jasu
05.01.13,13:06
Viete mi poradit nieco ucinne na nehojaci sa dekubit ? rana je cista, hlbkoka cca 6 cm, pouzivame vsetky mozne dostupne sorby... medove naplaste, ialugen, hyadine, cisti sa to betadinom, fiziolog. roz...
liecime to uz viac ako 7 mesiacov a rana sa nie a nie stiahnut. mate niekto skusenosti aj s alternativnou medicinou pri liecbe dekubitov ?
vopred dakujem
lujza.j
05.01.13,12:13
Melnick
05.01.13,12:40
Lieky starých materí by sa mali odovzdávať ďalším pokoleniam a preto tak robím s jedným , nazývam ho "zázračným"
liekom.
Bohužiaľ jeho zhotovenie môžeš urobiť až vtedy, keď zo stromov bude vytekať "živica", najlepšie ružovkastej farby.
Vyčleň si kastrólik, ktorý budeš musieť po uvarení lieku určite zahodiť, alebo kúp nejaký lacný, v ktorom liek pripravíš.
Bravčovú čistú masť neosolenú ! uvar s touto živicou v pomere 1 : 1 a počas varenia neustále miešaj cca 10 - 15 minút.
mimotemy: v mojej rodine sme liek zatiaľ potrebovali iba na drobné hnisavé rany, ale účinok bol vynikajúci. Všetko čo sme mali, vždy rozdáme, veď stromy pustia živicu každý rok . :)
Neviem, či švagriná nemá ešte niečo, ak by mala, dám Ti vedieť a kľudne by som Ti poslala.:)
kukučka
05.01.13,12:57
Majka a z akého stromu?
arizona
05.01.13,13:07
Skuste tinkturu,alebo mast z nechtika lekarskeho.

http://www.zdraviezbozejlekarne.sk/nechtiklekarsky.html
Melnick
05.01.13,13:26
Tiež dobrá masť na rany . :)
Melnick
05.01.13,13:31
Betka z ihličnatých stromov . :)
Melnick
05.01.13,13:31
Z ihličnatých stromov. :)
lujza.j
05.01.13,13:45
po uvarení skladovať kde? v chladnici...
jasu
05.01.13,15:00
zial rana je hlbsia a nie je cela vidiet, nemoze sa stat , ze by sa nieco zapalilo, alebo zle zareagovalo ? verim na lieky starych materi, ale obavam sa infekcie
jasu
05.01.13,15:01
pomaha, ale nam iba pri mensich ranach, teraz uz na to tkanivo vobec nereaguje
El.Maro
16.01.13,14:38
na hlboké dekubity bez výraznej infekcie je dobrý napr. tender wet active 24 - podľa priemeru vyplní ranu a pôsobí v nej celý deň, odsáva tekutiny z rany, dá sa kombinovať s prípravkami na odstraňovanie nekrotických tkanív napr. Iruxol, dá sa predpísať na chirurgickej ambulancii- potom ho hradí poisťovňa,
veľmi dôležité je ale používanie antidekubitových pomôcok . podľa lokalizácie dekubitu (nie je zrejmá)- položné kolieska, matrace, pri lokalizácii na dolnej končatine je dôležité vyšetriť cirkulačné pomery - či nie dlhodobé hojenie dôsledkom nedostatočného prekrvenia atd...
držím palce, liečba dekubitov je liečba na dlhé trate...
mareko
16.01.13,17:56
K doterajšej liečbe pridaj nasvietenie Bioptronom. Polarizované svetlo má antiseptický a analgetický účinok,napomáha rýchlejšiemu hojeniu rán, treba použiť aj Oxy spray. Nasvecovať treba opakovane niekoľkokrát denne po cca 6 minút.
kopretinka
16.01.13,18:16
http://www.goldenyacca.sk/shop/
obsah kapsule vysypať normálne do rany.
