Gapo
09.01.13,11:40
Už ste niekto vyhrali so spoločnosťou Reader Digest Výber?
Dali ste im požadované dôverné údaje o účte či vašom bydlisku atď.?
Nie je to habaďura?:confused:
lujza.j
09.01.13,10:48
Tiez mi to prislo...neriesim.... nic neposielam.....
arizona
09.01.13,10:49
Posta od nich u nas konci v kosi.Udaje neposkytujem, lebo by otravovali telefonatmi a ponukami.

Nepoznam nikoho, kto by od nich nieco vyhral,ale poznam viacero pripadov,ked mali ludia s nimi problemy,lebo po case im firma posielala listy cez vymahacske firiemy a ziadali preplatit tovar,ktory posielali zdarma...

https://www.google.sk/search?q=Reader+Digest+skusenosti&oq=Reader+Digest+skusenosti&aqs=chrome.0.57.5185&sugexp=chrome,mod=9&sourceid=chrome&ie=UTF-8
220870
09.01.13,11:16
My sme vyhrali pomerne cenné hodinky tipujem tak 500€.Ale sú otravný ,ako indiánsky šíp.Manželka to vyhrala lebo od nich mala objednaný nejaký časopis.
GabiZ
09.01.13,11:47
S predmetnou spoločnosťou ak si raz niekto začne, má obrovský problém sa ich zbaviť. Ja osobne som pred rokmi, ak som si niečo objednala a splácala v splátkach, odkladala doklady o zaplatení za každú vec, ktorú som mala objednanú (väčšinou to boli knihy) aj niekoľko rokov - mám ich doteraz, odporúčam to každému. Stalo sa mi totižto, že po takmer 6-tich rokoch mi poslali výzvu na okamžité zaplatenie nejakej splátky na knihu, ktorá bola dávno vyplatená. Proste skúšali. Dlho som sa ešte potom s nimi naťahovala v tom zmysle, že si neželám zasielať akékoľvek ich ponuky, proste som chcela aby si ma vymazali zo svojej databázy. Raz im poskytneš svoje údaje a budú ťa otravovať donekonečna. Okrem toho aj tie knihy som riadne preplatila, ale to už je neskoro riešiť. Preto aj akékoľvek spoločnosti, ktoré mi v poštovej schránke nechajú ich reklamné katalógy s mimoriadne lákavými ponukami typu "Vyhrali ste!!!!!!" skončia v koši. Radšej si to, čo potrebujem, alebo chcem kúpiť vyhľadám v riadnom obchode. No a s tými výhrami? Čo sa človek nalepil tých ich neskutočných nálepiek a stieral políčka a neviem čo. Vždy som sa zamýšľala nad tým, koľko musia na ľuďoch zarobiť, keď dokážu vyprodukovať také kvantá papierov len tak. Pre toľkých ľudí, z ktorých sa pár chytí a objednáva a platí. Takže kde je asi nákupná cena tých vecí a ich predajná? Viem si domyslieť kvalitu tých výhier! Proste žiadne údaje, žiadne zapájanie sa do ich akcii, ak chce mať človek pokoj aj v budúcnosti.......môj názor.
trisestri
09.01.13,12:48
s nimy a vyhrat,to skor ma Gates obdaruje.:)
srska
09.01.13,12:50
s nimy a vyhrat,to skor ma Gates obdaruje.:)no, pani srskovej večne chodí od nich pol kilová obálka plná "nádeje":D
trisestri
09.01.13,12:56
no, pani srskovej večne chodí od nich pol kilová obálka plná "nádeje":D

po 3 rocnom kosovani to u mna vzdali.
srska
09.01.13,12:57
po 3 rocnom kosovani to u mna vzdali.já ti karle nevím - aj zmenila tp, aj ju vyňurali:D
JanoL
09.01.13,13:39
Naša mamina to onehdá riešila nasl. spôsobom:

---------------------------------------------
Vec: Vyradenie adresy z evidencie


Pretože som nikomu nedala dovolenie používať moju adresu na posielanie akýchkoľvek ponúk, dôrazne vás žiadam o vyradenie mojej adresy z vášho adresára.
Predstavujem si to tak, že od vašej s.r.o, ani od nijakej podobnej, už nikdy nepríde na moju adresu žiadna ponuka, či iný list, ba dokonca ani potvrdenie o akceptácii tejto mojej žiadosti.

