majkaaa
10.01.13,12:02
Dobry den,
niesme s Bratislavy, ale chceme investovat do bytu, asi tak garzonka, jednoizbak najviac dvojizbak v BA. Nevieme vsak ktore lokality su vyhladavane na prenajom takychto bytov. Vobec nepoznam BA tak vobec neviem, kde asi studenti najviac hladaju byty alebo pracujuci. Dakujem
Indeed
10.01.13,11:06
HOAX ???
majkaaa
10.01.13,11:08
to co je Hoax?
Indeed
10.01.13,11:10
pogoogli , dozvieš sa ...
majkaaa
10.01.13,11:11
ved praveze googlim stale ale nezistila som
JAJA11
10.01.13,11:12
Dobry den,
niesme s Bratislavy, ale chceme investovat do bytu, asi tak garzonka, jednoizbak najviac dvojizbak v BA. Nevieme vsak ktore lokality su vyhladavane na prenajom takychto bytov. Vobec nepoznam BA tak vobec neviem, kde asi studenti najviac hladaju byty alebo pracujuci. Dakujem

je to veľmi individuálne, každý asi hľadá podľa svojich priorít... pre niekoho je to cena, pre niekoho poloha, pre niekoho komfort.... predpokladám, že aj vy budete hľadať byt aj podľa ceny..... alebo inak povedané, ak máte dosť peňazí, kúpte byt v centre, tam sa veľmi dobre a za slušnú cenu dá prenajať byt.... ;)
JAJA11
10.01.13,11:13
to co je Hoax?

hoax je falošná informácia... ;)
Indeed
10.01.13,11:14
hoax je nezmysel,ktorý sa na 1.pohľad tvari rozumne,nekalá iniciatíva pod rúškom seriozneho
majkaaa
10.01.13,11:14
No penazi neni zas tak moc, cize budeme hladat lacnejsi. Myslim ze centrum nie.
majkaaa
10.01.13,11:15
jaja ved som to aj zagooglila, ale nechapem naco to pise :cool:
Indeed
10.01.13,11:17
ja tiež nechápem,načo niektorí pridávajú nezmyselné témy...
JAJA11
10.01.13,11:25
jaja ved som to aj zagooglila, ale nechapem naco to pise :cool:

Indeed má pravdu, ťažko tu niekto poradí, ak aj dá konkrétnu informáciu, tak to môžeš považovať za ten hoax - jednoducho nezmysel, falošnú správu.... bolo by naivné domnievať sa, že to je pravda.... takže asi treba dať na svoju intuíciu, množstvo peňazí, preveriť si predávajúceho a podľa včerajšej súdnej siene aj susedov, aby sa nestalo, že bude nejaký problémový a potom bude problém byt prenajať :o držím palce, aby to bola dobrá investícia...
Indeed
10.01.13,11:27
Všade tam,kde je veľký dopyt po niečom,tak je ponuka trocha nadsadená,
alebo umelo obmedzovaná aby sa udržala vysoká cena.
mam s tým skusenost,že vo veĺkých mestách je skoro nemožné pre študenta,či robotníka získať slušný podnájom,aj keby ho hned vyplatil na 1/2 roka dopredu
Myslím,že je tak aj v BA
v tomto hnusnom meste som pracoval cca 1 rok a byval som na internate SOU-chemického vo Vlčom hrdle, jedina vyhoda bola v tom,že som prešiel cez cestu a parčík a prišiel som na hlavný vstup do Slovnaftu a.s.,kde som pracoval
Neviem načo by som hľadal nejaké ubytovanie na druhom konci BA,niekde v Dúbravke ??? Aby som 3/4 hodiny sa trepal
každe ráno MHD ??
Rovnako aj študenti si vybavujú intráky tak aby mali blízko do školy.
pri sučasných vysoko nadsadených cenách realít v BA , kupovať byt v BA akože "na kšeft" NEMA ZMYSEL !

