bluehen
09.01.13,20:11
mate niekto skusenosti so zasirovanim napadnuteho nabytku? chcem sa spytat, neznehodnoti sa po aplikacii resp. nenapachne sirou? pripada mi to ako najsetrnejsi samodomo sposob.

alebo viete o niekom kto sa tomu venuje cervotocom a odstranuje ich gama ziaricmi?
lujza.j
09.01.13,19:15
misoft
09.01.13,19:17
mimotemy
Kašli na gama žiariče - červotoče, kôrovce a rôznu háveď z dreva hravo dostane Vareha a jeho firmy. Žiaľ - momentálne má "prevádzkové voľno" z objektívnych príčin :D:D:D
buchač
09.01.13,19:39
mate niekto skusenosti so zasirovanim napadnuteho nabytku? chcem sa spytat, neznehodnoti sa po aplikacii resp. nenapachne sirou? pripada mi to ako najsetrnejsi samodomo sposob.

alebo viete o niekom kto sa tomu venuje cervotocom a odstranuje ich gama ziaricmi?

Tak poviem ...
Záleží od stavu napadnutia ...
Ak sa z nábytku , z tých dieročiek sype doslova ten prach , nuž rozmyslel by som si investíciu do nábytku .
Vyšmaril som ( musel ) starú komodu ...škoda jej ...ale čo už .

Existujú aj chemické potery , tiež nie sú lacné ...
Nevravím ani o tom , že práca je náročná na čas a trpezlivosť , nakoľko je dobré použiť aj injekčnú striekačku ...

...šak pozri poniektoré linky ...

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=n%C3%A1ter+proti+%C4%8Dervoto%C4%8Dom&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&redir_esc=&ei=mNTtUO-9HMT3sgbLrIHIBA
Melnick
09.01.13,19:52
S tou injekčnou striekačkou je piplavá práca, ale ak je to vzácny kúsok - oplatí sa. Len musíš fakt ošetriť každú dieročku.
Martin1310
09.01.13,20:24
Počul som o metode že sa vlastne drevo uzavrie do nejakej miestnosti a následne sa v nej po nejaký čas drží teplota okolo 90 stupnov,tá by mala červotoča zabiť,či a ako netuším možno v nejakej vypalovacej peci a možno sa takýto stav dá dosiahnuť aj v sušičke na drevo akurát neviem či by takato teplota nábytku neublížila.Surovému drevu neublíži.
lapejko
09.01.13,20:31
určite ich zlikviduje oheň, môj Viadrus s tým má skúsenosti:D, ale v nemecku na to používajú obdobu plynu z koncetračných táborov, vyrába to jedna z dcérskych firiem AG-Farben...
bodliak
09.01.13,20:42
Keď už, tak IG Farben, nie AG...
stasta
09.01.13,20:59
ja som renovoval starú asi 100 ročnú skriňu,ale musel som odstrániť staré nátery,potom som napustil celú bochemitom a urobil nové nátery.Zatiaľ to funguje.
bluehen
10.01.13,06:29
ale s tou sirou mate niekto skusenosti co to spravi s nabytkom? urcite nenapachne?
oi. chemia vpravovana inj. striekackou (co tu viaceri odporucate) je prilis pracna a zdaleka nie 100%
buchač
10.01.13,06:45
ale s tou sirou mate niekto skusenosti co to spravi s nabytkom? urcite nenapachne?
oi. chemia vpravovana inj. striekackou (co tu viaceri odporucate) je prilis pracna a zdaleka nie 100%

...z odpovede o pracnosti dedukujem , že plánuješ - mieniš opravu vykonať v domácich podmienkach ...

Zaplynovanie
Na zničenie červotoča používame pri dyhovanom nábytku alebo pri vzácnejších zlátených artefaktoch.
Do špeciálne upraveného boxu vložíme nábytok, zapálime niekoľko sírových knôtov (bežne ich používajú včelári na sírenie úľov) a box vzduchotesne, na 4 až 6 hodín, uzavrieme. Sírením sme usmrtili všetko živé, čo v dreve bolo. Neusmrtené však zostali zakuklené larvy červotoča, a preto je potrebné tento postup približne o tri mesiace zopakovať. Za ten čas postavíme vysírený nábytok na podložku z tmavého papiera. O tri mesiace uvidíme na podložke prvé stopy dreveného prášku, čo nám oznámi, že v dreve je opäť život novej generácie. Sírenie musíme zopakovať a až po ňom môžeme pokračovať v drevárskych prácach.

