mototerka
04.01.13,09:33
Dobrý deň,
dňa 7.12. som padla na hlavu na beton, s celej mojej výšky (158) celou váhou - až potom dopadlo všetko ostatné, po uraze som bola orientovana, bez straty pamati, akurat mi navrela hrča ako hrom a neprestavala ma bolet hlava, bolo mi zle, točila sa mi hlava 8.12. som bola na rongene hlavy a krčnej chrbtice, tiež na CT a neurologickom vyyšrtrení. Všetky výsledky boly v poriaduku...napriek tomu ma stale po uraze dosť bolý hlava, pichá ma v hlave, cítim v hlave taký zvláštny pocit, akoby mi tade pretekala nejaka chladna tekutina alebo čo...cítim sa unavená,cítim celu polku hlavy na ktoru som padla. Je to normalne po otrase mozgu aj po mesiaci od urazu? Nemozem mať v budúcnosti s toho padu nejake nasledky?
Ďakujem
ketums
04.01.13,08:48
Ak sa stále necítiš toľký čas po páde OK, išla by som byť tebou opäť k doktorovi. Nato tu sú!
A s hlavou nie sú žarty.

Ale je fakt, že človek má niekedy tendenciu nahovárať si niečo, ak má pocit psychického nepohodlia (nič v zlom, samej sa mi to občas stane, ľudská prirodzenosť)
Bez ohľadu na to doktor. Radšej zbytočne, ak si potom v truhle robiť výčitky :---
Nella_2
04.01.13,08:58
Určite zájdi za lekárkou a uveď jej všetky problémy, ktoré máš. Niektoré sú možno "normálne" po otrase mozgu, ale niektoré môžu signalizovať niečo vážnejšie. Predpokladám, že ťa objednala na nejakú kontrolu ale v prípade ťažkostí ihneď.
Po takýchto úrazoch hlavy treba v budúcnosti stále na to pamätať, ak by si zrazu mala nejaké zvláštne bolesti alebo pocity (točí sa hlava, si viac unavená, chce sa ti stále spať), treba lekárovi spomenúť tento úraz.
kopretinka
04.01.13,09:05
može to byť od krčnej chrbtice,nedali ti ten golier?neber to na ľahkú váhu,následky sa môžu prejaviť aj po rokoch....
mototerka
04.01.13,09:06
Je fakt ze clovek ma tendenciu nahovarat si...ale mna stale boly hlava i ked sa chcem na tu polku opriet o nieco tvrde (nap .stena..) Neviete mi poradiť či možem isť hned za neurologom alebo treba isť najskor za obvodným lekárom?
kopretinka
04.01.13,09:14
na kontrole si bola u koho? tak tam choď znova,že ti nie dobre....
Nella_2
04.01.13,09:23
Je fakt ze clovek ma tendenciu nahovarat si...ale mna stale boly hlava i ked sa chcem na tu polku opriet o nieco tvrde (nap .stena..) Neviete mi poradiť či možem isť hned za neurologom alebo treba isť najskor za obvodným lekárom?
Najlepšie za neurológom. Mala by si mať aj v správe napísané, že kedy máš najbližšiu kontrolu alebo podľa potreby v prípade ťažkostí. Určite to nezanedbaj, možno je to len maličkosť, ktorá prejde, ale budeš mať aspoň istotu.
mototerka
04.01.13,09:42
Volala som na neurologiu že mám problemy, či sa možem stavit..a že ma može objednat na 17 februara....:eek::mee:
kopretinka
04.01.13,09:46
Volala som na neurologiu že mám problemy, či sa možem stavit..a že ma može objednat na 17 februara....:eek::mee:
ja som čakala 3 mesiace na termín u neurológa a ďalší mesiac na magn.rezonanciu........keby som fakt mala v hlave nádor,tak som už mŕtva.........choď k obvodnej,dožaduj sa,je ti predsa stále zle,možno niečo zanedbali,nevšimli si...musí predsa existovať možnosť aj pre akútne prípady
ketums
04.01.13,10:04
Ako píše kopretinka. Dožaduj sa! Sestry zvyknú byť tak neochotné, ale trvaj na tom, že 17.2 tu už aj nemusíš byť, pýtaj si k telefonu lekára, to ich zvykne potom presvedčiť. Nedaj sa! Ide o teba!