ALA@LA
09.01.13,09:43
Na pozemku, kde sú rodinné domy vymedzeno ochranný zelený pás. Týmto spôsobom, domy a pozemky, stratili hodnotu. Pozemky sa nachádzajú v tesnej blízkosti železnice.
Ako mozeme bojovať o pozemky?
Na základe čoho sa určuje ochranné pásmo?
Chcela by som dodať, že na ulici sa nachádzaju zahradky, ktoré boli vždy v ochrannom pásme, pretože sa nachádza v tesnej blízkosti železnice. Naš pozemok niekto pridal do pásma pred niekoľkými rokmi napriek tomu, že sa nachadza vo vzdialenosti asi 100 až 200 metrov. Myslím si, že človek, ktorý vytvoril uzemny plán (asi 2007) tam nikdy nebol, a preto nemohol vedieť, že tam sú rodinné domy.
Prosím poraďte, či môžeme niečo urobiť? Chceli by sme zrekonštruovať existujúcy dom alebo zbúrať a postaviť novy.Dakujem.
addo77
09.01.13,10:49
ochranne pasmo zeleznice neznamena ze tam nemozete nic robit, znamena to ze potrebujete suhlas od zeleznic. Ja som par metrov od zeleznice a zel.priecestia, a ku stavebnemu povoleniu som potreboval akurat vyjadrenie od ZSR. (nemali ziadne namietky a stavbu resp.rekonstrukciu povolili, akurat som cakal o 2 mesiace naviac)
expeeert
09.01.13,11:04
mimotemy
skús sa opýtať podnikateľa Ťalapku, ten s tým má skúsenosti...
http://www.stavba-az.sk/user/spravy/020/cierna_stavba.jpg
ALA@LA
09.01.13,11:13
Uz idem pisat email:)
ALA@LA
09.01.13,11:15
Na urade nam povedano, ze je to plocha izolacnej zelene a tam mozeme len udržbářské práce. Jednoducho to nechapem.
addo77
09.01.13,11:46
niekde som nasiel

18. Izolačná zeleň pri železničnej trati
- zeleň s izolačným účinkom proti hlučnosti a prašnosti.
Úprava v ÚPN mesta:
V rámci funkčného využitia plôch – plochy izolačnej zelene, vyznačiť plochu
nezastavateľnej zelene, korigovanú voči generelu zelene s určením regulácie podľa
označenia NP7.
NP7 – plochy na ktorých nie je možná ich segmentácia, žiadna výstavba budov
a zariadení s výnimkou:
• nevyhnutných objektov a zariadení technickej vybavenosti
• vymedzených spevnených plôch dopravnej vybavenosti – chodníky, prístupové
komunikácie, parkovacie miesta v nevyhnutnom rozsahu
• prvkov drobnej architektúry súvisiacich s využitím záhrad súkromných pozemkov

Ale urcite ked je tam jestvujuci dom zeleznice nebudu mat namietky na rekonstrukciu, nevidim dovod, skuste sa informovat aj na ZSR. a potom s nejakym vyjadrenim chodte na stavebny urad.
ALA@LA
09.01.13,12:07
Je tu možno niekto, kto pozre uzemny plan (graficku c.) a bude môcť povedať, na akom základe bolo určene ochranne pasmo? Pasmo je 60 m len ne od drahy ale od hranicy pozemku.
draik
09.01.13,15:15
Bojovať môžte zmenou územného plánu. Ochranné pásmo zrejme nikto nerozširoval, "len" bola pridaná izolačná zeleň.
ALA@LA
09.01.13,15:28
A kolo moze mat izolacna zelen? Aby som vedela s com ist na urad.