POZOR,NIE SOM DEALER,je to link priamo do obchodu dovozcu.
gardenia
16.01.13,21:06
Jasu, na ktorom mieste je ten dekubit? My sme sa tiež tak dlho trápili s dekubitom na zadku, použili sme všetko, čo sa dalo, aj biolampu, ale bez efektu. Nakoniec sme to dali operovať plastickému chirurgovi, pobyt v nemocnici len pár dní, ľutujem, že sme to neurobili skôr, ale sme počúvali všelijaké rady, ktoré vôbec nepomáhali. Mohli sme si ušetriť to trápenie. Hojilo sa to veľmi dobre, takže odporúčam operáciu.
Estetic
17.01.13,08:56
Homeopatiká starému človeku určite nie,podľa toho čo popisuješ,má málo sily,rana sa nehojí,biolampa byť môže,ale treba ošetrovanie lekárom.Tá plastika je dobrý nápad,pokiaľ dekubit nie je infikovaný.
korela
17.01.13,12:51
Homeopatiká starému človeku určite nie,podľa toho čo popisuješ,má málo sily,rana sa nehojí,biolampa byť môže,ale treba ošetrovanie lekárom.Tá plastika je dobrý nápad,pokiaľ dekubit nie je infikovaný.
Z akého dôvodu nie homeopatiká starému človeku, neprijíma ich?
Vzťahuje sa to na všetky homeopatiká?
Estetic
17.01.13,14:36
Pokiaľ je človek v staršom veku zdravý,neberie veľa liekov a má dobrú imunitu,homeopatiká byť môžu.Ale poháňať imunitu človeka ktorý ju nemá narobí viac zla ako osohu.Ak nevládze,spravíme skôr kolaps,ako pomoc.
Erika686
18.01.13,12:27
No, mozno trosku tiez prispejem radou. Mne sa po porode rozpadlo sitie, mala som otvorenu ranu, este raz sit, tak to si radsej hodim....dr. mi poradila Chlorophyl spray. Velmi pomohol, len bacha vsetko ostava zelne.
dusansl
20.01.13,19:10
Ošetrenie dekubitov všetkého typu je ideálne irešiť pomocou tradičnej cisárskej Tibetsko-Čínskej medicíny. Vie si poradiť aj zo stavom keď je preležanina infikovaná . Celý problém je len vecou chcenia a istej dávky trpezlivosti.
Dusansl
Ančika
20.01.13,20:09
Máme osobnú skúsenosť s liečbou dekubitov aj pooperačných rán. Maminka ležala 4 roky po mozgovej príhode a počas tejto doby mala pásový opar, zápal kože a tiež dekubity po prepustení z nemocnice. Všetko sme vždy vyliečili skorocelom a bioptronovou lampou (ZEPTER). Skorocel bol najlepší čerstvý, ale na zimu sme si ho dávali do mrazničky. A manžel bol onkologický pacient, tomu som takto liečila aj pooperačné rany a vždy úspešne a pomerne rýchlo. Viem, že táto rada je teraz málo platná, keďže je zima a sneh a skorocel sa nedá zbierať. No skutočne dobé výsledky sme mali aj s bioptronovou lampou v kombinácii s aloe vera. Bioptronová lampa je na kožné problémy veľmi účinná. Aplikovali sme ju tak často ako sa len dalo, najmenej 3x denne a potom sme natierali gelom a postrekovali roztokom s aloe vera. Boli to prípravky vyrobené v USA. Značku už neviem, ale môžem zistiť. To bolo tiež účinné, len to dlhšie trvalo ako so skorocelom. Prípravky spomínané v pôvodnom príspevku ani nepoznám, vždy sme si totiž poradili aj bez nich.
dominika
20.01.13,20:13
Ja som tiež svietila dekubity bioptronovou lampou - Zepter - a krásne sa zahojili, behom jedného dňa sa začali sceľovať.
Melnick
20.01.13,20:41
S hlbokými ranami, priznám sa, skúsenosti ja osobne nemám, ale popýtam sa tých, od ktorých som recept získala.
firca
02.08.18,06:55
Dobry den. Staram sa o pacienta ktory ma dekubity a s jeho suhlasom som vyskusala laliu bielu(lupene),nalozene v liehu. Musim skonstatovat ze to je zazrak. Dekubity sa krasne stahuju. Takze odporucam