Ak na zaplynovanie nemáme špeciálny box, poslúži nám ako náhrada aj fólia, do ktorej nábytok obalíme a na podlahe ju po obvode vzduchotesne utesníme. V tomto prípade odporúčame používať masku s filtrom, alebo jednoducho síriť na voľnom priestranstve.

Zaplynovanie vo fólii môžeme aplikovať aj pri starých trámoch na povalách, či pri drevenej podlahe, ktorá sa nedá demontovať. Treba iba dodržať utesnenie krycej fólie, aby koncentrácia plynu bola čo najvyššia, a neunikal tak mimo objektu.
bluehen
10.01.13,07:39
toto som aj ja nasiel na webe (asi jediny zdroj o sireni co sa da lahko najst) ale ci to napachne sirou alebo nie ani zmienka
lapejko
10.01.13,19:06
možno, nepamätám každú blbosť...
lapejko
10.01.13,19:08
super...keľo folii treba na osady?...
oondrejj
17.01.13,17:04
Na odstránenie škodcov z dreva sa používa tzv. mikrovlnné ožarovanie. Toto ožarovanie preniká dovnútra dreva a tak odstraňuje škodcov, ktorých by sme sa povrchovým aplikovaním chemických prostriedkov nezbavili. Možno aj toto môže byť jeden zo spôsobov
padrone77
20.08.14,15:14
Ponukam Likvidáciu ,ničenie červotoča . Odstránenie húb a pliesní v interiéri, vysušovanie muriva a mokrých stien mikrovlnnou metódou Táto technológia vám zaručí 100 % účinnosť!Likvidácia, ničenie červotoča odstránenie húb a pliesní, vysušovanie muriva a stien 0918064240
sosak
20.08.14,16:11
padrone77
21.12.14,06:28
Mikrovlnná technológia zaručuje 100% účinnosť. Táto technológia je šetrná, lacná a ekologická.
Komplexná sanácia krovov a drevených konštrukcií, likvidácia červotoča, vysušovanie vlhkého muriva, mokrých stien mikrovlnami. www.sanaciadreva.webnode.sk (http://www.sanaciadreva.webnode.sk)
buchač
21.12.14,07:36
padrone

"Mikrovlnná technológia zaručuje 100% účinnosť. Táto technológia je šetrná, lacná a ekologická."

----------------------------------------------------------------

Tomu ani sám neveríš.
- 100 % nezaručí nik...a keď také niečo sľubuje, tak klame alebo zavádza.
- šetrná aj možno hej, ale ak si spomenul A, tak je potrebné spomenúť aj B.
- ekologickosť je tiež otázna...nakoľko je drevo potrebné aj ošetriť neekologickými prostriedkami.
- Spolu dokopy to nedáva zmysel o tej ekonomike...že technológia je lacná.

Opak je pravdou !

-----------------------------------------------------------------

...a mimochodom, Tvoj príspevok je prachobyčajná reklama. ;)
padrone77
21.12.14,12:39
Na miesta ktoré sú ošetrené touto technológiou dávam 100%záruku. Dodatočne ošetrenie neekologickými prostriedkami nemá s touto technológiou nič spoločné a na margo o tej ekonomike skus rozobrať napr. na drevenom zrube kus steny .... podľa teba to bude ekonomickejšie ??.
Chobot
07.02.16,14:27
Včera som lovil červotoča z postele. Treba prácne ísť podľa jeho chodieb a keď má človek šťastie, tak ho nájde. Ak nie, zbohom nábytok. Dúfam, že ich nebolo viac.
arizona
07.02.16,16:43
My sme mali krasnu starozitnu skrinu. Zial,tiez sa v nej objavil cervotoc. Mali sme ju preto iba v garazi. Nasla som nejakeho pana z Ilavy,ktory sa venuje takymto veciam. Nejako nebol cas ju tam dopravit,pri stahovke sme nechceli riskovat,tak sme ju podarovali susedovi,ten si ju trochu zreparoval a dal do sopy,na naradie. Smutno mi je za nou velmi,ale...
Na nete som sa docitala ,ze stari ludia robili nejaky roztok z vody velkej davky stiplavej papriky a korenia a tym drevo natierali,aby sa zbavili cervotocov. Mozno sa oplati vyskusat.