Može sa stať ,že nakoniec prerobíte .
majkaaa
10.01.13,11:42
No to je fajn, ale ked ja neviem ani kde su take skoly a najlepsie by bolo poblizku. Ide o to, ze clovek ma nejake peniazky usporene, teraz nechat ich v banke je blbost, nepodnikame, tak kde ich investovat???? Preto sme uvazovali nad bytom v BA a prenajimat ho a aspon nejaky zisk z toho mat.
avalik
10.01.13,11:49
No to je fajn, ale ked ja neviem ani kde su take skoly a najlepsie by bolo poblizku. Ide o to, ze clovek ma nejake peniazky usporene, teraz nechat ich v banke je blbost, nepodnikame, tak kde ich investovat???? Preto sme uvazovali nad bytom v BA a prenajimat ho a aspon nejaky zisk z toho mat.

majkaaa, ujo google ti urcite najde vysoke skoly v BA
Oliwa
10.01.13,11:52
No to je fajn, ale ked ja neviem ani kde su take skoly a najlepsie by bolo poblizku. Ide o to, ze clovek ma nejake peniazky usporene, teraz nechat ich v banke je blbost, nepodnikame, tak kde ich investovat???? Preto sme uvazovali nad bytom v BA a prenajimat ho a aspon nejaky zisk z toho mat.
Investovať v BA, keď o spôsobe života v nej, cenách, školách a podnájmoch nemáte ani šajnu, je veľké riziko...
Nechcete investovať radšej do pôdy? Kúpiť nejaký šikovný pozemoček s dostupnými IS, v ktorom budete mať uložené peniaze a raz ho môžete zo ziskom predať /samozrejme nebude to v BA.../. Vlastniť byt neznamená automaticky mať zisk /vlastná skúsenosť/. Pôda bude vždy drahšia, lebo jej ubúda - na rozdiel od neprenajatých bytov, ktoré zívajú prázdnotou...
majkaaa
10.01.13,12:02
Oliwa asi mate pravdu, skuseme ten pozemok
Indeed
10.01.13,12:04
Veĺmi správne, a hlavne pozemok s IS v nejakej rekreačnej oblasti
arizona
10.01.13,12:29
No to je fajn, ale ked ja neviem ani kde su take skoly a najlepsie by bolo poblizku. Ide o to, ze clovek ma nejake peniazky usporene, teraz nechat ich v banke je blbost, nepodnikame, tak kde ich investovat???? Preto sme uvazovali nad bytom v BA a prenajimat ho a aspon nejaky zisk z toho mat.
Neviem, preco prave BA?

Myslim, ze byt na prenajom mozes kupit v kazdom vacsom meste vo svojom okoli. Aj ked das do prenajmu,je dobre obcas chodit na kontroly,takze velka dialka je skor nevyhodou.

Dnes ma vela ludi, hlavne v mensich mestach problem dostat hypoteku na kupu bytu, takze byvanie riesia podnajmom. Byty k prenajmu nehladaju iba studenti,ale aj rodiny...
A okrem toho,za prenajom v BA od studentov mozno dostanes mesacne viac,ale zas byt kupis za ovela vyssiu cenu, takze sa to asi vyrovna.
korela
11.01.13,03:13
Ja ti poradím, kde v žiadnom prípade nie za žiadnu cenu, pretože sa odtiaľ už nedostanete. Stavbárska ulica (známy Pentagon).

Ak sa kupuje nehnuteľnosť, tak by mal kupujúci doslova "stepovať" hodiny niekoľkokrát do dňa aj po večeroch aspoň mesiac, aby prišiel na nedostatky v dome i okolí.
A nebáť sa popýtať i susedov. I keď tí asi tiež nebudú dvakrát nadšení, že byt bude prenajímaný.

Nakoniec v dnešnej dobe môžete zainvestovať i v zahraničí.
Excise Duty
11.01.13,04:36
Všade tam,kde je veľký dopyt po niečom,tak je ponuka trocha nadsadená,
alebo umelo obmedzovaná aby sa udržala vysoká cena.
mam s tým skusenost,že vo veĺkých mestách je skoro nemožné pre študenta,či robotníka získať slušný podnájom,aj keby ho hned vyplatil na 1/2 roka dopredu
Myslím,že je tak aj v BA
v tomto hnusnom meste som pracoval cca 1 rok a byval som na internate SOU-chemického vo Vlčom hrdle, jedina vyhoda bola v tom,že som prešiel cez cestu a parčík a prišiel som na hlavný vstup do Slovnaftu a.s.,kde som pracoval
Neviem načo by som hľadal nejaké ubytovanie na druhom konci BA,niekde v Dúbravke ??? Aby som 3/4 hodiny sa trepal
každe ráno MHD ??
Rovnako aj študenti si vybavujú intráky tak aby mali blízko do školy.
pri sučasných vysoko nadsadených cenách realít v BA , kupovať byt v BA akože "na kšeft" NEMA ZMYSEL !

