michalst
07.01.13,20:00
Ahojte poradaci . Potrebujem od vas zas radu . Planujem nalepit kamenny obklad na stenu polovica je z panelu druha polovica je z porfixu 7,5 cm . Cela stena je uz aj nasietkovana plus omietka a farba. Vsetko toto som robil asi pred 2 rokmi . Mozem kamenny obklad nalepit priamo na omietku na ktorej jej farba , alebo musi ist dole farba , omietka ?? Co by ste mi odporucili ??? .Jedna sa o kamenny obklad romana sahara interier exterier , dakujem vopred
oondrejj
07.01.13,19:56
ja by som to priamo na tu farbu a omietku nelepil. Mám skúsenosti s tým, že keď bol obklad prilepený na starú vápennú omietku, tak po čase sa začali odlepovať od steny, respektíve tá omietka nedržala na stene takže ani samotné obkladačky potom nevydržali na stene.
220870
07.01.13,20:55
Farba nieje nosný podklad pod ďaľšie vrstvy.Farbu treba odstrániť.
michalst
08.01.13,10:41
aahaa a omietka tam moze ostat ??? zda sa mi dost tazky tento obklad 0,60 metra stvorcoveha ma hmotnost 21 KG ..
lapejko
08.01.13,20:26
žiadna omietka tam nemôže ostať, zoškrabať až na sieťku, prípadne aj tú, podklad musí byť pevný! Pod kameň na napenetrovaný podklad treba postupne nanášať biele flex lepidlo 8 mm zubovým hladidlom a na kameň takisto trochu naniesť špachtľou na hladko.
michalst
10.01.13,19:12
aa este jedna otazka ake konkretne lepidlo by ste mi odporucili ???? viem ze nejake flexi je najidealnejsie , u mas v stavebninach mi velmi nukali obycajen sive stavebne ale s tym co mi ponukali som mal problej aj obkladacky lepit . Nebude ziadny problem ked ten obklad je z betonu ???ked to idem lepit na stenu z porfixu ????
pmajap
10.01.13,19:47
Aké lepidlo použiť na vonkajší obklad zo žuly, hrúbka platní od 2 do 5mm.
oondrejj
17.01.13,17:54
pokiaľ to ide vonku tak v prvom rade sa nepozeraj po tých čo sú v akciách a vo výpredajoch. DO exteriéru potrebuješ flexibilne lepidlo. Samozrejme nejaký ten pentračný náter na tvoj povrch by nebol vôbec na škodu. Ale keď prídeš do stavebnín tam ti budú presne vedieť poradiť čo a aké máš na ten tvoj podklad použiť.
lapejko
17.01.13,19:59
treba kupovať lepidlo na prírodný kameň a mramor ak je ten kameň svetlý, lepidlo sa používa biele aby nepresvitalo, na umelý tmavý kameň a možno aj na žulu môže ísť aj šedé lepidlo, ak sa lepí ako dlažba sú vhodné tzv trassové lepidlá a škárovačky, ktoré sú hutnejšie a nezapadávajú sa, na dotmeľovanie treba použiť silón originál na kameň, bežný narobí fľaky.
pmajap
17.01.13,20:25
ďakujem