Dann69
10.01.13,20:19
Dobrý deň,

deti mojej známej prišli domov s "domácim", t.j. ručne robením tetovaním (ihlou namočenou do obyčajného atramentu), a teraz by sa toho chceli zbaviť. Toto tetovanie však už nejde nijako dole a v tetovacom štúdiu chcú za jeho odstránenie dosť vysoké čiastky, ktoré si sama nemôže dovoliť. Kdesi som počul, že takéhoto domáceho tetovania je možné zbaviť sa i tak, že sa dotyčnému poriadne vyšúcha "rana" soľou. Počuli ste niekto o niečom podobnom? Myslíte, že to môže pokožke uškodiť? Príp. napadá vás iný spôsob jeho odstránenia?

Ďakujem
lujza.j
10.01.13,19:23
koľko majú rokov....
bodliak
10.01.13,19:24
Budú ho nosiť, kým si sami nezarobia "dosť vysokú čiastku" na jeho odstránenie.
Nepýtali sa keď si ho išli robiť, tak nech teraz nepýtajú, keď sa ho chcú zbaviť.

Dobrý spôsob ako ich naučiť, že ich konanie má aj následky.
lujza.j
10.01.13,19:37
no dá sa to aj vylepšiť....možno
vulxy
10.01.13,19:39
pokial to nieje hlboko ono casom zmy(i)zne.....tzv vyrastu z toho ....asi....mozno:)
Dann69
10.01.13,19:43
Deti majú 13 a 14 rokov. Niektoré tie tetovania majú už niekoľko mesiacov (ba tuším dokonca i rokov), postupom času to už oľutovali, ale z vlastného vreckového (cca 10 euro / mesiac) si na to isto nenašetria. Ich matka na to peniaze tiež nemá. To, že to tetovanie samo nezmizne, im potvrdil známy, ktorý sa v tom vyzná.

Zaujímali by ma naozaj len seriózne nemoralizujúce rady - najmä čo sa týka toho odstraňovania prostredníctvom tej soli, príp. nejakých bylinných obkladov či mastí na zredukovanie.
lujza.j
10.01.13,19:48
buchač
10.01.13,19:55
Deti majú 13 a 14 rokov. Niektoré tie tetovania majú už niekoľko mesiacov (ba tuším dokonca i rokov), postupom času to už oľutovali, ale z vlastného vreckového (cca 10 euro / mesiac) si na to isto nenašetria. Ich matka na to peniaze tiež nemá. To, že to tetovanie samo nezmizne, im potvrdil známy, ktorý sa v tom vyzná.

Zaujímali by ma naozaj len seriózne nemoralizujúce rady - najmä čo sa týka toho odstraňovania prostredníctvom tej soli, príp. nejakých bylinných obkladov či mastí na zredukovanie.


http://wanda.atlas.sk/docasne-tetovanie-nezmysel/moda-a-krasa/telo/501796.html
http://tvnoviny.sk/spravy/zaujimavosti/chcete-sa-zbavit-tetovania-postaci-vam-krem.html

Dočasné tetovanie sa však vpichuje len pod prvú vrstvu kože, len desatiny milimetra. Pokiaľ ihla zájde hlbšie, riziko, že vašu pokožku bude nový obrázok zdobiť i v starobe, narastá.

Tak poviem ... nepredpokladám , že ten , čo držal v ruke ihlu , že ju mal pevnú ...
Určite šiel fest pod kožu ...
Mám pamiatku na predlaktí ...
Smiešna bodka .... jeden mazák si šiel obnoviť tetovanie a potreboval skúšobný objekt a ja som mal tú smolu ...
Predlaktie som mal napuchnuté a zapálené jak fras ....

Čo sa týka otázky ...nuž neverím , že drhnutie soľou by pomohlo...
...a bylinky ???...nuž neviem si predstaviť na akom princípe by odstránili tetovanie ...
KoxXxo
10.01.13,19:58
Karbobrúska?
Dann69
10.01.13,20:01
To tetovanie nie je dočasné, ale trvalé, to im potvrdil profesionál! Bohužiaľ je robené "po domácky" s obyčajnou ihlou a atramentom.


Čo sa týka otázky ...nuž neverím , že drhnutie soľou by pomohlo...
...a bylinky ???...nuž neviem si predstaviť na akom princípe by odstránili tetovanie ...
No jasné, ja si o tom tiež myslím svoje, ale som vďačný za akúkoľvek radu, ktorú môžem posunúť ďalej.
vulxy
10.01.13,20:21
mozno pisem blbost ale ma tak napadlo ze co tak si namiesat farbu pokozky a pretetovat....pokial je to male tak by sa to snad podarilo...
bettylou
10.01.13,20:36
nešúchať, ostanú jazvy
Dann69
10.01.13,20:36
mozno pisem blbost ale ma tak napadlo ze co tak si namiesat farbu pokozky a pretetovat....pokial je to male tak by sa to snad podarilo...