Može sa stať ,že nakoniec prerobíte .
Čo ťa oprávňuje písať o Bratislave ako o hnusnom meste? Býval si v podstate na periférii mesta a zrejme okrem ubytovne a okolitých krčiem si asi nič iné v Bratislave nevidel a nezažil.
buchač
11.01.13,06:07
ale chceme investovat do bytu, asi tak garzonka, jednoizbak najviac dvojizbak v BA

No penazi neni zas tak moc, cize budeme hladat lacnejsi. Myslim ze centrum nie.

Rezonuje tu doslova výraz " investícia ".....

...tak v prvom rade sa popozeraj v ponuke nejakej realitnej kancelárie , aby ste mali prehľad o tých cenách ....

...investícia je pre mňa niečo v tom tom význame , že niekto má nadprebytok peňazí a preto v tých dobách investuje do nehnuteľností a podobne ...a už vôbec nie je závislý na to prenájme...
Predpokladám , že váš prípad to nie je ...

Pokiaľ nemáte k dispozícii minimálne 50.000 € - garzónka , tak nemá význam ....ale to je len tá základná suma ....


Čo sa týka tej zmienenej kúpy pozemku ???
Nuž ...tak tam ruže nepokvitnú hneď v prvú jar .....:rolleyes:
dinkooo
11.01.13,06:23
Ja som z BA a nedavno som kupoval nehnutelnost, ale pokial by som to nekupoval na byvanie, ale povazoval za investiciu urcite by som neinvestoval do nehnetelnosti v BA. Nehnutelnosti su umelo cenovo nadsadene a pri tom je trh s gars., 1-izb., 2-3 izb. fakt presyteny. Pokial by som chcel investovat v BA tak jedine do luxusnej nehnetelnosti na strategickom mieste, ale na to asi nemate financie. Pozemky tiez niesu vyhra :/ Pokial mate nad 60k eur, skuste sa popozerat po nejakom apartmane vo Vysokych Tatrach. Za tu sumu sa da zohnat (nie novy) apartman aj skok od Strbskeho plesa a o prenajom/udrzbu sa Vam postara hotel.

... a povedzme si pravdu v BA musia ist casom nehnutelnosti dole, ale "turizmus" na Slovensku sa moze poberat len lepsou cestou, lebo horsi pomer sluzby/cena, ako u nas tazko hladat ;)

... P.S. pocas roka si mozte par krat odskocit do hor a neplatite hotel :)
bonita
11.01.13,07:34
arozhodnete pr eten byt, volte Bratislavu 2 sirsie centrum, teda Ruzinov, Mlynske Nivy, Posen, Strkovec. Este na racianskej ulici a na Vajnorskej su pre zaujemcov zaujimave byty, ale nie tesne pri hlavnej ceste. Tam sa byt do prenajmu vzdy podari zadat / ci to vynasa neviem, nesledujem/, ale hlavne nebudete mat nikdy problem ho zase predat. V tychto lokalitach s abyty predavaju stale lahko a bez problemov. tazsie je tam vsak byt, aj cenovo nenadsadeny zohnat. Takze naozaj zalezi od kapitalu.

Poda, buduci stavebny pozenok - vzdy zalezi od toho, kde sa nachadza. Najrychlejsie sa predava v okoli Ba, ale len do 10 km, no ceny pozemkov su take, ze pri opatovnom predaju sa uz zarobit neda. A poda , ktora raz bude stavebnym pozemkom - myslim, ze aj developeri maju problem vzdy zistit ktory to bude.

Domcke? Ak sa v nom v zime nekuri, nevetra, zacne vlhnut a stracat na hodnote, cize to by ste kupili skor daco, kam vecne budete vrazat peniaze. A domceky sa uz tak dobre nepredavaju.

Takze ak by som ja chcela investovat, tak jedine do bytu. Ak vam to fin. situacia dovoli, volte radsje novostavby, teda byty do 5 rokov, alebo ak starsie, tak tehlove. Panelaky stracaju priebezne na hodnote.
Indeed
11.01.13,11:46
je to moj nazor,ktorý som odvodil najmä zo správania ľudí.