reakcia na vakcinu. Na MMR sme to nieze odmietli, ale dolozili lekarsku spravu o problemoch, dnes mame diagnozu ako intolerancia laktozy, znizena celkova bunkova imunita, histaminova intolerancia... no neni to sranda ale da sa s tym zit, musis ustriehnut co davat malej papat, no ale je tu otazka, ak by pani doktorka vyšetrila zdravotny stav nasho dietata a ockovania odlozila na neskor, nemohlo to cele dopadnut inak?? pozitivne v tvojom pripade je ze sa o veci zaujimas vopred (co bola u nas chyba a neupozornila nas na to ani lekarka, co bola jej by som povedal povinnosť).
Myslim ze na kazdej ockovacej latke je uvedene ze sa nesmie podať ak má dieťa nejaké ochorenie, ktoré oslabuje imunitný systém.
imunitny system oslabuje hocico aj prechladnutie, či chripka.
Moje odporucenie je urcite dokladne vysetrit zdravotny stav dietata pred ockovanim a potom ked testy aj tie na imunitny system dopadnu ok dat ho zaockovat, pretoze neockovanim sa to moze tiez cele pokazit. A po zaockovani verit a pozitivne mysliet ze sa nic nestane.
zelam vam vsetko dobre
brani

dakujem, a mozem sa spytat akou formou je test na imunitu? staci odber z krvi? rozmyslala som ze by som sa spojila priamo s imunologickou...
inak stretla som homeopatku, ktora tvrdi ze dokaze odburat negativne ucinky co ostali po ockovani - hovorila presne o takychto... take nieco ste neskusali?
nikanko1
05.01.13,22:19
http://www.slobodavockovani.sk/

tam som bola, je tam dost zaujimavych veci. ale je to skor propagacia neockovania vobec, to zase ja by som sa bala uplne neockovat.
nasa pediatricka sa o tom vyjadrila asi tak ze ing sa rype do mediciny. ale co sa tyka pravnickych veci super
buchač
06.01.13,07:50
tam som bola, je tam dost zaujimavych veci. ale je to skor propagacia neockovania vobec, to zase ja by som sa bala uplne neockovat.
nasa pediatricka sa o tom vyjadrila asi tak ze ing sa rype do mediciny. ale co sa tyka pravnickych veci super
Šak nech sa neočkuje , prosím -beriem ...
Dokonca som aj toho názoru , že nech sú tie vakcíny - očkovanie spoplatňované ...
Kto chce dať zaočkovať dieťa , nuž si zaplatí ...
Kto nie a následne ale nejaký ten vírus chytí ... že nech si liečbu sám hradí ???

Hento , na spodku stránky je najlepšie ....

© 2010-2012 Občania za slobodnú voľbu v očkovaní | Tento článok môžete voľne použiť na nekomerčné účely, ak uvediete zdroj.
Obsah článku je názorom autora a je určený výlučne na informovanie verejnosti. Nesmie sa chápať ako lekárske odporúčanie. Autori nepreberajú zodpovednosť za prípadné škody.

Alebo ...

Informácie o nás
Styčnou osobou a správcom tejto stránky (http://slobodaVockovani.sk) je Ing. Marián FILLO.
Spojenia na ďalších spolu-tvorcov tejto stránky sú správcovi slobodaVockovani.sk známe, nepovažuje však za dôležité a vhodné ich uvádzať, ak ho o to títo výslovne nepožiadajú.


Pokiaľ viem a štatistiky to aj dokazujú , je nepochybné , že tie vakcinačné látky občas nezaučinkujú správne ...
Ibaže tie štatistiky vravia v prospech očkovania ako takého .....


P.S.:
Niekedy nepochopím zmýšľanie zodpovedných ...
Onehdá sme sa opičili po rusoch ( tie 50 - 60 roky ) vo všetkom ...a rusi sa sami čudovali pri tých návštevách , že robíme krok nazad ...
Teraz sa opičíme na podnety z druhej strany ( tiež ubehlo tých 20 rokov ) ...
Kým v prvom prípade šlo o politický diktát , v druhom ide zasa o diktát peňazí ...
kukučka
06.01.13,11:45
Šak nech sa neočkuje , prosím -beriem ...
Dokonca som aj toho názoru , že nech sú tie vakcíny - očkovanie spoplatňované ...
Kto chce dať zaočkovať dieťa , nuž si zaplatí ...

Kto nie a následne ale nejaký ten vírus chytí ... že nech si liečbu sám hradí ???