Zaujímavý nápad ale bohužiaľ tie tetovania sú cez celé predlaktie. Naviac opätovne by som už neodporúčal riskovať infekciu alebo čosi podobné, je zázrak, že keď si tie tetovania robili, nedošlo k žiadnym zdravotným problémom.
bettylou
10.01.13,20:39
A CHCÚ SI TO ONI ODSTRÁNIŤ??
Dann69
10.01.13,20:55
Áno, to deti prišli s tou žiadosťou.
buchač
10.01.13,21:03
A CHCÚ SI TO ONI ODSTRÁNIŤ??

Áno, to deti prišli s tou žiadosťou.
...keby to bolo niečo malé , snáď by sa dalo u dermatológa a aj u poisťovne , aby došlo len k určitému spoplatneniu ...

ALE celé predklatia asi neprejdú ...
Dann69
10.01.13,21:17
Napadá vás aspoň či je vhodné nechávať tie tetovania na slnku? Môže sa stať, že časom vyblednú?
buchač
10.01.13,21:31
Napadá vás aspoň či je vhodné nechávať tie tetovania na slnku? Môže sa stať, že časom vyblednú?
...nuž tá moja bodka má už Kristove roky za sebou a furt je rovnaká ...
bodliak
10.01.13,22:32
Kriste, že "zmYzne"...
bodliak
10.01.13,22:34
áno, so soľou!
Estetic
11.01.13,07:18
Deti majú 13 a 14 rokov. Niektoré tie tetovania majú už niekoľko mesiacov (ba tuším dokonca i rokov), postupom času to už oľutovali, ale z vlastného vreckového (cca 10 euro / mesiac) si na to isto nenašetria. Ich matka na to peniaze tiež nemá. To, že to tetovanie samo nezmizne, im potvrdil známy, ktorý sa v tom vyzná.

Zaujímali by ma naozaj len seriózne nemoralizujúce rady - najmä čo sa týka toho odstraňovania prostredníctvom tej soli, príp. nejakých bylinných obkladov či mastí na zredukovanie.
Nedoporučujem akékoľvek domáce pokusy na odstránenie tetovania,ani pokusy v tetovacom štúdiu.Pokiaľ je to hlboko v koži,vyrobia si v danej oblasti jazvy,často sú dosť hlboké a s tými už potom nikto nič nespraví.Rozstreľovacím laserom sa tieto záležitosti dajú pekne napraviť,no ale samozrejme nie je to za 10,0€.Oplatí sa im počkať.
Estetic
11.01.13,07:19
Nie.
Estetic
11.01.13,07:20
Neprejde nič.Aj vyšetrenie je kozmetické a platené.
bodliak
11.01.13,07:32
Dann69
11.01.13,11:09
Ak má niekto ešte akékoľvek iné informácie alebo skúsenosti, budem vďačný za rady.
kezeso
16.01.13,14:03
Deti majú 13 a 14 rokov. Niektoré tie tetovania majú už niekoľko mesiacov (ba tuším dokonca i rokov), postupom času to už oľutovali, ale z vlastného vreckového (cca 10 euro / mesiac) si na to isto nenašetria. Ich matka na to peniaze tiež nemá. To, že to tetovanie samo nezmizne, im potvrdil známy, ktorý sa v tom vyzná.

Zaujímali by ma naozaj len seriózne nemoralizujúce rady - najmä čo sa týka toho odstraňovania prostredníctvom tej soli, príp. nejakých bylinných obkladov či mastí na zredukovanie.

Za mojich mladých časov sa používala kuchynská soľ, štípe ako sviňa ale zíde to a zostane nepekná jazva.
kezeso
16.01.13,14:07
Estetic
17.01.13,09:57
Toto je rozstreľovací laser,tento typ máme na pracovisku.Vyžaduje ale viac sedení,jedno nestačí.
Daj si bong hah
09.10.19,16:58
Je to uplne ľahké sám som si už odstránil 4 čo som mal približne 2-3 roky
buchač
09.10.19,18:07
Je to uplne ľahké sám som si už odstránil 4 čo som mal približne 2-3 roky
To sa rodičia realizovali, keď ťa dali tetovať v takom veku ? ;) :D :D :D

...no schválne...ako si sám odstránil ?
misoft
09.10.19,18:56
Je to uplne ľahké sám som si už odstránil 4 čo som mal približne 2-3 roky
Mal si napísať "sám som SA odstránil.... a až po šiestich rokoch si to zistil....