korienko
09.01.13,20:25
Ahojte, na jar idem robit sadrove omietky, chcem ich davat do omietnikov, aby som spravil co najlepsiu rovinu. Bojim sa ci mi nebudu po vyschnuti omietniky vidiet, tak som myslel, ze ked natiahnem latou omietku po omietnikoch by som ich hoci nasilu vytiahol spod omietky a za cerstva dieru vyplnil.Ma niekto s takym postupom skusenost?
Dakujem za rady.
lapejko
09.01.13,20:24
omietniky nebude vidno ak ich dostatočne prigletujú a dajú tomu čas na prituhnutie, inak je to dobrý postup a dá sa aj počas tuhnutia omietnik vybrať a vyspraviť ryhu do čerstvej omietky.
oondrejj
10.01.13,15:58
Kľudne ich tam môžeš nechať. Keď to celé zaschne, tak potom premaľovaním sa to celé prekryje a ani nezbadáš že tam nejaký bol. Na druhej strane ako je písaná v článku vyššie dá sa to počas montáže vybrať. Správny chlapi by ti to mali vedieť aj takto spraviť.
korienko
23.01.13,14:14
dieru po omietniku ked ho vyberiem mam zatiahnut ihned alebo nech trochu prituhne omietka a az potom. Ked vyspravim az po vytuhnuti nebude problem pri gletovani ze vo vyspravenych ryhách bude cerstvejsia (maksia) omietka ako na ploche steny ci sa nebudu robit bublinky alebo ryhy...