snehulienka17
04.01.13,15:33
Stretlj ste sa s tym uz niekedy?
Vsetko bolo v poriadku akurat keď som odkaslala tak sa mi pred ocami objavili svetielka (nahodne sa pohybujuce) potom neskor nasledovala mierna bolest hlavy.

Na obed sme mali feferojovu pizzu.. moze to byt spojenenaj s tym? (Doteraz sa mi to nestalo)
lujza.j
04.01.13,14:50
alaya1
04.01.13,14:55
Stretlj ste sa s tym uz niekedy?
Vsetko bolo v poriadku akurat keď som odkaslala tak sa mi pred ocami objavili svetielka (nahodne sa pohybujuce) potom neskor nasledovala mierna bolest hlavy.

Na obed sme mali feferojovu pizzu.. moze to byt spojenenaj s tym? (Doteraz sa mi to nestalo)


Urcite by som vyhladala ocneho lekara- cim skor, moze sa jednat o odlupovanie sietnice, mojej priatelke to tiez zacalo svetielkovanim a skoro oslepla.
mimika
04.01.13,15:07
Podľa mňa je to takzvaná aura a predchádza to bolesti hlavy, migréne. Ja to mávam tiež. Bola som aj na neurologickom vyšetrení, na magnetickej rezonancii, na očnom. Všetko bolo OK, ide o migrény s aurou. Ono ti to mohlo vyvolať aj tie feferónky - štiplľavé jedlo.
bettylou
04.01.13,15:09
zadaj si do google "vidieť hviezdičky" je tam viacero linkov, je to spôsobené tlakom, ten sa vytvára aj pri odkašľaní alebo ak robíč stojku, tak je to tlak krvi atď
alaya1
04.01.13,15:12
Ako mozete napisat, ze to nie je nebezpecne, ze je to v pohode, Diagnostikovat na dialku, ked su urcite abnormalie vo videni, mal by to urcite vidiet lekar.
alaya1
04.01.13,15:14
To myslis vazne s tym jedlom?
bettylou
04.01.13,15:54
Ako mozete napisat, ze to nie je nebezpecne, ze je to v pohode, Diagnostikovat na dialku, ked su urcite abnormalie vo videni, mal by to urcite vidiet lekar.

nediagnostikujem len som napísala čo bolo písané v tom článku na pluske -
snehulienka17
04.01.13,22:23
podla toho co pisali k migrene s aurou neviem ci je to presne tak... Hlava ma bolela ale nie jednostranne ... a to odkaslanie. (spodny tlak mam vacsinou na 72) moze to sposobovat aj toto? (boli to take svetilka ktore sa objavili chvilku preleteli a zmizli)... K ocnemu idem v priebehu buduceho tyzdna (mam totiz trochu zvyseny cholesterol a beriem tabletky koli problemom so zrychlenym tepom s pred roka)
buchač
04.01.13,22:38
Stretlj ste sa s tym uz niekedy?
...a nie raz ....
Vsetko bolo v poriadku akurat keď som odkaslala tak sa mi pred ocami objavili svetielka (nahodne sa pohybujuce) potom neskor nasledovala mierna bolest hlavy.
...nuž nekašli ,nebudú svetielka a ani UFO ....neskôr aj bolesť hlavy prejde ....
Na obed sme mali feferojovu pizzu.. moze to byt spojenenaj s tym? (Doteraz sa mi to nestalo)
...hm...feferóny ????......to by som potom vyzeral aspoň takto ....:--- :D



http://www.oocities.org/goddesslit/aurafull.gif
220870
04.01.13,22:47
Okamžite k očnému !!!!
snehulienka17
05.01.13,07:51
ha ha...
Tweety
05.01.13,07:55
podla toho co pisali k migrene s aurou neviem ci je to presne tak... Hlava ma bolela ale nie jednostranne ... a to odkaslanie. (spodny tlak mam vacsinou na 72) moze to sposobovat aj toto? (boli to take svetilka ktore sa objavili chvilku preleteli a zmizli)... K ocnemu idem v priebehu buduceho tyzdna (mam totiz trochu zvyseny cholesterol a beriem tabletky koli problemom so zrychlenym tepom s pred roka)
Pri migréne môže ale aj nemusí byť aura, to svetliekovanie čo si mala, by som nespájala s migrénou, auru nespustí kašľanie. Ani tá bolesť nemusela byť práve migréna, len zvýšený tlak. Skús tieto príznaky opísať na kontrole, lekár to vie určite zdiagnostikovať lepšie ako my tu..
alaya1
05.01.13,08:04
Presne to som odporucala aj ja. Oci nie su zart.
bettylou
05.01.13,08:10
o polnoci? na víkend?