To má akú logiku? Ty si si liečenie svojich chorôb platil?
Podľa teba je naše telo nedokonalé a potrebuje barličky v podobe očkovania?
Peter S.
06.01.13,12:20
To má akú logiku? Ty si si liečenie svojich chorôb platil?
Podľa teba je naše telo nedokonalé a potrebuje barličky v podobe očkovania?

to má úplne jasnú logiku, ak odmietneš niečo čo je povinné, tak potom plať za liečbu, ktorá nemusela byť, ak by si bol zaočkovaný :)
kukučka
06.01.13,12:39
cha cha - naozaj? :---
Si presvedčený o tom, že povinné = pravdivé??? Nedaj sa vysmiať!
Peter S.
06.01.13,12:56
cha cha - naozaj? :---
Si presvedčený o tom, že povinné = pravdivé??? Nedaj sa vysmiať!

takže nepoužívaš bezpečnostné pásy, lebo sú povinné? nedaj sa vysmiať :)
kukučka
06.01.13,15:26
to má úplne jasnú logiku, ak odmietneš niečo čo je povinné, tak potom plať za liečbu, ktorá nemusela byť, ak by si bol zaočkovaný :)

Potom by podľa tvojej logiky každý, ktorý ochorel aj keď bol očkovaný, má nárok na odškodné?
buchač
06.01.13,16:50
To má akú logiku? Ty si si liečenie svojich chorôb platil?
Podľa teba je naše telo nedokonalé a potrebuje barličky v podobe očkovania?
Logiku niekedy radšej nehľadám ...nikde a v ničom , nakoľko niektoré veci sa nelogicky logike vyhýbajú ...( myslené všeobecne ).
Samozrejme , že je nedokonalé a preto potrebuje niekedy nie tie barličky , lež poriadne veľké barly ...niekedy ak ten vozík ...

cha cha - naozaj? :---
Si presvedčený o tom, že povinné = pravdivé??? Nedaj sa vysmiať!
Samozrejme , že nie všetko povinné je aj pravdivé ...
zsazsula
06.01.13,19:35
Ahojte nie som ani za ani proti ale ak sa zamyslíme nad tým že keby sa nikto nedal povinne zaočkovať za pár rokov určite by sa objavila niektorá z chorôb napr. čierny kašeľ a až vtedy by sme sa búchali o hlavy !!! viem čo je to báť sa o dieťa aj ja mám 5 mes.syna ktorý absolvoval už 2 povinné očkovania a ja som po každom očkovaní prebdela pri jeho postielke ešte som si aj zaplakala :( ale ďakujem bohu zatiaľ sme o.k a dúfam že to aj tak ostane
Dáša_
06.01.13,19:48
Ahojte nie som ani za ani proti ale ak sa zamyslíme nad tým že keby sa nikto nedal povinne zaočkovať za pár rokov určite by sa objavila niektorá z chorôb napr. čierny kašeľ a až vtedy by sme sa búchali o hlavy !!! viem čo je to báť sa o dieťa aj ja mám 5 mes.syna ktorý absolvoval už 2 povinné očkovania a ja som po každom očkovaní prebdela pri jeho postielke ešte som si aj zaplakala :( ale ďakujem bohu zatiaľ sme o.k a dúfam že to aj tak ostane

myslíš, že napríklad v Holansku, Dánsku, Estónsku, Kanade, Írsku .... a iných krajinách, kde nie je žiadne očkovanie povinné si búchajú hlavy a je tam katastrofálna situácia čo sa týka týchto chorôb?
kukučka
06.01.13,20:52
Buchy, lenže ja som myslela zdravé detské telíčko a ty? Zničené telo fajčiara a alkoholika. :D
To som len chcela odľahčiť, nikoho sa nechcem dotknúť, zvlášť nie tých, čo tie barly naozaj potrebujú.
Je tiež pravda, že ja mám dospelé deti a očkovanie sa ma už netýka.

Pamätáte si ako nás masívne dennodenne strašili vtáčou chrípkou? Našťastie sme nenaleteli, na sklade im ostali "milióny" v očkovacej látke. No tak tu zase máme masívnu reklamu a hlúpi ľudia sa dajú očkovať, veď to vravia lekári!!!
buchač
06.01.13,20:57
Buchy, lenže ja som myslela zdravé detské telíčko a ty? Zničené telo fajčiara a alkoholika. :D
Ešte dobre , že si na iné pozabudla ........lebo sex mi ešte chutí ;)......ostatné mi zakázali ....:---
Ale cigu si dám ....:rolleyes:
To som len chcela odľahčiť, nikoho sa nechcem dotknúť, zvlášť nie tých, čo tie barly naozaj potrebujú.
Je tiež pravda, že ja mám dospelé deti a očkovanie sa ma už netýka.

