bjuty smis
08.01.13,21:08
robím si poriadok vo financiach, dostal som sa k poistke.
má od roku 2002 FUtura plus od Kooperartívy( cez Capitol)
Mám tam garantovaný technický úrok 4,5%.Čo to presne znamená ?
Je to dobrá poistka ?
Vraj je kapitálové životné poistenie dnes nevýhodné...má presviečajú platení presviedčači...
richardhudec
23.01.13,17:27
K zmluve by si mal mať priloženú aj tabuľku odkupných hodnôt, z ktorej presne vyčítaš koľko peňazí v ktorom roku zo zmluvy dostaneš. Ak zmluva bude trvať do konca, tak dostaneš vyplatenú sumu uvedenú v položke hlavné poistné/dožitie. Výnos 4,5% je len hrubý. 4,5% sa zhodnocujú prostriedky vložené ho hlavného poistenia po odpočítaní pripoistení, ďalej sa odpočítavajú poplatky za zmluvu, ktoré sú tajné a poistenie smrti. Takže suma sumárum odhadujem, že po 30 rokoch dostaneš zo zmluvy +- toľko, koľko si do nej vložil plus si mal poistnú ochranu. Netreba však zabúdať na infláciu, ktorá peniaze každý rok asi 3 percentá znehodnocuje.
ElenaLV
13.06.13,19:32
Technická úroková miera 4,5 % je super - minimálne takéto zhodnotenie "šetriacej" zložky musí poisťovňa realizovať každý rok. Teraz je TÚM 2,5 %, od budúceho januára s najväčšou pravdepodobnosťou pod 2%. Čo nie je super, to sú zlé skúsenosti s plnením, komunikáciou atď s Kooperatívou, najmä keď sa poistka realizovala cez Capitol. Sú to osobné skúsenosti. Odporúčam vzhľadom na tieto informácie úrazové pripoistenia z poistky zrušiť, uzatvoriť ich v inej poisťovni (najskôr uzatvoriť nové a po prijatí zrušiť na starej poistke, nie opačne!), na Future nechať len hlavné krytie a sporenie. Dá sa na to pozrieť, poradiť cez SS.
Z.E.Ú.S.
18.06.13,08:30
To, že dnes sú úroky v kapitálovom životnom poistení nižšie ako boli pred rokmi je pravda. No na druhej strane sa treba spýtať sám seba: spĺňa tá poistka po 11 rokoch to čo od nej očakávam, ak nastene úraz alebo choroba ?? Po skúsenostiach viem, že je dosť možné, že to tá poistka nesplňala ani v čase vzniku. Dnes je trend poistiť sa bez sporiacej zložky. Na to slúžia rizikové životné poistky alebo aj IŽP, ktoré nenútia klienta sporiť či investovať nakoľko cez žiaden produkt, ktorý má v názve slovo poistenie sa to neoplatí ! Ak chce niekto krátkodobo šporiť (do 10 rokov) tak je lepšie to dať do banky, ak niekto chce invesotovať tak napriamo cez správcovskú spoločnosť je to oveľa lacnejšie. To ako by malo byť nastavené životné poistenie som riešil v tomto článku, ktorý je aj na blogu porady : http://www.porada.sk/entry.php?b=834 Keby niečo kľudne SS vysvetlím, poradím.
deexter
05.02.14,21:53
zdravim, mozem sa spytat? mam kap.ziv.poistku, asi 3.dec bolo ze ju platim 10 rokov, zaplatil som podla mojich odhadov okolo 3700 eur, a zastavil som sa v kooperative nezavazne spytat kolko by mi dali ked to vypoviem, pani mi povedala asi 1000 eur. Mam tiez od Capitolu, futura plus. ale po agentovi sa zlahla zem, neviem ho zohnat.
poistku planujem vypovedat. ale 1000 eur sa mi zda velmi malo a smiesne co by mi dali...
dakujem za odpoved.
jalip
29.11.14,09:15
Nazdar, ja aj manželka sme mali od Capitolu Futura Profesional. Za dva roky sme tam dali po 600€. Na výpisoch po dvoch rokoch mala manželka ca 560 € a ja ani nie 500€. Dali sme výpoveď. 3 Mesiace sa nikto neozval. Volala tam a teraz jej došlo odstupné silných 200 €. Už nikdy nechcem žiadnu poistnú zmluvu a Capitol a Kooperatívu nechcem ani vidieť. To je len zlodejina. Nič iné. Čo máš spraviť sa musíš rozhodnúť sám. Ale rozhodne by som tam neposlal už ani cent!
Capitol
06.11.15,14:53
Doplnil by som info,že životné poistenie je s dvojitým plnením.
Capitol
06.11.15,14:56
Dobrý deň! Len teraz som sa tu zaregistroval,takže reagujem na dotaz neskoro. Ak máte ešte stále dotazy,ozvite sa mi :)
misoft
06.11.15,15:20
Tu sa radí verejne! Preštuduj si http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
sulko
26.02.16,13:55
Zdravim, ako ste dopadli s tym capitolom? Mam tiez Futuru plus, platim tam dost malo, agenti sa dost menia, ked som riesil odkupenie tak je to velka bieda, je lepsie dalej (malo) platit a pri dosiahnuti veku vybrat co tam je, ci to "umorit" (aj taka moznost vraj je), neplatit uz nic a pri dosiahnuti veku vyplatia to co tam je (ak dozijeme tak to bude uz len na kavu..), alebo navysit sucasnu sumu, platit viacej a dufat ze sa to za 30 rokov trocha zhdonoti?? Vdaka
bjuty smis
15.12.16,19:39
v lete mi volal agent, že mám zlú poistku, má pre mňa lepšiu...poslal so ho do ...
dnes mi volal zas, to isté , plus má pre mňa ako dlhoročného klienta super ponuku na vyplatenie mojej poistky...
povedal so mu, nech zavolá v januári....aspon zistím, kolko ponúka....do telefonu nechcel ...

sporenie s TUM 4,5 % si nechám a pripoistena -úraz, odškodné si zruším....ten bude čumeť...
mary jane
13.03.17,18:15
nooo jalip, ja som tam za 12 rokov vrazil asi 3000 eur.s tým ze hodnota je 2000..to my poslali nedavno a ked som to zrusil tak som dostal asi po 2 mesiacoch..8 stovák,,paráda nie????? čistý biznis...