Adresa a vaše identifikačné čísla:
-------------------------------------------------

Pomohlo, dali pokoj

Jano
pavol54
09.01.13,14:11
Kúpený atlas potom výhra sada kuchynských nožíkov + kniha zadarmo vzápätí druhá za ktorú chceli premrštenú sumu, keď začali že chcú zaplatiť a bubu tak som im odpísal nech donesú objednávku čo som im poslal potom im zaplatím , keď ju nenájdu tak nech si prídu pre knižku, 5 rokov ticho ale asi zabudli lebo minule mi prišla obálka s prilepeným kľúčikom od auta, dobre to horí.
misoft
09.01.13,14:59
Od tejto "spoločnosti" radšej ruky preč.
A) sú otravní ako mor;
B) vyhrá len vybraný človek, teda nikto.
Syn (ako mladý a nerozumný) pri uzatváraní poistky (nedal si poradiť) si niečo neprečítal a začali mu od Rider Digest chodiť samé obálky. Keďže to bola jeho pošta - riešil si to sám.
Výsledkom bolo každý týždeň nejaká nová obálka so "zaručenou výhrou", ktorú musí potvrdiť ďalším potvrdením, ktoré sa muselo opätovne potvrdiť - a takto stále dookola.
Keď som mu povedal, aby sa na to vykašľal, pretože nikdy nič od nich nevyhrá - pochopil, nereagoval a je konečne pokoj.

P.S postup ako popísal zaberie na 50% - niekedy sú aj napriek vyslovenému nesúhlasu otravní.

Osobne by som túto spoločnosť zrušil.
2weird2die
09.01.13,19:14
Pokiaľ sú otravní aj naďalej, tak prečo to neriešiť cez SOI? Veď sa jedná o nevyžiadanú obchodnú korešpondenciu, obdobne ako pri elektronických spamoch... a na to SOIka páky má
babka - ježibabka
09.01.13,19:23
Je istejšie mať od nich pokoj. Možno to bolo hneď na začiatku ich fungovania a posielali zhodou okolností aj mne aj jednej dobrej známej takéto ponuky. Vždy sme pod tým istým číslom obidve vyhrali prvú cenu, ale iba na papieri. Ja som na nich nereagovala, tak už mi ponuky neposielajú, ale známa od nich doteraz kupuje za nemalé peniaze knihy a čo viem, tak vyhrala pár krát hodinky, ale podľa mňa také nič moc. Ale aspoň niečo (cena útechy?).
Peggynka
11.01.13,08:05
Ja som im písomne zaslala žiadosť o výmaz z databázy na základe Zákona o osobných údajoch 428/2002 Z.z § 20 ods.3 písm. a) a myslím do dvoch týždňov majú povinnosť vám oznámiť,že tak urobili,čo sa aj stalo.
Gapo
18.01.13,16:15
Pravdu poviem, neveril som keď som dostal oznámenie že som vyhral druhú cenu, tomu že to aj dostanem. Nuž ale dnes po kontrole účtu to tam pribudlo. I am happýýýýýýýýýý :D:D:D
Daň je z toho strhnutá, dúfam že sa neulakomia aj iné chmatačské organizácie na moju výhru.
Peggynka
18.01.13,20:10
Ulakomia,ešte 14 % zdrav. poisťovni.
misoft
18.01.13,20:56
Kua - motyka vystrelila.
Gapo
19.01.13,12:44
Však tiež som bol z toho v šoku...
Gapo
19.01.13,12:48
Keby chcela strieľať každý polrok aspoň :D
No ale dúfam že to s tou ZP je sranda, však to si potom mohli nechať.

A toto ako si vysvetliť?

SITA jedna z predkladateľov zákona Monika Gibalová, v prípade schválenia normy by prevádzkovateľ alebo organizátor hry, súťaže alebo žrebovania znášal daňovú povinnosť, ktorá vyplýva z nepeňažnej výhry alebo ceny.
Gibalová tiež upozornila, že peňažná výhra v lotériách a iných podobných hrách a peňažná výhra z reklamných súťaží a žrebovaní, ktoré zdaňuje prevádzkovateľ alebo organizátor hry, súťaže alebo žrebovania zrážkou dane, nepodliehajú odvodovej povinnosti. Táto skutočnosť vytvára nerovnocenné postavenie medzi peňažnými a nepeňažnými výhrami a cenami, nakoľko nepeňažné výhry alebo ceny podliehajú odvodovej povinnosti do zdravotnej poisťovne. Nepeňažné výhry sú zdaňované osobne daňovníkom prostredníctvom daňového priznania.
Peggynka
19.01.13,14:07
Hehe,že sranda...Nie je to sranda,je to fakt.
misoft
19.01.13,14:07
No sranda to teda nie je - TVRDÁ realita! Aj oni si pýtajú (do svojich vačkov).
jan83
19.01.13,20:00
:) pekná téma. Ja som od nich pravidelne vyhrával autá, posielali aj kľúče, stačilo len objednať za xy peňazí. :) odkedy som sa presťahoval, tak nič.