Pamätáte si ako nás masívne dennodenne strašili vtáčou chrípkou? Našťastie sme nenaleteli, na sklade im ostali "milióny" v očkovacej látke. No tak tu zase máme masívnu reklamu a hlúpi ľudia sa dajú očkovať, veď to vravia lekári!!!

...každý má svoju hlavu ( k téme očkovania ) a nech činí , ako mu táto vraví .........:)
pasuliatko
06.01.13,20:58
autizmus z očkovania?????? to sa mi zdá dosť čudné
Dáša_
06.01.13,22:34
Andy Kralik
07.01.13,05:51
...vakcina-zpusobuje-autismus-rozhodl-italsky-soud... (http://www.jajsem.com/mmr-vakcina-zpusobuje-autismus-rozhodl-italsky-soud/)

Taliansky súd rozhodol aj o tom, že vedci sú vinní keď nevedeli predpovedať nepredpovedateľné.. http://www.teraz.sk/zahranicie/taliansky-sud-poslal-do-vazenia-vedco/26356-clanok.html

Celú túto blbosť ohľadom MMR vakcíny a autizmu spustil článok z roku 1998 v časopise Lancet.. Ktorý ale vzhľadom na následný výskum, bol v roku 2010 odvolaný http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736%2810%2960175-4/fulltext

Výskum súvislosť nepreukázal:
http://www.historyofvaccines.org/content/blog/bmj-wakefield-paper-alleging-link-between-mmr-vaccine-and-autism-fraudulent
http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736%2898%2924018-9/fulltext
Andy Kralik
07.01.13,05:55
Ono to nielen že je čudné.. ono je to blbosť! Ale keď ono je jednoduché si nájisť niekoho vinného - už len si vybrať.
brani
07.01.13,07:23
dakujem, a mozem sa spytat akou formou je test na imunitu? staci odber z krvi? rozmyslala som ze by som sa spojila priamo s imunologickou...
inak stretla som homeopatku, ktora tvrdi ze dokaze odburat negativne ucinky co ostali po ockovani - hovorila presne o takychto... take nieco ste neskusali?

Urcite to bol len odber z krvy a nasledne testy, aj na imunitu aj na celkovy krvny obraz, pokial mas normalneho detskeho lekara treba sa s nim dohodnut nech mu urobi tieto testy z krvy aby ste vylucili nejaky zapal, pripadne nejaky problem imunitny, aby to nezhorsilo priebeh reakcie po ockovani. Ano co sa tyka homeopatie skusali sme aj to, pozri ono na tieto homeopaticke bolbule su kedejake nazory, ale jedno je urcite pravda ze niesu to lieky s kadejakymi vedlajsimi latkami a moznymi ucinkami, takze pokial mate na niekoho kontakt tak by som sa s nim spojil a urcite mu tieto "bobule" dal, myslim ze sa to bralo aj par dni pred ockovanim aj po ockovani, ked to moze pomoct predist nejakym negativnym ucinkom, to je len + .
buchač
07.01.13,07:23
mimotemy

Taliansky súd rozhodol aj o tom, že vedci sú vinní keď nevedeli predpovedať nepredpovedateľné.. http://www.teraz.sk/zahranicie/taliansky-sud-poslal-do-vazenia-vedco/26356-clanok.html


....to je asi tak ...

Podpredseda výboru Bernardo De Bernardinis vtedy novinárom na margo seizmickej aktivity v Aquile a okolí povedal, že "nie je žiadne riziko, obyvatelia môžu relaxovať pri poháriku vína".
Povieš ( nedáš poriadnu výstrahu ) , že kľudne môžu relaxovať pri víne ........( šak len to robia - samá siesta )....a ideš na základe toho do ťurmy ...

Dáš výstrahu ???...nuž polovička to bude považovať za paniku a tá druhá bude v sieste pokračovať ...
Jedná časť sa udupe pri tom úniku a druhá bude pri poháriku chianti zavalená troskami ....
Nevyberieš si , ideš bručať tiež ...

A z oboch strán dostaneš po nose , lebo múdre hlavy sudcovské rozhodli .....
mlisa
07.01.13,07:33
http://www.ta3.com/clanok/15463/ockovanie.html
odporúčam pozrieť pre tých, ktorí chcú vyjadrenie odborníka (aj keď odporcovia ho nazvú len klasika lekárom)