vecernicek
04.01.13,19:36
Zdravím stavebníci,

má niekto z vás v interiéri na tehle Baumit DuoPutz? Rozmýšľam medzi touto omietkou a MVR Uni od Baumitu. Omietky sa budú robiť ručne.
Pôvodná úvaha bol aj kleber + sieťka+ omietka, ale cenovo vyjde výhodnejšie len jednovrstvová (aspoň si to myslím). Potrebujem spraviť okolo 500 m2, takže drobné úspory potešia.
Ide mi najmä o zrnitosť (podľa papiera je DuoPutz rovnaká ako Feinputz) a možnosti jej maľovania (keďže DuoPutz je sivá, tak či nie sú problémy s maľovaním na bielo).
Vďaka za každú radu.
pivko
04.01.13,18:39
Ja mám cemix hrubú a na tom cemix jemnú , každý kto príde na návštevu omietky obdivuje. Je tu jeden človek na porade čo na cemix nadáva ,ale nemá pravdu.Aj murári čo vakovali si pochvaľovali ako sa dobre robí s cemixom.
vecernicek
04.01.13,19:27
Cemix si dával kvôli cene?
pivko
04.01.13,19:29
Neviem aký je rozdiel v cene ,ale ja som robil hrubú aj jemnu vrecovanú. Na poschodie mi auto s rukou položilo palety na balkon , šupol som tam malu miešačku a vakovalo sa. Ten Baumit je drahší??? neviem už síce ani koľko stál cemix.
pivko
04.01.13,19:31
Len nezabudni hlavne na špric , a kelňou ! , lebo sú experti čo robia varechou.
vecernicek
04.01.13,19:54
Dával si sieťku do omietok? Ten Baumit vychádza okolo 1,85 EUR na m2. Vychádza mi to menej ako hrubá + jemná... Špric som vôbec robiť nechcel... Treba?
220870
04.01.13,19:56
Len nezabudni hlavne na špric , a kelňou ! , lebo sú experti čo robia varechou.
Cemix je bordel na plúca , plno chémie.Aký je rozdiel medzi varechou a kelňou?
Rozdiel medzi duo putz a MVR uni je v hrúbke zrna .
vecernicek
04.01.13,20:09
a k tomu farbe a cene. Ostatné parametre sú +- rovnaké. Aké máte skúsenosti s jednovrstvovými omietkami? Lepšia klasika alebo aj tento moderný spôsob (na Porotherm Profi) je ok? Máte aj praktické skúsenosti s DuoPutz?
Stefan2005
04.01.13,20:11
Ja mám cemix....aj murári čo vakovali si pochvaľovali ako sa dobre robí s cemixom.


Cemix je bordel na plúca, plno chémie...

... asi s tým pracovali prvýkrát a nevedeli čo v ňom je.
fetya
04.01.13,20:19
na 50 m2 plotu z heluzu mvr uni, alebo staci aj grobputz? planujem miesat v miesacke.
220870
04.01.13,20:27
Nemyslím že by s tým pracovali prvý krát.V omietkach najmä strojných je kopa chémie .Kto s tým je ochotný pracovať celé roky zdochne na rakovinu pľúc.Celé stavebníctvo je posledných 10 rokov chemická katastrofa .To čo sa tu deje nemá obdoby .Mnoho stavebníkov a stavbárov na to príde až keď bude neskoro ,keď im decká začnú zdochýňať na bordel v pľúcach a chytať kŕče do čriev.
Jednoznačne ručná omietka bez akýchkoľvek chemických produktov z nehaseného vápna a najlepšie bez cementu ktorý v posledných pár rokov obsahuje všetky možné chemikálie len nie prírodne vypálený cement.
vecernicek
04.01.13,20:49
súhlasil by som, len ako to realizovať v týchto mesiacoch....
220870
04.01.13,21:34
Vnútorné omietky no problem.
vecernicek
05.01.13,19:22
S čím sa lepšie pracuje? MVR (vápennocementová) alebo DuoPutz (vápennopiesková)? Alebo je to to isté?
pivko
05.01.13,19:45
Nemyslím že by s tým pracovali prvý krát.V omietkach najmä strojných je kopa chémie .Kto s tým je ochotný pracovať celé roky zdochne na rakovinu pľúc.Celé stavebníctvo je posledných 10 rokov chemická katastrofa .To čo sa tu deje nemá obdoby .Mnoho stavebníkov a stavbárov na to príde až keď bude neskoro ,keď im decká začnú zdochýňať na bordel v pľúcach a chytať kŕče do čriev.
Jednoznačne ručná omietka bez akýchkoľvek chemických produktov z nehaseného vápna a najlepšie bez cementu ktorý v posledných pár rokov obsahuje všetky možné chemikálie len nie prírodne vypálený cement.

Kam ty na také múdrosti chodíš? Si tu asi najjjjjjjmuuuuudrejšíiiiiii .
FAA
05.01.13,19:52
Kam ty na také múdrosti chodíš? Si tu asi najjjjjjjmuuuuudrejšíiiiiii .

Na jeho rady môžem spoľahnúť, pretože sú za nimi roky praxe, takže kľud.
pivko
06.01.13,07:31
Veď práve to , stará škola = stará technológia.
pivko
06.01.13,12:53
Veď práve , tie roky = staré technologické postupy.