arizona
05.01.13,16:20
Mate niekto skusenosti s potrhanymi slachami na nohe-/chodidlo/?
Zaujimalo by ma, kolko dlho trva liecba,ako prebieha a po akej dobe sa da "normalne" chodit.
Pripadne nejake tipy na urychlenie liecby ...
buchač
05.01.13,19:33
lujza.j
05.01.13,20:48
kuk aj tu.... http://www.google.sk/#hl=sk&gs_rn=1&gs_ri=hp&cp=0&gs_id=4a&xhr=t&q=Plant%C3%A1rna+fascia&pf=p&tbo=d&biw=1280&bih=699&sclient=psy-ab&oq=Plant%C3%A1rna+fascia&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.1355534169,d.Yms&fp=f206b55ca422a07c&bpcl=40096503&bs=1

Hamilton je zranený
V sobotnom zápase Bulls proti Sixers (93:88) bol Rip Hamilton nútený opustiť zápas v tretej štvrtine kvôli zraneniu. Potom sa však vrátil, no vyjadril sa, že cíti bolesť. MRI v nedeľu potvrdila, že má roztrhnutú plantárnu fasciu a nezahrá si jeden až dva týždne.
220870
05.01.13,20:53
Ja som si natrhol šlachu niekde v nárte nohy ako 10 ročný .Dodnes to občas bolí.Na šlachy je dobrá nechtíková masť,stále držať v teple.
buchač
05.01.13,21:07
kuk aj tu....
Hamilton je zranený
V sobotnom zápase Bulls proti Sixers (93:88) bol Rip Hamilton nútený opustiť zápas v tretej štvrtine kvôli zraneniu. Potom sa však vrátil, no vyjadril sa, že cíti bolesť. MRI v nedeľu potvrdila, že má roztrhnutú plantárnu fasciu a nezahrá si jeden až dva týždne.
Lui .....to sú iní ľudia ....myslím doslovne ...
Nezahrá si , to je fakt ....
Lenže ak dvaja majú také isté zranenie , povedzme ja a on , tak on bude o tie tri týždne už trojky šmárať a ja budem pokrivkávať po byte ...
Ide o tú starostlivosť ........ale aj o organizmus jednotlivca ....

Ja som si natrhol šlachu niekde v nárte nohy ako 10 ročný .Dodnes to občas bolí.Na šlachy je dobrá nechtíková masť,stále držať v teple.
Mne achilovka prdla svojho času .....tiež sa občas ozve .....
lujza.j
05.01.13,21:13
Lui .....to sú iní ľudia ....myslím doslovne ...
Nezahrá si , to je fakt ....
Lenže ak dvaja majú také isté zranenie , povedzme ja a on , tak on bude o tie tri týždne už trojky šmárať a ja budem pokrivkávať po byte ...
Ide o tú starostlivosť ........ale aj o organizmus jednotlivca ....

Mne achilovka prdla svojho času .....tiež sa občas ozve .....
no dobre a to je achilovka ? táto pozdĺžna šľacha?
arizona
05.01.13,21:15
V teple? To ma udivuje, skor som myslela, ze na tie krvne zrazeniny je lepsi chlad...
buchač
05.01.13,21:16
no dobre a to je achilovka ? táto pozdĺžna šľacha?
Neber doslovne ....myslel som všeobecnú rovinu .....

Dokonca som ani ten link neotvoril ....


...a nie je to tá pozdlžna šľacha.......achilovka predsa spája lýtko s pätou ...
Ma skúšaš ???
lujza.j
05.01.13,21:19
no to som len tak pre orientáciu...
lujza.j
05.01.13,21:29
Neber doslovne ....myslel som všeobecnú rovinu .....

Dokonca som ani ten link neotvoril ....


