Leachim
04.01.13,19:18
Vie niekto kde sa dá kúpiť doska vo vlastných rozmeroch v odtieni najpodobnejšom ikea čierno-hnedej farby? Potreboval by som dosku v rozmeroch 150x50 až 150x60cm, no v ikea majú iba 120x60, 150x75 a 200x60 (séria vika amon)... 120 je krátka, 150 je príliš široká a 200 príliš dlhá...

Iba v Bratislave a blízkom okolí, ďakujem.
lujza.j
04.01.13,18:44
Vie niekto kde sa dá kúpiť doska vo vlastných rozmeroch v odtieni najpodobnejšom ikea čierno-hnedej farby? Potreboval by som dosku v rozmeroch 150x50 až 150x60cm, no v ikea majú iba 120x60, 150x75 a 200x60 (séria vika amon)... 120 je krátka, 150 je príliš široká a 200 príliš dlhá...

Iba v Bratislave a blízkom okolí, ďakujem.


si to daj upraviť....
Leachim
04.01.13,18:52
Tieto sa upravovať nedajú, lebo rám je drevotrieska a stred je vyplnený papierom.

Doska v ráme: Drevotrieska, ABS plast
Výplň: papier
Spodná časť: drevovláknitá doska
lujza.j
04.01.13,18:59
Tieto sa upravovať nedajú, lebo rám je drevotrieska a stred je vyplnený papierom.

Doska v ráme: Drevotrieska, ABS plast
Výplň: papier
Spodná časť: drevovláknitá doska
tak potom nech sa páči:---.....http://www.sitokurvavygoogluj.sk/
Leachim
04.01.13,19:03
Keby to nerobím posledné tri dni, aj by som za to poďakoval...
lujza.j
04.01.13,19:05
no vieš....tak asi kúp dosku drevenú neupravenú a namor si to na farbu ktorú potrebuješ.... ešte aj tak sa stále dá....
Leachim
04.01.13,19:11
Aj to už som googlil, nepodarilo sa nikomu v domácich podmienkach dosiahnuť podobný odtieň týmto spôsobom(ani namorením, ani náterom, či lakovaním rôznymi spôsobmi), aby to zapadlo k zvyšku nábytku, preto zháňam firmu, ktorá robí podobné vzory, je to asi najlepšie riešenie.
lujza.j
04.01.13,19:17
Aj to už som googlil, nepodarilo sa nikomu v domácich podmienkach dosiahnuť podobný odtieň týmto spôsobom(ani namorením, ani náterom, či lakovaním rôznymi spôsobmi), aby to zapadlo k zvyšku nábytku, preto zháňam firmu, ktorá robí podobné vzory, je to asi najlepšie riešenie.
no len ked to nerobí vo velkom, asi nepochodíš...preto som uviedla ako možnosť upraviť....ak sa dá aj u profesionála...za opýtanie nič nedáš....zareže na potrebný rozmer....bočné pásky by sa možno dali teplovzdušnou pištoľou odlepiť a opäť použiť..tak som to myslela....
Leachim
04.01.13,19:24
Našiel som teraz toto - http://www.drevotrieska.com/ len majú dovolenku, majú zopár vzorov, ktoré by mohli pasovať celkom a dajú sa navoliť vlastné rozmery, tak sa tam pôjdem pozrieť po dovolenke, či tie vzory neklamú na fotkách. Doska by vychádzala aj so vzorom a páskami okolo 26€, čo nie je vôbec zlá cena.
buchač
04.01.13,19:28
Tieto sa upravovať nedajú, lebo rám je drevotrieska a stred je vyplnený papierom.

Doska v ráme: Drevotrieska, ABS plast
Výplň: papier
Spodná časť: drevovláknitá doska
add 1. - nekupuj juchoviny...:rolleyes:
add 2. - všeko sa dá , len treba chcieť a vedieť ...;)


Keby to nerobím posledné tri dni, aj by som za to poďakoval...

...ďakovať nemusíš ....stačí , ak neužitočné - lež pravdivé zadrieš ....:---
Leachim
04.01.13,19:43
add 1. - nekupuj juchoviny...:rolleyes:
S tými doskami som úplne spokojný, hlavne sa jedná o farbu. Že sú vyplnené papierom mi vôbec nevadí, za niekoľko rokov používania sa mi do nich dieru spraviť nepodarilo.

add 2. - všeko sa dá , len treba chcieť a vedieť ...;)

Samozrejme, všetko dá. Zrezať, nahradiť bočnú stenu a potom sa dostať k tomu istému problému, hľadať ABS hranu v dekore, aby pasoval ku zvyšku dosky... Prípadne hranu tej pôvodnej.. No s tým je toľko roboty, že hľadanie dodávateľa celej dosky zaberie menej času...