mimotemy
do práce mi chodia maily, kde pravidelne vyhrávam rôzne sumy peňazí... :)

(samozrejme som ironický :) )
Gapo
20.01.13,06:14
:) pekná téma. Ja som od nich pravidelne vyhrával autá, posielali aj kľúče, stačilo len objednať za xy peňazí. :) odkedy som sa presťahoval, tak nič.

mimotemy
do práce mi chodia maily, kde pravidelne vyhrávam rôzne sumy peňazí... :)

(samozrejme som ironický :) )

Tak to hej, to chodilo aj mne, ale to je iba že môžete vyhrať "ak"a potom blá, blá, blá :)
Nuž ale toto je skutočnosť po rokoch neobjednania si ničoho som dostal avízo o výhre a čuduj sa svet aj do desiatich dní boli na účte. Píšu tam, že je to zdanené a tým už pre mňa nevzniká ďalšia zdaňovacia povinnosť. Takže je to asi zdanené zrážkou a z toho by ten odvod do ZP nemal byť. Však uvidím či sa ozve nejaký inkvizítor či ako sa tí finanční upíri volajú :D
pavol54
20.01.13,06:32
Tak to hej, to chodilo aj mne, ale to je iba že môžete vyhrať "ak"a potom blá, blá, blá :)
Nuž ale toto je skutočnosť po rokoch neobjednania si ničoho som dostal avízo o výhre a čuduj sa svet aj do desiatich dní boli na účte. Píšu tam, že je to zdanené a tým už pre mňa nevzniká ďalšia zdaňovacia povinnosť. Takže je to asi zdanené zrážkou a z toho by ten odvod do ZP nemal byť. Však uvidím či sa ozve nejaký inkvizítor či ako sa tí finanční upíri volajú :D len aby to nebola nejaká ich daňová finta že poslali omylom a blá,blá, a že ich máš poslať ne nejaký účet, pochopiteľne iný ako ten z ktorého prišli.
jan83
20.01.13,10:29
Tak to hej, to chodilo aj mne, ale to je iba že môžete vyhrať "ak"a potom blá, blá, blá :)
Nuž ale toto je skutočnosť po rokoch neobjednania si ničoho som dostal avízo o výhre a čuduj sa svet aj do desiatich dní boli na účte. Píšu tam, že je to zdanené a tým už pre mňa nevzniká ďalšia zdaňovacia povinnosť. Takže je to asi zdanené zrážkou a z toho by ten odvod do ZP nemal byť. Však uvidím či sa ozve nejaký inkvizítor či ako sa tí finanční upíri volajú :D

No priznám sa, som naozaj prekvapený, že niekto niečo vyhral. Predpokladám, že tomu predchádzalo veľa veľa listov, a ťahalo sa to pár rokov...
Každopádne blahoželám :)
Katy a R
20.01.13,11:11
Je istejšie mať od nich pokoj. Možno to bolo hneď na začiatku ich fungovania a posielali zhodou okolností aj mne aj jednej dobrej známej takéto ponuky. Vždy sme pod tým istým číslom obidve vyhrali prvú cenu, ale iba na papieri. Ja som na nich nereagovala, tak už mi ponuky neposielajú, ale známa od nich doteraz kupuje za nemalé peniaze knihy a čo viem, tak vyhrala pár krát hodinky, ale podľa mňa také nič moc. Ale aspoň niečo (cena útechy?).

.. k tomu zvýraznenému - že tie knihy sú za celkom dobré ceny - v porovnaní s kníhkupectvami (aj s internetovými predajcami) :). manžel si objednáva - samozrejme, encyklopédie nie sú lacné, platiť je možné aj na tri splátky, bez navýšenia.
no a k výhram - tiež pravidelne máme v schránke ponuky - nuž ale nebudem predsa objednávať to, čo nechcem - len pre vidinu nejakej výhry !!! :confused::D
Občas pošlú nejaké minidarčeky - ale nič moc - otvárač na listy, jednu podložku pod pohár mám peknú, kľúčenky... no a raz poslali knihu (najrozumnejší darček:)).