...a nie je to tá pozdlžna šľacha.......achilovka predsa spája lýtko s pätou ...
Ma skúšaš ???
no ved mi to tak nejako nedávalo súvis...
moje decko si tamtú o ktorej je reč pre rokmi prerezala, ale nie priečne, ale pozdĺž....ani som nevedela, že je to taká dlhá šľacha...
220870
05.01.13,21:36
Ja som to myslel s tým teplom tak ,že šlachy a kĺby potrebujú pri bolesti všeobecne teplo.Nosiť pižamo s dlhým rukávom ,rukavice atd.Bolelo ma svojho času zápästie."Baba" mi odporučila teplý zábal .Plienku alebo podobný savý materiál namočiť do teplého vína (tak teplé koľko znesiete) a obaliť postihnuté miesto,zakryť igelitom a nechať pariť.aj trikrát po vychladnutí zopakovať.Robiť zábaly z nechtíková masť (doliečuje uvolňuje šlachy)Na to moje zápästie mi odporučila aj na noc dávať zábal s tej masti a nosiť zápäastie stále v teple odstrihnúť zo siloniek kus a takto zakryť na noc zápästie len aby bolo stále v teple.Ale to všetko platí ako doliečovák pri bolesti nie na akútne natiahnutú šlachu.To poznám z futbalu to sa musí len nechať znehybnené v absolútnom kľude.Niečo podobné ako zlomenina.Čas dliečenia šlachy ja veľmi dlhý .A myslím, že sa to už nikdy nedá na 100% do poriadku.Pripravte sa na to, že bolesť sa bude občas aj po vyliečení ozývať.Základ je stále to držať v teple ,postihnuté miesto nesmie nachladnúť a už vôbec nie robiť prudké pohyby po dlhšom odpočinku .Najmä ak budete po dlhšej dobe vstávať zo stoličky pozor na to.Výborná masť na kĺby a šlachy je Fix krém 1.
arizona
24.02.13,09:24
Neviete niekto poradit, ci biolampa pomaha pri liecbe a ci zmiernuje bolesti?
lujza.j
24.02.13,11:15
Neviete niekto poradit, ci biolampa pomaha pri liecbe a ci zmiernuje bolesti?
možno si aj ty toto našla.... http://biolampy.eu/co_liecia_biolampy.php ...ak nie kuk možno pomôže
arizona
24.02.13,11:20
možno si aj ty toto našla.... http://biolampy.eu/co_liecia_biolampy.php ...ak nie kuk možno pomôže
Diky moc.
Hladala som nejake ainfo na nete,ale priznam sa, uz mam z toho chaos :mad:
Nemienim kupovat nejaku lampu za par sto eur,skor nieco lacnejsie. Len neviem, ci su nejake rozdiely v biolampach,infra lampach,horskych slnkach a pod. Ci ucel splni aj napr. nahrievanie horskym slnkom,alebo lacnejsou lampou,alebo musi byt nejaka drahsia,specialna ,ci ide len o znacku a reklamu :confused:
lujza.j
24.02.13,11:30
Diky moc.
Hladala som nejake ainfo na nete,ale priznam sa, uz mam z toho chaos :mad:
Nemienim kupovat nejaku lampu za par sto eur,skor nieco lacnejsie. Len neviem, ci su nejake rozdiely v biolampach,infra lampach,horskych slnkach a pod. Ci ucel splni aj napr. nahrievanie horskym slnkom,alebo lacnejsou lampou,alebo musi byt nejaka drahsia,specialna ,ci ide len o znacku a reklamu :confused:
ved to...dnes je ťažké sa orientovať...vždy v tom šípim iba že chcú iba predať....ak nezabudnem opýtam sa zajtra môjho obv.lekára....je zameraný aj na hornú.dolnú konč. a aj napráva....možno bude mať nejaké reálne odporúčanie...
buchač
24.02.13,11:36
ved to...dnes je ťažké sa orientovať...vždy v tom šípim iba že chcú iba predať....ak nezabudnem opýtam sa zajtra môjho obv.lekára....je zameraný aj na hornú.dolnú konč. a aj napráva....možno bude mať nejaké reálne odporúčanie...
...žiadosť -prosba ...

Nestíham ku doktorovi z objektívnych príčin ...
Popýtaj sa na tenisový lakeť , bolí ma jak fras ...až hen , do ramena cez triceps sa pulzovanie bolesti šíria ...
lujza.j
24.02.13,11:47
...žiadosť -prosba ...

Nestíham ku doktorovi z objektívnych príčin ...
Popýtaj sa na tenisový lakeť , bolí ma jak fras ...až hen , do ramena cez triceps sa pulzovanie bolesti šíria ...
buchi...nebudem tam už nejaký sviňa zápal....
moj chlap máva občas problém s hentým ...dá pirule od bolesti....:( kolega mi pre neho stiahol s netu nejaké cvičenie...nekukal si aj také niečo....kolegovi to cvičko pomohlo....
buchač
24.02.13,12:03
buchi...nebudem tam už nejaký sviňa zápal....
moj chlap máva občas problém s hentým ...dá pirule od bolesti....:( kolega mi pre neho stiahol s netu nejaké cvičenie...nekukal si aj také niečo....kolegovi to cvičko pomohlo....
Tiež sa domnievam ...no nie sviňa , lež to iné ...slovo začína na " K " ...
Inak , ja to mám vždy v zime pravidelne ...ale až do takejto fázy sa to nikdy neposunulo ... šak som ip na Paralene...
Na cvičko nemám , nevydržím ...
Včera som si síce dal elektroliečbu , ale to je málo ... dnes bude repete ...

Neurológ sa môže realizovať ...
arizona
24.02.13,12:10
Mne chirurg odporucil rehabilitacie, vraj pomahaju a nemam si ich zanedbat,aby som nemala dozivotne nasledky.
Tak som sa sla nahlasit,odhodlana, ze absolvujem vsetko potrebne.
Zial,volne terminy az od polovice marca.
Dovtedy si mozem piskat :mad:
Skusam aj vseliake odporucane masti,ale nic moc,nepomahaju, noha boli jak slak,opucha... :mad::rolleyes: