malulinke
05.01.13,17:52
Zaciatkom novembra som vysadila cibuloviny do crepnika - modrice, tulipany, narcisy a safrany. Umiestnila som ich do tmavej pivnice, kde je otvorene okienko, takze nejako extra teplo tam nie je. Teraz som nahodou tam isla a zistila som, ze modrice uz vyhnali do vysky 15 cm a uz je vonku aj jeden safran. Co s tym? Chcela som, aby kvitli az na jar. Ak ich ostriham a dam ich von obalene v bublinkovej folii, zastvavim to este? Nechem, aby kvitli teraz. Viete mi poradit?
Dakujem
lujza.j
05.01.13,16:55
avonboy
06.01.13,08:07
nic nestrihat !!! modrice na jesen/zaciatkomm zimy vyrasia listy a cez zimu takto odpocivaju a na jar potom nahodia puky-ked teraz ostrihas listy nevieem ci im s tym pomozes... a krokus ked nahodil listy to tak isto nevadi, aj mne z casu na cas niektorym vyrasia listy a cez zimu preckaju ako aj modrice
malulinke
06.01.13,10:40
avonboy, a mam ich nechat v pivnici alebo ich mam dat von pod uzavrety pristresok? inak zacinaju mi tie listy padat, mam to poliat? v pivnici je cely den tma, ale zase v tej miestnosti je nachladnejsie. prvykrat som vysadila cibuloviny do crepnika, takze s tym nemam skusenost :-( bude z nich vobec nieco na jar? a kedy ich potom mozem vylozit von?
avonboy
07.01.13,20:24
listy padaju a ulihaju na zem normalne aj vo volnej pode... ja byt tebou kludne dam crepnik von lebo poto ked zacne jar tak ti to doma bude vsetko rychlo rast akoby rychlene... a to hadam nechces... ja by to vsetko nechal pod tym pristreskom-aby do toho zbytocne neprsalo/snezilo a aby to nahodou nezhnilo...a vrch prikryt vetvami ihlicnanov
ak ma niekto na to iny nazor tak sup sem :-)
malulinke
08.01.13,06:36
avonboy, dakujem :) vyskusam to dat pod ten pristresok a prikryt ihličnanmi, ved nic uz asi nestratim:)
rastlinka
07.02.13,20:25
Ahojte aj ja mám cibuľoviny v črepníku. Minulý rok asi vo februári som dostala snežienky aj so zeminou v ktorej boli. Takto už rozkvitnuté som posadila do kvetináča na balkón. Niekoľko týždňov som sa tešila so snežienok a dokonca som aj rozmnožovala z toboliek. Trochu vyrástli, hoci nezakvitli. Myslela som si, že zakvitnú o rok - teda teraz. V lete som ich mala stále na balkóne, občas polievala, občas boli suché :( no tak ako v prírode. Potom ( neviem kedy ) postupne vyschli listy. Napriek tomu som moje snežienky ( alebo suchý pník ) polievala ( ako Nastenka ) suché listy odpadli :( Teraz dávam už do prázdneho kvetináča navrch trochu snehu a stále čakám, že môj prázdny kvetináč rozkvitne.
mimotemy Ak sa to naozaj stane asi vznikne Mrázik 2 :D
K téme : Myslíte si, že sú moje cibuľky stále v kvetináči a po oteplení pustia lístky a vykvitnú ?
Cibulky som na jeseň nevyberala ako to písal aj niekto v téme Tulipány - výsadba. Ja som počula, že ak ich na jeseň nevyberiem, cibuľky sa mi rozmnožia :confused: . Neviem či je to pravda.
beba13
07.02.13,20:33
.......neviem či sa niekomu už podarilo dopestovat cibuloviny v kvetináčoch ako byvaju zobrazené v katalógoch,ale ja som to 3 pokusoch vzdala,aj napriek radám ako ich prezimovavat nikdy nekvitli:mee:,a dokonca tie čo boli v zemi vysadené aj skor rástli ako tie v črepoch tie sa iba vytiahli a nič ak sa to niekomu úspešne darí pestovať tak ma môj obdiv,ale ani mojim známym ešte nikdy takto nekitli iba ak si ich už take kvitnúce kúpili v zahradných centrách
Erika686
12.02.13,13:47
tu su moje tulipany do dnesneho dna....tiez neverim, ze z nich nieco bude
avonboy
14.02.13,22:10
ja ked som si takto kupil cibuloviny v kvetinaci tak po pdkvitnuti putovali do zahodu do harady tam rastu a kvitnu dalej...
beba13
24.02.13,20:27
Erika myslím že tieto nezakvitnu,teda možno o rok na záhone
beba13
24.02.13,20:35
musím sa pochváliť,teda nie mojím vlastným vypestkom,ale kamarátka zabudla na jesen zasadiť pár cibuliek,až ich našla v zime už chudiatka klíčili,tak ich dala do črepa a nechala v nevykurovanej chodbe, len aby nevyhynuli.No a jedna cibuľka ju milo prekvapila, tiež sa jej nikdy nepodarilo dopestovat v črepniku no ale občas sa to aj podarí:)