Pre Gapo : gratulujem !!:):) bodaj by aj u nás tá motyka vystrelila:D
..naozaj je to "po neobjednaní ničoho"?
lujza.j
20.01.13,11:20
Pravdu poviem, neveril som keď som dostal oznámenie že som vyhral druhú cenu, tomu že to aj dostanem. Nuž ale dnes po kontrole účtu to tam pribudlo. I am happýýýýýýýýýý :D:D:D
Daň je z toho strhnutá, dúfam že sa neulakomia aj iné chmatačské organizácie na moju výhru.
ty si niekde uviedol číslo účtu....?
Katy a R
20.01.13,11:28
ty si niekde uviedol číslo účtu....?
však až keď mu napísali avízo - že mu výhru pošlú na účet ??
A ak vie niekto tvoje číslo účtu - môže ti len poslať naň peniaze - vybrať nie, či? (a hackeri sa dostanú aj bez čísla účtu, ak chcú )
ešte doplním, že podľa mňa už nemáš žiadne povinnosti. Vysporiadané zrážkovou daňou - neuvádzaš v DP, takže odvody nemajú byť z čoho.
Martasch
20.01.13,11:34
Ja osobne poznám človeka, ktorý vyhral niekoľko rokov dozadu vtedy ešte 3 mil. Sk, takže podvod to nebude.
Halli
20.01.13,11:37
presne toto som urobila aj ja.
lujza.j
20.01.13,12:22
však až keď mu napísali avízo - že mu výhru pošlú na účet ??
A ak vie niekto tvoje číslo účtu - môže ti len poslať naň peniaze - vybrať nie, či? (a hackeri sa dostanú aj bez čísla účtu, ak chcú )
ešte doplním, že podľa mňa už nemáš žiadne povinnosti. Vysporiadané zrážkovou daňou - neuvádzaš v DP, takže odvody nemajú byť z čoho.

mne sa to zdá....aj tak nejaké divné.....
idem kuknúť tie moje papiere čo mi prišli....a trtla som ich do "kúta"
pavol54
20.01.13,14:04
mne sa to zdá....aj tak nejaké divné.....
idem kuknúť tie moje papiere čo mi prišli....a trtla som ich do "kúta" To by muselo majiteľom poriadne šľahnúť v bedni. Takéto výhry sa neposielajú na účet len tak ak áno oni si robia reklamu video, fotky a pod aby ukázali že dali, aj aby rukou potrepali. Ak pošlú len tak tak je to PODVOD, ak ponuku akceptuje tak je za prvé okamžite pod kontrolou aby príjemca neubzinkol , za druhé budú pýtať späť, že sa stal omyl alebo niečo také takže ani účet lebo aj plná moc na jeho vyholenie sa dá sfalšovať.
lujza.j
20.01.13,15:16
To by muselo majiteľom poriadne šľahnúť v bedni. Takéto výhry sa neposielajú na účet len tak ak áno oni si robia reklamu video, fotky a pod aby ukázali že dali, aj aby rukou potrepali. Ak pošlú len tak tak je to PODVOD, ak ponuku akceptuje tak je za prvé okamžite pod kontrolou aby príjemca neubzinkol , za druhé budú pýtať späť, že sa stal omyl alebo niečo také takže ani účet lebo aj plná moc na jeho vyholenie sa dá sfalšovať.
som si kukala tie moje papiere....a tam presne slávnostné odovzdanie ....obed v rešt. v BA a iné bla..bla...
pavol54
20.01.13,15:48
môže byť
eluša
22.01.13,15:55
Ja som kupovala od nich knihy zhruba pred 15 rokmi, mám ich 8, každá zhruba po 500-900 Sk, navyše som odoberala ich časopis, bolo to dobré čítanie, ale potom som s tým prestala, ignorovala som ich ponuky a dali mi pokoj. Až doteraz. Už 2x prišli ponuky budúcej výhry, posledná bola auto, a znovu ich ignorujem, ale mám čím kúriť. Jedno sa musí u nich uznať, a to, že vás dobre pobavia, kým sa rozhodnete, že napr. zdravovedu už máte, babičkine čaje pijete, liečite sa ako viete a tak sú vám nanič. Páči sa mi, ako mi tvrdia, že v našej obci som jediná šťastná, na ktorú vybrali a v ten istý deň vidím medzi latkami plotu susede, ktorá tu býva len v lete, tú istú ponuku od Výberu.